Jump to content

Photo
- - - - -

Kanabis Srbija - kanabis svet, za i protiv

• Please log in to reply
1734 replies to this topic

#46 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 23 December 2015 - 14:57

@ yossarian ..... Holandija nije bambiland i teshko da Sam ja u bilo kakvoj zabludi u vezi te zemlje. Radi se o balansu izmedju zakonske regulative i tolerancije a poznato mi je sve shta se tamo deshava poslednjih desetak godina u vezi coffee shopova, shto Sam I napomenuo u uvodnom postu. Reshenja u vezi sex industrije, opredeljenja, eutanazije I mnogih drugih pitanja na kojima se lome mnoge razvijene zemlje su u Holandiji ipak primer za ostatak sveta. @Trn hvala brate bajkeru, bilo bi to pravo uzivanje, osecaj se pozvanim ako krenesh u ovom pravcu da budesh moj gost.
  • 0

#47 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2015 - 14:59

Ne tražim zadovoljstvo već iskustvo, hoću da otrvorim  i poslednja vrata koja me dele od mene same, znam ko sam ali ne znam ko nisam i - nije mi dovoljna sva ta introspekcija duga cca 50 godina, previše kontrole, previše racija, nema izazova, dosadno je....

Ozezi, sta ce okolina reci? Koga briga - jednom se zivi. ;) 

• 1

#48 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 23 December 2015 - 15:10

Gomile mladih platezno skromnih mogucnosti turista iz spanije, francuske, italije zeljnih jeftine zabave sigurno nisu vishe pozeljne u Amsterdamu vec azijski i ostali pansionski turisti te samo rekoh dobra shansa za Srbiju da ih preuzme. Negde u sredini yossarian su turisti kao ja koji su obishli I Aninu kucu I gogov muzej Ali bogami I coffee shops porodichno I ostavili prilichno znachajnu kolichinu novca. Dakle zabluda je da je uzivanje ove biljke kul, odavno to vishe nije, poredio bih to sa uzivanjem u dobroj kafi ili chaju a znatno bezopasnije od alkohola, drastichno zdravija navika od smrtonosnog pushenja iako Sam nikotinski teshki zavisnik.
  • 1

#49 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 23 December 2015 - 15:16

@ yossarian ..... Holandija nije bambiland i teshko da Sam ja u bilo kakvoj zabludi u vezi te zemlje. Radi se o balansu izmedju zakonske regulative i tolerancije a poznato mi je sve shta se tamo deshava poslednjih desetak godina u vezi coffee shopova, shto Sam I napomenuo u uvodnom postu. Reshenja u vezi sex industrije, opredeljenja, eutanazije I mnogih drugih pitanja na kojima se lome mnoge razvijene zemlje su u Holandiji ipak primer za ostatak sveta. @Trn hvala brate bajkeru, bilo bi to pravo uzivanje, osecaj se pozvanim ako krenesh u ovom pravcu da budesh moj gost.

Iako sam tebe kvotovao, odgovor nije bio namenjen samo tebi.

Trenutno se radi na ozbiljnom zakonu o kanabisu, jer je sistem tolerancije, koji je dvadesetak godina odlično funkcionisao, izgubio korak sa vremenom.

• 0

#50 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 23 December 2015 - 15:17

1.Make a roach about the length and diameter of a pencil and seal it with a couple of large papers.
tulip1.gif

2.Take two more large papers and stick them together to form a square with gummed strip running along one side.
tulip2.gif

3.Fold corner A over to corner B to form a triangle, leaving the gummed strip uncovered.
tulip3.gif

4.Wet the strip and fold it over to seal the triangle. You should now have something resembling a flatenned paper cone.
tulip4.gif

5. Open up the cone and tightly pack it with layers of carefully blended mix.
tulip5.gif

6. Gently crimp together the excess paper at the end of the cone.
tulip6.gif

7. Place the roach in the centre of the cone, using the crimped paper to hold it in position.
tulip7.gif

8. Finally, secure the roach by tying thread around the crimped paper, (a rubber band works well too) keeping everything as tight as possible. Blooming tulip-tastic!
tulip8.gif

tulip9.gif

9. Sit down, light it up... you're not going anywhere 

• 3

#51 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 23 December 2015 - 15:24

