Jump to content


Photo

Queen + Paul Rodgers u Beogradu!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
117 replies to this topic

#31 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 25 October 2008 - 13:40

Nastup grupe Queen na Live Aid Festivalu 1985 godine je proglasen za najbolji nastup ikada. Sa tim nastupom grupa Queen je preuzela primat kao najbolja LIVE grupa svih vremena.
Youtube Video ->Original Video


#32 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 26 October 2008 - 02:52

Prica o grupi Queen pocinje 1971, te godine u grupu Smile koju su osnovali Brian May i Roger Taylor dolazi Fredi Merkjuri. Fredi je te godine izdao singl pod nazivom I cant hear the music i potpisao se kao Larry Lureks. Dve godine kasnije grupa izdaje svoj prvi album pod nazivom Queen. Album je prosao skoro nezapazeno, sa jednom zanimljivom pesmom na njemu za koga je uradjen i prvi spot - Keep yourself alive. Britanski kriticari i mediji su docekali bukvalno grupu Queen na noz, nista bolje nije prosao ni drugi album koji je izdat 1974 - Queen II. Pisalo se da je muzika grupe Queen mesavina Led Zeppelina i Davida Bowia i da je svesno plasirana u trenutku kada ti izvodjaci nisu imali svoje projekte. Bilo kako bilo, te godine izdaju i album Shear heat atack, sa prvim velikim hitom Killer queen. Iznenadjenje je bilo da i pored toga sto su engleski medji bili manje vise ravnodusni, grupa dobija poziv iz Japana da gostuje tamo i dozivljava ogromi uspeh na toj turneji. Uspeh koji su doziveli u Japanu je naterao engleske medije da malo vise posvecuju paznju grupi, tako da ono sto je usledilo je bila samo posledica toga. 1975. grupa izdaje album A night at the opera. Na albumu se nalazi i jedna od najboljih rok pesama svih vremena Bohemian rhapsodi.
Jim Bich dugododisnji menadzer grupe, kaze da je Fredi bio kod njega u apartmanu i da je prvi put izveo tu pesmu. Svirao je na klaviru i od jednoj je zastao i rekao...Hej pa ovde bi trebalo da dodje deo opere....I ako je i sam menadzer bio sumljicav pesma je objavljena. Prva rock pesma koja je sadrzala nesto sto je odudaralo od dotadasnjeg shvatanja rock muzike, uz veliki rizik da je niko nece ni emotovati, jer je bila preduga i vrlo nesvakidasnja. Ipak preko noci pesma dozivljava veliki uspeh i grupa odlucuje da za nju snimi i muzicki spot, koji takodje dozivljava veliki uspeh. Moze se reci da je taj trenutak, vrlo bitan i za istoriju muzike jel po ugledu na grupu Queen druge grupe masovno pocinju da snimaju spotove za svoje pesme, sko ste se pitali do sada kada je krenula manija spotova - krenula je od Bohemian Rhapsody. Inace sama pesma je proglasena za najbolji britanski pop- rok sing u periodu od 1966-1991, u konkurenciji je bio i Procol Harum sa pesmom Whiter shade of pale. Ista pesma je 1992. se nasla u filmu Vejnov svet i zauzela i te godine prva mesta na top listama, i dobila MTV nagradu, sto do tada se nikada nije desilo, da pesma koja je objavljena skoro dve decenije ranije dobija ponovo nagrade.
1976 godine grupa izdaje album A day at the race, gde se nalze hitovi Tie ypur mother down i Somebody to love. Sa ovim albumom, i sa pre toga izdatim A night at the opera, Queen je postala jedna od najtrazenijih rock grupa tog vremena. Nekako u to vreme se desio i raskid Fredija sa svojom dugogodisnjom devojkom, kojoj posvecuje pesmu Somebody to love koja se nasla na tom albumu.
Sledece godine i jos veci uspeh albuma A news of the world sa hitovima We will rock you i We are the champions....Pesme koje su i sada rado slusane na mnogim sportskim manifestacijama. Grupa je dozivela ogroman uspeh a sledeci album Jazz (1978) ih je doveo do vrha svih muzickih lista....
Youtube Video ->Original Video

Edited by DonJuan, 26 October 2008 - 02:57.


#33 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 26 October 2008 - 11:09

sve to sto je ovde napisano za Queen stoji, medjutim Queen koji se ovde opisuje i onaj koji nam dolazi za par dana u Beograd je nesto sasvim drugo, jednostavno Queen sa Fredijem i bez njega je ko nebo i zemlja, otprilike se radi o istom scenariju kao i kad nam je gostovao INXS prosle godine... pojavice se isti clanovi grupe, pevace se iste pesme, ali ipak nedostaje ono sto po cemu su oni i bili tako superiorni (uz duzno postovanje Rodgersu)!

