Jump to content


Photo
- - - - -

Kanabis Srbija - kanabis svet, za i protiv


  • Please log in to reply
1734 replies to this topic

#61 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 23 December 2015 - 20:25

Menu  :s_d:

 

 

amsterdam-coffeeshop-menu-big.jpg

 

 

Mi smo bili nedavno i moram reći da sam tako zamišljao liberalno gradjansko društvo. Priceless!

 

Kupili smo neke muffine, duvka skoro ne mora ni da se kupuje, manjeviše, dosta ti je da hodaš po ulici. U krajnjoj liniji, izadje jeftinije i zabavnije nego pivo, a manje ideš na šoranje.

 

Long live NL!

 

 

PS - Trne, dobro si izabrao(


Edited by alberto.ascari, 23 December 2015 - 20:25.

  • 1

#62 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2015 - 20:41

Kako mi se cini - Kinik i Highlanderka ce jedini u svece odavde, mada za Highlanderku jos ima nade. :rotflmao:


  • 1

#63 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 23 December 2015 - 20:52

...

 

Ja bih se, zaista, uzdrzao od reklamiranja / hvaljenja - nisam siguran koliko je to u skladu sa zakonom?

 

Mislim, u ovoj zemlji je bilo toliko nepodopstina i ima toliko otkacenjaka / ludaka / bolesnika, da joj do pune civilizacijske srece samo fali 'legalizacija' trave.

;)

 

...

 

Konzumiranje stvari koje su ilegalne u matičnoj zemlje, a legalne u državi u kojoj se konzumacija desila ne mogu da se sankcionišu. 

 

Primeri: Turci se slobodno kockaju Gruziji, Teksašani slobodno konzumiraju marihuanu u Koloradu...


Edited by Jurgen, 23 December 2015 - 20:53.

  • 0

#64 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2015 - 21:20

Konzumiranje stvari koje su ilegalne u matičnoj zemlje, a legalne u državi u kojoj se konzumacija desila ne mogu da se sankcionišu. 

 

Primeri: Turci se slobodno kockaju Gruziji, Teksašani slobodno konzumiraju marihuanu u Koloradu...

Srbi slobodno putuju u Holandiju :D


  • 1

#65 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 December 2015 - 21:52

...

 

 

Niti sam komentarisao Holandiju, niti zivim, niti putujem tamo.

 

No, razumem - pomodna je tema pa zasto se besplatno ne 'zapljunuti', malo doraditi svoj 4umski attitude.

 

Zato kad krenes niz Ibarsku - sve sam 'buntovnik' koji bezi od sociouma i iz protesta prebiva u nekoj sopstvenoj magli i isparenjima.

 

Steta sto to nije video Kastaneda.

;)

 

...


  • 1

#66 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 23 December 2015 - 23:31

Ima jedan list sa dugom tradicijom, zove se 'Nedeljski dnevnik', ima tamo rubrika 'Pričamo sa psihologom'. Ima tamo raznih ispovesti čitalaca koji se takmiče ko će više impresionirati preostalo čitateljstvo sa lepše naduvanom skaskom.

 

Za mene je apsolutni pobednik jedna žena koja je tamo poslala pitanje: 'šta sve mora žena raditi kod seksa osim to da duboko u(z)diše'?! Pa da budem i ja malo samoironičan pa da parafraziram:

 

Slično je i sa kanabisom, hašišom i ostalim derivatima - ja probao pedeset i nešto puta, još toliko na kusur 'uzeo iz kulture', a za sve ostalo se i ne sećam. Ali mi još uvek nije jasno - šta sve čovek mora raditi dok puši maruanu, osim to da duboko u(z)diše?!

 

 


  • 1

#67 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 24 December 2015 - 06:06

Kako mi se cini - Kinik i Highlanderka ce jedini u svece odavde, mada za Highlanderku jos ima nade. :rotflmao:

Nema mi druge nego pravo kod drugara iz osnovne, neki je faktor u ovdašnjem SUP u pa da ga lepo zamolim za preporuku kod ovdašnjih dilera.....


Edited by highlanderka, 24 December 2015 - 06:56.

  • 1

#68 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 24 December 2015 - 07:59

Nema mi druge nego pravo kod drugara iz osnovne, neki je faktor u ovdašnjem SUP u pa da ga lepo zamolim za preporuku kod ovdašnjih dilera.....

E, to se zove kontrola kvaliteta   :rotflmao:


Edited by kronostime, 24 December 2015 - 07:59.

  • 0

#69 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 24 December 2015 - 08:42

Kada budem u Zakonu procitao kaznene odredbe o koriscenju alkohola / duvana - ona cu o tome pricati.

