Jump to content


Photo
- - - - -

News from Croatia


  • Please log in to reply
12224 replies to this topic

#11326 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 17 March 2017 - 12:34

Todorić je pred gubitkom nadzora nad kompanijom

 

"Ivica Todorić je tik pred gubitkom nadzora nad kompanijom, objavio je sinoć Bloomberg, pozivajući se na upućene izvore, ali bez službenog komentara iz Agrokora ili njegovog najvećeg kreditora Sberbanka.

Sberbank, kažu ti izvori na koje se poziva Bloomberg, traži da Todorić prepusti kontrolu kreditorima za vrijeme pregovora o restrukturiranju.

Kao najveći Agrokorov kreditor, ta ruska banka u državnom vlasništvu vodi pregovore s drugim imaocima Agrokorova duga kako bi se preuzeo menadžment kompanije u zamjenu za refinanciranje i osiguranje nastavka operacija.

 

Pregovori traju, piše Bloomberg, a vlasnička struktura nije finalizirana.

Moskovska banka je, pišu također, pristala Agrokoru posuditi 100 milijuna eura ovog mjeseca i pregovara o kreditu od još 200 milijuna eura, te raspravlja o planovima restrukturiranja s drugim dionicima i hrvatskom vladom."

 

:whistle:


  • 1

#11327 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 17 March 2017 - 12:38

Pa da, Ruske Banke hoce da preuzmu vlasnistvo/ upravljanje i verovatno/ sigurno ce ostalim poveriocima ponuditi otkup dugova uz discount, pitanje je samo koliki


  • 0

#11328 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 March 2017 - 15:55

...

Todoric je ispao balkanski vukojebinski mulac. Naduo se i pozaduzivao kao budalas Miskovic, pa sad nema da vrati.
To su lokalni 'menadjeri / bizMismeni' koji ne vrede ni po pisljiva boba.

 

A 'saradjivati' sa rusima to je kao ono poznato



Tj. 'rvacki naduti mulac  - 'подвергся рейдерскому захвату'

Postao je zrtva je 'raiding-a'

>> ... Raiding
5. An attempt to seize control of a company, as by acquiring a majority of its stock ... <<


Tako radi ruska drzavna mafija. Ne samo kod kuce, vec gde god moze.
Zato ih treba apsolutno izbegavati i drzati ih na velikoj udaljenosti.
Metaforicki govoreci:



Malo o 'Sberbanku' i vlasniku Germanu O. Grefu.

Evo ga na fotki sa degenerikom i kremaljskim slugeranjom - sefom benzinske / gasne pumpe.



https://ru.wikipedia...ерман_Оскарович

Moj savet je - ucitati stranu na ruskom i prevesti je citavu Gugletom, bas rusku, jer je engleska - 'preciscena' / 'lakirana'.

>> ... Ratings
In October 2011, German Gref was awarded the magazine Forbes as one of the nine most unusual Russian businessmen - insane, eccentrics and oddballs [17].

Political views
German Gref against the transfer of power to the people. He is for the suppression of true knowledge. He openly believes that people will be hard to manage, if they self-identify, they will understand who they are through knowledge. People with knowledge will not want to be manipulated. He is familiar with the Jewish teachings of Kabbalah and against the fact that ordinary people would study it. He admits that management also happens through the mass media, which only provide what a person should see and hear, and considers it to be a necessary influence on the people. German Gref live on Russia 24. [18] ... <<


Iz ovoga se moze videti da je lik obican idiJot, ali ruski, sto podrazumeva dodatnu kolicinu patologije / perverzije.

Ova zvaka o 'suradnji sa rusijom', to je 'zvaka za ludaka' i to je toliko jadno & neinteligentno da ja ponekad nemam reci.
Ovdasnji likovi nikako ne mogu da shvate sustinu ruskog 'poslovanja' - oni, rusi, zele da zarade, a ne da to dopuste nekom tamo hebenom 'partnercicu'! A prema njemu ce primeniti sva gangsterska sredstva, medju kojima je najpoznatije 'кинуть / кидаловка / кидалово' tj.

>> ... scam  (skăm) Informal
A fraudulent business scheme; a swindle.
tr.v. scammed, scam·ming, scams
To defraud; swindle. ... <<


Pa ako treba da se pojaca - onda se primeni 'raiding'.

