Jump to content


Photo
- - - - -

Jedna od funkcija države da podstiče natalitet


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1285 replies to this topic

#1201 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 16 November 2013 - 01:34

???

Vidis, kao sto rekoh, ni sam ne znas sta bi hteo. Vazno je da umisljas da si gentelman.  :rotflmao:



#1202 tegapa

tegapa
  • Members
  • 726 posts

Posted 16 November 2013 - 02:34

 ... da li mozes prihvatiti da je za nekog "rasista" daleko veca uvreda nego "idiot"?

 

(disclaimer: tegapa razglaba OVO generalno).

 

Verovatno. Iz razloga sto je rasista i idiJot, a idiot ne neophodno i rasista.

 

Daklem, u teniskom zargonu: (rasista-idiJot) 2 : 1 (idiot).

 

Ko dovraga cita ove kilometarske duele angelija:villy? Treba covek da bude idiJot za takvu avanturu. Ili mozda rasista-idiJot? A mazohista!

Cesto je to trojka, ma ko da je 'trojac'. Da chicka ( :)) tegapa kaze: trojka je crowd.

 

Ili, na primer, tegapa treba da poludi pa da cita i 'diskutuje' (chuj razliku: cita - procitao) sa prominentnim 'pamentnim' individuama koje se odazivaju na baby-bane.

 

Ah da. Naravno da je uloga drzave da utice na demografiju drzave.

 

Koja bi druga uloga bila jebene drzave?

 

P.S. Zaista treba (polu)ozbiljno razmotriti takozvani 'tegapa Bill'.



#1203 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 16 November 2013 - 04:06


Nisi mi postavila nikakva pitanja, ono su bili komentari na tvoje postove. Mozda samo ono da li sam ja geneticar. Ne znam u kojoj formi da ti isporucim odgovor. Zateklo me pitanje koje ni sebi nikada nisam postavio.

Postavila sam ti nekoliko ali si ti izabrao (naravno) da se pravis blesav.

 

 

 

Meni sesir a njoj reci? 

 

Ti si dzentlmen ona dama, damski sesiri su stvarno nezgodni :D

 

 

Koja, cija drzava? U kom pravcu, kako da utice na natalitet, da se smanji, poveca, ostane na nuli... ? Ne znam kako da odgovorim kada nisi lepo formulisao pitanje. 

Ah opet nije lepo formulisano, kontam nesto si bas zbunjive prirode kad ti neko postavi direktno pitanje.

 

Bez ambicija da se postavljam kao arbitar u tvom sudaru sa angeliom, samo bih da ti svratim pozornost da pritisci okoline konstantno modeluju ljudski genom. Tako da "bioloski promena" (detektovanih i nedetektovanih) ima u svakoj generaciji. Npr. zabelezeno je da se zapremina prosecnog ljudskog mozga u toku poslednjih 20.000 godina smanjila sa 1500ccm na 1350ccm. Ali,

 

 

Ne bih ni ja da budem arbitar, no cini mi se da je razlaz izmedju Ravnicara, Vilhelmine i Angelie u razlicitom poimanju reci "biologija" i "genetika."

 

Bez da se obojica postavljate kao arbitri upravo pricate isto ono sto ja ponavljam nekoliko stranica.

 

opsesiju produzetkom zivota sam pominjao u smislu da su ljudi (pre svega na zapadu) spremni na naruse kvalitet sopstvenog zivota (gladovanjem, teskim fizickim naporima, uzdrzavanjem od poroka u kojim uzivaju,  ... ) u najboljem periodu zivota (kada su zdravi, mladi i sposobni da rade sta hoce) kako bi im se produzio period starosti kada je kvalitet ionako los jer su bolesni, nemocni, ...

 

cemu ta opsednutost kvantitetom na racun kvaliteta

Jel ti to ozbiljno stavljas kvalitet zivota kao = sa porocima? Tebi je obesity ili droga kvalitet zivota?

 

Nema potrebe jer to nije bilo u pitanju vec je rec bila o nekakvom genetski utemeljenom "gotovom proizvodu", dostignutom, razvijenom i primenjenom na citavu vrstu u svega nekoliko decenija. Sta bi to bilo, meni je neprepoznatljivo. Ono sto je nametano kao podrska pomenutoj tezi nije nista drugo do direktan efekat savremenih zivotnih i radnih uslova, vece higijene i na prvom mestu medicine. 

:D Neverovatno - zavrsen proizvod? Evolucija je proces koji se desava u kontinuitetu. To sto nam nisu izrasla krila ili rep ne znaci da se vrsta ne menja stalno. Ako ti nisi svestan promena naucnici jesu i stalno nalaze dokaze za to. Navela sam ti u jednom linku 2000 genetickih promena u zadnjih 10,000 godina, izracunaj ratio, pa mi onda kazi da se nista ne menja u 100 godina.



