Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanje oko alimentacije


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#16 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 17 August 2018 - 23:50

dvoje normalnih roditelja se ne moze razvesti.

dakle, jedan tu nije na mestu.
moze da se ljuti ko koliko hoce.

kazete 1000dolara za troje dece na mesecnu platu od 8000. Presmesno.

sto se tice samog razvoda, mnogo je bitan momenat istog.

razvod se moze tolerisati do 2
ge godine deteta, pa tamo od fakukteta.
svako ostalo doba je prerizicno za dete.

a mi uvek mozemo lagati sebe da je sve to normalno i u redu.

inace, poseban aplauz i za mamu, koja je uspela za nekih godinu dana da udje u ozbiljnu vezu. a i za tatu, koji vec ima iza sebe nekoliko neozbiljnih veza.
  • 0

#17 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 August 2018 - 00:52

dvoje normalnih roditelja se ne moze razvesti.

 

………………………….. izuzetno se retko deshava, tachnije ovo mi je prvi put na forumu, kada zaista ne znam shta da kazem. 

 

I dalje tvrdim da za razvod apsolutno nije neophodno da neko bude nenormalan. Zapravo, imam utisak da se normalniji razvode.  :lol+:

 

 

kazete 1000dolara za troje dece na mesecnu platu od 8000. Presmesno.

 

Nije nishta presmeshno, vrlo retko lupetam gluposti na forumu, posebno shto i sam placam alimentaciju pa znam o kojoj cifri se okvirno radi.

 

1. greshka ….. napisao sam 100000 BRUTO! To svako zna da ne moze biti 8000 mesechno vec znatno manje, posle poreza i ostalih odbitaka blize 5000  nego 6000 mesechno.

 

2. greshka ……. Napisao sam 1000 evra, ane dolara, jer poredim sa sluchajem iznetim ovde, a to je po danasnjem kursu 1500 kanadskih dolara.

 

3. U Kanadi je to veoma lako izrachunati, potrebno je da se upishu samo dva podataka, bruto plata i broj dece. 

 

Kao shto se moze videte iz prilozenog kalkulatora, onaj ko zaradjuje 100 hiljada dolara bruto godishnje mesechno mora platiti 1471 dolar. Shto je manje od 1000 evra. 

 

Imajuci u vidu da je prosechna zarada u Ontariju kao najrazvijenijoj kanadskoj provinciji duplo manja ... 51000 dolara godishnje ja zaista ne vidim shta je ovde PRESMESNO.

 

Mislim da nema potrebe da naglasim kako je Kanada "malo sredjenija" drzava od Srbije.

 

A vashe reakcije oko toga kako 1000 evra mesechno za jedno dete u Srbiji uopshte nije puno i da bi trebalo biti vishe, bih ocenio kao budalaste.  :lol+:

 

 

InkedCaptureCS_LI.jpg?raw=1


Edited by Denis Jasharevic, 18 August 2018 - 01:00.

  • 2

#18 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 18 August 2018 - 01:11

ne znam kako bih Vam rekla, ali evo ja sam potrosila 30 eura za dva dana, ni na sta.

za tri dana smo potrosili 150e a kupili smo hemiju za kucu, malo hrane i loptu.

ne mogu zaista da procenim koliko novca zapravo ide na dete, ali znam da su troskovi ogromni.

sad kazem, protiv razvoda sam u tim kriticnim godinama, jer sam svesna koliko deca pate.
odrastala sam u zgradi sa preko 50oro dece i sve drugarice ciji su se roditelji razveli su to jako tesko podnele.

trenutno nam sestra prolazi kroz razvod, a mogu reci da je zaista bila udata za bolida, recima se ne moze opisati nesigurnost i bol koju vidim u zenskom detetu.

ne znam, mozda nema pravila, mozda to devojcice losije podnose.

volela bih da se osoba koja je postavila post, ukljuci u problematiku.