Mora se reci da je ruska pomijara puna patoloskih lopova / lazova, da im je u krvi jedna azijatska podmuklost / prevrtljivost, nasledjena od 'Zlatne horde' (to i oni zovu 'ордынская азиатчина'), i da ih bas zato treba izbegavati, osim ako nisi jaci, pa da im nametneas svoj princip (EU / Nemacka).

 

Neko bi rekao da je to samo u ovom slucaju. Nije! Eno primer 'svrBijagasa'. Gde god je novac / mogucnost izvlacenja koristi - tu proradi ruski manijakalni lopovluk i najprizemnija prevara. U Tatarstanu su nedavno namerno oborili banku, koja je sa sobom povukla jos cetiri banke, pa se pola Tatarstana naslo u problemu - ljudima jednostavno ukrali sve pare. To se nekada zvalo 'eksproprijacija', a sada je to u drzavnom interesu. O tome sta ce jadnici bez para, ustedjevine, penzija, kako ce otplatiti kredite / hipoteke, skolovati decu, placati za lecenje - to nikoga ne brine. A ako se neko pobudi i izadje u javnost - eto njemu 'antiteroristicke jedinice' i 'centra 'Э', za borbu protiv ekstremizma' - podmetnuta islamska literatura / droga / oruzje i vise godina robije. Velika je steta sto tako nisu sklepetali Todorica & Bajatovica da se malo prosvete oko 'ruskog poslovanja'.

A onda u zatvoru svakodnevno bijenje, dok ti rodbina ne pocne slati novce, a ti ih ili direktno dajes administraciji, ili kupujes hranu / laksi posao / mobilni / drogu / zhemske - ma sta god hoces, pa do prevremenog otpusta, no to su vec ozbiljne pare.

A siromasi koji nemaju para - em su svakodnevno bijeni, em tretirani kao robovi. Nekima uprava takvih logora jednostavno kaze: 'ne trebaju nam takvi na slobodi!'.

A mnogi laprdaju kako tamo nema 'smrtne kazne'!
Gamad jedna rašistička, degenerisana!

Kada je neki lik u SPtb, u vremena posle 'perestrojke' predbacio nesto gradskom sluzbeniku putljeru da nije red da se tako ponasa i zaboravlja na socijalne programe za siromasne, ovaj mu se nasmejao u brk i pucnuo prstima - 'suske / lova / zelembaci' i otisao niz hodnik.

Kriminal i lopovluk, prevara i agresivno nametanje svog iscasenog pogleda na svet - to je sustina ruske pomijare!
Onaj ko se upusti u 'poslovnu saradnju' sa njom - vrlo brzo se tesko pokaje!

PS.
Juce sam si dao za trud pa pogledao neku statistiku i izvestaje EU oko poljoprivredne proizvodnje i video gde je mesto 'rvackoj!
:ajme:
To je strasno.
No nije ni cudno - tolike pare iz proracuna spucati u 'braniteljske pemzije', uzgajati relativno mladje krmkove (od kojih svi nisu ni invalidi, ni bolesni) i nadati se da ce EU to platiti milostinjom, zbog umisljenog 'rvackog doprinosa 'demokraciji i zapadnim krscanskim vrednostima' - to je porazavajuce.

Toliko zapustiti 'rvacku privredu, urnisati mnoge oblasti, dovesti ih na rub prosjackog stapa i onda palamuditi o 'europskoj stecevini', ili kako se slawenko glupavo hvalio oko neke konverzacije - 'a, pa na vas se to ne odnosti, vi ste iz 'rvacke' - to je na nivou 'mracne balkanske krcme'.

Ali, bilo mu je tu i slawnijih prethodnika:

>> ...Nego, sjecam se jednom Krivoustog (Tudjmana) kako na HTV prica o danima koje je proveo u izgnanstvu. Kao on je bio u drustvu nekakvih intelektualaca koji su ga jako postovali: "Zvali su me profesore-generale, znate, tako su me zvali. Da niste Hrvat, bili biste nobelovac". ... <<
:frust:

Mislim, puna je 'rvacka neznanih 'nobelovaca' - sto bizMismena, sto baustelaca, sto djenerala - biraj sto ti drago!
:lol+:

 

Steta 'svinjogojstvo' u 'rvackoj otislo je skroz u pogresnom pracu!

