Jump to content


Photo
- - - - -

Kanabis Srbija - kanabis svet, za i protiv


  • Please log in to reply
1734 replies to this topic

#76 denzil

denzil
  • Members
  • 5,693 posts

Posted 24 December 2015 - 17:02

Ako je kanabis ilegalna i grozna droga, onda bi za posedovanje i konzumiranje alkohola trebalo sprovoditi šerijatske kazne. Svako objektivan, ko je probao oba navedena stimulansa, složiće se sa prvom tvrdnjom.

 

Najgora stvar koju naduvan čovek može da napravi jeste da smori nekoga, mada najčešće smori sam sebe. Alkoholisani ljudi tuku žene (muževe) decu, ubijaju noževima po stadionima, kolima u saobraćaju ...

 

Srbija bi MORALA da legalizuje uzgoj i prodaju kanabisa. To nam je jedna od malobrojnih šansi (uz kupleraj-turizam) da ljudi nešto zarade i poprave sebi standard. Uostalom, čim je Kinik protiv toga, to mora da je odlična stvar za Srbiju, šta više pričati.


  • 6

#77 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 December 2015 - 17:29

...

 

... 

 

 

Ovo je elementarna drljavina uperena protiv 'donosioca losih vesti' a ne problema, sto se vidi prema plusicarenju.

Kanabis jeste ilegalna i porpilicno glupa droga, a serijatske kazne nisu ta drustva priblizila demokratiji.

 

Ako neko misli da bi uzgoj konoplje -

(samo kad se setim moje pokojne planinske bake, ogradjenog dela za konoplju, tamo gde su je mocili u vodi, gde su je lupali i sl. - pa to je bio dozivljaj. Doduse rekli mi da kad kokoske / ovce pozobaju semenje, pocnu da 'glavinjaju', a mleko bude otuznog ukusa. Eto, i stoci nije prijalo) 

- moze da smanji tucu, alkohol, nozeve, saobracajne nesrece, zestoko se vara.

 

Nije tu stvar toliko u opijatima, koliko u zblanutom, neodgovornom pojedincu koji misli da moze protiv prirode, pa i da 'siri vidike'.

Trrt!

 

Sve to, ma koliko se kurobecalo, zavrsi na 'rehabu'

 

 

Dobro, ovo je idiJotska rusija - tamo zivot ne kosta nista i nikoga nije briga.

 

Makar trosio 'krokodilа'.

 

 

...


  • 0

#78 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 24 December 2015 - 18:59

vidim da smo se već navukli i na krorodil... :ajme:


  • 1

#79 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 24 December 2015 - 22:51

You'll never get to Heaven If you're scared of getting high.


  • 0

#80 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 December 2015 - 22:53

...

 

 

Nista gluplje odavno nisam procitao.

:ajme:

Pogotovo iz uspomena likova sa rehaba - oko nesvestica, povracanja, dijareje i svih ostalih veselih 'nebeskih' stvari.

 

...


Edited by Kinik, 24 December 2015 - 22:57.

  • 0

#81 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 24 December 2015 - 23:57

Dijareja se dobija samo od alkohola.
Kao što se celokupno metabolizam sjebe pa nedelju dana ne mogu da funkcionišem kao čovek.
Kao što se dobija i mučnina od tog istog alkohola. Kao što i glava oteža 2 tone, kao što se dobija utisak da si prošlu noć proveo sa nervoznim Tajsonom u liftu.
Kao što se i neretko i kod mnogih dobija potreba za agresivnim ponašanjem ili nekim glupiranjem i blamiranjem.

Weed jok, nit mučnina, nit dijareja, nit headache. Samo dobro raspoloženje, smeh, prijatno golickanje u kapcima. Neretko je slatko sladje, a bounty čokoladica traje večnost.
I naravno sve to u društvu. Weed nikad sam, samo sa ljudima čije ti društvo prija. Weed retko kome imao smisao kad je alone.


Najnezdraviji život je onaj kad se totalno lišiš zadovoljstava. Naravno ne ni bahato majmunisanje, ne ni uvek ni u svim prilikama.

Već godinama povremeno sa dragim ljudima ulepšam neko veče. Nikad nije glupost napravljena. A od alkohola, o da, i to puno.
Igrao košarku i pod dejstvom pića i pod dejstvom weed-a. U prvom slučaju, umalo da mi se cela hala okrene naopačke, dok u drugom slučaju data trica od table :D

I da, nikad mi nije palo na pamet da uzmem neko trash govno, neki heavy shit. Nije trava okidač, nego su ljudi glupi.


