Jump to content

Photo

Queen + Paul Rodgers u Beogradu!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
117 replies to this topic

#61 propast

propast
  • Members
  • 33 posts

Posted 29 October 2008 - 08:37

Je l' si siguran Done? Dosta su menjali setliste na prethodnim koncertima... mada se i meni cini da je to to. U svakom slucaju svaka cast na ova dva poslednja posta! :ph34r:

Evo svih set lista sa ove turneje. Ovde ce se naci i nasa, po zavrsetku koncerta :)

http://www.queenconc...2008-10-25.html

#62 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 October 2008 - 10:15

Evo svih set lista sa ove turneje. Ovde ce se naci i nasa, po zavrsetku koncerta :ph34r:

http://www.queenconc...2008-10-25.html

Da, tu sam i ja gledao setliste... a nigde nisam mogao da nadjem za nas koncert. Ali, cucemo danas, jelte :) Vidimo se tamo :D

#63 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 October 2008 - 13:04

Da, tu sam i ja gledao setliste... a nigde nisam mogao da nadjem za nas koncert. Ali, cucemo danas, jelte :ph34r: Vidimo se tamo :)

Ja sam pročitao kratak intervju sa Rogerom Tejlorom, rekao da je će svirati dosta starih pesama, koje publika najviše i voli. Nadam se da neće ovo biti promocija njihovog novog albuma, s tim više što nisam i siguran da li može negde legalno da se kupi.

#64 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 October 2008 - 13:11

Ja sam pročitao kratak intervju sa Rogerom Tejlorom, rekao da je će svirati dosta starih pesama, koje publika najviše i voli. Nadam se da neće ovo biti promocija njihovog novog albuma, s tim više što nisam i siguran da li može negde legalno da se kupi.

Ne, ne, nece sigurno. Skoro sam 100% siguran da sviraju 5 pesama od Free+Bad Company, 5 pesama sa novog albuma, a ostatak stare hitove Queen-a... i znam da nece svirati Who wants to live forever od tih hitova...

#65 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 October 2008 - 18:26

Ne, ne, nece sigurno. Skoro sam 100% siguran da sviraju 5 pesama od Free+Bad Company, 5 pesama sa novog albuma, a ostatak stare hitove Queen-a... i znam da nece svirati Who wants to live forever od tih hitova...

Mozda te iznenade :ph34r:....Pa vidi svirali su Las palabras se amor, koji veceras nece svirati, a po logici tu upada balada.....Videcemo.... :)

#66 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 30 October 2008 - 00:08

Ljudi sutra da umrem posle ovog koncerta ne bi mi bilo zao.....Nemam reci. Imam neke snimke sada nemogu, nemam snage da vam dam, ali......Nemam reci......Bohemina Rhapsody je otpevala cela HALA, CELA HALA.....Ja znam da mnogi koji ovo citaju i ne vole grupu Queen ali ovo veceras je jedan od najboljih koncerata ikad.......

#67 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 30 October 2008 - 00:16

Ajde iskuliraj...

Vratih se malopre i sta da kazem... Iskreno, pristojan koncert, ali nista posebno, vidi se da je u pitanju najobicnija tezga. Na momente me nerviralo sto su u nekim pesmama bili totalno neuvezbani i u falshu, ali sa druge strane par numera je zazvucalo sasvim ok.

Ako bih morao da dam ocenu od 1-10, jaka cetvorka.

#68 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 30 October 2008 - 02:06

Ajde iskuliraj...

Vratih se malopre i sta da kazem... Iskreno, pristojan koncert, ali nista posebno, vidi se da je u pitanju najobicnija tezga. Na momente me nerviralo sto su u nekim pesmama bili totalno neuvezbani i u falshu, ali sa druge strane par numera je zazvucalo sasvim ok.

Ako bih morao da dam ocenu od 1-10, jaka cetvorka.

Neuvezbani....
Nemoj vise da komentarises :ph34r:

#69 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 30 October 2008 - 08:16

Neuvezbani....
Nemoj vise da komentarises :ph34r:

Razumem da si suvise veliki fan da bi bio iole objektivan i to je u redu. Ja samo pricam istinu tj. kako je zaista bilo. Prosecna svirka tj. tezga sa par odlicnih momenata i mnogo otaljavanja uz nekoliko ociglednih raspada na sceni i falseva, to je uglavnom to.

#70 strikan33

strikan33
  • Members
  • 11 posts

Posted 30 October 2008 - 08:23

Evo da i ja napisem par reci,

Bio na koncertu i verujte mi vredelo je dati i mnogo vise para od ovih 3500 din koje sam dao, a iz kojih razloga?
Dakle da ne ulazimo u to ko koju muziku voli, ovaj koncert je vredelo ici videti iz vise razloga.
Kao prvo, ljudi moji Queen je istinska i svetski priznata grupa, kao drugo videti i slusati Brian May-a i njegove bravure na gitari je meni i vise nego dovoljno da odem na koncert (daj Boze da ih ponovo vidimo), kao trece ovo je bio pravi koncert od dva sata i nesto a ne oni "koncerti" od sat i 10 minuta (Sting u Novom Sadu - nikad vise Sting za mene) itd.