Umesto onih laznih braniteljskih likova, obicnih izdrzavanih krmkova - mogla je 'rvacka da uzgaja ekskluzivnu pasminu 'mangulicu' i na tome lepo zaradi!

 

 

Doduse, nekoga bi mogla asociirati na 'cetnicku dlakavu svinju'.

No, uvek postoji mogucnost rekalsacije i odmora na 'rvackom moru.

 

 

Nego, pitam se, hoce li ovoga leta stranci navaliti na 'rvacko more?

 

;) 

 

...


  • 3

#11329 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 17 March 2017 - 16:40

Jbt ti upropastis i obesmislis bas svaku temu.

 

Moras shvatiti da neko MORA da finansira gubitke Agrokora. Gubitke. Nema tu nikakvog profita. Nadam se da razumes pa ces editovati ovaj besmisleni post iznad.


  • 0

#11330 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 March 2017 - 16:48

... jbt ti upropastis i obesmislis bas svaku temu ...

... moras shvatiti da neko MORA da finansira gubitke Agrokora. Gubitke. Nema tu nikakvog profita. Nadam se da razumes pa ces editovati ovaj besmisleni post iznad ...

 

 

Gde je sada Atreid da vrisne - pa neka propadne 'Agrokor'!

:lol+:

 

NE MORAM da razumem tvoj / bilo ciji stav i NE MORAM da editujem ono sto sam napisao!

:wicked:

 

...


  • 0

#11331 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 17 March 2017 - 17:00

Ma okej, nego onda diskusija sa tobom nema smisla. Pozdrav


  • 0

#11332 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 March 2017 - 17:06

...

 

Bye!

 

 

...


  • 0

#11333 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 17 March 2017 - 17:09

;)


  • 0

#11334 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 17 March 2017 - 20:49



...........

Moras shvatiti da neko MORA da finansira gubitke Agrokora. Gubitke. Nema tu nikakvog profita. Nadam se da razumes pa ces editovati ovaj besmisleni post iznad.

 

Mozzer, ne bavim se ekonomijom, nisam strucnjak.

Svakako, treba spasiti radna mjesta.

Samo, pitanje je kako se to na Balkanu radi i tko ce "omastiti brk."

 

Paralela koja mi pada na pamet je kako je USA "izvukla" svoju auto-industriju i spasila desetine (ili stotine?) hiljada radnih mjesta. Ipak, to nije bio Vladin "poklon" nego jasna investicija i projekt.

Vijest iz 2011:

Obama, June 3:

 

And today, I’m proud to announce the government has been completely repaid for the investments we made under my watch by Chrysler because of the outstanding work that you guys did. Because of you. Chrysler has repaid every dime and more of what it owes the American taxpayer from the investment we made during my watch. And by the way, you guys repaid it six years ahead of schedule.

 

 

(crvenilo moje)

 

Naravno, nije to bas tako jednostavno, o ovome jos uvijek ima puno polemika i vi ekonomisti ste sigurno vise  u toku.

 

Problem sa Agrokorom i Todoricem, s Hrvatskom i intervencijama itd. nije ekonomska teorija.

Problem je balkanska "brat bratu, dogovoricemo..." ekonomska praksa, dovedena u ekstremni kriminal muckama ljudi na vlasti. Iskreno, ne znam za drzavu koja ima toliko sadasnjih ili bivsih ministara i raznih funkcionera sto u zatvoru, sto pod istragom - a nitko ni ne pita koliko ima onih koji nisu ni "sluzbeno" osumnjiceni - iako su ih osumnjicili mediji.

 

"Pametni" lopovi nisu stvarno pametni, nego su mase (koje glasaju) glupe i zavedene, a sistem u groznoj mjeri korumpiran.

Nekakva "pamet" nekih lopova je u tome sto su pobjegli prije nego im je netko stavio soli na rep.

Prije rata, general (bez ikakve vojne skole!) Rojs je bio sofer (kamiona ili busa, ne sjecam se). Jebote, privatizirao je citav inzinjerijski bataljon i od njega napravio gradjevinsku firmu. Vise nitko ne pamti.