  • 7

#82 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 25 December 2015 - 04:23

.... hoću da otrvorim  i poslednja vrata koja me dele od mene same....

 

I Jbt ne znam sta sam jace procitao u poslednje vreme.

Spremna si za sutra....


  • 2

#83 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 25 December 2015 - 04:38

U kanadskim tabloidima glavne teme su postale ko ce da distribuira, kako ce porez da se deli i tako to.

Nista vise moralno socijalne implikacije.

Teme kao da li ce glavni lanac alkohola LCBO da dobije distribuciju, ili se mora dati drugima. Teme

su koga podrzava premijer Ontarija po ovom pitanju.

Da se nesto iza brda valja nezaustavljivo, uvideo sam na novogodisnjoj zabavi, gde je grupa konzervativaca

(starije kolege 55-60 god), raspravljala o implikacijama Trudoovog dolaska na vlast. Pricali su o legalizaciji,

i ja rekoh: " It's not goimg to happen in next 4 yrs i guess."

Kad oni odreagovase u stilu: On mora. To je predizborno obecanje. Nek kontrolise novac i zida skole....

I tu mi se nekako razbistri da je kanadski javni dijalog i pretres po ovom pitanju vec zavrsen

u prethodnih 10 god. dok ja nisam obracao paznju.

 

 

++

 

 

Malo sam se zacudio ovim sto je naposao yossarian o statusu u Holandiji. Mene samo interesuje da li shopovi

placaju porez od prodaje i onda cu zakljuciti da li je to u Holandiji legalno.

 

Srecom, Kanada nece u svojoj potrazi gledati Holandska resenja, vec koliko vidim prate svetli primer Kolorada.

Opet Ameri mora da postave pravila. Kapa dole....


Edited by Kido from Junkovac, 25 December 2015 - 04:39.

  • 0

#84 denzil

denzil
  • Members
  • 5,693 posts

Posted 25 December 2015 - 07:47

...

 

 

 

Ovo je elementarna drljavina prd prd prd

 

Jedina elementarna drljavina je tvoje naprdivanje. Ništa novo na forumu.

 

Kakve dijareje, kakvi rehabi, što se guraš da pametuješ o nečemu o čem pojma očigledno nemaš :ajme:

 

Ako je legalizacija dovoljno dobra za Kolorado i BC, ne vidim zašto je loša za Srbiju? No valjda je bolje da se Srbi truju metil alkoholom nego da zarađuju od kanabis turizma, brže će pocrkati i nestati.


  • 3

#85 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 25 December 2015 - 08:10


Malo sam se zacudio ovim sto je naposao yossarian o statusu u Holandiji. Mene samo interesuje da li shopovi

placaju porez od prodaje i onda cu zakljuciti da li je to u Holandiji legalno.

 

Srecom, Kanada nece u svojoj potrazi gledati Holandska resenja, vec koliko vidim prate svetli primer Kolorada.

Opet Ameri mora da postave pravila. Kapa dole....

 

 

Holandija je članica EU i potpisnica mnogobrojnih međunarodnih sporazuma o narkoticima.

 

Da je još sedamdesetih ili ikada kasnije samovoljno legalizovala kanabis, to bi bio skandal međunarodnih razmera, a dobrosusedski odnosi sa Velikom Britanijom, Nemačkom i Francuskom bi otišli u tri materine, jer ove države i danas, 2015, imaju izuzetno strogu politiku prema kanabisu. Da ne pričamo kako bi reagovale SAD...Sve to bi imalo nesagledive posledice za holandsku ekonomiju i spoljnu politiku.  Holandija  najveći deo BNP-a zarađuje na trgovini, industriji i visokim tehnologijama, a to ne ide ako si u zavadi sa velikim i važnim partnerima.

 

 

Holandsko zakonodavstvo ima ugrađen legalni mehanizam tolerancije, koji omogućuje da lokalni zakonodavci i izvršni organi, javno i transparentno, uz obaveznu objavu u Službenom Listu, odluče da u pogledu nekog paragrafa odustanu od strogoće.