#1204 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 16 November 2013 - 10:12

A kako bi ti održao broj rođenih u onoj priči koju si zastupao + Vili (rođeni rade i doprinose poboljšavanju ekonomije kroz trošenje - uprošćeno) ako nema dovoljno radnih mesta?

 

Pretpostavljam da prvo treba raditi na povecanju broja radnih mesta.



#1205 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 16 November 2013 - 10:26

Postavila sam ti nekoliko ali si ti izabrao (naravno) da se pravis blesav.

 

Na primer? 

 

 

Ah opet nije lepo formulisano, kontam nesto si bas zbunjive prirode kad ti neko postavi direktno pitanje.

 

Mene je veoma tesko zbuniti. Obicna reakcija kad se pitanje onako siroko i nespretno postavi.  

 

 

Bez da se obojica postavljate kao arbitri upravo pricate isto ono sto ja ponavljam nekoliko stranica. 

 

:D Neverovatno - zavrsen proizvod? Evolucija je proces koji se desava u kontinuitetu. To sto nam nisu izrasla krila ili rep ne znaci da se vrsta ne menja stalno. Ako ti nisi svestan promena naucnici jesu i stalno nalaze dokaze za to. Navela sam ti u jednom linku 2000 genetickih promena u zadnjih 10,000 godina, izracunaj ratio, pa mi onda kazi da se nista ne menja u 100 godina.

 

 

Trebalo bi da znas da evolucionisti i geneticari kazu da se promene ne odvijaju stalno i da to nije neprekidan proces. Postoje pauze. Pojma nemas.

 

Sta ti radis - postepeno menjas pricu, prelazis na nevidljive promene i povecavas raspon, od "itekako" i 100 sada smo dosli do 10000 godina unazad . Providno.

 

Gde li nestade ono tvoje "itekako" zbog kojih eto, sada trcimo maraton sa 70+.


Edited by ravnicar, 16 November 2013 - 11:30.


#1206 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 16 November 2013 - 10:40

Vidis, kao sto rekoh, ni sam ne znas sta bi hteo. Vazno je da umisljas da si gentelman.  :rotflmao:

 

Alaj si mi doskocio opet!



#1207 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 16 November 2013 - 11:17

 individuama koje se odazivaju na baby-bane.

 

 

Od svih na ovom forumu baš si fasciniran sa mnom da moraš da me pomeneš u svim postovima bez obzira što ti se ni jednom nisam obratila? Kako to ovde ono zovu - stalkovanje, tako nekako <_<



#1208 simovic

simovic
  • Members
  • 547 posts

Posted 16 November 2013 - 12:30

Kako uspeš ovako sve da izvrneš da mi je znati.

izvrnem?

 

pa uokvirila si:

Natalitet bi trebao pratiti razvoj i broj radnih mesta

Nisi rekla da broj radnih mesta treba da prati natalitet.

 

znaci mislis da deca treba da postoje samo ako ima posla - znaci treba da postoje da bi radili a ne obrnuto.

.

Da li mi se čini da si ovim rekao da bi tebi odgovaralo da radiš minimalno, ali živiš udobno i da niko ne treba da ima više od tebe, jer je to nefer?

 

ne zelim nista tudje vec samo da sve sto stvorim ostane meni a ne da mi neki kapitaliosta uzme 80 ili 90% 

 

Onda samo treba raditi na tehnologiji i ostati kod kuće da se razmnožavamo. Ne znam u koju bajku ovo da svrstam.

 

a zasto da ne, tehnologija je vec dostigla nivo koji omogucuje ljudima da rade mnogo manje a imaju isto



#1209 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 16 November 2013 - 12:43

izvrnem?

 

pa uokvirila si:

Natalitet bi trebao pratiti razvoj i broj radnih mesta

Nisi rekla da broj radnih mesta treba da prati natalitet.

 

znaci mislis da deca treba da postoje samo ako ima posla - znaci treba da postoje da bi radili a ne obrnuto.

.

 

ne zelim nista tudje vec samo da sve sto stvorim ostane meni a ne da mi neki kapitaliosta uzme 80 ili 90% 

 

 

a zasto da ne, tehnologija je vec dostigla nivo koji omogucuje ljudima da rade mnogo manje a imaju isto

 

Kako misliš da otvoriš neka radna mesta, ako ne postoje uslovi za njih?



#1210 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 16 November 2013 - 13:02

 

Ova prica veze s genetikom nije imala, vec samo i iskljucivo sa stavom da medju etnickim grupama postoje urodjene, genetske razlike.

