Jump to content

Photo
- - - - -

Pitanje oko alimentacije

• Please log in to reply
91 replies to this topic

#31 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 August 2018 - 15:34

...

Apsolutno je iritantna zvaka o 'jadnoj decici kojoj treba pruziti sve'.

;)

To je drljavina od koje se povraca.

Ima potomaka iz siromaskih porodica koji su u zivotu, kroz rad i trud postogli mnogo, a ima potomaka bogatuna koji su samo hodajuce vrece narkotika i hovana.

Nista im 'meleoni' nisu dali.

A nece ni dati.

...

• 0

#32 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 August 2018 - 16:00

jedna od najsrecnijih zena u Srbiji je razvedena zena sa malim detetom, jer joj bivsi muz daje 1000e mesecno?

nema dalje, kraj.

Apsolutno. Lik ochigledno zivi u inostranstvu.  :kece:

Prosechna alimentacija u Srbiji je oko 50 evra. To za onih 40% zena koje dobiju bilo shta, ostale …… nishta!!!

Dobro se udala.  :rotflmao: Nedeljom da skokne do crkve da zapali svecu …… za zive  :wicked:

• 0

#33 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 August 2018 - 16:16

...

... 

Zar ti zaista verujes u te napiskarane fantazije?

Pa to su samo primitivne lazi.

>> ... Podsjeća na scenu iz filma 'Kad porastem bicu kengur', a spika je sisanje i Batistuta kaze: vozi i sisaj me kao njega... <<

Ovo je sustina:

... trenutno nam sestra prolazi kroz razvod, a mogu reci da je zaista bila udata za bolida ... 

Bolidkinja se udala za bolida!?

Zar to nije malo cudo?

;)

Jos samo da naplati 1.000 evritja, mada ce to ici malo teze.

:lol+:

...

• 0

#34 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 August 2018 - 16:23

Zar ti zaista verujes u te napiskarane fantazije?

Pa to su samo primitivne lazi.

Ma jok bre, nego mi dosadno. Bacio lik kosku ….. 1000 evrica na ovu skupocu u Srbijici …… malo li je?  :rotflmao:

Meni su interesantni ovi shto kazu "to je malo"  :rotflmao:

A na ovog lika shto je "zec trke - postavljach posta" sam potpuno zaboravio, mada se moramo folirati da takav postoji zbog uverljivosti cele price. 

• 0

#35 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 18 August 2018 - 16:42

pa niko ne kaze da je malo.

ja kazem da nije nesto ekstra vau.

jer nije. jednostavno nije.

• 0

#36 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 19 August 2018 - 00:55

inace, uvek me je zanimalo, koji su razlozi za razvod kod dvoje "normalnih" osoba.

dakle, ne racunam ekstreme.

Racunam ovako, posto sam slucaj dve normalne osobe koje su se razvele: ljudi se menjaju vremenom, u nekom trenutku sve je lepo i romantika, a onda se godinama promene i nemaju vise nista zajednicko osim dece. Ciljevi u zivotu, zelje, ideje.... se razidju.

Bolje zdrav razvod nego bolestan brak.

Takodje, bilo bi super da mama ne mora da radi od jutra do sutra, vec da ima neki vid novcane sigurnosti, kako bi bila slobodna da ne radi za svaku budalu. a poznato je da zenska osoba u srbiji, ukoliko nije inzenjer ili menadzer, nema vise od 400e.

Inzinjer ili menadzer zaradjuje 400E ali je za alimentaciju potrebno 1000 evra? Dobro koliko to porodica u SR zivi na budzetu od 2400 evra? Znaci muz treba da zaradjuje 2000 da bi hiljadu dao za alimentaciju, a zena 400, i onda zavrsimo da muz ima 1000 da zivi a zena sa decom 1400.

Logicno se izvodi zakljucak da muskarac treba da radi za svaku budalu ne bi li zaradio 2000 evra, a zena treba skraceno radno vreme da brine o deci  :lol+:

Ne, ja i racunam da i ona radi za nekih prosecnih srpskih 50-60k. Ja ne znam kako vi to cenite na pamet.  

Ja u SR zivela ihahaj godina, i kola nisam imala, a ni stan.

Da li vi stvarno zivite u SR ili je to neki LaLaLand?

• 6

#37 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 19 August 2018 - 05:03

nekada se stvarno pitam da li ljudi citaju moje postove, ili ja pisem postove na nacin da ih ljudi pogresno citaju.

prvo, niko nije rekao da TREBA da daje 1000e, vec da 1000e nije nesto vau za majku sa detetom u Srbiji.

drugo, ocigledno je da su razvodi vecini normalna stvar - ne bih vise o tome, jbga razlicite smo jedinke i jeste najlakse u zivotu razvesti se.
a i romantika je za klince, zapravo nikada je nisam ni volela.

trece, dipl.gradj. inzenjer - projektant u BGu ima minimalnu platu 80.000 dinara, a izvodjac minimum 120.000 dinara - cinjenicno stanje. EL inzenjeri i masinci idu preko 120.000.

i cetvrto, nije u Srbiji bas toliko lose za zivot, ukoliko si obrazovan.
Nisam bas sigurna da jedinka u Kanadi ili USA, razvedena jelte, moze kvalitetnije da zivi od skladnog bracnog para inzenjera.
Zapravo, sigurna sam da ne moze, posmatrajuci prosecan slucaj primanja i odnos cena nekretnina.

