Jump to content

Photo
- - - - -

Kraj rada foruma B92

• Please log in to reply
557 replies to this topic

#46 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 24 April 2019 - 17:06

Je li, jesi ti onaj Cirkarovic kako li se zove? Sta ti smeta ban? Pa i ti si zakljucao blog. Kome pises? Sam sebi. Pa dobro, lepo je to, bar imas vise od jednog citaoca, ha ha ha...

Eh, pa nece "politicari" tek tako lako da se uklone iz srbske internet klozetare samo zbog toga sto je neka firma resila da ugasi hosting za forum. Tek ima ti da duvas u tikvu, samo polako. Nece ovo biti ni prvi ni poslednji forum koji se premesta i deli. Jednom je to vec bilo tu, samo ti ne znas, ne racunajuci nebesnjake. Tada su oni pogresili pa su registrovali domen pod necijim imenom, pa su ih udbasi maltretirali i preko svog pashcheta tuzili neke od njih sta li su radili. Takva je to bolest, to srBstvo, da im smeta nekoliko anonimnih likova koji im razgone govnoglavost na buljuke na nekom djuture forumu. Onda im to nije bilo dovoljno, nego su posle izgleda poslali tamo neke zarazene pacove da im sve zagade, takva je to bolest. Ali ne pali to uvek. Oni to i hoce, da neko obraca paznju na njih i njihove ludosti, time se hrane. Zato ih treba ignorisati

A i nije nikakav bubuljicarski entuzijazam ovo sa ovim predlozima, jer jeste taj forum deo dve decenije istorije ove prcije, i mesto koje je uticalo na mnoge ljude i na njihov razvoj i formiranje kao ljudi i kao antikomunista, antisrbista i anti svakog antimozgovlja. Gde su mnogi otkrili da u tom s...  ne postoje samo srbende i degenerici, nego ima i normalnih ljudi, cije samo postojanje dovodi do toga da ovakvima kao ovaj gore na usta ide pena, pena bela i krvava, a to je dobro. To tako i treba. Uostalom, tu je organizovana akcija "baloni" i "citulja" kad je onaj uginuo, pa nije lose da ostane negde i to zabelezeno. Mozda je to mesto kasnije postalo zabacena periferija srbskog interneta, ali to vise govori o srbovima, nego o njemu, a ako je bilo toliki budzak, zasto je onda jedno vreme na primer hajduk Rasa dolazio da se tu nadjebava sa forumasima, dok se krio i izigravao travara. I nije jedini od takvih.

Postoje na internetu transkripti stotina serija, i filmova, i knjiga i raznih emisija, a to su sve radili ljudi entuzijasti koje niko nije placao, pa ne bi bilo lose da i ovo ostane negde, bar delovi.  A ako se deo ovog foruma premesti negde gde je besplatno hostovanje, ne mora ni da postoji moderacija, sto je moj predlog oduvek. Samo to nije moglo da bude ako je vlasnik foruma firma koja ipak ima nekakvu odgovornost, ali ako se hostuje negde gde je dzabe, i nema ni vlasnika ni moderatora, a ucesnici su neki anonimni izmisljeni likovi... sta ce onda udbasi i njihovi udjiguzi i dousnici? Sto ne kazu koliko zahteva dnevno salju npr tviteru i fejsbuku da im otkriju IP adrese korisnika, kojima ovi brisu straznjicu. Pa neka dolaze onda ovakvi kao ovaj gore, neka se deru, koga je briga. To je dobro, to znaci da mu zli forumasi sa politike zive u glavi, a ne placaju hosting, ha ha ha ha...

Na tim mestima za besplatno hostovanje postoje i opcije da deo foruma ili ceo forum budu privatni, i da se uclanjuje samo uz pozivnicu, ali moze da se gviri sa strane, malo pena da se pusta, ha ha ha...

