Jump to content


Photo
- - - - -

Vesna Pešić- istina ili zabluda


  • Please log in to reply
852 replies to this topic

#46 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 26 August 2012 - 20:00

...
Jer ni sama kao politicar nije postigla nista.

Daj stvarno! Pa ko je ovde postigao išta, ako uopšte imamo nekakva merila i za "postignuće" kao takvo? Vesna je u svakom slučaju na zalasku svoje (pa i političke) karijere i nekorektno je obeležavati taj kraj na ovakav džukački način kako to čine Tadićevi spinmajstori. Ako je filodendron puko, zbog takvih manira je i puko, a ne zato što je Vesna konstatovala da je puko.
  • 0

#47 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 26 August 2012 - 20:20

Ona, kad nastupa , izgleda kao da je posisala svu pamet sveta, pa sto onda da se ne spomene i stanje na njenom semaforu.

Postavlja se pitanje da li Srbija uopste moze da se reformise.

Gledajuci kroz istoriju, i sve te pokusaje, ja sam sve vise skeptik.
  • 0

#48 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 26 August 2012 - 20:23

Ti si neki naivac ili sta?
Nema sta da se slusa, nego se izadje na izbore, osvoji se vlast, pa se onda sprovodi politika.
Evo slusali ste VP, desilo se sta se desilo, i sta cemo sad?
Opet deset godina da setamo, zvizdimo, udaramo u serpe, tucemo se sa policijom, slusamo pametne ljude na tribinama...


Posted Image
  • 0

#49 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 26 August 2012 - 20:33

Jer ni sama kao politicar nije postigla nista.


S'obzirom na negativnu selekciju u politici,niko ko poseduje cak i prosecne moralne standarde,u Srbiji ne moze da postigne nista...Mozda samo da bude ubijen...
  • 0

#50 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 26 August 2012 - 21:25

Ti si neki naivac ili sta?

Nema sta da se slusa, nego se izadje na izbore, osvoji se vlast, pa se onda sprovodi politika.

Evo slusali ste VP, desilo se sta se desilo, i sta cemo sad?

Opet deset godina da setamo, zvizdimo, udaramo u serpe, tucemo se sa policijom, slusamo pametne ljude na tribinama...


Bice da sam naivac, kako ti kazes.
U tvojim recima "nema sta da se slusa" se oslikava vecinsko razmisljanje u Srba, koje nam donosi politiku, a samim tim i zivot bas onakav kakav zasluzujemo.
Da se vise slusala Vesna Pesic, a manje razmisljalo o Stanijinom celulitu ili "ludilu u krevetu" Natase Bekvalac mislim da bi nam kudikamo bilo bolje, ali dzaba se prosipaju biseri pred svinje. Mozda je zbog toga Vesna Pesic "neuspesna politicarka".
Btw, ne vidim da se nesto strasno desilo osim sto na Adi ne postoje mrezice na kosevima ili sto je populacija vrabaca u Beogradu drasticno opala. Ah, da, hapse neke oko Agrobanke. Ne, nije tata ukr'o...
Ne, nego cemo jos 10 godina da placamo sajtove i bilborde novcem za koje mogu da se kupe 40, 50 klima za neku bolnicu ili stotinak racunara za neku skolu. Ili mozda da se spreci neko umiranje od gladi u dvadesetprvom veku.Sta ti mislis?
Nema potrebe za zvizdanje i udaranje u serpe.
Izgleda da je cena pocela da se placa na izborima.
  • 0

#51 darvel

darvel
  • Members
  • 324 posts

Posted 26 August 2012 - 22:05

Na dan kada je estradna zvezda i majka svih patriotski nastrojenih srba dobila novi modni detalj u vidu nanogvice, ja sam sa hordom drumskih razbojnika maskiranih u skraenicu DS završio za dugo vremena.
No nisam se zaustavio samo na tome već sam pred izbore otvoreno agitovao za SNS u svojoj bližoj okolini što je DS pošast koštalo 8 glasova za koje znam, a obzirom da dobar deo mojih prijatelja ceni moja politička promišljanja i moju spremnost da priznam svoju grešku, moguće i više, ali mi elementarna pristojnost nije dozvoljavala da pitam ne toliko bliske ljude za koga su glasali.
U ovoj misiji mi je izvanredno pomogla i gospođa Vesna Pešić jer svi oko mene znaju koliko cenim njeno političko mišljenje tako da mi je ukazivanje na pogubnost ponovnog izbora DS-a i Borisa Tadića bilo nemerljivo olakšano.
Ovim putem joj se javno zahvaljujem.
Takođe, po poslednji put sam u svom životu birao između većeg i manjeg zla (jasno je iz prethodno rečenog da je za mene SNS na ovim izborima bio manje zlo).

