Jump to content


Photo
- - - - -

Vesna Pešić- istina ili zabluda


  • Please log in to reply
852 replies to this topic

#1 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 25 August 2012 - 09:08

s obzirom da se na nekoliko topika vodi diskusija o gospođi Vesni Pešić mislim da je zaslužila da dobije svoj. Bolje ovde, na jednom mestu nego na nekoliko, koji god topik da otvorim po nekoliko njih se preganja da li je bila i jeste u pravu, da li je govorila istinu, da li je principijelna, zašto nije pravila vladu sa pokojnim Đinđićem nego je otišla ni manje ni više nego na drugi kraj planete u Mexiko, da li je ona jedan od glavnih krivaca za izborni poraz BoTa-e & Co, da li je ona neformalni vođa i promoter belih listića.......itd itd
ajde sad ovde, svi koji trolujete sve druge teme, skupite se ovde pa da vidimo da li je Vesna Pešić bila, jeste i biće u prvu ili su njeni stavovi čista zabluda
  • 0

#2 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 August 2012 - 09:25

... da li je Vesna Pešić bila, jeste i biće u prvu ili su njeni stavovi čista zabluda


Nota bene (!) - Vesna Pesic (barem) ima stavove. U drustvu koje ima (istorijske) zablude.
To je jedna kobno presudna asimetrija u pozicijama. Kako god, VP je civilizacijski u pravu.
Ovo drustvo ionako nije zrelo za stavove. Jer, nije spremno ni za civilizacijske smernice.
  • 13

#3 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 25 August 2012 - 09:49

Da li iko ozbiljan moze da poveruje da je Bota izgubio izbore zbog Vesne Pesic ? Pored svih kontrolisanih medija, analiticara, montiranih istrazivanja, citavog drzavnog aparata, koji su nas uveravali da je to prosto jedna idila, da Tadic ubedljivo pobedjuje,odjednom se sve to rasprsilo. Odjednom su ti "marginalci " sa Pescanika postali glavni krivci , a Vesna Pesic drzavni neprijatelj. A sto se Bota i DS ne upitase gde im je nestalo 800 hiljada biraca ? Da nisu mozda svi oni ocekivali od Nikolica neko ambasadorsko mesto ?
  • 13

#4 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 25 August 2012 - 10:02

Pa, Vesna Pešić je idealno žrtveno jare još od doba SM-a - kritikuje režim, hoće da civilizuje srBistan, na kilometar oseti burazerluk, kosovarenje & kosmetovanje, pa kako da ne bude kriva za sve?
  • 1

#5 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 25 August 2012 - 10:03

I pored nestanka 800 hiljada glasova, mogli su možda (istina za dlaku) ponovo da prođu, i Tadić i DS.
Ali za to što nisu nije kriva Vesna nego beli listići. Valjda ne mislite da su crtali Čiča Glišu i dopisivali ispod predsedničkih kandidata ime Teofila Pančića pristalice SRS, DSS, SNS, SPS...
Ne, na taj mamac su se upecali naivci iz LDP, ali i iz DS. Pa su potom, s uživanjem, postavljali fotke svojih "duhovitih crteža" na Fejsbuku.
Naravno da Vesna ne voli Tomu, ali joj se Boris smučio! Istina, ja ne mogu da je zamislim kako zaokružuje Tomino prezime, logičnije mi je da je samo precrtala Tadićevo ime.
  • 0

#6 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 25 August 2012 - 10:24

Kad kažeš mamac - koliko si zapravo u zabludi?
  • 0

#7 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 25 August 2012 - 10:34

I pored nestanka 800 hiljada glasova, mogli su možda (istina za dlaku) ponovo da prođu, i Tadić i DS.
Ali za to što nisu nije kriva Vesna nego beli listići. Valjda ne mislite da su crtali Čiča Glišu i dopisivali ispod predsedničkih kandidata ime Teofila Pančića pristalice SRS, DSS, SNS, SPS...
Ne, na taj mamac su se upecali naivci iz LDP, ali i iz DS. Pa su potom, s uživanjem, postavljali fotke svojih "duhovitih crteža" na Fejsbuku.
Naravno da Vesna ne voli Tomu, ali joj se Boris smučio! Istina, ja ne mogu da je zamislim kako zaokružuje Tomino prezime, logičnije mi je da je samo precrtala Tadićevo ime.


Ček', ček' ček', kako mogu da budu krivi beli listići & VP zato što Tadić nije prošao? Da nisu možda krivi on i ekipa iz DS koji su pravili sr*nja? Uostalom, ne vidim svrhu da ovde stavljamo i gubitnika izbora, jer sada govorimo o drugoj temi. Može ekipa iz DS-a da krivi bele listiće, VP, LDP, CIA, masone, Peru pisara iz administrativnog, lepo vreme, horoskop ili marsovce, ali za sopstveni neuspeh su krivi oni, samo oni i niko više. Nisu ispunili obećanja o približavanju EU, zamajavali su se sa Kosovom, bacali po miladin, pardon, milion dolara na neka goveda koja su izvlačili iz inostranstva, basnoslovno plaćali kojekakve sajtove, uvećali državni aparat bez ikakve potrebe, zaposlili cele familije po kojekakvim agencijama, uništili privredu, povampirili ekipu iz devedesetih, pretvorili zemlju u pravoslavnu džamahiriju i napravili gluposti koje ne mogu ni da stanu u ovaj post, pa se još postavlja pitanje zbog čega su zglajznuli.