Gomile mladih platezno skromnih mogucnosti turista iz spanije, francuske, italije zeljnih jeftine zabave sigurno nisu vishe pozeljne u Amsterdamu vec azijski i ostali pansionski turisti te samo rekoh dobra shansa za Srbiju da ih preuzme. Negde u sredini yossarian su turisti kao ja koji su obishli I Aninu kucu I gogov muzej Ali bogami I coffee shops porodichno I ostavili prilichno znachajnu kolichinu novca. Dakle zabluda je da je uzivanje ove biljke kul, odavno to vishe nije, poredio bih to sa uzivanjem u dobroj kafi ili chaju a znatno bezopasnije od alkohola, drastichno zdravija navika od smrtonosnog pushenja iako Sam nikotinski teshki zavisnik.

Grešiš - mladi  turisti skromnih mogućnosti su i dalje dobrodošli, Amsterdam to voli, takav je mentalitiet grada. Nisam tvdio da je ili-ili, pa upravo takvi stoje i u redovima pred muzejima i šire dobar glas o gradu, stvaraju dobar imidž koji je Amsterdamcima jako važan.

Kada sledeći put dođeš, videćeš da se to nije promenilo od tvoje zadnje posete.

Sve je u balansu, kao što si sam rekao, ali taj balans nije stabilan. Kada stvari izmaknu kontroli, građani glasaju za političare koji vode strožiju politiku. Kada zapreti da u gradu postane učmalo i dosadno, onda opet biraju liberalne opštinare :D

Edited by yossarian, 23 December 2015 - 15:25.

• 0

#52 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 23 December 2015 - 16:25

Upravo tako, to je pravi yossarian :) .... Slushaj, u eri mutantne kim kardashian a kako je moja poslednja poseta bila davne 2007 dozvolih da su se stvari promenile sa sumnjom da se taj duh & imidz jednog od najnenadjebivijih gradova na svetu mogao urushiti pred naletom onih koji imaju pune novchanike Ali prazne glave I srca I chiji je jedini motiv posete da naprave selfie za fejsbuk. Kada razgovaram sa mladim kanadjanima I amerima o putovanjima I pomenem da Sam jednom prilikom u njihovim godinama proveo 2 meseca u Amsterdamu obavezno im padne donja vilica I dobijam rispekt hahaha

Edited by down with the sickness, 23 December 2015 - 16:31.

• 0

#53 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2015 - 16:27

Ama, zato i tulim na ovoj temi: GDE da kupim a da mi ne uvale - peršun?!

Zaduzi nekog omlatinca kome verujes i koji ti veruje - donece ti, garantovano, dobru robu ;)

• 0

#54 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 23 December 2015 - 18:04

U svakom slučaju kanabis ima mnogo više smisla nego alkohol.

• 1

#55 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 December 2015 - 19:30

...

Ja bih se, zaista, uzdrzao od reklamiranja / hvaljenja - nisam siguran koliko je to u skladu sa zakonom?

Mislim, u ovoj zemlji je bilo toliko nepodopstina i ima toliko otkacenjaka / ludaka / bolesnika, da joj do pune civilizacijske srece samo fali 'legalizacija' trave.

;)

...

• 1

#56 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2015 - 19:38

...

Ja bih se, zaista, uzdrzao od reklamiranja / hvaljenja - nisam siguran koliko je to u skladu sa zakonom?

Mislim, u ovoj zemlji je bilo toliko nepodopstina i ima toliko otkacenjaka / ludaka / bolesnika, da joj do pune civilizacijske srece samo fali 'legalizacija' trave.

;)

...

Bolja je "Brzanska Moravka" nego "Takovska Votka"  ;)

• 0

#57 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 December 2015 - 19:52

...

Nisu mi interesantna tvoja iskustva.

;)

...

• 0

#58 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2015 - 20:03

...

Nisu mi interesantna tvoja iskustva.

;)

...

Ja ih, bar, imam  ;)

• 0

#59 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 December 2015 - 20:12

...

Samo navali - valjda si ti jos jedan koji 'ima RL'.

:lol+: 

...

• 0

#60 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2015 - 20:19

...

Samo navali - valjda si ti jos jedan koji 'ima RL'.

:lol+:

...

Lepo ti stoji smoking  :lol+:

• 0