Jump to content

Photo

Queen + Paul Rodgers u Beogradu!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
117 replies to this topic

#46 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 27 October 2008 - 12:12

= svrstavanje Džonija u istu kategoriju sa Borom Čorbom, po bilo kom kriterijumu.

i ti se opustas. bolje nemoj. sve sam blize tome da je zagor u pravu kad kaze da se ponasam kao da mi je neko uhakovao nalog.

#47 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 27 October 2008 - 12:32

i ti se opustas. bolje nemoj.

Šta ću, ne mogu da odolim. Beskrajno mi je zabavno to što su tebi dali da budeš moderator. Prvo mi je bilo čudno, a u stvari ima logike - i u zatvoru najvećeg bulija među robijašima obuzdaju tako što mu daju pendrek da smiruje ostale zatvorenike.

Edited by dobar_znak, 27 October 2008 - 12:36.

#48 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 27 October 2008 - 18:59

Mada je I na predhodnim albumima za puno pesama snjimljen I odgovarajuci spot, cini se da tek od Jazz-a I grupa pocinje da se bavi njime. Tri pesme koje su se izdbojile Fat bottomed girl, Bycycle race I Don’t stop me now, dobijaju I odgovarajuce spotove. Za pesmu Bycycle race snimljen je I prvi kontroveryni spot. Naime, grupa je odlucila da se u spotu pojave gole manekenke koje ce voziti bicikle I tako ilustrovati pesmu. Zbog tog detalja, a da bi dobio dozvolu za emitovanje scene su zamucene tako da je spot dobio dozvolu za emtovanje na BBC-u. Ono sto je jos kontroverznije u vezi ovog spota je da su posle snimanja sva sedista na biciklima koje su vozile gole manekenke –skinuta. Gde su zavrsila niko ne zna. Grupa krece na prvu uspesnu svetsku turneju sa koje izdaju I sledece godine zivi album Live Killers. U okviru te turneje 06.02.1979, sviraju u Zagrebu. Sledece godine po prvi put dobiaju I poyiv da rade muziku za filmfilm. I ako nikada do tada to nisu radili, poziv za izaradu kompletne muzike za film Flash Gordon se nije mogao odbiti. Interesantno je takodje da je sama pesma Flash, koja je sluzila I kao promocija za film, bila mnogo popularnija od samog filma. Mnogi se upravo I secaju filma samo zahvaljujuci ovoj pesmi I muzici koja je pratila film. Naredne godine izlazi album The Game, na kome se nalazi I Crazy little thing called love. Radilo se o rakabili pesmi, a na zaprepascnje svih pesma je postala jedan od najvecih hitova grupe svih vremena, I ako je muzicki jako prosta ili bolje recemo prostija od vecine pesama koje je grupa napisala ili ce napisati. Na albumu su se jos nasli dva velika hita Another one bites to dust I Save me, kao I kontroverzna pesma Play the game. Po objavljivanju albuma usledila je svetska turneja pod nazivom The game.. Upseh pesme Crazy little thing im je omogucio prvu veliku spesnu turneju u USA, posle koje ce biti stalni gosti ove zemlje, turneja je zavrsena u Evropi, a tada nastaju I prvi snimci za album Hot space.
Grupu nije mogao da mimoidje talas Dance muzike I New wave-a, tako da se jasno moze primetiti da je ovo prvi album koje je u sustini vise okrenut dance muzici nego izvornom rocku. U svajcarskoj je snimljen I duet sa Davidom Bowiem – pesma Under pressure. Sa albuma su se jos izdvojile pesme Las palabras de amor, Dancer I pesma koja je posvecena John Lennon-u, Life is real. 1984,. Izdaju jedan od svojih najkomercijalnijih albuma The Works. U spotu za pesmu I want to break free, ;lanovi grupe su bili obu;eni u zensku garderobu, a toliko je to imalo efekta, da je I na samim nastupima Freddi ya nastup stavljao periku I lazne grudi. Na albumu su se jos nasli I hitovi Hammer to fall I Radio Ga Ga, Kriticari u Britaniji su jedva docekali spot za pesmu Radio Ga Ga da bi ponovo sasekli grupu. I ako je u sustini spot za pesmu bio omaz Fricu Langu, mediji su tvrdili dap o scenariju pesma vise poseca na okupljanje fasista u Ninbergu nego na Metropolis Frica Langa. Sledece godine nastupaju na vec pomenutom Live Aid festivalu, a snimaju I singl One vision u kome su upotrebljeni delovi iz govora Martina Luthera King- a, a interesantno je da je sama pesma posluzila I kao cover za film Iron Eagle. Medjutim, najveci problem su predstavljali koncerti po Juznoafrickoj Republici, koja je tada bila pod sankcijama UN. I pored upozorenja I direktnih pretnji, grupa ipak odrzava dva koncerta, zbog cega dospevaju na crnu listu UN. Te godne dobiaju I poziv da snime muziku za film Highlander. Pesme koje su pratile ovaj film su se nasle na albumu A kind of magic, u koji je uvrsten I ranije objavljen singl One vision. Te iste godine grupa krece na turneju Live magic, koja ce se ispostaviti kao poslednja turneja ovog benda. Glasine da je grupa pred raspadom bile su sve glasnije….
Youtube Video ->Original Video