#34 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 26 October 2008 - 12:50

sve to sto je ovde napisano za Queen stoji, medjutim Queen koji se ovde opisuje i onaj koji nam dolazi za par dana u Beograd je nesto sasvim drugo, jednostavno Queen sa Fredijem i bez njega je ko nebo i zemlja, otprilike se radi o istom scenariju kao i kad nam je gostovao INXS prosle godine... pojavice se isti clanovi grupe, pevace se iste pesme, ali ipak nedostaje ono sto po cemu su oni i bili tako superiorni (uz duzno postovanje Rodgersu)!

ti i jos par njih ste tipicni primeri krajnje povrsnog pristupa slusanju muzike. jbt, ima li jedan stadionski bend za koji neces da napises da je super i do jaja? koja si ti 1 jambalaya. queen, paul rodgers, depeche mode, pink floyd. osecam da si gledao i a. keys, l. kravitza, stonese, madonu i da si potpisivao peticiju da dodju i cure. pa ovi ljubitelji poremecenog stulica za tebe/vas su luconose dobrog ukusa, kad tako moram da kazem. bar da umes nesto da napises, pa da mi bude zao kad/ako obrisem koji post/temu, nego, i tu si na visini pismenih zadataka ocenjenih sazaljivom dvojkom (za trud) iz nizih razreda osnovne skole.

#35 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 26 October 2008 - 15:54

queen, paul rodgers, depeche mode, pink floyd. osecam da si gledao i a. keys, l. kravitza, stonese, madonu i da si potpisivao peticiju da dodju i cure.


Uh, konačno da neko nabroji sve najomraženije mi bendove u dve rečenice.

pa ovi ljubitelji poremecenog stulica za tebe/vas su luconose dobrog ukusa.


Hvala. Samo je ovo boldovano trebalo da glasi tebe/vas/nas.

#36 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 26 October 2008 - 16:22

Hvala. Samo je ovo boldovano trebalo da glasi tebe/vas/nas.

e, malo si se pres'o, sto bi rekao tvoj dzoni. nema tu nas. samo ja i niko vise.

#37 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 26 October 2008 - 23:17

jbt, ima li jedan stadionski bend za koji neces da napises da je super i do jaja?



ajde mi samo nadji gde sam ja to napisao da je queen super i do jaja..

#38 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 26 October 2008 - 23:29

ajde mi samo nadji gde sam ja to napisao da je queen super i do jaja..

eh, pa ne tim recima, bukvalce, alo to je to.

#39 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 26 October 2008 - 23:37

eh, pa ne tim recima, bukvalce, alo to je to.


pa ne moze biti nikako!!
moras da pratis fabulu, a ne samo da nagadjas :ph34r:

#40 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 27 October 2008 - 00:58

pa ne moze biti nikako!!
moras da pratis fabulu, a ne samo da nagadjas :ph34r:

koja crna fabula. citam kako je napisano, a tako je napisano.
nema veze, sve cu da vam ovo obrisem i pobanujem vas ne bih li ovaj pdf doveo u red :)

#41 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 27 October 2008 - 07:56

e, malo si se pres'o, sto bi rekao tvoj dzoni.


Milo mi je što pratiš gradivo.

#42 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 27 October 2008 - 09:26

Milo mi je što pratiš gradivo.

:ph34r:
to gradivom ni u ludilu nazvao ne bih. isto sam mogao da citiram i neki narodnjak, boru corbu ili bilo sta od cega ne moze da se pobegne kao sto od te tupave pesme nije moglo onomad.

#43 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 27 October 2008 - 09:33

nema veze, sve cu da vam ovo obrisem i pobanujem vas ne bih li ovaj pdf doveo u red :ph34r:


pa u pravu si, ovi tvoji postovi od juce i jesu zreli za brisanje, nikako ne idu uz ovaj topic
eto mozes prvo od njih da krenes :)

Edited by Gooky, 27 October 2008 - 09:34.


#44 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 27 October 2008 - 09:48

pa u pravu si, ovi tvoji postovi od juce i jesu zreli za brisanje, nikako ne idu uz ovaj topic
eto mozes prvo od njih da krenes :)

xex, nemoj mnogo da se opustas :ph34r:

#45 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 27 October 2008 - 11:35

tipicni primeri krajnje povrsnog pristupa slusanju muzike.


= svrstavanje Džonija u istu kategoriju sa Borom Čorbom, po bilo kom kriterijumu.