Edited by BojanaCZV, 19 August 2018 - 05:07.

• 0

#38 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 19 August 2018 - 06:37

nekada se stvarno pitam da li ljudi citaju moje postove, ili ja pisem postove na nacin da ih ljudi pogresno citaju.

prvo, niko nije rekao da TREBA da daje 1000e, vec da 1000e nije nesto vau za majku sa detetom u Srbiji.

drugo, ocigledno je da su razvodi vecini normalna stvar - ne bih vise o tome, jbga razlicite smo jedinke i jeste najlakse u zivotu razvesti se.
a i romantika je za klince, zapravo nikada je nisam ni volela.

trece, dipl.gradj. inzenjer - projektant u BGu ima minimalnu platu 80.000 dinara, a izvodjac minimum 120.000 dinara - cinjenicno stanje. EL inzenjeri i masinci idu preko 120.000.

Nisam bas sigurna da jedinka u Kanadi ili USA, razvedena jelte, moze kvalitetnije da zivi od skladnog bracnog para inzenjera.
Zapravo, sigurna sam da ne moze, posmatrajuci prosecan slucaj primanja i odnos cena nekretnina.

Iz gore navedenog, put u dobar zivot je debeo razvod. PFF!

• 1

#39 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 19 August 2018 - 07:45

Poenta je sto je ovo pitanje prilicno licno, pa onda svako iznosi svoje iskustvo kao cinjenicu. Jedan placa minimalnu alimentaciju u Kanadi, drugi je rastero sve zene a vvt i decu, itd...Ja ponavljam 5x da sto se tice mesecnih troskova iznajmljivanje ili vracanje kredita nema nikakve razlike, ali ne vredi: sve sto ste culi je normalno je da zena ima stan u vlasnistvu.

Mogu se deca izdrzavati i sa 100 i sa 1000 i sa 5000. Ali svi vi sto mislite da je 100 dosta a 1000 bahacenje u Srbiji, slobodno dokazite, posto evo ja mislim da nije dosta. Mislim da ste se vi negde zaglavili u godinama kada sa sto marki mozes da budes gazda mesec dana.  

• 0

#40 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 19 August 2018 - 08:07

Poenta je sto je ovo pitanje prilicno licno, pa onda svako iznosi svoje iskustvo kao cinjenicu. Jedan placa minimalnu alimentaciju u Kanadi, drugi je rastero sve zene a vvt i decu, itd...Ja ponavljam 5x da sto se tice mesecnih troskova iznajmljivanje ili vracanje kredita nema nikakve razlike, ali ne vredi: sve sto ste culi je normalno je da zena ima stan u vlasnistvu.

Mogu se deca izdrzavati i sa 100 i sa 1000 i sa 5000. Ali svi vi sto mislite da je 100 dosta a 1000 bahacenje u Srbiji, slobodno dokazite, posto evo ja mislim da nije dosta. Mislim da ste se vi negde zaglavili u godinama kada sa sto marki mozes da budes gazda mesec dana.  

Cini se da si ti samo citao ono sto ti se dopada, a ostatak ti je ostao u tih 100 marki! Zeni sa decom ne treba vise novaca, nego celoj porodici sa decom, ali se tu negde gubi razum. Posto ti je 1000 velika suma, 100 nije, ne mozemo da pisemo razumno. 

Eto da ti pomognem ni tih 5000 nije neka para. :lol+:

• 0

#41 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 August 2018 - 08:34

Ne postoji kategorija "minimalna alimentacija u Kanadi" ili AmeriKi, osim u lobanjama idiota koji zamishljaju da ovde svako zaradjuje po 20-50 hiljada dolara mesechno. :rotflmao:

To je minimalna, a ujedno i maksimalna alimentacija. Nema tu cenkanja, nije to pijaca. Moze to da se proveri na google, ko zna da ga koristi, naravno.

Naravno je i da je iz Srbije vrlo zajebano shvatiti kako normalan svet funkcionishe, tako da i ti ne mozesh shvatiti da se posle razvoda finansijske okolnosti jelte …. shta? ….. menjaju, pa se ljudi mooraju … shta …… PRILAGODTI ….. shto je u Srbiji …. shta …… vrlo nepoznat pojam :rotflmao:    tj. UGLAVNOM niko vishe ne moze zadrzati nekretninu koju poseduje (jedna plata ide za kredit :)), vec se ista PRODAJE i novac se deli na POLA (od onoga shto je uplaceno do trenutka otplacivanja kredita, minus bankine usluge i eventualni pad cene nektretnine), pa se onda svako prema svojim mogucnostima rasteze, tj. kupuje novi stan/kuca ili ne kupuje vec renta, shto je obichno tako, jer retko se ljudi razvode u 60-70 godini, vec u 30-40. :).

