Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanje oko alimentacije


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#1 Ben123

Ben123
  • Members
  • 3 posts

Posted 27 July 2018 - 21:31

Крајње збуњен разговором који сам имао данас, помислио сам да би (можда) било паметно да се обратим већем бројем људи са циљем да чујем што више мишљења...

 

Са бившом супрогом сам се разишао пре око 18 месеци. Није било свађе, размирица...Једноставно сам иницирао разговор и после неког времена (не кажем да је било лако) одлучили смо да се разиђемо као људи...што би се рекло :). Љубав је нестала.

 

Данас сам се нашао на ручку са једном женском особом са којом се знам 10 година..Мој однос са њом је исувише компликован да би могао да се појасни овде...а и не мислим да је то битно за сврху мог питања. Елем, додаткли смо се мог односа према бившој супрузи и питања алиментације. Ја сам одлучио зарад добробити мог детета, а и због поштовања према особи са којом сам био 15 година, да наставим да дајем више новца него што закон прописује. Издвајам 120,000 месечно и плус, преко овога, плаћам многе ствари које имају везе са ћерком. И помажем на разне начине...

 

Данас ми је та особа рекла да претерујем и да је то главни разлог због којег не би могла да буде са мном...Није да покушавамо да будемо заједно, одавно смо схватили да то није могуће, али ето...:)

Мој резон је био да је тај новац израз поштовања и да је моја бивша супруга била уз мене када сам градио своју каријеру и да сада када више нисмо зајендо не могу да се понашам као да никад нисмо били заједно. Даље, мислим да није добро ни за наше дете да одраста тако што са татом иде у Шпанију (на пример), а са мамом у Младеновац (на пример)...

 

Покушао сам да објасним да је емоција нестала, али да и даље осећам обавезу. Мој став је да ЈА МИСЛИМ да могу да помогнем више и да је то моја дужност. Одговорено ми је да је то ненормално и да она зна доста разведених мушкараца и да се нико не понаша тако.

 

Имао сам неколико веза (не баш озбиљних) и ова тема је била начета неколико пута са тим другим особама, али је никад нисам превише елаборирао...тако да немам превелик узорак на основу којег бих могао да донесем закључак о томе да ли сам и колико "поремећен"...Немам ни међу својим блиским пријатељима никога ко је разведен, а нисам ни рад да о овом дискутујем. Звучи можда чудно, али ми је лакше да питам за мишљење непознате људе...Ваљда рачунам на вашу објективност.

 

Покушао сам на интернету да нађем неку тему сличну овој, али без успеха.

Није да ће било шта што овде прочитам овде променити моје мишљење, али ме интересује шта већина људи мисли о овоме.

Хвала на мишљењима...


  • 0

#2 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 July 2018 - 20:10

Nastavi kako si počeo a tu p*zdu od*ebi.
  • 1

#3 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 July 2018 - 20:59

...

 

... 

 

 

Nije sve tako jednostavno.

 

Ima tu vise zackoljica, ali da navedem samo dve.

 

a. tih 120 tisuca - to je samo pokusaj 'kontrole' (koja je ocigledno bila neuspesna)

b. normalno da nijedna naredna zhemska nece da se uda za prethodnu / cuvara 'bivse drage'.

;)

 

I jos svasta ostalo, sto mi pre lici na hoax, nego na zivotne cinjenice.

 

Izdrzavati ex_dragu?

:lol+:

To nije poslo za rukom ni mnogo bogatijim, pa i dolarskim milionerima.

 

...


  • 0

#4 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 July 2018 - 21:12

...

 

 

 

Nije sve tako jednostavno.

 

Ima tu vise zackoljica, ali da navedem samo dve.

 

a. tih 120 tisuca - to je samo pokusaj 'kontrole' (koja je ocigledno bila neuspesna)

b. normalno da nijedna naredna zhemska nece da se uda za prethodnu / cuvara 'bivse drage'.

;)

 

I jos svasta ostalo, sto mi pre lici na hoax, nego na zivotne cinjenice.

 

Izdrzavati ex_dragu?

:lol+:

To nije poslo za rukom ni mnogo bogatijim, pa i dolarskim milionerima.