Neko rece da su neuvezbani - nema teorije ali ajde neka svako ima pravo na svoje misljenje.

I jos nesto, i oni sami potenciraju na tome da je ovo Queen + Paul Rodgers, znaci nije neki novi Queen ili neki novi Paul Rodgers, jednostavno su udruzili snage za svetsku turneju i to je po meni ok.
Fredija niko nikada nece moci zameniti i Paul se i ne trudi to da radi, tako da je meni ovo sinoc zvucalo savrseno.

I ako se ja pitam jedina dva koncerta koji su stvarno vredeli svakog dinara datog za karte na kojima sam bio (a bio sam na vecini u zadnjih par godina) su koncerti Bryan Adams-a i Queen + Paul Rodgers-a.

Ko nije bio propustio je veliki koncert.

Svako dobro

#71 dilan dog

dilan dog
  • Members
  • 2 posts

Posted 30 October 2008 - 09:05

Netreba torisiti puno reci na raspravu...
Koncert je bio fantastican,nisam osetio ni u jednom momentu da zele otaljati posao
prosto sviraju iz duse.
Oni koji su ocekivali samo Queen stvari a sigurno ih je bilo ipak su se trebali malo vise raspitati ko je Paul Rodgers,gde je i sta svirao u svom zivotu.
Iako nisam toliki fan ipak cista 10 za sinocnu svirku.

#72 propast

propast
  • Members
  • 33 posts

Posted 30 October 2008 - 09:32

E dooobrooo....i ovo sam doziveo.
Interakcija sa publikom, duh i vedrina koju emituju, umesnost izvodjenja, evidentna ljubav prema onome sto rade....

Svaka cast...svaka cast....

2 sata i 20 minuta

PS
Ja jesam veliki fan Queen-a i da, meni se ostvario san.

#73 Henry Miller

Henry Miller
  • Members
  • 281 posts

Posted 30 October 2008 - 10:32

Par utisaka od sinoc:

- jedan od najboljih koncerata na kojima sam bio. Jednako dobri su mi bili Rammstein i Depeche Mode ali to medjusobno nisu koncerti za poredjenje.

- Paul Rodgers mnogo bolji nego sto sam ocekivao. I muzicki i kao showman.

- Nekoliko zaista nezaboravnih momenata (3 najemotivnija su za mene bili izvodjenje Love of my life, Bohemian rhapsody i We are the champions). I na drugim koncertima ima muzicki sjajnih momenata ali ono sto Queen izdvaja jestu tesko opisive emocije zajednistva benda i publike i sada secanja na Freddie-a.

- Najbolje ozvucenje koje sam cuo u Beogradu. Glasno taman koliko treba i perfektno cisto. Ovo moze da zavisi od mesta u Areni ali ja sam imao srece da sve bude perfektno.

- Neke gitarske deonice zvuce bar duplo bolje uzivo nego sa albuma. Brian May - svaka cast.

- Publika zaista dobra. U parteru sjajna a po tribinama je bilo nekoliko srednjevecnih namcora koji su dosli da sede i ne mrdaju. Bolje da su ostali kuci.

- Sto se tice tezgarenja - jedan od retkih koncerata gde nisam imao osecaj da je bilo sta vezano za novac. Delovalo je kao da smo se svi sakupili (i ekipa na bini i publika) da bi se dobro zabavili i uzivali svi zajedno u dobroj muzici.

- Ni jednog momenta nisam pogledao na sat i racunao bilo sta. Ne znam ni kada su poceli ni kada su zavrsili, samo da sam dosao kuci taman na kraj serije Life on Mars.

#74 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 October 2008 - 11:24

Ja sam bio negde sedmi-osmi red gledano od kraja mosta koji ide u publiku, savrseno mesto! Ozvucenje perfektno, svirka odradjena vrhunski. Totalno ne mogu da se slozim sa tobom Zagor da je izgledalo kao tezgarenje... ovo je jedan od retkih koncerata na kojima sam bio a da apsolutno nisam imao taj utisak! Rodzers me je pozitivno iznenadio, nije se trudio da peva kao Fredi, vec je dodao pesmama Queen-a svoj smek, iz Free-ja i Company-ja, i zato su pesme zvucale dosta sveze. Sa nekim pesmama poput Bohemian Rhapsody po ocekivanju je imao dosta problema, i ispao nekoliko puta, ali je zato bio tu neverovatni i neponovljivi Rodzer Tejlor ( :ph34r: ) da izvadi stvar! I dalje fenomenalan glas ima. Interakcija sa publikom, cista desetka. Brajan Mej nista nije izgubio od one svoje osecajnosti, zbog cega ga i smatram jednim od najboljih svih vremena. Sve u svemu, najbolji koncert na kojem sam bio, a bio sam i na Maiden-u, i na Deep-u, i na Whitesnake-u, i na Megadeth-u, propustio sam samo Uriah Heep i Metallicu od jacih bendova koji su dolazili ovde. Stvarno fenomenalno je bilo...

Edited by McLeod, 30 October 2008 - 11:25.

#75 djeneralche

djeneralche
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 30 October 2008 - 11:41

propustio sam samo Uriah Heep i Metallicu od jacih bendova koji su dolazili ovde.

:ph34r:

propustio si jos podosta