Jump to content


Photo
- - - - -

Multipleks skleroza - Chronic cerebrospinal venous insufficiency


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
914 replies to this topic

#766 TAU

TAU
  • Members
  • 272 posts

Posted 11 November 2012 - 12:30

http://www.repubblic...erosi-46334257/

Nicoletta Mantovani: "Guarita dalla sclerosi nessun sintomo a sei mesi dall'intervento"

Sest meseci od intervencije ja se osecam izlecenom od multipla skleroze! Ovo je uvod u untervju koji je Nicoletta Mantovani dala za italijanski nedeljnik "Gente", koji izlazi na kioscima u ponedeljak! Udovica Pavarotija se podvrgla metodi lecenja koja je jos uvek osporavana u internacionalnim naucnim krugovima, operaciju je izveo hirurg Paolo Zamboni iz Ferare! Dalje kaze: "Ja ne osecam vise ni jedan simptom bolesti, i smatran da mi je podaren novi zivot!" Zambonijev metod lecenja ove bolesti trenutno se eksperimentalno izvodi u deset regiona u Italiji i ovu studiju nadgleda i finansira ministarstvo zdravlja Italije, ali samo do kraja ove godine!
Dalje objasnjavaju sta je to CCSVI i sta je multipla skleroza, ukazuju na problem jer se CCSVI predstavlja kao cudotvorna intervencija protiv ms-a i podsecaju da je i Paolo Zamboni u nedavnom
intrvju za dnevne novine Republica rekao da je CCSVI samo jedan od mnogobrojnih uzroka multipla skleroze i naveo da CCSVI nije nadjen kod svih pacijenata obolelih od ms-a i napominje da se restenoza pojavljuje kod 50% pacijenata!

Prevod by SJ

#767 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 11 November 2012 - 14:42

Je l' to pad koncentracije prilikom čitanja napisanog ili je u pitanju inteligencija? Kakve, bre, insinuacije? Reč je o zvaničnom izveštaju American Academy of Neurology. Imao si (dok nisi obrisao) i link za svako navedeno ime. U čemu je problem? Nisam ja objavio od koga navedeni dobijaju pare, već neko mnogo značajniji od mene. I sad si ti ispao faca, jer si uklonio imena. Dobro, evo bez imena, samo linkovi:


Ne pravi se lud. Niko od lekara u zapadnom svetu ne krije povezanost sa farmaceutskom industrijom. Problematične su tvoje insinuacije da su zbog te povezanosti, tj. finansijksog interesa, dotični neurolozi iz Srbije, znači konkretna imena, protiv uvođenja CCSVI u lečenje MS. E to je kleveta. Bio si upozoren, oglušio si se o isto. 10 dana.

#768 Heaven

Heaven
  • Members
  • 21 posts

Posted 11 November 2012 - 18:25

Ne pravi se lud. Niko od lekara u zapadnom svetu ne krije povezanost sa farmaceutskom industrijom. Problematične su tvoje insinuacije da su zbog te povezanosti, tj. finansijksog interesa, dotični neurolozi iz Srbije, zavatnači konkretna imena, protiv uvođenja CCSVI u lečenje MS. E to je kleveta. Bio si upozoren, oglušio si se o isto. 10 dana.


Nije mi baš jasan razlog što se izbacili ovog forumaša, osim što ste se stvarno nakačili na njega. Samo uništavate ovaj forum, koji već odavno služi za iživljavanje pojedinih administratora i njihovih sledbenika.

#769 Heaven

Heaven
  • Members
  • 21 posts

Posted 12 November 2012 - 13:57

Ne pravi se lud. Niko od lekara u zapadnom svetu ne krije povezanost sa farmaceutskom industrijom. Problematične su tvoje insinuacije da su zbog te povezanosti, tj. finansijksog interesa, dotični neurolozi iz Srbije, znači konkretna imena, protiv uvođenja CCSVI u lečenje MS. E to je kleveta. Bio si upozoren, oglušio si se o isto. 10 dana.



HR: Velika afera, hapse lekare

...a kad napišeš negdje da su korumpirani, onda te banaju sa raznih forumčića, kao ne moš' to tako, ma neeee, samo sa DORHom (drž.odvjetništvo)...

http://www.b92.net/i...7&nav_id=659582

#770 Heaven

Heaven
  • Members
  • 21 posts

Posted 12 November 2012 - 15:39

Ne pravi se lud. Niko od lekara u zapadnom svetu ne krije povezanost sa farmaceutskom industrijom. Problematične su tvoje insinuacije da su zbog te povezanosti, tj. finansijksog interesa, dotični neurolozi iz Srbije, znači konkretna imena, protiv uvođenja CCSVI u lečenje MS. E to je kleveta. Bio si upozoren, oglušio si se o isto. 10 dana.