Žao mi je, ali od Đinđićevog DS-a nije ostalo ni slovceta. Neka se sada češu tamo gde ih ne svrbi i uživaju dok ih Tomini puleni teraju da čiste grad (v. slučaj Kuršumlija).
  • 8

#8 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 25 August 2012 - 10:45

da je vesna pesic kojim slucajem agitovala da se glasa za tadica, on bi dobio jos manje glasova.
so...smorovi & spineri bi mogli konacno malo da odajebu..
  • 2

#9 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 25 August 2012 - 10:51

ali za sopstveni neuspeh su krivi oni, samo oni i niko više. Nisu ispunili obećanja o približavanju EU, zamajavali su se sa Kosovom, bacali po miladin, pardon, milion dolara na neka goveda koja su izvlačili iz inostranstva, basnoslovno plaćali kojekakve sajtove, uvećali državni aparat bez ikakve potrebe, zaposlili cele familije po kojekakvim agencijama, uništili privredu, povampirili ekipu iz devedesetih, pretvorili zemlju u pravoslavnu džamahiriju i napravili gluposti koje ne mogu ni da stanu u ovaj post, pa se još postavlja pitanje zbog čega su zglajznuli.

Saglasan 100%. Samo sam hteo da ukažem da su (možda, ne znam tačan procenat belih, i ko je baš crtao) - i pored svih brljotina (koje si tako lepo nabrojao, iako ih ima još...) - ipak mogli da se proviku ko puvanjak kroz pocepane gaće. Meni je lično drago što nisu, ko što mi nije drago ni što ovi jesu. Ponuda je takva da se nije imalo za koga. Čak, ovoga puta, ni protiv koga.
Uopšte ja ne krivim Vesnu - naprotiv!
  • 0

#10 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 25 August 2012 - 10:52

Tipičan Šaperski spin Dršte lopova! Ništa drugo i ništa više od toga, kakva je i cela Tadićeva "vladavina" bila.

Edited by Hill Bill, 25 August 2012 - 10:52.

  • 1

#11 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 25 August 2012 - 13:49

...djelovanje Vesne Pešić poznajem tek površno,ali jedne druge Vesne,Vesne
Pusić,prilično dobro. Nekako mi se čine prilično slične po stvavovima,po pricipjelnosti.
Vesna Pusić je prošla put od onog članka u Globusu
"Vještice iz Ria" do uvažene političarke i ministrice vanjskih poslova Hrvatske.
I da se razumijemo,nije se mijenjala Vesna Pusić ali hrvatsko društvo,to da...
  • 0

#12 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 25 August 2012 - 15:05

Niko da odgovori kako to isto ponasanje tolerises godinama, a onda odjednom pocne da ti smeta.

Zato sumnjam u dobre namere i zdrav razum VP.
  • 0

#13 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 25 August 2012 - 16:29

Ne, na taj mamac su se upecali naivci iz LDP

pokušavam da shvatim o kom mamcu se radi ali nikako to ne mogu i pored trećeg čitanja tvog posta. Inače mogu i to da ti kažem da sebe nikako ne vidim kao šarana, a još manje kao soma. Da li je LDP idealna stranka, svakako nije, da li je njen lider to još manje, no upoređujići ga/ih na ovom našem političkom tržištu on/oni mi dođu kao win7, možda im treba po neki pach, desi se da nekad zabaguju, da moraš da ih restartuješ, da.......ali sasvim su ok u vremenu u kojem funkcionišu!
Mogla je gospođa Pešić da bira sa kim će ali je izabrala njih, bar na početku, to što nije dopuštala kojekakve izjave i budalaštine tipa "kanibali" i sl. govori samo da ne želi da se njen integritet dovodi u istu ravan sa takvim nebulozama.
  • 0

#14 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 25 August 2012 - 16:34

da je vesna pesic kojim slucajem agitovala da se glasa za tadica, on bi dobio jos manje glasova.
so...smorovi & spineri bi mogli konacno malo da odajebu..

ova izjava mi liči na onu izjavu vučića "nemojte samo da nas Nataša Kandić hvali i kometariše da je toma sad prihvatljiv, promenuo se, dobićemo još manje glasova" tako da ti je konstatacija prilično trula
  • 0

#15 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 25 August 2012 - 16:39

Ovo drustvo ionako nije zrelo za stavove. Jer, nije spremno ni za civilizacijske smernice.

jel to upoređenje dva društva? Srbijanskog i Švedskog ili......? Ne znam o kom društvu govoriš, onom iz kojeg si otišla ili o onom u kojem sad živiš. Svako društvo je spremno za stavove samo je pitanje koliki je broj onih koji će shvatiti prave vrednosti umesto što će i dalje živeti u zabludama "nebeske srbije", "kosovskog mita" i ko zna kojekakvih još gluposti
  • 0