inace, uvek me je zanimalo, koji su razlozi za razvod kod dvoje "normalnih" osoba.

dakle, ne racunam ekstreme.
  • 0

#19 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 August 2018 - 04:08

ne znam kako bih Vam rekla, ali evo ja sam potrosila 30 eura za dva dana, ni na sta.

za tri dana smo potrosili 150e a kupili smo hemiju za kucu, malo hrane i loptu.

ne mogu zaista da procenim koliko novca zapravo ide na dete, ali znam da su troskovi ogromni.

sad kazem, protiv razvoda sam u tim kriticnim godinama, jer sam svesna koliko deca pate.
odrastala sam u zgradi sa preko 50oro dece i sve drugarice ciji su se roditelji razveli su to jako tesko podnele.

trenutno nam sestra prolazi kroz razvod, a mogu reci da je zaista bila udata za bolida, recima se ne moze opisati nesigurnost i bol koju vidim u zenskom detetu.

ne znam, mozda nema pravila, mozda to devojcice losije podnose.

volela bih da se osoba koja je postavila post, ukljuci u problematiku.

inace, uvek me je zanimalo, koji su razlozi za razvod kod dvoje "normalnih" osoba.

dakle, ne racunam ekstreme.

:rotflmao:

Ja sam za 2 nedelje potrosio $5,000. :lol+: Medjutim, kad su mi deca bila mala nisam toliko trosio. Day-care je bilo sa 2 deteta $1,4; oblacenje je bilo $100 mesecno, pelene $100. Hrana za 4 je bila $1000. Sto ce reci za 2 deteta da smo delili trosak $1300 po jednom roditelju. Nesto mi se tu ova gornja racunica ne uklapa.

Vec sam naveo da zeni ne bih dao kintu, a za decu bih platio koliko treba. 

 

Diskusija ce zavrsiti zenskom pravu da sedi kuci i ne radi, a muskarcu koji mora da donese pare kuci. Ne svidja mi se ideja, kuda to vodi. :)


  • 0

#20 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 18 August 2018 - 06:16

Sto je to lako da se pametuje iz Kanade ili SAD koliko je dovoljno samohranoj majci za zivot u Srbiji. Ko god zeli da testira, jedno dete pod ruku i 1000eur u dzep pa dodjite na bahacenje od mesec dana. Imam i ja u okruzenju samohrane majke koje zatvaraju mesec sa prosecnom platom. Ako je ta alhemija normalna, onda 1000eur mora biti bahacenje. 

Nego je zanimljivo kako svi mi pocnemo da igramo uloge iz pecinskog doba kada je moranje. Eto muskarac se pretvori u food providera i potrebno je samo da donese meso na sto. Ako to ispuni - posao je gotov. 

 

Bojana to za razvode i decu, mnogo je tu faktora ukljuceno: i medjusoban odnos roditelja, i odnos prema deci pre razvoda... Odmah da, to su strasni lomovi. Ali tek posle nekoliko godina mozes da vidis kako se to odrazilo na dete. 


  • 1

#21 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 August 2018 - 06:47

Sto je to lako da se pametuje iz Kanade ili SAD koliko je dovoljno samohranoj majci za zivot u Srbiji. Ko god zeli da testira, jedno dete pod ruku i 1000eur u dzep pa dodjite na bahacenje od mesec dana. Imam i ja u okruzenju samohrane majke koje zatvaraju mesec sa prosecnom platom. Ako je ta alhemija normalna, onda 1000eur mora biti bahacenje. 

Nego je zanimljivo kako svi mi pocnemo da igramo uloge iz pecinskog doba kada je moranje. Eto muskarac se pretvori u food providera i potrebno je samo da donese meso na sto. Ako to ispuni - posao je gotov. 