#49 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 27 October 2008 - 19:10

Idem! Parter, verovatno ne prvi red jer vucem dve maloletne sestre, ali tu, negde... blizu :) I da, Freddy Mercury nije jednako Queen. Lekcija za osnovce :ph34r:

#50 big lala

big lala
  • Members
  • 1,270 posts

Posted 27 October 2008 - 19:52

hebote, dva glavna topika na muziki queen i kings of leon, i to tako traje već danima...ovo mora da su velika iskušenja za bad-a...bad, ti il' ćeš nekoga stvarno banovati za primer, il' ćeš postati svetac :) :ph34r:

#51 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 28 October 2008 - 10:32

Šta ću, ne mogu da odolim. Beskrajno mi je zabavno to što su tebi dali da budeš moderator. Prvo mi je bilo čudno, a u stvari ima logike - i u zatvoru najvećeg bulija među robijašima obuzdaju tako što mu daju pendrek da smiruje ostale zatvorenike.

evo, sad dodjoh kuci. noc je bila burna i duga, jbg. dobre sam volje, te necu odmah da krenem sa banovima i brisanjem glupih tema, ali ni sam ne znam kako cu da se ponasam za sat-dva.
da, nisam trazio da budem moderator, ali kad sam vec tu, jelte, onda cu da vas cepam pendrekom po tabanima.

a sada, sto bi truch rek'o, muzicka ilustracija:
ronnie & joey - bye bye baby

#52 propast

propast
  • Members
  • 33 posts

Posted 28 October 2008 - 13:24

Idem! Parter, verovatno ne prvi red jer vucem dve maloletne sestre, ali tu, negde... blizu :) I da, Freddy Mercury nije jednako Queen. Lekcija za osnovce :ph34r:

Nas cetvorica. Svi sve znamo napamet, zeljni skakanja i dobrog rocka....nema da nas promasis.
U skladu sa nasim zivotnim pricnipima na ovom koncertu necemo biti dalje od 2 metara od bine (B ili A svejedno).

Jel ima neko informaciju o broju prodatih karata?

Dream comes true.

Edited by propast, 28 October 2008 - 13:32.

#53 propast

propast
  • Members
  • 33 posts

Posted 28 October 2008 - 14:03

Ja sam tek sad video sta je napisao (u okviru ovog topica) persona koja sebe potpisuje sa "Bad Music For Bad People".
Moram da odreagujem...to je jace od mene :ph34r:

Ili mu je neko ukrao nalog i pise u njegovo ime "sve i svasta" ili mu treba zabraniti da bude moderator foruma koji se zove MUZIKA.