Edited by darvel, 26 August 2012 - 22:06.

  • 0

#52 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 27 August 2012 - 17:13

Neko je podmetnuo frazu " necu da glasam za manje zlo", i sad svi kao papagaji to ponavljaju.

Biranje manjeg zla je temelj racionalnog misljenja. Biranje veceg zla se temelji na iracionalnom, samoubilackom nagonu.

Biranje manjeg zla je princip kojeg se racionalni drze u gomili situacija, od obicnih, svakodnevnih do odlucivanja o nekim krupnijim stvarima u zivotu.

Ko bira manje zlo, taj bolje prodje.

Darvel je posteno priznao da je za njega SNS manje zlo, i na tome mu svaka cast. Lepo bi bilo kad bi to jos argumentovao nekim primerom, predvidjanjem i sl.

Lepo bi bilo kad VP&ekipa to takodje priznali, i stajali iza svog izbora.

Ovako njihovi drveni advokati sire pricu, da u slucaju da se njihova opcija ( SNS) pokaze kao losa, oni ce opet biti abolirani od odgovornosti jer " Srbija je takva".
  • 0

#53 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 August 2012 - 17:38

Neko je podmetnuo frazu " necu da glasam za manje zlo", i sad svi kao papagaji to ponavljaju.

Biranje manjeg zla je temelj racionalnog misljenja. Biranje veceg zla se temelji na iracionalnom, samoubilackom nagonu.

Biranje manjeg zla je princip kojeg se racionalni drze u gomili situacija, od obicnih, svakodnevnih do odlucivanja o nekim krupnijim stvarima u zivotu.

Ko bira manje zlo, taj bolje prodje.

Vidis, ovo bi bilo mozda i tacno, kada bi ga sasvim dosledno sproveo. Racionalno misljenje, recimo, podjednako sugerise da je trebalo mnogo pre ovih izbora otici iz Srbije, zar ne? Takodje racionalno misljenje sugerise da bi srpsko drzavljanstvo zatim trebalo mnogo pre ovih izbora zameniti za neko koje ti daje znatno veca prava i pogodnosti. Te je onda cela dilema oko ovih partikularnih izbora lazna...

Racionalnost nije tako jednostavna kako se tebi ocigledno cini.
  • 0

#54 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 27 August 2012 - 17:50

Bezuspesno relativizujes, ne znam zbog cega, imao sam utisak da mislis slicno kao i ja.

Radi se o racionalnom izboru u konkretnoj situaciji, dakle nekog ko je ostao da zivi u Srbiji.

Odlazak u neko drugo okruzenje postavlja imperativ racionalnog ponasanja u drugim okolnostima sa drugim promenljivim.
  • 0

#55 darvel

darvel
  • Members
  • 324 posts

Posted 27 August 2012 - 18:41

SNS ima tri izbora u slučaju preuzimanja vlasti:
1. Da nastavi tamo gde je DS stao, odnosno da besomučno krade i otima ne obazirući se na bilo šta oko sebe - u tom slučaju u roku od 6 meseci bi imali neku vrstu socijalne revolucije a SNS bi otišao u političku istoriju plaćajući zapravo finansijse uništavanje zemlje od strane DS-a.
2. Da pokrene sveopšte društvene i ekonomske reforme, brzo i efikasno kako bi građani videli napredak u bilo kom smeru i time socijalne tenzije ublažili merljivim ćekanjem na bolje sutra, a ujedno oprali svoju problematičnu prošlost - za ovo SNS nema odgovarajuće ljudske kapacitete
3. Da otimanje i krađu, kako svojih članova tako i koalicionih partnera svede na najmanju moguću meru, odlažući kolaps, ujedno razotkrivajući odrećen deo malverzacija prethodnih vlasti i držanjem na kratkoj uzdi koalicionih partnera stalnom pretnjom novim izborima, za šta je SNS vrlo sposoban i čini mi se da se u tom smeru stvari za sada i kreču i da to upravo i rade dok ne nađu način da koliko toliko finansijski stabilizuju državu. U ovom slučaju dobijamo i bar nekakvu vrstu pravde pa makar i pravdu motivisanu političkom osvetom. Primetićete da Dačić nije ni zucnuo dok su hapšeni finansijeri i članovi SPS-a u aferi Agrobanka.
Bonus je smenjivost vlasti u nekom redovnom ciklusu i ukazivanje vlastodržcima da nas više ne mogu plašiti većim zlom, već da moraju nešto da rade i u korist građana a ne samo u korist svojih džepova.
Na žalost faktor Dinkić nije uziman u razmatranje i tu vidim jedan veliki nedostatak u ovim mojim promišljanjima.
Uskoro očekujem i hapšenja pojedinih funkcionera DS-a, pa možda i manje eksponiranih i rangiranih funkcionera URS-a.
  • 0

#56 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 27 August 2012 - 19:16

Ko bira manje zlo, taj bolje prodje.

