Jump to content

Photo
- - - - -

LCD vs Plasm

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
69 replies to this topic

#1 Pitalica

Pitalica
  • Members
  • 18 posts

Posted 28 January 2008 - 11:45

Hteo sam da kupim jedan lep TV,velicine izmedju 40inch i 50inch (prostorija to dozvoljava).Razmisljam izmedju LCD ili Plasma.Nadam se nekim konkretnim savetima da mi objasnite malo bolje od predavaca,koji realno jako malo znaju.Hvala

#2 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 28 January 2008 - 12:12

Savetujem LCD ako nadjes tolikih dimenzija. Razlog - veca rezolucija i vek trajanja. Razlike u bojama koje pominju kao manu mozes videti samo kad stoje jedan pored drugog.

Edited by rory, 28 January 2008 - 12:13.

#3 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 January 2008 - 14:58

Plazma ima ostriju sliku ali je vek trajanja kraci.Prednost LCD-a je sto je mnogo laksi i duze traje.LCD od 40 inca moze lako da se nadje a najveci ekran koji sam video je 52.

#4 tedeo

tedeo
  • Members
  • 13 posts

Posted 28 January 2008 - 17:17

Ja sam nedavno uzeo Philips-ov 42" (mod. 7862) i mnogo sam zadovoljan slikom. Kod "Saturn-a" je stajalo na desetine LCD/ Plasma televizora, tako da sam imao dovoljno mogucnosti za uporedjivanje i moram reci da mi se slika kod Philips-a najvise svidela. Za LCD pored gore navedenih razloga, govori i cinjenica da u poredjenju sa Plasmom, najmanju potrosnju KW ima. Posto je "Full-HD" morao sam i Sat-receiver da promenim ali sve u svemu, vise sam nego zadovoljan (pogotovu ako gledas HD-Kanale tipa Premiere HD, Pro 7 HD, i ostali)

Btw, tada sam (Saturn) prvi put video za mene najveci (mislim da je i najveci) LCD, ekran je imao velcinu od 2m, mislim da je bio Samsung.

Pozz

#5 Pitalica

Pitalica
  • Members
  • 18 posts

Posted 29 January 2008 - 08:49

Pa dobro ako pricamo o nekom veku trajanja,to je onda u redu.Ali ja ne verujem da ce taj TV da izdrzi samo 5-6 godina,a sve sto traje preko 8 mislim da je i suvise nego dovoljno.U ovoj eri toliko brzih naucnih dostignuca,verujem da za 5-10 godina,izmislice nesto novo,tako da ta ista Plasma ili LCD,nece biti nesto najmodernije,i da cemo svi opet da kupujemo nesto novo,ista situacija kao i sa mobilnim telefonima. :rolleyes:

#6 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 29 January 2008 - 15:13

Pa, kad se tako pogleda, onda i nema diskusije? Zašto bi velike pare trošio na nešto, što nemaš nameru večito da upotrebljavaš? I onda ti je odgovor jednostavan - uzmi LCD, pošto su u suštini jeftiniji. :rolleyes:

Inače, izbor plasma/LCD najviše zavisi od korištenja samog. Ima nekih prednosti, koje ima plasma, a ima nekih kod LCD TV.
Opet, za normalno korištenje (gledanje TV dnevnika i nekih, 'odabrao Đelo Hađiselimović' emisija) dovoljan ti je LCD TV. A ako si manijak na kvalitetu slike, onda ti nema druge od plasme..Mada če se i tu naći ljudi, koji bi mogli osporavati moje reći glede slike... :huh:

#7 jddipqd

jddipqd
  • Members
  • 384 posts

Posted 29 January 2008 - 19:01

Opet, za normalno korištenje (gledanje TV dnevnika i nekih, 'odabrao Đelo Hađiselimović' emisija) dovoljan ti je LCD TV. A ako si manijak na kvalitetu slike, onda ti nema druge od plasme..Mada če se i tu naći ljudi, koji bi mogli osporavati moje reći glede slike... :rolleyes:

Ako ćeš da gledaš TV dnevnik i neke, 'odabrao Đelo Hađiselimović' emisije onda nemoj da uzimaš ni plazmu ni lcd nego običan televizor sa katodnom cevi, pošto ćeš tako dobiti za klasu bolju sliku.
HD ekran se isplati uzeti samo ako ćeš da gledaš HD materijal na njemu.

Edited by jddipqd, 29 January 2008 - 19:03.

#8 Pitalica

Pitalica
  • Members
  • 18 posts

Posted 30 January 2008 - 08:39

Ako ćeš da gledaš TV dnevnik i neke, 'odabrao Đelo Hađiselimović' emisije onda nemoj da uzimaš ni plazmu ni lcd nego običan televizor sa katodnom cevi, pošto ćeš tako dobiti za klasu bolju sliku.
HD ekran se isplati uzeti samo ako ćeš da gledaš HD materijal na njemu.