#54 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 October 2008 - 14:16

Nas cetvorica. Svi sve znamo napamet, zeljni skakanja i dobrog rocka....nema da nas promasis.
U skladu sa nasim zivotnim pricnipima na ovom koncertu necemo biti dalje od 2 metara od bine (B ili A svejedno).

Jel ima neko informaciju o broju prodatih karata?

Dream comes true.

Sto se tice karata, ja sam cuo da je prodato svih 20 000, ali ne drzi me za rec :ph34r:

#55 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 28 October 2008 - 14:35

Ja sam tek sad video sta je napisao (u okviru ovog topica) persona koja sebe potpisuje sa "Bad Music For Bad People".
Moram da odreagujem...to je jace od mene :ph34r:

Ili mu je neko ukrao nalog i pise u njegovo ime "sve i svasta" ili mu treba zabraniti da bude moderator foruma koji se zove MUZIKA.

pokreni peticiju. sigurno ce biti dosta vas sa istom zeljom.

#56 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 28 October 2008 - 19:12

Glasine o raspadu grupe nisu bile bez osnova. Članovi grupe su se sve manje vidjali I zasićenosr je bila očigledna, Freddija su sve više I više zamarale turneje I jednostavno nije želeo da ih radi, ostali članovi su se okrenuli nekim svojim ambicijama I sve je ličilo na brzi kraj. Poenta je bila da se bez obzira na sve radilo o jako različitim ljudima sa različitim interesovanjima, a manje više stalne turneje koje su imali od albuma Jazz su ih bukvalno zasistile I u njima se javila želja da rade nešto sasvim drugo. Roger Taylor je osnovao svoju grupu Cross sa kojima snima nekoliko albuma , Brazan May se vratio svojoj staroj ljubavi astrologiji, a Džon Dikon je više vremena provodio na Baliju nego što se bavio muzikom.Ipak 1986 izdaju album A kind of magic, koji je I ako bio vrlo uspešan bio mešavina nekoliko muzičkih pravaca od Hard rocka do Electronske muzike. Album a I film Highlander za koji je pisana muzika su doživeli veliki uspeh, pa su menadžeri molili za novu turneju. Za to je bilo najteže nagovoriti Fredija, koji je dugo oklevao, ali na kraju pristao, uz želju da se ne radi previše koncerata na turneji. Sa ove turneje, koja je sigurno I najpozbatija, izdat je I živi album Live magic, a devedesetih još dva izdanja Live at Wembley, kao I Magic in Budapest. Queen je konačno prešao preko železne zavese I svirao jedan koncert u Istočnoj Evropi, što je tada polazilo malom broju grupa.Medijska pažnja oko ovog koncerta je bila velika, Te godine sviraju u Knebworth Parku, što je I poslednji koncert grupe u ovom sastavu. Ipak I ako je grupa doživela veliki uspeh zaista je bila pred raspadom, tek će se se nekoliko godina kasnije ponovo skupiti da bi izdali novi album.
Freddie se okrenuo potpuno svojoj solo karijeri. Ranije je snimio svoj prvi solo album Mr bad guy, a pre toga je imao I kratku saradnju sa Micheal Jacksonom. Ipak najpoznatija je saradnja koju je imao sa španskom operskom zvezdom Monserat Kaballe, sa kojom snima duet za pesmu Barselona, a zatim I izdaju zajednički album pod tim nazivom. Mediji su album proglasili bizarnim, mada je imao veliki uspeh u Španiji. U tom periodu su se pojavile I prve glassine da Freddi boluje od AIDS-a. Kao dokaz je poslužila činjenica da je njegovih nekoliko bliskih prijatelja umrlo iil bilo obolelo o dove bolesti. Freddi je demantovao ove glassine, pričajući da je je vodio vrlo promiskuitetan život I da se testirao I da su erzultati OK, ali da savetuje svakoga ko void takav život da uradi to isto. Međutim, sve ređe pojavljivanje u javnosti I promena izgleda su samo podupirali ove glassine.
