Jump to content


Photo
- - - - -

Kraj rada foruma B92


  • Please log in to reply
557 replies to this topic

#31 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 24 April 2019 - 00:46

Neka bude tako kao što kažeš. Da su nam zabili nožu leđa, jesu, ali da nas ponize neće moći.

 

Ješćemo i kamenje ako treba.

 

P.S. Klefte i onako ne znaju bolje od kamenja


Edited by ironside, 24 April 2019 - 00:50.

  • 2

#32 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 24 April 2019 - 01:01

Kamo sreće da sada čitam o tome zašto valja ili ne valja belgijsko meze koje sadrži salamu i kačkavalj seckane na kockice, uz kiseli krastavac i luk iz tušrije zalivene pivom, ili o tome zašto je uprošćavanje kada se belgijska kuhinja opisuje kao mešavina francuske prefinjenosti i nemačkih porcija.

 

Pardon my French, ali nove vlasnike B92 bih nahranio onim što teče kanalizacijom.


  • 3

#33 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 April 2019 - 01:15

 

Pardon my French, ali nove vlasnike B92 bih nahranio onim što teče kanalizacijom.

Ja nisam upucena u razvoj situacije sa B92, znam samo da mi je receno da to nije onaj B92 vise.

Forumu sam se prikljucila pre 10-11 godina na preporuku da tu ima ljudi koji imaju neke normalne stavove kao ja i nisam zazalila.

Nisam sportski fan, ali ako bi bilo takvog foruma gde se dele ideje slicne ovome sto smo imali, ja sam za prikljucivanje. Nemam pojma kako se to organizuje tako da tu ne mogu da pomognem.


  • 0

#34 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 24 April 2019 - 03:21

Ako neko ima ideju i snage da odrzava forum community, ja mogu da pomognem, ali ne kao mod. admin. Neko je gore napomenuo da je sa fb92 odrastao i izgradio neke svoje stavove, pogodio me je pravo u srz. Ja sam se isto prikljucio forumu, posto sam imao problema sa klincem, koji sad matori gilipter, gotovo isti, kao sto sam i ja u njegovim godinama bio. Zahvalan sam celom auditorijumu, sto mi je pomogao da sagledam neke dileme i izvucem malog aspargera iz staklenog zvona. Jedini problem je sto sam je delimicno ostario, pa nemam vise ono mrdovsko strpljenje blage flegme i nisam siguran, da bih voleo da modiram, ali admin bih mogao da budem i delim to sa nekim.

So, ako je neko za organizaciju neke slicne vrsrte podijuma, stojim na raspolaganju.

Hvala svima.

 

Doom, zao mi onih nasih porocnih topica. Bas su dobri.

Ziveli.

 

edit:

greska u kucanju


Edited by mrd, 24 April 2019 - 15:10.

  • 2

#35 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 24 April 2019 - 07:40

Selidba je više puta diskutovana na F1 a danas je počela ozbiljna priča na istom pdf 10min nakon što je DJ_Vasa objavio kraj. Na pdf na kom ti u životu nisi bio.

 

 

Bio sam ja tamo samo nisam pisao.


  • 0

#36 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 24 April 2019 - 08:05

Tuga. U šta nam se pretvara država...tuga.


  • 3

#37 =MetalHead=

=MetalHead=
  • Members
  • 226 posts

Posted 24 April 2019 - 10:21

Hajde da se oglasim i ovde, posto sam pominjan, mada sam aktivan samo na sportskom delu. 

 

Ekipa sa sportskih PDF ce se prebaciti na novi forum koji ce biti uskoro podignut. Imate diskusiju na PDF Kosaraka i PDF F1 i automoto o tome. 

 

 

 

Radimo na tome da bude ista mod ekipa + ako ima jos voljnih da se angazuju, i naravno ista ekipa ljudi, bez toga nema foruma - everyone is welcome! Takodje, ideja je da sva postojeca pravila i atmosfera zazive i na novom forumu (ono pozitivno svakako).

 

Svaka pomoc je dobrodosla. 

 

Biramo tehnicko resenje za novi forum, danas/sutra ce se i ta odluka doneti i onda ga "dizemo". 

 

Stay tuned!

 

  • 2

#38 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 April 2019 - 11:47

...
 