Pa sta ja da radim kad nam je takva kablovska,nisam ja kriv.Ali zelim bar da uzivam u DVD filmovima...

#9 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 31 January 2008 - 14:28

Ja sam kupio Samsung 40" 1980x1080p i veoma sam zadovoljan sa kvalitetom i jos veoma lep. Plus sa sound sistemom KEF 3005 SE i Marantz DVD 7000 i Onkyo 605 receiver amplifier, nemam potrebe da idem u bioskopu uopste.

#10 Pitalica

Pitalica
  • Members
  • 18 posts

Posted 31 January 2008 - 16:08

Ja sam kupio Samsung 40" 1980x1080p i veoma sam zadovoljan sa kvalitetom i jos veoma lep. Plus sa sound sistemom KEF 3005 SE i Marantz DVD 7000 i Onkyo 605 receiver amplifier, nemam potrebe da idem u bioskopu uopste.

A jel to LCD ili Plasma?Nisi to napisao.I napisi koji je model.A primetio sam da Samsung extra izgleda,mislim na spoljasnjost.Inace imam extra Yamaha pojacalo i Mission zvucnike serije m,tako da mi samo jos to fali za potpuni ugodjaj...

#11 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 31 January 2008 - 21:38

Izvini, evo potpune informacije

Samsung LE40M87BDX 40" HD LCD TV

Attached File  540764198.jpg   1.35KB   125 downloads

#12 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 02 February 2008 - 00:14

Hteo sam da kupim jedan lep TV,velicine izmedju 40inch i 50inch (prostorija to dozvoljava).Razmisljam izmedju LCD ili Plasma.Nadam se nekim konkretnim savetima da mi objasnite malo bolje od predavaca,koji realno jako malo znaju.Hvala

Veoma bitna stvar kod LCD TV je frekvencija, tj osvezenje ekrana, skuplje jeste ali je slika mnogo kavlitetnija, takodje oci manje bole kod dugotrajong gledanja, znaci 120 Hz. Panasonic je prvi krenuo sa 120Hz , ima odlicne LCD televizore mada ne zaostaje ni Samsung.

Edited by Klika, 02 February 2008 - 00:16.

#13 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 02 February 2008 - 02:26

Nemoj da bacas pare na 1080p, uzmi 1080i (razlika moze biti i 1000$) na tu velicinu screena, a razliku u kvalitetu slike je po svim reviewima nemoguce uociti, cisto vacarenje. Zato uzmi Sharp Aquos ili Samsung, nemoj da stipas na imenu proizvodjaca.
Interesuje me, da li u Srbiji postoje HD programi, uopste kakva je situacija u Evropi, dokle se stiglo.

Edited by down with the sickness, 02 February 2008 - 02:31.

#14 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 02 February 2008 - 02:43

Ja sam u poslednje dve godine promenio 7 televizora. Iz mog iskustva i iskustva mojih prijatelja kazem sledece:
1. LCD. Plazmu ignorisi...
2. 1080P je do j@j@ ali samo u slucaju ako mozes da je na'ranis kvalitetnim signalom sto znaci blu-rej ili hddvd a mozda i sa nekog laptopa sa hdmi izlazom, dakle visoka rezolucija se trazi inace je bacanje para

Pojma nemam kakve su cene van usa i necu da komentarisem taj cost/benefit. Ovde su P i I veoma blizu...

PS nadam se da imas risiver sa hdmi prikljuchcima jer je to prava stvar kad povezes kroz risiver...

#15 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 02 February 2008 - 03:40

2. 1080P je do j@j@ ali samo u slucaju ako mozes da je na'ranis kvalitetnim signalom sto znaci blu-rej ili hddvd a mozda i sa nekog laptopa sa hdmi izlazom, dakle visoka rezolucija se trazi inace je bacanje para

Ne znam, imam 1080i. Mislim da svi sajtovi imaju svoje "sponzore", tako da je retko videti da se nova tehnologija ne proglasava superiornom i revolucionarnom u odnosu na staru. Ovde to nije slucaj. Kazem samo da se svi clanci na internetu slazu da je bacanje para, npr. ovaj od CNET editora:

CNET executive editor David Carnoy did a little informal testing between HDTVs of 1080p, 1080i and 720p resolutions using Blu-ray and HD DVD content. The verdict: If you’ve got the money to burn on the 1080p set, go for it. If you buy a 720p or 1080i set instead, are you going to regret it later? Probably not.

Carnoy says there were some very slight picture differences in a certain passage in the Blu-ray MI:3 DVD he used for testing, but not enough to necessarily warrant the premium price tag.

Uostalom, nemas jos puno vremena, 1080p postaje standard, 1080i je sve teze naci u prodavnicama.

Edited by down with the sickness, 02 February 2008 - 03:59.