Posle skoro tri godine odsustva, grupa konačno ulazi u studio I snima album The Miracle(1989). Koliko je ovaj period koliko nisu bili zajedno ujedinio grupu, govori podatak da sup o prvi put sve pesme potpisali sa The Queen. Grupa se konačno vratila svojim Hard Rock korenima, tako da pesme I want it all, Breakthrough, Invisible Man I The Miracle, doživaljavaju veliki uspeh. Pesme se pratile velii broj uspešnih spotova, a same glassine o Fredijevoj bolesti bile su sve glasnije. Svi su pitali za turneju, što je bilo I logično posle ogromnog uspeha albuma, ali turneja jednostavno nije dolazila u obzir zbog Fredijevog zdravstvenog stanja. Grupa je javno dala izgovor da im je dosta koncerata I da će se više okrenuti studijskom radu I snimanju spotova. Na novi album nije se dugo čekalo 1991. izlazi Innuendo, koji je otvorio istoimeni singl. Spot je bio vrlo originalan I radilo se o animiranoj kompilacija ranijih spotova grupe, a samo ne pojavljivanje Freddija u njemu je samo bio još jedan dokaz da baš I nije sve u redu. Za spot za pesmu Show must go on, takođe je korišćen stari material. Grupa medjutim snima spotove za pesme I am going slightly mad, koji režira Fredi, Headlong, za koji su korišćeni uglavnom snimci sa snimanja albuma, kao I spot za pesmu Those are the days of our lives. Spot je po prvi put radjen u saradnji sa Disney studijom, I kada je izašao svima je bilo sve jasno - Fredi je bolestan. I ako stalno nasmejan, izgledao je vidno smršao I vidno bled I svima je bilo jasno da se kraj bliži, mada su iz grupe stalno demantovali te vesti.
Medjutim, paralelno traje I trka sa vremenom. Fredi je pozvao članove grupe I rekao im je da je kraj blizu, ali da ne želi da ga sažaljevaju nego da mu daju što je moguće više materijala. Rekao je bukvalno….”Napišite mi bilo šta, otpevaću vam. Daću vam onoliko materijala koliko budem mogao!. Želeo je da radi do smrti, I skoro da je tako I bilo. Poslednja pesma koju je snimio bila je pesma Mother love, koja će se naći na albumu Made in Haven koji je izdat nekoliko godina posle njegove smrti.
Freddi je krajem 1991. počeo naglo da gubi snagu. Poslednje dane svog života je proveo bukvalno zabarakadiran u svjoj kući, dok su mediji bezuspešno pokušavali da saznaju šta se dešava. 22. Novembra pozao je svog menadžera I prijatelja Jim Bic-a I dao mu je saopštenje za javnost. U njemu je pisalo….” Da ja imam AIDS”…..Dva dana kasnije 24. novembra – umire. Vest o Freddijevoj smrti bila je šok za celokupnu englesku javnost. Svi mediji su se bavili grupom Queen, svi su pisali o velikom uspehu koji je Freddi imao u karijeri, svi su se utrkivali ko će grupi I Freddiju dati više počasti.
Izgledalo je da se Freddi konačno pomirio sa engleskim medijima…….
Queen u Budimpesti
Poslednje pojavavljivanje u javnosti Fredi Merkjurija...

#57 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 28 October 2008 - 19:33

Od benda možete očekivati koncert od preko 2 sata i tačno 30 pesama.

