Jump to content


Photo
- - - - -

LCD vs Plasm


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
69 replies to this topic

#31 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 04 February 2008 - 19:34

Sony 46" BRAVIA ima i neku sifru KD....


Ehhh, odziv 8ms , nigde nisam nasao podatak za frekvenciju, ako je tvoj model od 60Hz, sve ovo navodi na zakljucak da je to razlog kasnjenju........

Edited by Klika, 04 February 2008 - 19:34.


#32 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 February 2008 - 20:01

Ehhh, odziv 8ms , nigde nisam nasao podatak za frekvenciju, ako je tvoj model od 60Hz, sve ovo navodi na zakljucak da je to razlog kasnjenju........

Pa nije najnoviji model.Kupio sam ga krajem 2006te.

#33 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 05 February 2008 - 01:40

Istina je da plazme imaju vecu tezinu od LCD-a. Ova moja od 50 inca je teska okruglo 45 kg , ali sam je montirao na (betonski) zid bez problema. Samo kupis dobar nosac. LCD sa ekranom 50 in. teski su oko 30 kg +- .
I tacno je da su ovi LCD sa najboljim performansama stvarno zverke, ne mogu da kazem nista protiv. Problem nastaje ako je covek ogranicen sumom novca koju hoce da izdvoji. Video sam u prodavnici neki Philips (ne znam oznaku modela ) od 46 inca da ne verjes kakav je. Kosta 4800 evra jbg.

I cuo sam da se u prodavnicama, za prezentaciju svih tih televizora koriste posebni snimci specijalno pravljeni za to (u glavnom neki motivi iz prirode ) i zato se desi da se nekad ljudi razocaraju kad donesu tv kuci jer slika nije bas takva kakvu su videli.

#34 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 05 February 2008 - 03:29

na ovoj temi izgleda niko iz srbije ne daje utiske...

hoću da kažem da ovde LCD ili plasma imaju poentu jedino za gledanje dvd-a, a čak i to nije baš merodavno jer bi kao trebalo da se gleda neki high definition materijal, koji dakle može jedino da se nabavi piratski svlačenjem s neta. sa srpskim internetom je, može se pretpostaviti, itekako zabavno skidati film od 25gb...

s druge strane, kvalitet koji nam nudi kablovska, i domaće stanice je takav da na crt televizorima izgleda 5 puta bolje nego na lcd-u, jer crt hvala bogu, svojom manjom rezolucijom zamuti tu sliku pa ne vidimo koliko je ona zaista grozomorna. o tome što na widescreenu svaki put treba da se mislim da li da gledam mali ekrančić sa 2 kocke levo i desno, ili debele ljude-pingvine je tek radost...

pa sad vi vid'te :rolleyes:

#35 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 05 February 2008 - 11:24

Sony 46" BRAVIA ima i neku sifru KD....

Cijena..? :rolleyes:

#36 Pitalica

Pitalica
  • Members
  • 18 posts

Posted 05 February 2008 - 11:50

Koliko ja vidim sada je najpovoljnije uzimate velicine do 42",sve preko toga je dosta skuplje.Ako bih zamolio da mi u nekoj prodavnici puste film na DVD koji ja donesem onda bih mogao da vidim i realne mogucnosti TV-a,a ovako mi je sve nagadjanje,te ako bih imao HD kanale,ili HD DVD...Ma nemam pojma,sve sam u vecoj konfuziji :rolleyes:

#37 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 05 February 2008 - 15:46

Kolega, mislim da ta tehnologija i LCD i plazma nije jos razvijena do kraja, prilikom brzih promjena slike, narocito u sportu slika i dalje kasni,
cak i ako imas prijemnik visoke rezolucije (high definition)... cak je i zamorno za oci...
Bilo sta da kupis do godine ces se kajati, cijene su astronomske.
Moj drug je prije dvije godine kupio Toshiba DLP projektor, 50-tak incha, 4000 dolara :rolleyes: to je tada bio posljednji hit, medjutim to je u medjuvremenu cak nestalo sa scene... slika takodje kasni, sve su to iste boljke... ko zna kakvo ce se rjesenje pronaci da postane standard...
i za oci je jos uvijek mnogo prijatnije da se gleda klasicni tv sa katodnom cijevi...

#38 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 February 2008 - 15:57

Cijena..? :rolleyes:

Pa u to vreme je bio nekih $2000 and change ali je danas sigurno jeftiniji.Cene istih stalno padaju.Kada su se pojavili bili su preko $15K a sada mozes da nadjes 40" za ispod $1000

#39 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 05 February 2008 - 20:22

Kolega, mislim da ta tehnologija i LCD i plazma nije jos razvijena do kraja, prilikom brzih promjena slike, narocito u sportu slika i dalje kasni,
i za oci je jos uvijek mnogo prijatnije da se gleda klasicni tv sa katodnom cijevi...