 

Kada je kanabis u pitanju, to je na nivou opština. Trenutna situacija je da se toleriše u 1/3 holandskih opština, a 2/3 ne dozvoljavaju nikakve kofišopove i imaju stroge zabrane  duvanja na javnom mestu. To su, kao što rekoh, zvanične odluke opštinskih skupština, gradonačelnika i lokalne policije, zasnovane na raspoloženju lokalnog stanovništva.

 

Pošto su to zvanične odluke o toleranciji, crno na belo,, vlasnik kofišopa mora da uredno vodi poslovne knjige, daje ih na uvid poreskoj služni i plaća porez na prihod, iako je njegova delatnost, strogo gledano po slovu zakona, ilegalna.

 

 

Zato sam u jednom od prethodnih  postova rekao da se radi na promeni, jer ovo trenutno stanje nije više zadovoljavajuće ni u koraku sa vremenom.


Edited by yossarian, 25 December 2015 - 08:25.

  • 0

#86 nijesvejedno

nijesvejedno
  • Members
  • 290 posts

Posted 25 December 2015 - 12:35

Onda bi valjalo zabraniti potpuno alkohol i duvan, jer i oni izazivaju zavisnost. :D

E sad.

Pa od piva se razbistri u glavi...


  • 0

#87 nijesvejedno

nijesvejedno
  • Members
  • 290 posts

Posted 25 December 2015 - 13:21

 ..... Holandija nije bambiland i teshko da Sam ja u bilo kakvoj zabludi u vezi te zemlje. Radi se o balansu izmedju zakonske regulative i tolerancije a poznato mi je sve shta se tamo deshava poslednjih desetak godina u vezi coffee shopova, shto Sam I napomenuo u uvodnom postu. Reshenja u vezi sex industrije, opredeljenja, eutanazije I mnogih drugih pitanja na kojima se lome mnoge razvijene zemlje su u Holandiji ipak primer za ostatak sveta. ..

 

U Holandiji se vode pravilom da zakon treba da sluzi ljudima, a ne da ljudi sluze zakonu... Flamanci su prvi u Evropi kod kojih se razvila gradjanska svest.


  • 0

#88 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 25 December 2015 - 14:22

Posto je thc "okidac" - posle koliko vremena uzivaoc u weed-u okine i predje na teze gudre?
  • 0

#89 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 25 December 2015 - 14:34

Između 160 i 180 godina. 


  • 1

#90 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 25 December 2015 - 14:46

Dijareja se dobija samo od alkohola.
Kao što se celokupno metabolizam sjebe pa nedelju dana ne mogu da funkcionišem kao čovek.
Kao što se dobija i mučnina od tog istog alkohola. Kao što i glava oteža 2 tone, kao što se dobija utisak da si prošlu noć proveo sa nervoznim Tajsonom u liftu.
Kao što se i neretko i kod mnogih dobija potreba za agresivnim ponašanjem ili nekim glupiranjem i blamiranjem.

Weed jok, nit mučnina, nit dijareja, nit headache. Samo dobro raspoloženje, smeh, prijatno golickanje u kapcima. Neretko je slatko sladje, a bounty čokoladica traje večnost.
I naravno sve to u društvu. Weed nikad sam, samo sa ljudima čije ti društvo prija. Weed retko kome imao smisao kad je alone.


Najnezdraviji život je onaj kad se totalno lišiš zadovoljstava. Naravno ne ni bahato majmunisanje, ne ni uvek ni u svim prilikama.

Već godinama povremeno sa dragim ljudima ulepšam neko veče. Nikad nije glupost napravljena. A od alkohola, o da, i to puno.
Igrao košarku i pod dejstvom pića i pod dejstvom weed-a. U prvom slučaju, umalo da mi se cela hala okrene naopačke, dok u drugom slučaju data trica od table :D

I da, nikad mi nije palo na pamet da uzmem neko trash govno, neki heavy shit. Nije trava okidač, nego su ljudi glupi.

 

u načelu se slažem s tobom, volim da podelim zadovoljstvo s dragim ljudima. ali, dunem ja i sam. evo par primera:

 

naravno, ne mogu uvek biti u prilici da podelim s nekim, a nekad mi i nije do društva (ređe doduše, ali se desi). u tim trenucima mi obično dođe da pišem, raduckam po kući, tražim po netu neku dobru muziku itd...