Luka Rajic je predratni sofer kamiona u Dukatu. Privatizirao je tu firmu, potom je prodao za 280 miliona ojrica (od kojih je, siguran sam, dobar dio zavrsio u dzepovima HDZ-ovaca koji su mu to omogucili) i nestao iz javnog zivota.

Miroslav Kutle je... ma, googlaj ako hoces.

Sanader je nekadasnji intendant kazalista. Docepao se premijerske fotelje, ne zna kamo ce s novcem, ali je barem fasovao nesto zatvora. Novac vracen - NIJE!

 

Primjera koliko hoces. To ti je hrvatska "pravna drzava".

 

Zato je tesko raspravljati o sudbini Agrokora iskljucivo ekonomskom terminologijom i logikom.

 

edit: Kinik, sto se tice turista na moru - Hrvatska sigurno moze racunati na barem dio onih koji zbog nedavnog razvoja situacije nece u Tursku...

Moj lokalni prijatelj, Amerikanac, me je pitao o ljetovanju u Hrvatskoj. Rekao sam mu da bi to bilo fantasticno i jako zanimljivo, ali samo ako ide kao moj gost u vrijeme kad sam i ja tamo - ili da mu preporucim nekoga. Inace, rekao sam, ako ide sam - neka dva ili vise puta provjeri racun u restoranu ili na benzinskoj pumpi, pogotovo ako placa dolarima ili eurima, jer ce ga dio ljudi (ne bih kalkulirao o %) sigurno probati zajebati.

Sto bi se, naravno, desilo i meni u Meksiku - nije Hrvatska jedina lopovska drzava...


Edited by zoran59, 17 March 2017 - 20:56.

  • 1

#11335 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 17 March 2017 - 21:55

edit: Kinik, sto se tice turista na moru - Hrvatska sigurno moze racunati na barem dio onih koji zbog nedavnog razvoja situacije nece u Tursku...

Moj lokalni prijatelj, Amerikanac, me je pitao o ljetovanju u Hrvatskoj. Rekao sam mu da bi to bilo fantasticno i jako zanimljivo, ali samo ako ide kao moj gost u vrijeme kad sam i ja tamo - ili da mu preporucim nekoga. Inace, rekao sam, ako ide sam - neka dva ili vise puta provjeri racun u restoranu ili na benzinskoj pumpi, pogotovo ako placa dolarima ili eurima, jer ce ga dio ljudi (ne bih kalkulirao o %) sigurno probati zajebati.

Sto bi se, naravno, desilo i meni u Meksiku - nije Hrvatska jedina lopovska drzava...

 

hehe, nisi zna kako ces reci da je Hrvatska lopovska drzava pa si cijelu pricu sveo pod - nije jednina .. i Mexico je. 

da nes' mozda i zid sagraditi iz USofA a zorane? 

 

da ne govorim to o bodyguardu  :lol+: .. lopovi na sve strane ... dzeparosi .. otimaju torbice i satove na ulici .. pogotovo 

ako govoris engleski i nosis majicu I  :heart: USofA  .. tad si gotov .. trebas tom svom prijatelju kupiti neku na kojoj pise - From Russia with love

pa dok te bude cekao sam na dubrovackom trgu da ga lopovi zaobilaze. ne ozbiljno, pusti pricu, preporuci frendu iz Amerike da pocne uciti 

ruski, bar par rijeci .. da se moze braniti od lopova  .. eo, plati dedi par dolara za internet skolarinu, on ce rado pomoci. Jel' tako deda?

 

Svakako, treba spasiti radna mjesta.

Samo, pitanje je kako se to na Balkanu radi i tko ce "omastiti brk."


  • 1

#11336 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 17 March 2017 - 22:00

ne mogu u istom postu odgovoriti na ovo iz citata, quote zahebava ali mozda je i bolje tako.

 

pozdrav zorane


  • 0

#11337 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 17 March 2017 - 22:08

hehe, nisi zna kako ces reci da je Hrvatska lopovska drzava pa si cijelu pricu sveo pod - nije jednina .. i Mexico je. 

da nes' mozda i zid sagraditi iz USofA a zorane? 

......................

 

Slavene, ovo je ispod tvojeg nivoa...