Malo su mi cudni neki stavovi oko FB92, kao prica o djackom spomenaru.
:wacko:
 
Ne moze se u 2019 ziveti (pisati) kao u 2000.
Prosla su ta vremena, druge su okolnosti, drugacije zivotne realije, a koliko vidimo - proteklo vreme skoro da nije nista ni donelo.
Kako to neko umislja da bi sa 'novim 4umom' prevaspitao skoro 60% biraca? Jel prevaspitao sa onim, starim?
 
Ni protiv novog vlasnika ni protiv V. Matica nemam nista (ti su van sfere mog interesovanja) - oni su polazili od sebe i svojih interesa, a juris na bunkere vlasti, sto bi se zavrsilo upetljavanjem u bodljikavu zicu i marginalizacijom - nikada, nikome nije donelo nista osim problema.
(btw - eno 'pescanika', eno chmirkave lazhure ili onog 'retrovizora', pa i drugih komedijasa. Zar oni nekome mnogo nedostaju?) 
Ne verujem da je V. Matic imao mazohisticku potrebu da vecito ratuje protiv vetrenjaca - uradio je nesto, 'kapitalizovao', tj. bacio teret sa ramena - sada zivi neki svoj zivot. Sumnjam da mu je lose ili da je mnogo zabrinut oko 'blistave proslosti'.
Btw, i Djilas je imao svoje bunkere & bodljikavu zicu - i sta? Sta se to promenilo, sta se dogodilo?
Nista.
;)
 
Drugo, postoji problem novca / finansija. Jer kako se naivno tripuje - vredi finansirati 'fine & napredne stavove' pa makar oni donosili ekonomsku stetu. Radio sam u mnogim firmama i nigde nisam video potrebu rukovodstva da placa za nesto sto mu nista ne donosi, a ako bas mora - daje milostinju. Pa kad neko dodje da se zali - kao, narusena mu egzistencija, ima porodicu, decu, obaveze, obicno bi mu kazali - evo ti projekat / zadatak, izaberi saradnike, pa donesi pare - bices nagradjen. Tesko da sam video 1-2 koji bi uspeli. Takav bi bio kraj te komendije oko 'egzistencije'.
Next!
:whistle:  
A ko bi snosio stetu za propale projekte? Ko ce to da plati? I zasto?
Na kraju krajeva, neko moze da izfantazira ideju da svi dobiju sve za dz. i onda nastave da zive srecan zivot?
Videli smo kako to zavrsava.
:ph34r:
 
Prica oko toga kako ce neko pronaci skriveni kutak gde ce moci da bude 'slobodan' - to je bubuljicava detinjarija. To moze na nekom licnom compu i licnom piskaranju. Sve dok to ne postira, pa se neko ne 'oskvrne'. 
No za to pisanije treba imati stofa / ideja / sposobnosti i vremena. 
 
Govori se kako je stvar propala zbog politickih animoziteta i sl. docim su ideje oko 'novog 4uma' iste - ajde da se 'mi' okupimo, i ne dozvolimo da 'oni' vrsljaju na 'nasem' 4umu. To ide toliko daleko, do cetvorenja raznih sportskih hobija - 'grupnih ili individualnih', da ne govorim kako se vecito predbacuje drugima - a zasto nisu zalegli za 'ideju'? Za koju 'ideju'? Tudja 'napredna / progresivna ideja' ne mora nuzno biti i moja.
:rolleyes:
A i sta bi se promenilo kolektivnom dernjavom?
 
Btw, i taj 'besplatni novi 4um' i neki blog, i bilo sta u tom smislu zaheva finansije, zahteva rad i znanje. Neko ima posao / obaveze / porodicu / decu - i sada ce da se volonterski hobira sa 4umom, tovari sebi na vrat obavezu / brigu? Prvi zlonamernik koji se uskopisti ce oboriti / zagusiti taj 4um bez odgovarajuce zastite i 24/7 brige. 
To je valjda jasno.
 
Postoji u ovdasnjem svetu jedna nasledna hajducka crta, neka potreba za jurisanjem - no cinjenice svedoce da se time nista. nikada nije postiglo. A tim pre nece moci u ova vremena kad je sve atomizovano i kada svako moze biti svoj 4um, svoj blog, svoj muzicar i svoj reziser. Pristanes na neke uslovnosti / kompromis, dodjes i ucestvujes, ali bez preke potrebe da nesto uredjujes / menjas. To je zaludan posao. Niti si vlast, niti imas sredstva prinude. Uvek imas izbor i uvek mozes otici i doci na neko drugo mesto. 
 