 

Spoiler

Ti si razumeo da su sume hipoteticke i da polemisem o ideji da oboje rade. Za mene opcija da zena sedi kuci i kuva, prosto ne postoji. Slozices se da se troskovi moraju podeliti na pola, ali samo troskovi dece, a ne i bivseg partnera. No, moze se svasta polemisati i pricati. 1000 evra, stvarno mislim da je potrebno potrositi na decu u Srbiji!


Edited by mrd, 18 August 2018 - 06:48.

  • 0

#22 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 18 August 2018 - 07:19

Ne mogu da razumem bas kako se moze odvojiti dete od majke, u smislu trosenja novca.

Govorim hipoteticki, ukoliko je dete kod majke 5 dana u nedelji, bilo bi super da mama ima auto.

Takodje, bilo bi super da mama ima svoj stan.

Takodje, bilo bi super da mama ne mora da radi od jutra do sutra, vec da ima neki vid novcane sigurnosti, kako bi bila slobodna da ne radi za svaku budalu. a poznato je da zenska osoba u srbiji, ukoliko nije inzenjer ili menadzer, nema vise od 400e.

ako uzmemo u obzir da osoba placa kredite za stan, automobil, benzin, to je na mesecnom nivou cca: 500e.

privatni vrtic je 100e.

i ta mama ima potrebu da se vidi sa drugaricama u toku nedelje posle posla, (kao tata jelte), pa mozda treba platiti i bebisiterku, sat cuvanja 4e.
dakle, ostane 400e od oca i mamina plata.

zaista ne mogu da kazem da je ovo ne znam koliki novac.
i jasno mi je da ima zena koje zive sa mnogo manje, jer ce se preziveti svakako, samo pitanje je kvalitet zivota.

naravno da je iz mog ugla, isto jako bitno ko je bio inicijator razvoda.

u obostrane slucajeve tek ne verujem.

moja poenta je da je steta vec ucinjenja i da ne treba misliti da sa 1000e mozemo nadomestiti srecu skladnog doma.

a meni je delovalo da Gospodin to pokusava a neki nacin da uradi novcem.

 

ukoliko gresim, izvinjavam se.


Edited by BojanaCZV, 18 August 2018 - 08:12.

  • 0

#23 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 August 2018 - 11:47

Sto je to lako da se pametuje iz Kanade ili SAD koliko je dovoljno samohranoj majci za zivot u Srbiji. Ko god zeli da testira, jedno dete pod ruku i 1000eur u dzep pa dodjite na bahacenje od mesec dana. 

 

Nije to nikakvo pametovanje, vec logika, koja je u Srbiji, ochigledno, retka kao dijamanti.  :lol+:

 

Prvo, kada se pricha o bilo chemu, kao mi ovde, dobro bi bilo da oni koji uchestvuju u celoj prichi ……. kako bih rekao ….. znaju o chemu prichaju  :rotflmao:

 

Mene zaista ne interesuje tuzna pricha o zivotu samohranih majki, jer je ona prilichno ista u celom svetu. Isto kao i tuzna pricha o samohranim ochevima, kojih je naravno mnogo manje. 

 

Mi ovde prichamo bez emocija, koje su jako loshe za svaku diskusiju :D , koristeci cjinjenice i nemilosrdnu logiku, a ta ista logika kaze da je plata predsednika Srbije 128 hiljada dinara, premijer Srbije zaradjuje 112 hiljada, a ministri u srpskoj vladi oko 90 hiljada dinara.

 

U kontekstu tih chinjenica potpuno je nebitno da li se i shta moze kupiti za 1000 evra mesechno, bitno je da je ova zena, samohrana majka koju bivshi muz gadja sa hiljadarkom, jedna od najsrecnijih zena u Srbiji  :lol: jer vecina njih sa dvoje i vishe dece najverovatnije dobija 100, eventualno 200 evra mesechno, a ona dobija predsednichku platu …….. 