• 0

#47 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 24 April 2019 - 17:51

Uostalom, tu je organizovana akcija "baloni" i "citulja" kad je onaj uginuo, pa nije lose da ostane negde i to zabelezeno. Mozda je to mesto kasnije postalo zabacena periferija srbskog interneta, ali to vise govori o srbovima, nego o njemu, a ako je bilo toliki budzak, zasto je onda jedno vreme na primer hajduk Rasa dolazio da se tu nadjebava sa forumasima, dok se krio i izigravao travara. I nije jedini od takvih.

Za "balone" se ne secam bas ali "citulja" jeste bio zakon. Nisam znao da je Rasa bio ovde mada je bilo jako gorkih ni(t)kova. Kinik jeste donekle u pravu ali sve u svemu ovaj forum je bio nesto sto je bilo vredno citati i meni kao i mnogim forumasima pomagao formirati razna misljenja.

Ako se desi novi forum rado cu posecivati. Ima i drugi forum koji je osnivan iz nekih "parapolitickih" razloga i mada je bilo mnogih drazih i interestanih likova koji su presli tamo jednostavno nikad nisam imao vremena/zelju da posecujem.

• 0

#48 bresson

bresson
  • Members
  • 375 posts

Posted 24 April 2019 - 18:03

Cekajte, ozbiljno je Karadzic pisao na formu kao Dabic? Ne znam za to
  • 0

#49 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 24 April 2019 - 18:29

Za "balone" se ne secam bas ali "citulja" jeste bio zakon. Nisam znao da je Rasa bio ovde mada je bilo jako gorkih ni(t)kova. Kinik jeste donekle u pravu ali sve u svemu ovaj forum je bio nesto sto je bilo vredno citati i meni kao i mnogim forumasima pomagao formirati razna misljenja.
Ako se desi novi forum rado cu posecivati. Ima i drugi forum koji je osnivan iz nekih "parapolitickih" razloga i mada je bilo mnogih drazih i interestanih likova koji su presli tamo jednostavno nikad nisam imao vremena/zelju da posecujem.

Taj parapolitichki forum je parasrBoVski, to su ti oni koji ne bi ovo, ali josh manje bi ono. :) Tamo pishe koshtunica :D.

Kinik je najverovatnije u pravu ...... nisu ovo ona vremena, a druga ne dolaze, niti ce, zivot je kratak za evoluciju .... neki eventualno novi forum bi verovatno imao koncepciju "Zadavimo Beograd" neopredeljenih komunista :) ..... a to je gore chak i od srBoVanja, tako da ..... nishta.

Secam se da se nekada procena neslobotomiranih kretala oko 10%, danas bih rekao sa pristojne distance da je < 5%.

Uostalom, da nije tako forum se ne bi ugasio, zar ne?

Edited by Denis Jasharevic, 24 April 2019 - 18:31.

• 1

#50 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 24 April 2019 - 18:46

bas bi bio stos (onako epsko-srbadzijski, kako se to vec ovdje tvrdoglavo njegovalo) da ovaj forum jednim bombasticnim banom ode u historiju. predlazem dakle da se banuje ovaj krakatanski lik. i to na dan prestanka rada boarda, dakle 01. maja.

da se banuje dozivotno!

:lol+:

• 0

#51 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 24 April 2019 - 18:49

Taj parapolitichki forum je parasrBoVski, to su ti oni koji ne bi ovo, ali josh manje bi ono. :) Tamo pishe koshtunica :D.

he-he  :)

... dobro si formulisao, tu zelju nemam.

Edited by nonick, 24 April 2019 - 18:54.

• 0

#52 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 24 April 2019 - 18:54

iskreno , pomalo se slazem da se preteralo sa banovinama zbog "srbovanja"... pogotovo ako nije bilo licnih vredjanja i drugih nekorektnosti...