Ovako, nemam bas vremena za svaku neinteligentnu trakalicu.

 

Ide se u tom pravcu, sporo, ali se ide. Ipak je alkohol/duvanski lobi neuporedivo jači od gotovo nepostojećeg marihuana lobija, državama su uglavnom jako drage akcize sa kojima deru potrošače duvana, pa im se ne žuri regulisanjem zakona na tu temu.

Ali dobro, neki ljudi ispravnim smatraju ono što sami procene da je dobro, drugi vole taj neki ovca fazon gde ti razni lobiji, političari i industrijalci govore sa čime se treba trovati, sa čime ne.


  • 0

#70 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 December 2015 - 14:12

...

 

Najbolji su, ipak, ovi iz 'ovca-mara' otkacene price, koji misle da mogu da lete.

;)

Ti 'lobiraju' sami sebe.

 

I otkud, uopste, ta neinteligentna poredjenja alkohola / duvana sa psihoaktivnim supstancama?

Da to nije ono - 'lecenje sifilisa triperom'?

 

Negde sam gore napisao kako je 'trava' posesto pracena nekom drugom supstancom, jer se koristi kao 'okidac':

 

>> ... Skoro obavezna kombinacija sa Trodonom je i marihuana, koja se uzima kako bi pojačala dejstvo ovog leka. Dovoljna je i mala količina kako bi zavisnik osetio dejstvo koje je dosta jače od uobičajenog analgetičkog dejstva Trodona. Ipak, upravo je marihuana „okidač“ koji može da dovede do epileptičnog napada usled zloupotrebe. ...

...

Seratoninski sindrom je potencijalno smrtonosna reakcija centralnog nervnog sistema na određene psihoaktivne supstance (Ekstazi, LSD, Psilocibin, opoidi, neki antidepresivi itd). Nastaje prekomernim lučenjem seratonina u mozgu i ispoljava se kao:
Mentalna konfuzija, hipomanija, halucinacije, uznemirenost, glavobolja, koma, groznica, pojačano znojanje, hipertemija, hipertensija, tahikardija, mučnina, grčenje mišića, hiperefleksija, tremor. Rizik od seratoninskog sindroma povećava kombinovanje različitih psihoaktivnih supstanci. 
Kod depresije disanja antidot je nalokson. Kao lek protiv konvulzija daje se diazepam intravenski, ali samo u uslovima uspostavljenog sistema za veštačku ventilaciju. Hemodijaliza i hemofiltracija nisu pogodne metode detoksikacije.

 

Tekst preuzet sa sajta Nikad heroin, Trodon http://www.nikad-her...n#ixzz3vF5zd4kM ...

 

Ma koliko se neko pozivao na Kastanedu ( :ajme:) i tamo neko obredno konzumiranje opijata u raznim paganskim kultovima - sa drogama se nije zezati, jer zna se kako to zavrsava.

 

Ja bih, obavezno, organizovao ekskurzije u 'ustanove' / prikazivanje filmova o posledicama konzumiranja.

Pored svih gluposti i bedastoca u ljudskom zivotu - spasti jos i na tu nesrecu?

Ocigledno da onaj kome treba joint, ne treba vise nista u zivotu, ili se kinichki varam?

 

PS.

A i ti zreci /samani koji su za okultne  obrede koristili koku / gljivice, 'da komuniciraju sa precima / onim svetom / vasionom - pa to je bilo samo za posvecene, a ne za masnovnu, svakodnevnu upotrebu. Cak se zloupotreba kaznjavala smrcu.

 

...


Edited by Kinik, 24 December 2015 - 14:59.

  • 0

#71 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 24 December 2015 - 14:28

Pogledajte film Dina - Arakis! Pod uticajem odredjenih droga , moze doci do prosirenja ljudske svesti , recimo da se moze predvideti buducnost ili steci odredjene moci.

"The spice expands consciousness" !


  • 1

#72 Duncan Idaho

Duncan Idaho
  • Banned
  • 445 posts

Posted 24 December 2015 - 14:55

Pogledajte film Dina - Arakis! Pod uticajem odredjenih droga , moze doci do prosirenja ljudske svesti , recimo da se moze predvideti buducnost ili steci odredjene moci.

"The spice expands consciousness" !

Procitajte knjige serijala Dina


  • 1

#73 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 24 December 2015 - 15:01

...

 

No, razumem - pomodna je tema pa zasto se besplatno ne 'zapljunuti', malo doraditi svoj 4umski attitude.

 

 

  :lol+:

 

...ako je tako, ondaK je pod `must`

 

ali zasto bih se mucila da kuckam ako se slazem da je trava okidac i da otvara puteve drugim supstancijama.