 

A to shto vi zamishljate da samohrana majka mora imati stan u vlasnishtvu (kredit), radno vreme od 4 sata  i ostale bahanalije …… to vec spada u drushtvenu patologiju i nakazne posledice komunistichkog nasledja te posledichno nerazumevanje osnovnog ekonomskog principa koji vazi svuda u svetu, a glasi "na sirotinju i zec oshtri qrac".   :rotflmao:


  • 2

#24 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 18 August 2018 - 14:36

jedna od najsrecnijih zena u Srbiji je razvedena zena sa malim detetom, jer joj bivsi muz daje 1000e mesecno?

 

nema dalje, kraj.


Edited by BojanaCZV, 18 August 2018 - 14:44.

  • 0

#25 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 18 August 2018 - 14:36

Sto je ovo bilo tesko ispratiti... priznajem do mene je. Plata predsednika je 128k, onda samohranoj majci mora da bude dovoljno 12k... sta god. Pricas ti bez emocija, ali i bez pameti. Koja je razlika u troskovima kredita i troskovima iznajmljivanja stana? Slabo ti ide ta logika. Da ipak dodjes na neko vreme pa da zatvoris mesec onako... logicno? 


  • 0

#26 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 August 2018 - 14:49

...

 

Citava ova tema je samo hoax, infantilna mastarija.

:puke:

 

A palamudjevina o 'najsrecnijoj razvedenoj zeni sa detetom' - je 'prica kako je uspeh postigla kafanska radenica sa 'ibarske' / 'strucna magistratura' likinje iz onog 'piq. parkica' pored Ekonomskog. 

:yucky:   

 

No, nije ni cudno - svaka roba svoga kupca ima.

:wacko:  

 

...


  • 0

#27 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 18 August 2018 - 14:58

Ti si razumeo da su sume hipoteticke i da polemisem o ideji da oboje rade. Za mene opcija da zena sedi kuci i kuva, prosto ne postoji. Slozices se da se troskovi moraju podeliti na pola, ali samo troskovi dece, a ne i bivseg partnera. No, moze se svasta polemisati i pricati. 1000 evra, stvarno mislim da je potrebno potrositi na decu u Srbiji!

 

Ne, ja i racunam da i ona radi za nekih prosecnih srpskih 50-60k. Ja ne znam kako vi to cenite na pamet.  

- Ili je zena izasla iz zajednickog stana (onda placa kiriju) ili je ex izasao (onda placa kredit). trosak je oko 250eur. 

- infostan i struja: 100eur; 

- obdaniste: 200eur (ne bahacenje jer nema mesta u drzavnom); 

- kola, fiat 500l na kredit, gorivo, odrzavanje: 400-500eur

 

Gle, dosli smo na 1000eur! Bez hrane, bez keve/caleta kome treba dodati neke pare na 20k penziju, bez decijih rodjendana, odece... Sad, naravno, ne mora da se vozi nov auto... moze to da bude i opel kadet sa trulim podom. a ne mora ni na more da se ide, evo vidis poplave/pozari. Moze dete da cuvaju polusenilni baba i deda... ima tu gomila nacina da se ustedi. 

Meni je tema koliko para davati ex na ime child support nebitna. Zanima me sta ljudi rade kada se pojavi neko nov koga ce dete da zove tata. Da li onda galantnost i rezon "samo detetu da nista ne fali" i dalje stoji?  


  • 0

#28 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 August 2018 - 15:05

Ne, ja i racunam da i ona radi za nekih prosecnih srpskih 50-60k. Ja ne znam kako vi to cenite na pamet.  

- Ili je zena izasla iz zajednickog stana (onda placa kiriju) ili je ex izasao (onda placa kredit). trosak je oko 250eur. 

- infostan i struja: 100eur; 

- obdaniste: 200eur (ne bahacenje jer nema mesta u drzavnom); 

- kola, fiat 500l na kredit, gorivo, odrzavanje: 400-500eur

 

Gle, dosli smo na 1000eur! Bez hrane, bez keve/caleta kome treba dodati neke pare na 20k penziju, bez decijih rodjendana, odece... Sad, naravno, ne mora da se vozi nov auto... moze to da bude i opel kadet sa trulim podom. a ne mora ni na more da se ide, evo vidis poplave/pozari. Moze dete da cuvaju polusenilni baba i deda... ima tu gomila nacina da se ustedi. 