Lep primer je kako su prosli 'nebesnjaci'. To se vrlo brzo zarusilo. Zato sto takvih mesta za reckanje imena na stablu / klupi u parku / zapisavanje budzaka - ima koliko hoces! 
 
A da sam pre 20 godina bio mladji, lepsi i ostalo trc-prc, pa to moze biti samo cinjenica za utehu.
:P
 
To samo svedoci da vreme prolazi a i mi sa njim.
:)
 
...

  • 1

#39 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 24 April 2019 - 13:12

Trla baba lan ...
  • 0

#40 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 24 April 2019 - 13:18

odličan post apsolutno ničega u cca 700 reči. rispek.

 

ne ozbiljno, red je da se tako i završi  ( :


Edited by uini_pt2, 24 April 2019 - 13:18.

  • 4

#41 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 April 2019 - 13:23

...

 

... trla baba lan ...

 

 

I onda hoces da neko ucestvuje na 'tvom' 4umu?

Neka hvala, kao i do sada, tako i nadalje - mogu ja bez toga.

;)

 

Ne shvatas / ne shvatate da se ljudi zovu, a ne da se rasteruju.

 

Sta neko ima od toga da postoji par hiljada budzaka gde likovi ne komuniciraju jedni sa drugima?

Sta su takvi postigli?

:-1:

 

...


  • 0

#42 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 24 April 2019 - 14:33

Dobro je forum i potrajao ovolike godine, uprkos svemu - znalo je cesto biti i zabavno i poucno. 

 

Vec dugo se fB92 doimao umorno i dotrajalo, a meni se cini da je dusu ispustio jos prije koju godinu pa je i vrijeme za upokojenje.

 

Toliko o tome.

 

Pozdravio bih osnivanje novog foruma. Javite ako treba neka pomoc - vrlo rado bih pomogao ako mogu. 

 

Pozdrav :)


  • 0

#43 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 April 2019 - 14:42

...

 

Nikome nije bilo branjeno da pise / otvare topike - kako god hoce, tako da nisam video 'umor i dotrajalost' 4uma, vec 4umasa.

 

A zasto je to tako - neka pitaju sami sebe.

Sumnjam da ce na drugom mestu odjednom razviti neku burnu delatnost.

;)

 

To je kao kod razvoda kad jedan drugome predbace kako ce u 'novom zivotu' uraditi sve ono sto nisu u starom, a svede se na isto.

 

Ili ono cuveno predbacivanje - 'nikada vise neces naci ovakvu / ovakvog!'

 

Pa, zato se i razvodim!

:lol+:

 

...


Edited by Kinik, 24 April 2019 - 14:43.

  • 0

#44 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 24 April 2019 - 14:53

...

Nikome nije bilo branjeno da pise / otvare topike - kako god hoce, tako da nisam video 'umor i dotrajalost' 4uma, vec 4umasa.

A zasto je to tako - neka pitaju sami sebe.
Sumnjam da ce na drugom mestu odjednom razviti neku burnu delatnost.
;)

To je kao kod razvoda kad jedan drugome predbace kako ce u 'novom zivotu' uraditi sve ono sto nisu u starom, a svede se na isto.

Ili ono cuveno predbacivanje - 'nikada vise neces naci ovakvu / ovakvog!'

Pa, zato se i razvodim!
+:

...

Neverovatan si :D

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
  • 0

#45 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 24 April 2019 - 15:15

Vi "politicari" ste bili retka grupa govnara svakako, tako da je ovo jedna lepa vest. :thumbs:

Toliko mrznje prema vlastitoj zemlji se retko gde moglo procitati. Posto ste svakako banovali sve forumase koji bi pokusali da polemisu na neki drugi nacin, pa bi se onda i medjusobno poceli vredjati.

 

Nego da citiramo maratonce, ko je vas poznavao ni pakao mu nece tesko pasti  :lol+:

 

https://www.youtube....h?v=m5faYTmvArQ

Ne znam gde si procitao da iko mrzi svoju zemlju, ali vidim da si dosledan integriteta! Nisi cak imao hrabrosti da ovo napises pod svojim nickom, vec si se klovnirao. Ti svakako volis svoju zemlju. Skolski si primer slabica! :lol+:


  • 0