Niko ne zadrzava status (finansijski) koji je imao pre razvoda.

Ja sam u Srbiji pro/e/ziveo 35 godina, tako da nema potrebe da mi se objashnjava kako je tamo, problem je shto ti nisi proziveo nishta van Srbije, pa ti je to "mera sveta" …… a to je uglavnom veoma pogreshno  :D

Shto se mene tiche, kada sam vec prozvan  :s_d: ……  ja svojoj deci, van "minimalne alimentacije", kako je ti neuko zovesh, vrlo rado kupujem laptopove ili letovanja od 2 somica ….. ali to nije moja obaveza, vec zato shto sam dobar otac i galantan chovek  :thumbs:

To u Srbiji ne bih naravno mogao, ukoliko nisam pripadnik 1. drzavne bezbednosti ili 2. estradna lichnost (pevach iransko-turskog melosa).

Eventualno 3. grupa ….. tzv. "kompjuterashi", ljudi koji su, ni klrivi ni duzni, postali dobro placeni, bilo gde da su, a koji vrlo chesto zbog toga smatraju sebe genijalcima, na njihovu zalost …. istina je vrlo chesto potpuno suprotna  :lol+:

Ukratko …. alimentacija ne znachi nigde na svetu da ce drugarica posle razvoda postati gospoDZA  :D pa nema ni obavezu da deca budu s njom vishe od 50% vremena.

Zar zene nisu zelele da budu ravnopravne? San im se ostvario, zar ne? Ja nemam nishta protiv, zaista.

Edited by Denis Jasharevic, 19 August 2018 - 08:56.

• 0

#42 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 19 August 2018 - 16:12

Naravno da je vau kad je prosecna plata - koliko sada 400-500 evra?

Kako sam cula, a ne garantujem sad je zakon u SR 1/3 primanja oca, iliti minimum 1/3 prosecne statisticke plate. Znaci za 1000 evra alimentacije covek treba da zaradi 3000. Mozda gresim - ali cini mi se da je to vau plata u SR.

Hmmm samo da proverim sta si htela da kazes - da u US ili Kanadi jedinka ne moze da zivi kvalitetnije nego skladni bracni par inzinjera u SR?

Sad ti uvodis licne ocene u pricu, kako smo eto mi zaglavili na 100 marki :)

Cinjenica je da vecina ljudi u SR podizu decu sa prosecnom ili ispod prosecnom platom po bracnom partneru.

• 0

#43 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 20 August 2018 - 02:13

Prosecna razvedena jedinka = skladan bracni par inzenjera.

Po pitanju standarda, nema prevelike razlike.

Dok se oduzme alimentacija i plati stan (koji je dosta skuplji) svede se skoro na slicno.

Pritom, da napomenem da sam zivela u USA dok sam bila student (work&travel) i zaista mi nije jasno da vi skoro svi mislite da se u BGu radi za 300,400e.

U sustini nije ni bitno.
Osim sto vecina over misli da se u Srb zivi kao da smo misevi, sto je i vise nego ocigledno.
A nije, jer ja znam bas dosta ljudi koji zaradjuju preko 1400e iz razlicitih zivotnih poziva.

Edited by BojanaCZV, 20 August 2018 - 02:16.

• 0

#44 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 August 2018 - 02:17

Prosecna razvedena jedinka = skladan bracni par inzenjera.

Po pitanju standarda, nema prevelike razlike.

Dok se oduzme alimentacija i plati stan (koji je dosta skuplji) svede se skoro na slicno.

Pritom, da napomenem da sam zivela u USA dok sam bila student (work&travel) i zaista mi nije jasno da vi skoro svi mislite da se u BGu radi za 300,400e.

U sustini nije ni bitno.
Osim sto vecina over misli da se u Srb zivi kao da smo misevi, sto je i vise nego ocigledno.
A nije, jer ja znam bas dosta ljudi koji zaradjuju preko 1400e iz razlicitih zivotnih poziva.

Meni nije jasno, da ti mislis da se radi za vise. Profesori imaju 400E, stomatolozi u drzavnoj sluzbi 400-500E. Ima onih koji zaradjuju vise, ali ih je vise koji zaradjuju manje.

Ne vidim ko je tu u zabludi?

• 0

#45 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 20 August 2018 - 02:46

Profesori imaju nisku platu, kao i svi drzavni sluzbenici.

I ja sam radila u drzavnoj sluzbi, pocetnu platu su mi dali 40.000, meni je bilo malo i dala sam otkaz.

Ja stvarno poznajem ljude koji ne rade ispod 1200e.

Jedan moj drug naplacuje sat projektovanja 13eura.

Sramna primanja imaju samo osobe sa srednjom skolom i to zene (30.000 din u kioscima i prodavnicama) i akademci po drzavnim sluzbama.

Ovo naravno govorim za BG.
Na jugu su primanja zalosna, ali zato i stan od 100 kvadrata kosta 35-40.000e..
  • 0