Ministar potvrdio: Za primanje mita osumnjičeno 350 liječnika

Policija je uhitila 27 radnika i Upravu Farmala. Sumnja se da su davali mito liječnicima kako bi propisivali njihove lijekove. Liječnici će dobiti kaznene prijave...

http://www.24sata.hr...ecnicima-289151

"Najšokantnije je, međutim, saznanje da se radi o sistemskoj praksi, odnosno da gotovo sve farmaceutske kuće na ovaj način posluju s liječnicima, isplaćujući im novac na crno ovisno o količini propisanog lijeka."
Kome je to najšokantnije?
Onima koji su zdravi i misle da smo ludi što smatramo da je razlog opstruiranju priče o CCSVI upravo to što se danas događa u Hrvatskoj sa Farmalom?
Što kaza moj frend iz Beograda... "neki ćemo da se izvuku, al neki ćete i da nahebete". Slijedi i meni ban?

Edited by Heaven, 12 November 2012 - 16:44.


#771 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 12 November 2012 - 18:59

Kome je to najšokantnije?
Onima koji su zdravi i misle da smo ludi što smatramo da je razlog opstruiranju priče o CCSVI upravo to što se danas događa u Hrvatskoj sa Farmalom?
Slijedi i meni ban?


Sledi, ako budeš kao tvoj drugar, bez trunčice dokaza, javno klevetala lekare imenom i prezimenom. Ove teorije zavere (@bold) slobodno mogu da stoje, ja nemam ništa protiv, još jednom pokazuju koliko nemate pojma o čemu pričate.

Btw, ovo što si prenela je za temu "korupcija u zdravstvu" koja, gle čuda, postoji na ovom forumu, i to više njih. Baci pogled tamo, pa uoči ko najviše ovakvih i sličnih vesti prenosi na njoj...

Edited by nvukelic, 12 November 2012 - 19:23.
rod


#772 Heaven

Heaven
  • Members
  • 21 posts

Posted 12 November 2012 - 19:14

...javno klevetao...
...ovo što si preneo je za temu ...


KlevetaLA
PreneLA

#773 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 12 November 2012 - 19:23

Oprosti, nije namerno, ispravljeno.

Edited by nvukelic, 12 November 2012 - 19:23.


#774 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 13 November 2012 - 00:06

ova priča o hapšenju lekara u HR je prava budalaština - i od tih saslušanja neće biti ništa, osim ako ovi iz farmaceutske kuće nisu totalni glupani (u šta čisto sumnjam jer su oni verovatno radili po preporukama svojih evropskih kolega) i služi samo da zabavlja raju.

PS a što ovo ne prebaciš na temu o korupciji da ne trolujemo ovde?

#775 Heaven

Heaven
  • Members
  • 21 posts

Posted 14 November 2012 - 20:32

Svi koji vjerujemo da angioplastika pomaže, mislimo vrlo slično, govorimo istim jezikom i mislim da se dobro razumijemo

http://www.youtube.c....&feature=share

#776 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 15 November 2012 - 12:41

Svi koji vjerujemo da angioplastika pomaže, mislimo vrlo slično, govorimo istim jezikom i mislim da se dobro razumijemo


I oni sto tvrde da prah od roga nosoroga leci erektilne probleme takodje misle vrlo slicno.

#777 Heaven

Heaven
  • Members
  • 21 posts

Posted 15 November 2012 - 13:29

I oni sto tvrde da prah od roga nosoroga leci erektilne probleme takodje misle vrlo slicno.


Probao si, djeluje? Problemi nestali?

#778 brook

brook
  • Members
  • 42 posts

Posted 15 November 2012 - 13:38

I oni sto tvrde da prah od roga nosoroga leci erektilne probleme takodje misle vrlo slicno.


'Ajte molim vas. Srbin sa erektivnim problemima? Pa to ne postoji.

Uzgred, ne teraj šegu sa obolelima!

#779 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 15 November 2012 - 14:02

Ne teram segu sa obolelima vec samo ukazujem na ishitrenu logiku.

Uostalom, ako neko ima MS to ne znaci da je malouman pa da mu trebaju moje svilene rukavice i tvoja advokatura.

#780 brook

brook
  • Members
  • 42 posts

Posted 16 November 2012 - 10:28

Ne teram segu sa obolelima vec samo ukazujem na ishitrenu logiku.

Uostalom, ako neko ima MS to ne znaci da je malouman pa da mu trebaju moje svilene rukavice i tvoja advokatura.


I šta sad, ti možeš da ukažeš na ishitrenu logiku, a ja ne mogu na nekulturno ponašanje? Ako već ne možeš da pomogneš ovim ljudima, nemoj ni da im odmažeš neodmerenim komentarima.