Jump to content


Photo

Omiljena mesta u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
125 replies to this topic

#46 Lav

Lav
  • Members
  • 250 posts

Posted 17 June 2001 - 17:55

Kada dodjem u Beograd ne znam odakle da pocnem i na kraju se ispostavi da mi fali jos par dana da isprobam sve cega se zazelim.Hocu pljeskavicu,ali idem kod kume na rucak,pa ne ide - odgodjeno za sutra.Sutra hocu ribu,najbolje sve vrste odjednom(girice,lignje,orada,zubatac...),ali to je previse odjednom.Onda negdje zamirise rostilj ili jagnjece pecenje - trebalo bi i to da se proba,da me zelja mine.E tek onda kad dodju poslastice na red,boli glava.Krempite,sampite,baklave...I sad odluci gdje ces to da isprobas,da je ukusno,fina atmosfera,ljubazni konobari i.t.d.

#47 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 18 June 2001 - 00:16

Lav, to sa ruckom kod kume, pa strine, pa.... ma, to ne dolazi u obzir, ja okrenuh list. Ovako ti je sa mojim posetama domovini: zasednem svako predvece u Orac ( Vlatava), najavim svima da sam tamo svako vece, dolazi familija,naidju prijatelji, kumovi, pokazuju se novorodjena deca, upoznaju se oni sto se jos ne upoznase; ja cepam po rostilju, velika gurmanska ajoooooj, expresso je dobar, nista mu ne fali, a Moment nije daleko.. Eto, ne daj se u tu vrtesku "moras svratiti", nista ne moras, uzivaj u svom gradu na svoj nacin, ne mozes svima udovoljiti, ali sebi mozes, je tako?
puno pozdrava vanzemaljcima, svi smo isti kad dodjemo 'kuci', sve bismo da odzivimo za par dana..

vasa elle

[ Izmena poruke: elle na dan 2001-06-18 01:18 ]

#48 509

509
  • Members
  • 1,059 posts

Posted 18 June 2001 - 14:47

elle:
...zasednem svako predvece u Orac ( Vlatava), najavim svima da sam tamo svako vece, dolazi  familija,naidju prijatelji, kumovi, pokazuju se novorodjena deca, upoznaju se oni sto se jos ne upoznase; ja cepam po rostilju, velika gurmanska ajoooooj, expresso je dobar, nista mu ne fali, a Moment nije daleko... 

Mnogo mi se svidja ideja, ako nemas nista protiv ja bih je usvoio i primenio :grin:

#49 Lav

Lav
  • Members
  • 250 posts

Posted 18 June 2001 - 19:28

elle,ova ti je bila dobra da smo svi vanzemaljci isti i da bismo za par dana htjeli sve isprobati.POZDRAV.

#50 Simka

Simka
  • Members
  • 606 posts

Posted 20 June 2001 - 00:20

Moment se nalazi na uglu ulica Petrogradska (bivša Lenjingradska) i Topolska. Topolska je paralelna sa (i između) Maksima Gorkog i Save Kovačevića.
Ko hoće baš dobro da jede, ide kod Dragana u 'Odmor'. Kafana nije ništa naročito a ni mesto joj baš nije neko (kod Jugoauta, ispod, prekoputa Franša i veterinarskog. Uveče mesta ima, ali zaručak mora da se rezerviše. Zaista se jede fantastično (bolje nego kod Dace, ali kod Dace je ambijent bolji). Jede se dobro (izvrsno) kod Dake (Daka je u Zemunu), po meni takođe bolje nego kod Dace. Ali, najbolje se jede kod mene!

#51 zonel

zonel
  • Members
  • 170 posts

Posted 20 June 2001 - 00:33

Simka nemoj da mi evociras uspomene....
Frans & "Odmor"su bile nase kafane, mislim nas sa veterinarskog. Da ti ne pricam da su i kelneri znali koji se ispit kad polaze. Bilo je to bas sretno vreme. :smile:

#52 Simka

Simka
  • Members
  • 606 posts

Posted 20 June 2001 - 13:08

Zonel, Odmor je sada malo renoviran, pa je u
plavim tonovima, i jelovnik je plav, sa crnim slovima, pa se ništa ne vidi. Dragan je onaj isti, ali konobari su se promenili skoro svi, ali opet su izuzetni, kao oni stari. Kod njih je ručak kao porodični, oni neguju taj odnos, Dragan dođe za svaki sto da se pozdravi, popriča, povremeno uvede besplatni dan za stare goste (npr kada je slavio rođendan unuku, za badnji dan, slavu, kada Zvezda pobedi). Mi često naručimo telefonom (kada imamo goste iznenada), suprug sedne u kola i donese klopu. Nisu skupi u odnosu na druge... Draganov sin se oženio i živi u Atini, dobio je sina, i mada je diplomirao, i on radi kao konobar! Zaista je divno kod njih i prijatno. Svrati obavezno kada dođeš u Bgd.
Za razliku od Dragana (Odmor), koji što mu bolje ide, više radi na izgledu kafane i kvalitetu, Franš više nije ono što je bio. Odavno više ne idemo tamo, a ni naši poznanici. Hrana im više ne valja, usluga takođe. Šteta. Vidiš kako su ljudi različiti, neko ide na to da te prevari i odere, neko se trudi da bude bolji. Zato, kada te uhvati nostalgija, ti pomisli na Franš, a kada budeš ovde, seti se Odmora!
_________________
Živi tako da možeš hteti da maksima tvoga života može postati zakonom za sve ljude (Kant)

[ Izmena poruke: Simka na dan 2001-06-20 14:11 ]

#53 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 20 June 2001 - 22:17

Rasentimentalisali se ovi vanzemaljci...
Zamislite ovako:
Naredna nedelja, predvece (17,20), JAT-ov avion iz Londona dodiruje pistu aerodroma u Surcinu, brkata sluzbenica na pasoskoj kontroli me pita: "Sta TI oces ovde?" Neregistrovani taksisti nude se da me prevezu do grada, a i dalje, ako hocu...
Odlazak do grada, a potom izlazak, vece, mirisu lipe (nadam se jos uvek), rostilj po Cuburi, a ja tako narednih osam dana.
Joj, al' ce mi nedostajati forum...

#54 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 21 June 2001 - 10:43

Osam dana po Cuburi, joooj, pozdravi mi bastu Oraca (valjda su jos u Vltavi) i Kalenica guvno, pa mladi sir & med sa orasima, a lipeee (ponesi antihistaminike),
a pozdravi i drugaricu na prijemnom, bas joj lepo stoje brci, sta fali?
Zavidim, doktore i lepo se nauzivaj svega sto Ti nedostaje. Lista nije duga, ha?
s postovanjem
elle

#55 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 21 June 2001 - 10:56

Hvala, bice pozdravljeni, narocito brkata drugar'ca.
:smile:

#56 freak

freak
  • Members
  • 1,723 posts

Posted 22 June 2001 - 10:34

nije losa ta vasa nostalgija ali vi se secate restorana .... ja bih eventualno mogao jednoga dana da se prisecam nekoga dragstora pored faksa ili otvaranja neke pivnice kada daju pivo na ler.

#57 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 June 2001 - 11:45

Da, ali meni je 50 godina i diplomirao sam jos davne 1974.
Jeste li tada bili rodjeni?

#58 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 22 June 2001 - 12:02

Heej!
Jao, paa ne znam. Najvise volim da se setam ulicama. Po reci, starom gradu, i katkad zavrsim proveravajuci repertoar na Kolarcu. A sada cu se bash prosetati, brodom iz Haife, kroooz ceo jugoistocni Mediteran, ostrvljem, k Atini. I potom sve do Soluna. A tamo ne znam, mozda cu morati preko Sofije. I tako prepun sunca, huka mediteranskog i borovine mirisne, sa sve zvezdama u ocima, pocicu u susret Vltavi i jednoj dragoj cyber-prijateljici.
srko

#59 freak

freak
  • Members
  • 1,723 posts

Posted 22 June 2001 - 12:41

vladan:
Da, ali meni je 50 godina i diplomirao sam jos davne 1974.
Jeste li tada bili rodjeni?

hvala bogu da uopste imate neke lepe uspomene sto se ne bi moglo reci za nas rodjene posle vaseg diplomiranja....

#60 Simka

Simka
  • Members
  • 606 posts

Posted 22 June 2001 - 18:40

2 Freak
u kolačiću sudbine u jednom kineskom restoranu u NY pre ravno 20 godina, bila je ceduljica:
U životu nema ničeg drugog osim onoga što sami u njega stavimo
Pozdrav, mališa!