Darvel je posteno priznao da je za njega SNS manje zlo, i na tome mu svaka cast. Lepo bi bilo kad bi to jos argumentovao nekim primerom, predvidjanjem i sl.


Od prodaje NIS Rusima, rekordnih pljacki i politike "i Kosovo i Evropa" samo je ratni sukob vece zlo.

A i u to ste pokusavali da nas ubedite, da je neizbezan CIM izgubite vlast. :piggy:


.

Edited by st.maurice, 27 August 2012 - 20:52.

  • 0

#57 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 August 2012 - 19:23

...

...


Pocinjes zestoko da smaras, ali da ti jos jednom ponovim - izlazicu na 'izbore' i skrabati / glasati / ne glasati - ako me pozivi jos 10-15 godina, ali nikada, pa do kraja mog hebenog zivota necu glasati za DS.

Never.

Ova bagra koja je na vlasti je upravo onakva kakva treba sVrBiji.
A ona bagra koja je bila na vlasti se pretvarala da treba sVrBiji, a u sustini, ista je kao i ova, aktuelna.

Pa znas kako je, - bolje da me opljacka istinski lopov / budala, nego da neka protuva izigrava poostenjaka a pljacka kao elementarni lopov.

Zato, jer bi u slucaju DSa bio dvostruko opljackan - i moralno i fakticki, a od ovih aktuelnih na vlasti - ne ocekujem nista.
Zato od mene mogu dobiti 'skrabotine / beli listic', - pa makar sVrbija propala.

Sto joj zarko zelim.

...
  • 5

#58 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 27 August 2012 - 21:42

Ona, kad nastupa , izgleda kao da je posisala svu pamet sveta, pa sto onda da se ne spomene i stanje na njenom semaforu.


po tvom pisanju bih rekao da si imao prilike da je gledaš & slušaš dok priča, video je jesi, ali se bojim da je nisi čuo. Niti je ona posisala svu pamet sveta niti je tebi potreban slušni aparat, treba ti malo koncetracije dok priča pa da je čuješ i što je najvažnije RAZUMEŠ!! Nije nju bolelo šta piše na tuđem nego na SVOM semaforu otuda i takvi komentari.
  • 0

#59 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 August 2012 - 22:25

Bezuspesno relativizujes, ne znam zbog cega, imao sam utisak da mislis slicno kao i ja.

Radi se o racionalnom izboru u konkretnoj situaciji, dakle nekog ko je ostao da zivi u Srbiji.

Odlazak u neko drugo okruzenje postavlja imperativ racionalnog ponasanja u drugim okolnostima sa drugim promenljivim.

Ja mozda i mislim relativno slicno o fashistickoj bagri koja se odaziva na naprednjacko ime, ali sry, mislim da je i ostatak srpske politicke elite gotovo podjednako fashisticki, pri cemu je Vesna Pesic jedan od retkih izuzetaka, a ovde je ipak rec o njoj.

Do konkretne situacije se doslo ogromnim brojem iracionalnih izbora, sto licnih sto kolektivnih. Tvrditi da racionalnost pocinje bas sada je tu jako sumnjiva rabota...
  • 1

#60 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 28 August 2012 - 00:59

Neko je podmetnuo frazu " necu da glasam za manje zlo", i sad svi kao papagaji to ponavljaju.

Biranje manjeg zla je temelj racionalnog misljenja. Biranje veceg zla se temelji na iracionalnom, samoubilackom nagonu.

Biranje manjeg zla je princip kojeg se racionalni drze u gomili situacija, od obicnih, svakodnevnih do odlucivanja o nekim krupnijim stvarima u zivotu.

Ko bira manje zlo, taj bolje prodje.

Darvel je posteno priznao da je za njega SNS manje zlo, i na tome mu svaka cast. Lepo bi bilo kad bi to jos argumentovao nekim primerom, predvidjanjem i sl.

Lepo bi bilo kad VP&ekipa to takodje priznali, i stajali iza svog izbora.

Ovako njihovi drveni advokati sire pricu, da u slucaju da se njihova opcija ( SNS) pokaze kao losa, oni ce opet biti abolirani od odgovornosti jer " Srbija je takva".


A ja mislim da si ti obican provokator.
Odlucio si da nas malo zezas na ovom topiku.

Edited by darth bane, 28 August 2012 - 01:00.

  • 0