 

...

Za izdrzavanje bivse se 100% slazem, ai oko kceri tu uvek treba uskociti, ali bih pre rekao detetu ugoditi direktno, a ne davati  da pare kroz majku prolaze.

 

Moja sebicna malenkost nikada ne bi dozvolila da se ex puva.


  • 0

#5 Ben123

Ben123
  • Members
  • 3 posts

Posted 28 July 2018 - 21:20

@Alberto - као што сам већ рекао небитна је друга у читавој причи. Наши проблеми су већи од ове љубоморе и вероватно не би успели ни да се моја бивша одсели на Мадагаскар...

 

@Kinik - нисам сигуран да разумем овај део око контроле? Мој покушај да контролишем бившу? На почетку сам написао да смо се разишли пре 18 месеци, али тек сам после схватио да је прошло и мало више времена од тога. А наши разговори о разлазу су почели давно пре тога...Ја сам имао неке краће везе после тога...Она је наставила даље...од скора је и она у вези - мада њена делује озбиљније од мојих...:). Нема ту никакве контроле. Нити је ја питам шта ради са парама, нити ме интересује. Имамо сасвим нормалну комуникацију - договорамо се око детета, планирамо када путује са њом, када путује са мном (нисам напоменуо да смо договорили заједничко старатељство). Новац који јој дајем мислим да јој следује - са друге стране мајка је мог детета и то обезбеђује и мом детету мало бољи живот.

Ово што си написао под б) је управо оно што ме интересује. Написао си да је нормално да нико неће да буде са мном због таквог односа. И то је питање које није да ме мучи, већ ми је интересантно. Сувише сам матор да бих мењао своје ставове због других људи, али ме интересује зашто мислиш да је то нормално? Да ли зато што може да значи да сам и даље заљубљен у бившу?

И немам потребу да доказујем другим људима било шта. Једна од ствари, коју сам научио сада када сам поново самац, је да је све много лакше. Нема фолирања...нема пресије...ако се појави неко ко ће да ме прихвати оваквог какав јесам супер! Ако не, опет супер! Једино што је сигурно је да када бих чак и желео да глумим не бих могао то на дуге стазе.

 

Ако може, само мало више појашњења за став под б)... 


  • 0

#6 Ben123

Ben123
  • Members
  • 3 posts

Posted 28 July 2018 - 22:04

Mada mi sada pade na pamet da možda ovom pitanju ne pristupam iz svih uglova...Možda je bolje da se zapitam kako bih se osećao da mojoj ženi njen bivši muž daje pare zbog kojih ona sebi, pa samim tim i meni, može da obezbedi stvari koje ja inače ne mogu???
Nemam odgovor...jedino što u ovom trenutku mogu da kažem da je svaka priča posebna...Zato ja i ne očekujem odgovore ovde, već da vidim šta drugi ljudi misle.
  • 0

#7 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 02 August 2018 - 19:02

Mada mi sada pade na pamet da možda ovom pitanju ne pristupam iz svih uglova...Možda je bolje da se zapitam kako bih se osećao da mojoj ženi njen bivši muž daje pare zbog kojih ona sebi, pa samim tim i meni, može da obezbedi stvari koje ja inače ne mogu???
Nemam odgovor...jedino što u ovom trenutku mogu da kažem da je svaka priča posebna...Zato ja i ne očekujem odgovore ovde, već da vidim šta drugi ljudi misle.


Kao parazit/i?


  • 2

#8 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 14 August 2018 - 04:00

Крајње збуњен разговором који сам имао данас, помислио сам да би (можда) било паметно да се обратим већем бројем људи са циљем да чујем што више мишљења...

 

 

Malo je cudno razmisljati da ti novac izdvajas za 'svoju bivsu' a ne za dete. To bi trebala da zna i svaka zenska osoba koja ti se priblizi.

tebi ne treba zena koja ce da te odvaja od deteta na bilo koji nacin.

 

Mozda treba da upoznas nekog novog bez previse istorije.


  • 0

#9 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 August 2018 - 10:09

...

 

... mozda treba da upoznas nekog novog bez previse istorije ...