Takav stav nema nikakvu naucnu osnovu, ali neminovno stavlja neke grupe ljudi na visi evolucijski nivo od drugih i zato jeste duboko rasisticki.

 

 

draga Vily, zao mi je sto ne dijelimo misljenje po pitanju evolucije tj. uopce ne razumijem tvoj strah od znanosti.

a da postoje neke grupe na visoj evolucijskoj razini ne treba ti veci dokaz od japanske reakcije nakon Fukushime i tsunami-ja.

(nema kuku-lele, cupanja za kosu, kriv ovaj - kriv onaj, majku mu cetnicku i ustasku i sto je najinteresantnije nema - pljacke samoposluga i susjedovog frizidera)

al' zato postoji red kojeg fakat nemozes posloziti sistemom, vec to mora da je negdje "iznutra". 

 

ps

 

da su svi ljudi jednaki pred zakonom i Bogom ne dvojim ali da su jednako genetski predisponirani - nisu.

uostalom kad se rodi bijeli Air Jordan (Michael) mozemo o svemu jos jednom promisliti.

 

do tada ostaje sve kako znanost kaze.



#1211 simovic

simovic
  • Members
  • 547 posts

Posted 16 November 2013 - 13:14

Kako misliš da otvoriš neka radna mesta, ako ne postoje uslovi za njih?

 

kako ne postoje uslovi ?

 

kakvi to uslovi treba da postoje?

 

 

iz tvog stava jasno je da ti smatras da ljudi treba da postoje samo da bi radili, ukoliko nema posla ti mislis da ljudi ne treba ni da postoje!



#1212 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 16 November 2013 - 13:20

kako ne postoje uslovi ?

 

kakvi to uslovi treba da postoje?

 

 

iz tvog stava jasno je da ti smatras da ljudi treba da postoje samo da bi radili, ukoliko nema posla ti mislis da ljudi ne treba ni da postoje!

 

Vrtimo u krug. Iz tvog stava se vidi da ljudi ne treba da rade, nego da im pada sa neba.



#1213 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 16 November 2013 - 13:26

kako ne postoje uslovi ?

 

kakvi to uslovi treba da postoje?

 

 

iz tvog stava jasno je da ti smatras da ljudi treba da postoje samo da bi radili, ukoliko nema posla ti mislis da ljudi ne treba ni da postoje!

 

1. Rad treba da bude odmor, bilo kakvo preterivanje je nedopustivo. Ako radnik pretera u poslu dobiće otkaz.

2. Početak radnog vremena radnik sam odredjuje, ali ipak to nesme da bude rano - nikako pre podne!

3. Minimalna satnica mora da bude maksimalna satnica!

4. Pre početka posla radnicima se obavezno daje stimulans u vidu sendviča hladnog piva ili vina!

5. Na poslu je poželjno pevati, čim jedan od radnika zapeva ostali su dužni da prekinu sa radom i pridruže mu se u pjevanju!

6. Ako neki radnik zaspi na poslu ostali moraju što prije da napuste svoja radna mjesta!

7. U odsutnosti šefa, radnici imaju pravo da organizuju zabavu o trošku firme!

8. Ako se radnik-ca ženi ili udaje, firma je dužna da obezbjedi miraz, kuma (sa kesom) i proslavu u restoranu za sve zvanice. Firma je tim povodom na kolektivnom godišnjem odmoru.

9. Svečani odlazak s posla je u 13:00 casova. Tom prilikom šef je obavezan da svakom radniku, po naosob, stisne ruku u znak zahvalnosti što je proveo radno vrijeme na svom radnom mjestu i učinku tog radnog dana, bez obzira koliki je!

10. Ako radnik tokom noci sanja o poslu, mora mu se isplatiti nadoknada za noćni rad.



#1214 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 16 November 2013 - 13:26

Vrtimo u krug. Iz tvog stava se vidi da ljudi ne treba da rade, nego da im pada sa neba.

 

Ne, ovo mu ti konstantno ucitavas.



#1215 simovic

simovic
  • Members
  • 547 posts

Posted 16 November 2013 - 13:45

Vrtimo u krug. Iz tvog stava se vidi da ljudi ne treba da rade, nego da im pada sa neba.

 

gde se to vidi?

 

ja samo kazem da postojanje poslova ne treba da bude uslov postojanja ljudi kako ti to kazes (jer ljudi ne postoje da bi radili) vec da postojanje ljudi treba da bude uslov za postojanje poslova - ljudi moraju da rade da bi postojali (osim bogate elite koja ne mora da radi da bi postojala i postajala sve bogatija jer drugi rade za njih)


Edited by simovic, 16 November 2013 - 13:47.