Meni je tema koliko para davati ex na ime child support nebitna. Zanima me sta ljudi rade kada se pojavi neko nov koga ce dete da zove tata. Da li onda galantnost i rezon "samo detetu da nista ne fali" i dalje stoji?  

Ja mislim da sam bio jasan, samo me deca interesuju, Ne mora da se vozi auto, moze i autobus. Ne vidim razlog ovom mikromenadzmentu?

Ona i da nema dece mora da placa stan, stoga ne vidim o cemu se ovde radi?


  • 0

#29 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 18 August 2018 - 15:21

Upravo zato i postoji zakon koji odredjuje sta je minimum za dete. Minimum <> "nista ne nedostaje detetu". Uvek mozes i tako da posmatras stvari, moze da se zivi i u Zelezniku ako je kirija skupa na Banovom brdu. 

Verujem da je i pokretac teme imao slicnu racunicu kad je dosao do 1000, ali mene zanima sta natera ex-ove da se presaltuju sa 1000 na "moze i autobusom". Imam nekoliko primera u okruzenju gde su muzevi od galantne gospode presli na brojim svaki dinar koji ide detetu, i tu je okidac uvek bio nov zenin partner.


  • 1

#30 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 August 2018 - 15:24

Ne, ja i racunam da i ona radi za nekih prosecnih srpskih 50-60k. Ja ne znam kako vi to cenite na pamet.  

- Ili je zena izasla iz zajednickog stana (onda placa kiriju) ili je ex izasao (onda placa kredit). trosak je oko 250eur. 

- infostan i struja: 100eur; 

- obdaniste: 200eur (ne bahacenje jer nema mesta u drzavnom); 

- kola, fiat 500l na kredit, gorivo, odrzavanje: 400-500eur

 

Gle, dosli smo na 1000eur! Bez hrane, bez keve/caleta kome treba dodati neke pare na 20k penziju, bez decijih rodjendana, odece... Sad, naravno, ne mora da se vozi nov auto... moze to da bude i opel kadet sa trulim podom. a ne mora ni na more da se ide, evo vidis poplave/pozari. Moze dete da cuvaju polusenilni baba i deda... ima tu gomila nacina da se ustedi. 

Meni je tema koliko para davati ex na ime child support nebitna. Zanima me sta ljudi rade kada se pojavi neko nov koga ce dete da zove tata. Da li onda galantnost i rezon "samo detetu da nista ne fali" i dalje stoji?  

 

Moja bivsha supruga sa troje dece zivi u zemlji koju vec desetinama godina uzastopno proglashavaju kao jednu od 10 najboljih na svetu za zivot. 

 

Ona nema svoj stan, nece ga nikada ni imati. To je za nju jednostavno nedostizno.

 

Ona nema automobil. Moze samo da sanja 400-500 evra mesechno za "kredit, gorivo, odrzavanje"

 

Koristi javni transport, mislim da je oko 80 evra mesechno.

 

Nikada se nije  nikome zalila zbog toga. To su jednostavno okolnosti u kojima se nashla. Zivi u 4-sobnom stanu, ne oskudevaju u hrani i odeci. 

 

Dolazimo ovde  da potvrde da Srbi jesu nebeski narod  :s_d: .

 

Pored americhkog, postoji i takozvani Serbian dream !!!

 

Daj ti meni 2000 evra/dojch maraca/mrskih dolara jer sam ja to zasluzio time shto sam SrBin!!!  :rotflmao:

 

U realnom zivotu/svetu to nije tako ….. nigde. To je samo u vashim glavama.


Edited by Denis Jasharevic, 18 August 2018 - 15:26.

  • 0