 

 

Kako, kad je i sam - 'hodajuca istorija'?

;)

 

...


  • 0

#10 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 14 August 2018 - 10:38

120000 uopste nije previse. Ako pogledas da recimo ima kredit, placa racune, gorivo... ostaje joj pola te cifre. Pa neka radi za 100000, to nije nikakvo izivljavanje vec davanje pristojnih uslova za zivot porodici u kojoj zivi tvoje dete. Mislim da bih slicno razmisljao u tvojoj situaciji.Ono sto je pravo pitanje da li ces razmisljati isto kada tvoja ex nadje novog partnera. 


  • 0

#11 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 17 August 2018 - 17:11

naravno da 120000 nije previse za samohranu majku.

 

steta je vec nacinjena, a to je razvod.

 

bez ikakve namere i zelje da ulazim u razloge, svedok sam patnje kroz koje dete prolazi u mojoj bliskoj okolini.

 

i svaka naredna zena, koja sebi dozvoli da komentarise uopste kolicinu novca koju dajes detetu i bivsoj zeni, treba istog momenta da bude postidjena same sebe.

 

jer srecu deteta, na zalost ni jedan novac ne moze da nadomesti.


  • 0

#12 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 August 2018 - 18:19

Izvinjavam se, o kojoj valuti se ovde radi. Ako su dinari ...... I Ako se radi o Srbiji ..... Jel mi to govorimo o tisucu evrica? Za jedno dete?!?

Prilichno besno, rekao bih.
  • 1

#13 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 17 August 2018 - 18:30

ne znam.

 

mozda je i poenta da se tzv devojka mesa u ODNOS deteta oca i bivse zene-majke.

 

dok se plati pristojan vrtic, garderoba, koja mora bit dupla skoro, hrana, jer se ne stize svaki dan kuhati ako majka radi, a nije ni resenje da dete provodi 12 sati u vrticu, 120000 nije nesto sto je vauuu.

 

ali ja sam post razumela kao problem sto se tzv devojka mesa u odnos koji nju ne treba da dotice, jer je nezavisna jednika od pomenutog Gospodina. jednostavno, njena kultura, da je ima, ne bi joj dozvolila da to uopste komentarise ni da mu je rodila 5oro dece. jer bi ta deca bila, hipoteticki, braca I sestre, ili samo sestre.

 

ako je vec tema 120.000 dinara- 1.000 eura, I pitanje da li je to premnogo, moj odgovor je ocigledan: nema tog novca koji moze da nadoknadi srecu skladnog doma.

 

oni su kao roditelji omanuli, jer su dozvolili da se rastave.

 

radikalno ili ne, to je moj stav.


Edited by BojanaCZV, 17 August 2018 - 18:31.

  • 0

#14 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 August 2018 - 20:26

oni su kao roditelji omanuli, jer su dozvolili da se rastave.

radikalno ili ne, to je moj stav.


Nije radikalno, vec je glupo. Niko tu nije omanuo. Niti ce deca biti "nesrecna", pod uslovom da su razvedeni roditelji normalni, bice mnogo nesrecnija sa nenormalnim roditeljima u braku, a takvi postaju gotovo svi koji se u njemu zadrze zbog ...... dece.

Kako bilo, nisam imao nameru da uchestvujem na ovom "pitajte Savetu" topiku.

Svako daje onoliko koliko je zakonska obaveza, a to sigurno nije 3 prosechne srpske plate. Zapravo .... 1000 evra mesechno je izuzetno retka obaveza u recimo Kanadi i to za troje dece, to je na platu od 100 hiljada dolara godishnje bruto.

Neko daje, kao ja naprimer, vishe nego shto je odredjeno, a neki su spremni na sve kako ne bi dali ni dolar/dinar.

To nije za forum, to je individualna, privatna stvar.

Drugaricu koja "tvrdi pazar" :) pa mu je vec ushla u novchanik i raspolaze "njenim sredstvima" ce valjda odyebati, shta ce mu to u zivotu. Ona nema apsolutno nishta sa tim koliko on novca daje i kome.

Prilichno smorna tema.