 

 

stvar je u tome sto je benigna tj. korisna samo za zavisnike koji su se vec uveliko ostetili ostalim drogama, ili za teske bolesnike koji ce i tako pred kraj svoje bolesti preci na trodone i morfij

 

 

a sto se tice legalizacije, evo napredujem, mislim nemam nista protiv legalizacije,

cak mislim da je to dobra stvar da se srb otvori... kao ustajala konzerva

 

 

ps. btw, na mene gandza  :ajme:  izvan srb, nije imala nikakav uticaj,

smejala sam se kao i inace samo malo histericnije, a to mogu i bez iste, i to je sve...u srb jos nisam pravila nikakav eksperiment

 

 

...e da, na nekoga deluje uspavljujuce, a na nekoga super euforicno, verovatno zavisi

od prirodnog stanja neurotransmitera ili od onoga sto se jos koristi usput, ako se koristi...

 

 

 

edit/korisna


Edited by Mama_mia, 24 December 2015 - 15:02.

  • 0

#74 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 December 2015 - 15:26

...

 

... 

 

... 

 

 

Procitajte uspomene nekog ex-dzankija, ili zabeleske nekog lekara iz rehab-centra.

Da vidite sta je 'prosirenje svesti'.

 

Bio je neke godine jedan madjarski film o nekom alkosu koji se leci - kolicina neprobavljivih scena je bila neverovatna.

Dobro, oni su to snimali na osnovu saznanja iz stare skole i upotrebe onog ozloglasenog 'Antabusa' - koji izaziva efekte intoksikacije - povišeni krvni pritisak, crvenilo u licu, lupanje srca, gušenje, glavobolju, mučninu, povraćanje i proliv, strah propraćen širenjem zenica, itd., sve do mogućnosti nastanka smrtnih komplikacija. 

 

Bese neki clanak u staroj 'Ilustrovanoj' kad je neki zhemski svet muzevima krisom davao 'Antabus' u kafi - sa letalnim ishodom.

 

Btw, nista drugacijim nego kod nesretne Vajnhauseove.

 

CELEBRITIES THAT DIED FROM DRUG OVERDOSES

 

pa, opet

 

Top 10 Musicians Who Surprisingly Didn't Die From Drugs

 

...


  • 0

#75 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 24 December 2015 - 16:39

...

 

 

 

 

Procitajte uspomene nekog ex-dzankija, ili zabeleske nekog lekara iz rehab-centra.

Da vidite sta je 'prosirenje svesti'.

 

Bio je neke godine jedan madjarski film o nekom alkosu koji se leci - kolicina neprobavljivih scena je bila neverovatna.

Dobro, oni su to snimali na osnovu saznanja iz stare skole i upotrebe onog ozloglasenog 'Antabusa' - koji izaziva efekte intoksikacije - povišeni krvni pritisak, crvenilo u licu, lupanje srca, gušenje, glavobolju, mučninu, povraćanje i proliv, strah propraćen širenjem zenica, itd., sve do mogućnosti nastanka smrtnih komplikacija. 

 

Bese neki clanak u staroj 'Ilustrovanoj' kad je neki zhemski svet muzevima krisom davao 'Antabus' u kafi - sa letalnim ishodom.

 

Btw, nista drugacijim nego kod nesretne Vajnhauseove.

 

CELEBRITIES THAT DIED FROM DRUG OVERDOSES

 

pa, opet

 

Top 10 Musicians Who Surprisingly Didn't Die From Drugs

 

...

 

 

Kanabis  spada u „lake droge“ i ne može se svrstavati u istu kategoriju sa heroinom ili kokainim.

 

Kao što se mali broj ljudi, koji tu i tamo popiju pivce, vino ili rakiju, vremenom propije i pije svaki dan, tako se mali procenat korisnika kanabisa zaista navuče. Više je izuzetak nego pravilo. Iako ja to ne koristim, znam ljude koji već 30 i više godina popuše po dva tri džointa mesečno i niko se nije ni navukao ni stekao bilo kakve probleme oko toga.

Ni teorija da je kanabis odskočna daska za teške droge se nije pokazala ispravnom – mada, ako je kriminalizovan, prisiljava korisnika da stupa u kontakt sa dilerima i svakojakim likovima, među kojima mogu da budu i pusheri na teže stvari.

 

PS, saksofonista Stan Getz je imao sličan problem onom koji si opisao  -  supruga mu je krišom stavljala "Antabuse" u klopu.

"Antabuse" je inace stvar proslosti. U danasnje vreme se skoro nigde i ne koristi.


Edited by yossarian, 24 December 2015 - 16:42.

  • 1