Set lista 1.
One Vision
Tie Your Mother Down
The Show Must Go On
Fat Bottomed Girls
Another One Bites The Dust
Hammer To Fall
I Want It All
I Want To Break Free
A Kind Of Magic
Seagull
Love Of My Life
’39
I’m In Love With My Car
Say It’s Not True
Wishing Well
Shooting Star
Bad Company
Bijou
Last Horizon
Crazy Little Thing Called Love
C-lebrity
Feel Like Making Love
Radio Ga Ga
Bohemian Rhapsody

Bis:
Cosmos Rockin’
All Right Now
We Will Rock You
We Are The Champions
God Save The Queen

Set lista 2.
Surfs Up…Schools Out
Tie Your Mother Down
Fat Bottomed Girls
Another One Bites The Dust
I Want It All
I Want To Break Free
C-Lebrity
Seagull
Love Of My Life
39
I’m In Love With My Car
It’s A Kind Of Magic
Say Its Not True
Bad Company
We Believe
Bijou
Last Horizon
Radio Ga Ga
Crazy Little Thing Called Love
The Show Must Go On
Bohemian Rhapsody

Bis:
Cosmos Rocks
All Right Now
We Will Rock You
We Are The Champions

#58 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 October 2008 - 21:48

Je l' si siguran Done? Dosta su menjali setliste na prethodnim koncertima... mada se i meni cini da je to to. U svakom slucaju svaka cast na ova dva poslednja posta! :ph34r:

#59 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 28 October 2008 - 23:17

Je l' si siguran Done? Dosta su menjali setliste na prethodnim koncertima... mada se i meni cini da je to to. U svakom slucaju svaka cast na ova dva poslednja posta! :ph34r:

Ako nesto ne promene u zadnji cas....To je to....Videcemo mozda kao Nick Cave sviraju i duze :)
Hvala na pohvalama :D

#60 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 28 October 2008 - 23:50

Grupa 1991 nije prestala da postoji. Vec u aprilu 1992 je organizovan koncert Freddie Mercury tribute sa gostima kao sto su Elton Jonh, George Micheal, Metallica, Tommy Iomy, Deff Lepard, Extreme, Seal, Zuccero, Paul Joung, David Dovie. I ako je koncert sluzio kao pocast Frediju, javnosti je skrenuta paznja na vrlo opasnu bolest i pokusala da ljudima probudi svest da nisu samo homoseksulaci ti koji dobiaju AIDS, svi su ugrozeni. Freddija vise nije bilo ali je njegova muzika nastavila da zivi. Na otvaranju OI u Barseloni, Monserat Caballe je otpevala pesmu Barselona dok je Freddijev snimak isao preko velikog ekrana. 1993 je izasao i singl Living on my own, u stvari remix pesme koja se ranije nasla na albumu mr Bad guy. Grupa je 1995. konacno zavrsila album i 1995 izlazi poslednji album sa Freddijem Made in heaven. Ali to nije sve sa George Michealom izdaju album 5 live, a 1998, i prvu pesmu bey Fredija - No one but you.
I ako su se usesredili vise na solo karijere, povremeno su se potpisivali kao The Queen, tako da za za potrebe filma A knight tale, zajedno sa Robbi Williamsom snimaju obradu pesme We are the champions.
2005 godine Brian May svira na kocertu posvecenoj kraljici Elizabeti, a okupljaju se ponovo da bi organizovali i prvu turneju posle Fredijeve smrti. U martu 2005 sviraju na koncertu koji je organzivao Nelson Mendela, a posvecenom borbi protiv AIDS-a. Iste godine krecu na evropsku turneju. Kao pevac prvi put se pojavljuje Paul Rogers.
Na svetski dan brobe protiv AIDS-a, su iydali singl Say it is not true, koji je posvcen Mendelinoj borbi protiv ove opake bolesti a pesma se mogla slobodno skinuti sa interneta.
2008. godine objavljuju i prvi album bez Fredija The Cosmos Rock. Album je doziveo solidan uspeh dospevsi na 5 mesto UK chart liste Turneja pod ovim imenom - Queen + Paul Rogers je pocela 12.septembra 2008 u Harkovu.
29. Oktobra sviraju i u Beogradu......