Jump to content


Photo

Omiljena mesta u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
125 replies to this topic

#31 Mario Kempes

Mario Kempes
  • Members
  • 542 posts

Posted 02 June 2001 - 20:03

'De se seti Orlovace? Uf, kakvu je kintu moj osamdesetih moj deda uzeo za zemlju na Orlovaci kada su pravili groblje...
Orlovaca je divan plato, koji se nadovezuje na Sremacku sumu, koja izgleda bajno (iako je zapustena i skoro divlja, a i NATO je poslao tamo par raketa).

#32 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 05 June 2001 - 11:11

Beograd je za mene u poslednje vreme cudan. Suvisenervozan i preplasen. Iskreno mi je zao sto Pavac vise nije isti, Zlatni Papagaj nema vise svoju dusu a basta SKCa odavno vec ne okuplja pozitivnu misao.
Hodam ko avet okolo i razmisljam. Nisam ni ja onaj isti.
Ipak postoji jedno mesto kojem se iskreno divim i u koje zbog neposrednog komsiluka odlazim: Kafana DACA. Seljacka atmosfera koju su napravile pridoslice iz Guce. Kokoske i petlovi se setaju medju stolovima, svira tiha i mirna muzika, dosta starih fotografija i autenticnih predmenta iz nase proslosti, stari metalni krevet o koji se gosti otimaju,stari drveni razboj, sifonjeri iz starih kuhinja pretrpani gomilama starih fenjera, preslica i sustikli, briga za goste kojima se brzo nauci ime. Topla domaca atmosfera uz nejbolju hranu u gradu. Rolovana pecena dzigerica je nezaboravna za stranca koji se na prljavoj Karaburmi oseca kao kod kuce.

#33 663KGM

663KGM
  • Members
  • 324 posts

Posted 08 June 2001 - 00:52

Ugao Tadeusha i Cara Dushana . . .

Tu smo kod jednog prijatelja kao studenti znali da zaginemo na preferansu celu noc, a onda kuci prvim tramvajem, uz nezaboravni burek |bese Trpkovic ili neki drugi pekar|.

Onda, obala Dunava od hotela Jugoslavija do zemunskih restorana Venecija i Saran. Zaljubljeni parovi, biciklisti, rolleri, majke sa bebama i ostali setaci, sve lepo i normalno, da covek ne poveruje.

#34 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 08 June 2001 - 10:02

A je li smem da pitam kada je to papagaj navodno imao dušu? :wink:

#35 Mario Kempes

Mario Kempes
  • Members
  • 542 posts

Posted 09 June 2001 - 15:51

Sta je ovo? Pa zar ovde niko nije ishao na tekme?
Jedno od omiljenih mesta: Juzna tribina partizanovog stadiona i nasa "shipka"(tu se ekipa okupljala), koju je Zeka pre par godina prebacio na istok! U sklopu "juzne tribine" i nasha "grobarska bashta"(radi se o restoranu) ispod istoka.

#36 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 10 June 2001 - 15:03

Papagaj je Papagaj sestro. Zapisano i overeno u istoriji naseg RNR

#37 zonel

zonel
  • Members
  • 170 posts

Posted 10 June 2001 - 16:23

2ULTRA
Neki frendovi mi pricali ovde u Moskvi za tu kafanu ("Daca":grin:

#38 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 10 June 2001 - 22:16

Znam šta je Papagaj, znam i ko je izlazio tamo, znam i šta je SFRJ, i šta su 80-te jer, gle čuda, imam više od 25 a manje od 40 godina, te se sasvim lepo sećam cele fame oko Papagaja. A da je Gile istorijski etalon, pa sad baš...

#39 509

509
  • Members
  • 1,059 posts

Posted 11 June 2001 - 10:38

Sister:
Znam šta je Papagaj, znam i ko je izlazio tamo, znam i šta je SFRJ, i šta su 80-te jer, gle čuda, imam više od 25 a manje od 40 godina, te se sasvim lepo sećam cele fame oko Papagaja. A da je Gile istorijski etalon, pa sad baš...

Sister, pa ti si pocela ko ja da pises:razz:

Imam pitanje za sve, gde se trenutno u Bgd. pije najbolja kafa? Da li je Grinet ostao na istom nivou po kvalitetu kao nekada?

[ Izmena poruke: 509 na dan 2001-06-11 11:40 ]

#40 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 11 June 2001 - 14:44

Sister suvise si mlada za najbolje Papagajske godine...
Elle javi se ja sam u prvom komsiluku. Vodim te na rostilj (ali ne u bukvalnom smislu) :smile:

#41 [BlaSteD]

[BlaSteD]
  • Members
  • 32 posts

Posted 12 June 2001 - 00:17

Definitivno ima boljih kafa od Grineta.
Ali na malo mesta moze da se pojede kolac od sira i posle toga popije kafa.

#42 509

509
  • Members
  • 1,059 posts

Posted 12 June 2001 - 00:44

[BlaSteD]:
Definitivno ima boljih kafa od Grineta.
Ali na malo mesta moze da se pojede kolac od sira i posle toga popije kafa.


A dobra i to bas dobra kafa moze da se popije, gde?
Unapred hvala na odgovoru!:smile:

#43 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 13 June 2001 - 23:28

Najbolja kafana u gradu je bila Brankovina, na Kalemegdanu.
Ako ti je hladno i potuzis se konobaru on te pita: Jel vidis pec? Pa ubaci onda koje drvo u nju!

#44 [BlaSteD]

[BlaSteD]
  • Members
  • 32 posts

Posted 14 June 2001 - 02:25

A dobra i to bas dobra ...
pa, npr. u visespomenutom Momentu, u Manhattan-u u Palmoticevoj...
Ako treba mogu josh :wink:

#45 509

509
  • Members
  • 1,059 posts

Posted 14 June 2001 - 14:29

[BlaSteD]:
A dobra i to bas dobra ...
pa, npr. u visespomenutom Momentu, u Manhattan-u u Palmoticevoj...
Ako treba mogu josh :wink:

Palo pitanje, Moment se nalazi na Vracaru kada se ide jednom ulicom od Kalenic pijace prema ulici Sava Kovacevic (izbija bas kod osnovne skole istog imena), na cosku. Ima bastu na levo i desno od ulaza (paralelno sa ulicama) i stepenice pravo u podrum. Sank je na pravo i ima kao neki separei. Akoje to idna znam gde je, ali sam bio leti i nisam probao kafu, vise pivo i softdrinks. Cu da probam.
Tu blizu se nalazi jedan kafe sa dobrom kafom. To je ulica iza opstine Vracar (u toj ulici se nalazi nesto SPS-a) pa na skoro samom cosku sa Njegosevom. Ima zastakljena basta, dolji deo sa ogromnim sankom i iznad sanka kao platforma sa fensy namestajem, a dole je neki namestaj kombinacija kovanog gvozdja i drvata (ume da prickine, joj!). Tu imaju odlicnu kafu sa slagom, a ako vas poznaju, onda trazite da to bude "onaj Italijanski!". Jednu sam vam tajnu odao!
Ajde jos neko mesto, posto pre septembra dolazim u Bgd. na 7-8 dana, pa da znam de mogu da sednem!


[ Izmena poruke: 509 na dan 2001-06-14 15:30 ]