Pa ti verovatno gledas samo Divex filmove iz Srbije i Pink preko satelita, pa ti je to prijatnije za oci, ja nisam imao nikakve ochne probleme sa gledanjem HD programa, osim sto svakih pola sata kazem na glas "iiih, yebem ti sunce, kakva je slika, k'o staklo", sto strasno nervira moju zenu, znaci eventualno lose je za brak, sa ochima nema nikakve veze.

Edited by down with the sickness, 05 February 2008 - 20:23.


#40 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 February 2008 - 21:10

Pa ti verovatno gledas samo Divex filmove iz Srbije i Pink preko satelita,

TV Pale burazeru
gledao na plasmi ili onom siljalisu od 10cm slika je ista.Mracna kako god da okrenes.

#41 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 05 February 2008 - 21:28

Mjesavina papanske price i malogradjanstine :rolleyes:

#42 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 06 February 2008 - 01:42

i za oci je jos uvijek mnogo prijatnije da se gleda klasicni tv sa katodnom cijevi...


To je vrlo diskutabilno....... da li ti je isti napor za oci CRT ili LCD kompjuterski monitor? Kudikamo manje naprezanja za oci kod LCD.
Mozda sam malo dosadan sa pominjanjem te famozne frekvencije, ali to je ono sto itekako utice na naprezanje ociju, daleko je manje sa vecim osvezenjem ekrana od 120Hz. Vrlo je mali broj TV-a sa katodnom cevi koji imaju 120Hz.

Ono sto takodje iritira i zamara oci jeste neadekvatno podesen kontrast. Recimo, marketinski je trik isticanje visokog kontrasta od recimo 1:8000, u stvarnosti je i 1:2000 vise nego dovoljan.

Edited by Klika, 06 February 2008 - 01:43.


#43 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 06 February 2008 - 01:49

Koliko ja vidim sada je najpovoljnije uzimate velicine do 42",sve preko toga je dosta skuplje.Ako bih zamolio da mi u nekoj prodavnici puste film na DVD koji ja donesem onda bih mogao da vidim i realne mogucnosti TV-a,a ovako mi je sve nagadjanje,te ako bih imao HD kanale,ili HD DVD...Ma nemam pojma,sve sam u vecoj konfuziji :rolleyes:


Ako nemas HD kanale, onda nema ni potrebe da uzimas full HD rezoluciju, cisto bacanje para. Ja bih ti toplo preporucio Panasonic Viega sa 120 Hz osvezenjem, neces pogresiti, slika je fantasticna. Bolje ti je za isti novac uzeti manji ekran sa 120Hz i recimo 3ms odzivom, nego veci ekran sa 60Hz i 6ms .
Ne verujem da ces videti realne mogucnisti preko DVD-ja, samo signal TV kanala.....

#44 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 06 February 2008 - 02:45

U cemu je realna razlika izmedju 3ms i 6ms i 60 i 120Hz kad ljudsko oko ne vidi vise od 25 frejmova sto dodje 40ms. Inace u PAL sistemu je to 50 i 100Hz a slika na lcd ne treperi bez obzira na frekvenciju. Razlika u velicini se vidi a i neki drugi kvaliteti se vide pa je pozeljno dobro pogledati u radnji.
Divx-i izgledaju lepse na crt ali video u visoj rezoluciji je sasvim korektan na lcd.

#45 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 February 2008 - 04:25

U cemu je realna razlika izmedju 3ms i 6ms i 60 i 120Hz kad ljudsko oko ne vidi vise od 25 frejmova sto dodje 40ms. Inace u PAL sistemu je to 50 i 100Hz a slika na lcd ne treperi bez obzira na frekvenciju. Razlika u velicini se vidi a i neki drugi kvaliteti se vide pa je pozeljno dobro pogledati u radnji.
Divx-i izgledaju lepse na crt ali video u visoj rezoluciji je sasvim korektan na lcd.

Vidis sto se tice tog treperenja ja nisam ni primecivao madaje to mozda zbog cinjenice da sam corav a TV obicno gledam bez cvikera.Jedino mi je strasno islo na nerve to kasnjenje kod utakmica ili filmova koje sam resio prelaskom na digital cable.Sto se tice Divx filmova ja ih obicno prvo prebacim na DVD-5 i onda ih gledam bez ikakvog problema.