Privukla me visoka cifra za domace prilike i nishta vishe. Shvatam da to realno i nisu neke velike pare, ali valjda i bivsha neshto radi u zivotu.

Edited by Denis Jasharevic, 17 August 2018 - 20:29.

  • 2

#15 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 August 2018 - 20:34

...

 

... ne znam.

... mozda je i poenta da se tzv devojka mesa u ODNOS deteta oca i bivse zene-majke.

... dok se plati pristojan vrtic, garderoba, koja mora bit dupla skoro, hrana, jer se ne stize svaki dan kuhati ako majka radi, a nije ni resenje da dete provodi 12 sati u vrticu, 120000 nije nesto sto je vauuu.

... ali ja sam post razumela kao problem sto se tzv devojka mesa u odnos koji nju ne treba da dotice, jer je nezavisna jednika od pomenutog Gospodina. jednostavno, njena kultura, da je ima, ne bi joj dozvolila da to uopste komentarise ni da mu je rodila 5oro dece. jer bi ta deca bila, hipoteticki, braca I sestre, ili samo sestre.

... ako je vec tema 120.000 dinara- 1.000 eura, I pitanje da li je to premnogo, moj odgovor je ocigledan: nema tog novca koji moze da nadoknadi srecu skladnog doma.

... oni su kao roditelji omanuli, jer su dozvolili da se rastave.

... radikalno ili ne, to je moj stav.

 

 

A sto se 'otac / bivsi suprug' petlja sa slobodnim devojkama / zenama?

Mogao je da se odluci za 'kastraciju medikamentima'. Odma bi bivsa ubila dve muve jednim udarcem.

:lol+:

Btw, a sta ona misli - da je idiJotkinja Dzolijeva?

:ajme:

Ponekad likove iz propalih brakova pre svega motivise zelja za licnom osvetom, hoce da pokazu koliko je partner 'pogresio'.

Tu vazi princip zestokog 'ristrejna'. Samo kazes - 'mrrrsh!'

Ako je jedan partner dopustio da stvar propadne - sta ima sada da se kurobeca?

 

Doduse mozda bi 'milion $' popravio emotivno, finansijsko i sehualno stanje majcetine, a mala srecica bi uzivala.

No, srecom, tako ne biva.

 

Znaci ova 'nova' treba da se cutljivo inkorporira u propalu porodicnu srecu nekog smokljana i izigrava 'podrsku'?

Oterao bih i smokljana i njegovu bivsu, pa i petoro hipoteticke dece - tamo gde se ide pesice!

Fuck off!

 

No, to je veciti izvor porodicne drame, gde na kraju strada smokljan.

Bolje nije ni zasluzio. Nije sve u parama. Mnogo vise je u zdravom principu.

Platis pare, okrenes se i zaboravis njanjave price.

 

Ima novela 'Mesec i stoparac' os Somerseta Moma, to vredi procitati.

Kako je lik napustio londonsku banku, otisao u Pariz da slika i vodio boemski zivot. Gde dodje 'porodicni prijatelj' i pocne da mu drobi - 'te kako je bivsa nesretna, kako ga zeljno ceka, ostavio ih bez 'izdrzavanja', pa su deca nesretna, kako bi trebao da se trgne, da im se vrati ... i ostalo sirupasto nja-nja. Gde ga lik ismeje i kaze - neka gospodza kupi pisacu masinu i pocne da kuca. Deca su odrasla - neka se zaposle, a ja se tamo, na robiju, ne vracam. Na sta ce prijatelj: pa vi ste cudoviste!' 

Odlicno, a sada mozemo i na rucak!

:rotflmao:

 

Zamisli samo kakav divan racun bez krcmara:

 

'dok se plati pristojan vrtic, garderoba, koja mora bit dupla skoro, hrana, jer se ne stize svaki dan kuhati ako majka radi, a nije ni resenje da dete provodi 12 sati u vrticu, 120000 nije nesto ... '

 

Ko, uopste u ovom nesretnom provizorijumu zivi tako?

A koliko racuna za sehuanlne protheve novog 'djuvegije'?

 

Ova 'nova' treba da otera lika u tri lepe - to je muska nezrela krsina.

 

...


  • 1