Ulazak nekog "Sapunara" je oduvek bila prilika da se razbije monotonija :P

• 0

#53 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 24 April 2019 - 19:08

http://blog.b92.net/...b92net-no-more/

može i ovde?

niko se od pokojnog B92 stuff ne javlja na mobilni, čak:
"broj koji ste izabrali je privremeno isključen"

• 0

#54 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 24 April 2019 - 19:10

iskreno , pomalo se slazem da se preteralo sa banovinama zbog "srbovanja"... pogotovo ako nije bilo licnih vredjanja i drugih nekorektnosti...

Ulazak nekog "Sapunara" je oduvek bila prilika da se razbije monotonija :P

da mi je da u 5plus banki skapiram šta je srbovanje kao pojava...

• 0

#55 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 24 April 2019 - 19:14

bas bi bio stos (onako epsko-srbadzijski, kako se to vec ovdje tvrdoglavo njegovalo) da ovaj forum jednim bombasticnim banom ode u historiju. predlazem dakle da se banuje ovaj krakatanski lik. i to na dan prestanka rada boarda, dakle 01. maja.

da se banuje dozivotno!

:lol+:

Kad vec pricamo o dozivotnim banovima... mene je 2007 banovalo na 4096 dana (mislim da im softver nije dozvoljavao trajni ban tada), tako da ispade da se ovaj forum upokojava otprilike kada meni istice taj ban  :lol+:. Tada su te "4096" banove delili ko kikiriki, bio jedan debeljuskasti doktor, voleo Palestince i burek, i kukao kako niko nece da mu proda burek na Veliki Petak. Mos' mislit, doktor od 120 kila, taj je u opisu posla imao da prica pacijentima kako treba da paze na liniju.  :ajme: Ja sam mu rekao da mozda ne bi bilo lose da on pazi na liniju makar jednom godisnje i preskoci burek taj jedan dan i opala... eto mene u banovini do kraja 2018.  :krsta:  Tada smo imali anonimne moderatore koji su se iza kulisa svadjali ko je koga jebao, a bes iskaljavali na nama. Good times. 

• 1

#56 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 24 April 2019 - 19:20

Kad vec pricamo o dozivotnim banovima... mene je 2007 banovalo na 4096 dana (mislim da im softver nije dozvoljavao trajni ban tada), tako da ispade da se ovaj forum upokojava otprilike kada meni istice taj ban  :lol+:. Tada su te "4096" banove delili ko kikiriki, bio jedan debeljuskasti doktor, voleo Palestince i burek, i kukao kako niko nece da mu proda burek na Veliki Petak. Mos' mislit, doktor od 120 kila, taj je u opisu posla imao da prica pacijentima kako treba da paze na liniju.  :ajme: Ja sam mu rekao da mozda ne bi bilo lose da on pazi na liniju makar jednom godisnje i preskoci burek taj jedan dan i opala... eto mene u banovini do kraja 2018.  :krsta:  Tada smo imali anonimne moderatore koji su se iza kulisa svadjali ko je koga jebao, a bes iskaljavali na nama. Good times. 

e sad pišeš, toliko o banovinama kao ozbiljnom alatu :(

• 0

#57 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 24 April 2019 - 20:00

e sad pišeš, toliko o banovinama kao ozbiljnom alatu :(

Ma sve su nas odbanovali kad su restartovali forum, ali ne znas to ti. 

• 0

#58 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 24 April 2019 - 20:22

btw. zar nikom (osim, jelte, meni) nije palo na pamet da pisemo tom strasnom novom vlasniku, i zamolimo ga (argumentirano) da nam ostavi forum? mozda covjek blage veze nema da ovaj board uopce postoji. 

• 2

#59 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 24 April 2019 - 20:32

btw. zar nikom (osim, jelte, meni) nije palo na pamet da pisemo tom strasnom novom vlasniku, i zamolimo ga (argumentirano) da nam ostavi forum? mozda covjek blage veze nema da ovaj board uopce postoji. 

Misliš Vučiću?

• 1

#60 James Delaney

James Delaney
  • Members
  • 161 posts

Posted 24 April 2019 - 20:42

Iluminatima .

• 0