Jump to content


Photo
- - - - -

Jedna od funkcija države da podstiče natalitet


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1285 replies to this topic

#1231 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 16 November 2013 - 21:20

1. Da li su bioloske promene kod coveka uticale na produzenje zivotnog veka?

2. Da li je napredak medicine uticao na produzenje zivotnog i radnog veka?

3. Da li Vili gresi kad kaze da je to samo statisticka kategorija?

 

Pricamo li uopsteno ili uzimamo poslednji vek kao okvir? Ovo ima uticaj na 2 pitanja. Kada ovo ustanovimo sledi odgovor. 

 

 

Ja nijednog trenutka nisam tvrdila nista drugacije nego sada. Ne znam sta je tvoj problem sa itekako, Biologija se promenila itekako. Itekako znaci naravno ili definitivno, imam neki utisak da ti imas neko drugo znacenje. U zadnjih 100 godina veliki uticaj ima medicina koja podstice produzenje zivotnog i radnog veka.

 

Prvo, pise se "i te kako" ne "itekako". Taj izraz sluzi prvenstveno za naglasavanje. Nikako da dobijemo odgovor sta se to u proslom veku bitno bioloski promenilo pa deke pretvorilo u maratonce.


Edited by ravnicar, 16 November 2013 - 21:23.


#1232 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 16 November 2013 - 21:25

Nije bilo tesko. Umes ti da mislis kad su u pitanju prostije recenice. 

 

Ako sam dobro shvatio, kada su u pitanju slozenije recenice, moja inteligencija zataji, pa si resio da mi pomognes?



#1233 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 16 November 2013 - 21:29

Spoiler


Prvo, pise se "i te kako" ne "itekako". Taj izraz sluzi prvenstveno za naglasavanje.

:wub:

Nikako da dobijemo odgovor sta se to u proslom veku bitno bioloski promenilo pa deke pretvorilo u maratonce.



#1234 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 16 November 2013 - 21:31

Nije bilo tesko. Umes ti da mislis kad su u pitanju prostije recenice. 

 
Ako sam dobro shvatio, kada su u pitanju slozenije recenice, moja inteligencija zataji, pa si resio da mi pomognes?

Nema to veze sa inteligencijom. Nisi trebao da bezis sa casova u osnovnoj skoli. B)

#1235 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 16 November 2013 - 21:37

Nema to veze sa inteligencijom. Nisi trebao da bezis sa casova u osnovnoj skoli. B)

 

Hvala! Ti mozda nisi bezao ali ne bi bilo lose da se opismenis i malo poradis na gramatici. Recenice su ti cesto pune gresaka i u prilicnom neskladu.



#1236 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 16 November 2013 - 21:59

Nema to veze sa inteligencijom. Nisi trebao da bezis sa casova u osnovnoj skoli. B)

 
Hvala! Ti mozda nisi bezao ali ne bi bilo lose da se opismenis i malo poradis na gramatici. Recenice su ti cesto pune gresaka i u prilicnom neskladu.

Da nema lingvista poput tebe zivot bi bio mnogo dosadan.:huh:
Nego da se vratimo na temu. Sta ti mislis, da li drzava treba da regulise razmnozavanje gradjana? Vidim da je ovo komplikovana upitna recenica, pa da ti objasnim pojam drzave. Vidis drzava se posmatra kao organizacija svih gradjana, koji zive u njoj. Ne misli se konkretno ni na jednu postojecu drzavu. Znas da su postojuce drzave Zimbabve, USA to je skracenica od United States of America, Svedska, ili Srbija. DakleM, ne misli se konkretno ni na jednu, vec samo onako kao pojam. Pojam je rec koja ukazuje na definiciju jedinke.
Jasnije?

#1237 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 16 November 2013 - 22:37

Da nema lingvista poput tebe zivot bi bio mnogo dosadan. :huh:
Nego da se vratimo na temu. Sta ti mislis, da li drzava treba da regulise razmnozavanje gradjana? Vidim da je ovo komplikovana upitna recenica, pa da ti objasnim pojam drzave. Vidis drzava se posmatra kao organizacija svih gradjana, koji zive u njoj. Ne misli se konkretno ni na jednu postojecu drzavu. Znas da su postojuce drzave Zimbabve, USA to je skracenica od United States of America, Svedska, ili Srbija. DakleM, ne misli se konkretno ni na jednu, vec samo onako kao pojam. Pojam je rec koja ukazuje na definiciju jedinke.
Jasnije?

 

Sa tek nacetim obrazovanjem ne mogu biti lingvista ali donekle pismen, da.

 

Pre bih rekao da je ono bilo suvise jednostavno pitanjce, nedefinisano i siroko ali takticki veoma korisno za spinere a i daje dosta prostora za izvlacenje ako stvari podju kako ne treba. Vidis, ipak bio si prinudjen da taj prostor suzis na potrebnu meru.

 

Da, drzava moze da utice u izvesnoj meri na natlitet u razlicitim pravcima a kako, u kom pravcu i na koji nacin, zavisi od ingerencija drzave i interesa gradjana. Konacna odluka da li ce imati manje ili vise dece je iskljucivo na gradjanima


Edited by ravnicar, 16 November 2013 - 22:48.