 

takođe, volim da isplovim negde dalje od obale i tražim ribu. lep dan, sam u barci sa svojim mislima i planovima, stavljam mamce na parangal, bacim, i dok čekam (2 - 4 sata prosek) smotam da mi brže prođe vreme. posebno je dobar osećaj u sezonskim mesecima, kad je na primorju gužva da odlepiš. dovoljno je samo se izmaći par milja (odem ja i dalje, zavisno od okolnosti), pustiti se niz kurenat (struju) i "slušati tišinu". :)

 

koliko ima glupih ljudi, toliko ima i predrasuda. moj je stav da sve kreće od dostupnih i socijalno prihvatljivih poroka, alkohola i cigareta, a poslednjih godina, vidim, nikle su i kockarnice i kladionice na svakom ćošku. možda nemaju direktne veze sa duvkom ali itekako imaju s porokom. nebrojeno puta sam video balavurdiju kako ulazi i izlazi iz njih, u vreme kad bi trebalo da su u školama. ok, ne znam koja im je smena i neću da generalizujem ali, poznavajući prilike i mentalitet, ima tu materijala za diskusiju. pa opet, za to se dobija ukor a za ovo "naše" se ide u prdekanu.

 

ukratko ću prokomentarisati tvoj bold: moj brat od strica, po svemu uzoran čovek, nikad u životu nije zapalio cigaretu, deklarisani trezvenjak, o weedu da ne govorim, imao je skoro operaciju srca i ugradili su mu pacemaker. za razliku od njega, stric (starac od 92 godine) i dalje puši, popije koliko objektivno može, ide u prodavnicu i na pijacu sam, vuklja cegere i sve vreme je u nekoj svojoj staračkoj akciji. da ne elaboriram dalje... :)

 

Holandija je članica EU i potpisnica mnogobrojnih međunarodnih sporazuma o narkoticima.

 

Da je još sedamdesetih ili ikada kasnije samovoljno legalizovala kanabis, to bi bio skandal međunarodnih razmera, a dobrosusedski odnosi sa Velikom Britanijom, Nemačkom i Francuskom bi otišli u tri materine, jer ove države i danas, 2015, imaju izuzetno strogu politiku prema kanabisu. Da ne pričamo kako bi reagovale SAD...Sve to bi imalo nesagledive posledice za holandsku ekonomiju i spoljnu politiku.  Holandija  najveći deo BNP-a zarađuje na trgovini, industriji i visokim tehnologijama, a to ne ide ako si u zavadi sa velikim i važnim partnerima.

 

 

Holandsko zakonodavstvo ima ugrađen legalni mehanizam tolerancije, koji omogućuje da lokalni zakonodavci i izvršni organi, javno i transparentno, uz obaveznu objavu u Službenom Listu, odluče da u pogledu nekog paragrafa odustanu od strogoće.

 

Kada je kanabis u pitanju, to je na nivou opština. Trenutna situacija je da se toleriše u 1/3 holandskih opština, a 2/3 ne dozvoljavaju nikakve kofišopove i imaju stroge zabrane  duvanja na javnom mestu. To su, kao što rekoh, zvanične odluke opštinskih skupština, gradonačelnika i lokalne policije, zasnovane na raspoloženju lokalnog stanovništva.

 

Pošto su to zvanične odluke o toleranciji, crno na belo,, vlasnik kofišopa mora da uredno vodi poslovne knjige, daje ih na uvid poreskoj služni i plaća porez na prihod, iako je njegova delatnost, strogo gledano po slovu zakona, ilegalna.

 

 

Zato sam u jednom od prethodnih  postova rekao da se radi na promeni, jer ovo trenutno stanje nije više zadovoljavajuće ni u koraku sa vremenom.

 

napraviću malu digresiju na tvoj post. u ženevskom kantonu je kanabis dekriminalizovan, a u par navrata mi se desio istinski "paradoks": posle 9 (u dragstorima posle 10) uveče ne možeš da kupiš ništa alkoholno, ali zato slobodno možeš da završiš šit od Arapa na ćošku. :lol+:

 

to nije bilo sve - dogovim se s prijateljicom da iz Ženeve odem da je posetim u Lozani. zamolila me je, ako mogu, da paznem malo duvanja za nju i kad sam je pitao "šta, nema u Lozani?", rekla mi je da tamo nije dekriminalizovano već se piše prijava, što je svakako za izbeći ako si stranac. tako sam i uradio; završio sam šemu u Ženevi i otišao kod nje u posetu.


  • 1