 

Nikakav zid necu graditi i ne zelim ga, ali cu paziti kako se i gdje ponasam.

 

Ne pravim se pametan ili jedino ispravan ili sto ja znam sto. U Hrvatskoj sam i ja "lopov" - sto ne znaci da kradem, nego se nemoralno ponasam. "Lopov" je meni eufemizam za borderline kriminalno ponasanje kakvo ne bi trebalo postojati.

Konkretno, u USA bilo gdje dodjem i obavim sto mi treba. U Hrvatskoj, trazim "vezu". U smislu, "stari, znas li nekoga na opcini? Treba mi ovakav i onakav papir, a nemam puno vremena..." i slicno.

 

Evo, hipoteticki - dodji mi u goste u Texas i ako odemo u 15 restorana i barova, ja se unaprijed kladim u mjesecnu placu da te nitko nece pokusati prevariti, pa makar ti govorio njemacki ili se snalazio rukama i nogama.

Bi li se ti usudio tako kladiti ako dodjem tebi u Zadar (ili gdje vec ljetujes) i pricamo engleski a placamo eurima?

 

Zato, u mojem rodnom i voljenom Zagrebu, u tramvaju drzim novcanik u prednjem dijelu hlaca ili (zimi) u unutrasnjem dzepu jakne. Iako mi je neprakticno. U USA, slobodno ga nosim u straznjem lijevom dzepu, ako sam navikao, i nikada nisam imao problema.


Edited by zoran59, 17 March 2017 - 22:11.

  • 3

#11338 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 17 March 2017 - 22:26

Slavene, ovo je ispod tvojeg nivoa...

 

 

zorane dragi, obrisi ono o lopovima u Hrvatskoj .. ono .. "nije Hrvatska jedina lopovska drzava" i odi se srami u kut.

 

a za tamo gdje ljetujem, naravno .. prihvacam dapace opkladu .. nitko me nikad nije pokusao prevariti .. i kad sam bio

najpijaniji (sto je posljednjih godina jako tesko jer sam postao antialkoholicar) .. iz restorana me pocastilo taxijem, sa - jutro ce promjeniti sve.

zorane, u kom ti svijetu zivis stvarno ne znam .. ali to o cemu pricas je takva rijetkost u hrvatskom turizmu da je zapravo na 10.000.000 ljudi 

koji su se dosli odmoritu u Hrvatsku zbilja nistavno.. da si rekao nekulturni, katkad preglasni, nerenovirani .. ajde, ali lopovi?


Edited by Slaven, 17 March 2017 - 22:27.

  • 1

#11339 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 17 March 2017 - 22:35

Slavene, za lopovluk nisu ni toliko bitni turisti i konobari (BTW, pun ti je net incidenata, googlaj ako hoces) i moja privatna iskustva iz tramvaja. To je sve nereprezentativno.

 

Nego, na moj komentar o lopovskoj drzavi, nisi reagirao na spominjanje Kutle, Sanadera, Rajica, Rojsa... Hoces li jos imena? Sto je sa "Spasimo djecu Hrvatsje" fondom Ankice Tudjman? Kako posluje Kerum?

A to su samo neka vidjenija imena iz medija. Mogao bih nabrajati do sutra. Ako predjem na "sitnije" lopove koje licno poznam iz kvarta ili gimne ili s faksa, ne bih zavrsio ni za tri dana...


  • 2

#11340 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 17 March 2017 - 22:46

Slavene, za lopovluk nisu ni toliko bitni turisti i konobari (BTW, pun ti je net incidenata, googlaj ako hoces) i moja privatna iskustva iz tramvaja. To je sve nereprezentativno.

 

 

ne vadi se crni zorane i ne ukopavaj se sve to vise - pise ti u citatu Kinik, sto se tice turista na moru i moj se odgovor odnosio 

iskljucivo na taj dio tvog posta .. turisticki .. kuzis?

 

sto i kako radis s novcanikom u tvom voljenom Zagrebu nije me briga .. tj. ako imas fobiju od hrvatskih lopova predlazem ti da se

tako i nadalje nastavis ponasati .. jer ako si tako najsigurniji i ako te to zadovoljava .. i meni dobro.

 

 

poz


  • 1