#1238 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 16 November 2013 - 22:52

 

 

Pre bih rekao da je ono bilo suvise jednostavno pitanjce, nedefinisano i siroko ali takticki veoma korisno za spinere a i daje dosta prostora za izvlacenje ako stvari podju kako ne treba. Vidis, ipak bio si prinudjen da taj prostor suzis na potrebnu meru.

 

 

Ovde ja vidim samo tvoju taktiku kako oterati i poslednje Mohikance sa foruma.



#1239 simovic

simovic
  • Members
  • 547 posts

Posted 16 November 2013 - 22:57

Iz njenog stava proizilazi da ne treba radjati decu ako za njih nema dobrih uslova za zivot, a to znaci da se u zivotu ostvare, ne budu gladni ni zedni i imaju buducnost. Iz tvojih proizilazi ajde da ih rodimo pa neka su sirotinja - otecemo od onih koji su zaradili.

 

a zasto nema uslova? zasto mislis da su gladni i zedni? da li zato sto nema dovoljno hrane i odece ili zato sto su neki uzeli za sebe skoro sve pa onima koji rade nije ostalo skoro nista?

 

otimanje ide u suprotnom smeru - oni koji siju odecu su goli i bosi, oni sto rade nemaju sta da jedu a oni koji nista ne rade imaju sve jer otimaju od ovih koji rade i stvaraju

 

i sada bi ti nekako da zabranis onima od kojih se otima da imaju decu?

 

sirotinje se svet moze resiti preko noci samo sto bi u tom slucaju sadasnji sistem propao a to ne odgovoara onima koji otimaju

 

siromastvo nema veze sa brojem ljudi vec sa sistemom u kome zive - sirotinje je bilo i pre 1000 godina kada je na svetu bilo 95% stanovnistva manje


Edited by simovic, 16 November 2013 - 23:01.


#1240 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 16 November 2013 - 22:57

Da, drzava moze da utice u izvesnoj meri na natlitet u razlicitim pravcima a kako, u kom pravcu i na koji nacin, zavisi od ingerencija drzave i interesa gradjana. Konacna odluka da li ce imati manje ili vise dece je iskljucivo na gradjanima

 

Ovo važi za demokratske zemlje od koje Srbija sve vreme pokušava da se distancira ali ne, recimo, i za Kinu.

Zato demokratske zemlje podstiču natalitet merama kao što su, recimo, godinu dana plaćenog porodiljskog ne samo za majku nego i za oca.



#1241 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 16 November 2013 - 23:00

a zasto nema uslova? zasto mislis da su gladni i zedni? da li zato sto nema dovoljno hrane i odece ili zato sto su neki uzeli za sebe skoro sve pa onima koji rade nije ostalo skoro nista?

 

otimanje ide u suprotnom smeru - oni koji siju odecu su goli i bosi, oni sto rade nemaju sta da jedu a oni koji nista ne rade imaju sve jer otimaju od ovih koji rade i stvaraju

 

i sada bi ti nekako da zabranis onima koji nemaju da imaju decu?

 

sirotinje se svet moze resiti preko noci samo sto bi u tom slucaju sadasnji sistem propao a to ne odgovoara onima koji otimaju

 

Niko nikom ne brani da ima decu, samo moraju da budu svesni odgovornosti i prema toj deci.



#1242 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 16 November 2013 - 23:01

 

Da, drzava moze da utice u izvesnoj meri na natlitet u razlicitim pravcima a kako, u kom pravcu i na koji nacin, zavisi od ingerencija drzave i interesa gradjana. Konacna odluka da li ce imati manje ili vise dece je iskljucivo na gradjanima

 

Ne u Kini. Tamo postoji zakon kojim se ogranicava broj dece u urbanim sredinama. Vec sam postavila tu vest prethodno, pa da ponovim. 



#1243 simovic

simovic
  • Members
  • 547 posts

Posted 16 November 2013 - 23:02

Niko nikom ne brani da ima decu, samo moraju da budu svesni odgovornosti i prema toj deci.

 

 a sta je biilo sa odgovornoscu  elite koja ih cini siromasnim?



#1244 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 16 November 2013 - 23:05

 a sta je biilo sa odgovornoscu  elite koja ih cini siromasnim?

 

Aman zaman ti i tvoja jedina rečenica. Ne čini ih siromašnim, daje im posao. Ugao tvog gledanja je veoma čudan i uvek ćeš biti siromašan dogod budeš želeo tuđe, ma koliko god imao materijalno.



#1245 simovic

simovic
  • Members
  • 547 posts

Posted 16 November 2013 - 23:10

Aman zaman ti i tvoja jedina rečenica. Ne čini ih siromašnim, daje im posao. Ugao tvog gledanja je veoma čudan i uvek ćeš biti siromašan dogod budeš želeo tuđe, ma koliko god imao materijalno.

 

 

ovo je potpuna zamena teza i mislis ako je ponovis nebrojeno puta postace istina?

 

bogati zele da uzimaju i uzimaju tudje pa nisu siromasni

 

ja ne zelim tudje vec da sacuvam svoje - ja samo ne zelim da pojedici mimo moje volje od mene uzimaju ono sto ja stvorim (ono sto oni stvore svojim radom mogu da zadrze sve, evo cak ni porez ne moraju da plate na taj deo koji stvore svojim radom)