Jump to content


Photo
- - - - -

Vesna Pešić- istina ili zabluda


  • Please log in to reply
852 replies to this topic

#31 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 26 August 2012 - 02:40

Kinik....

:+1:
  • 0

#32 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 August 2012 - 02:43

A šta to onda govori o LDP-u? LDP je na pretprošlim izborima angažovao i druge ljude (npr. Biljana Srbljanović, Bora Todorović). Ne bavim se kvalitetom pomenutih pojedinaca, već time da je LDP zabio autogol odričući se nekoga ko ima sasvim pristojan kredibilitet među građanski orijentisanim biračima.

O DS-u ne bih ni trošio reči. Kompletna ekipa iz DS-a bi Vesni Pešić mogla samo da čisti cipele, ukoliko prethodno ne opogane ili uprljaju četku.

Govori i o LDP-u i o njoj.
To sto je ona izasla iz LDP-a jer se Cedomir pokazao kao primeran Hitlerjugendovac glede onoga sa Afrikancima i istovremeno kao SKOJ-evac sa opakim levim skretanjima glede Jova Kapicica, ne menja cinjenicu da je Vesna autoritarna matora osoba koja ne moze da shvati da je njeno vreme proslo. I obrnuto.

Edited by Empire_V, 26 August 2012 - 02:43.

  • 1

#33 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 26 August 2012 - 09:02

Ne on je samo cika Dobricino i tatino pijunce.
On je dosao na celo DS da ostvari 'mekim metodama' srBski naZiJonalni program.
Koji se ispostavio samo kao 'meko hovno' i uprljao sve koji su mu se priblizili.
Mislim, kada vidis nekog lika preko TVa - on ti vec smrdi.

Evo primer, - neverovatno je koliko je Teofil 'pukao' na DSu kao novinar.
Pretvorio se u DS-ovog Vucelica.

A VP je pre svega licnost, intelektualka, koja slobodno bira i izrazava svoj stav.
Ona govori kao odgovorni i slobodni intelektualac, ne naturajuci nikome nista.

Neverovatno je da ovde neki piskaraju o 'krivici belih listica'!
Krivica?

Pa i popine_lopine govore o 'krivici bezboznika' zbog kojih nema 'blagodatne kise'.

Ono sto se meni dopalo i sto smatram najvecim dostignucem ovih izbora je cinjenica da su gradjani, ipak, posle toliko godina - odlucili da biraju.
Onako kako se njima hoce!

A zasto je to tako - pa 'partije' neka dobro razmisle.

Next!

...


Apsolutno tacno.
No, htedoh reci da je cika Dobricin pulen na mala vrata usao u svet politike preko vojne sluzbe.O tome je govorio svojevremeno Beba Popovic.
Mislim da je vreme jako dobro pokazalo da je Beba bio u pravu jos 2005.godine kada je opisivao Tadicev DS.

Edited by denzel, 26 August 2012 - 09:02.

  • 4

#34 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 August 2012 - 09:32

Govori i o LDP-u i o njoj.
To sto je ona izasla iz LDP-a jer se Cedomir pokazao kao primeran Hitlerjugendovac glede onoga sa Afrikancima i istovremeno kao SKOJ-evac sa opakim levim skretanjima glede Jova Kapicica, ne menja cinjenicu da je Vesna autoritarna matora osoba koja ne moze da shvati da je njeno vreme proslo. I obrnuto.


Šta ti jadniče imaš protiv SKOJ- evaca? Znam da su tebi kama i brada seGsi ali bar pokaži poštovanje prema onima koji su se dokazali kao iskreni antifašisti.
Ono sa Afrikom i plemenima nema nikakve veze sa rasizmom nego sa metaforom (koju si ti kao "predmet" prespavao kroz školovanje, kao i etiku, moral i mnoštvo drugih stvari u životu), kao što nema veze ni sa razlogom zbog kojeg je VP istupila iz stranke, a to je- zbog autoritarizma ČJ a ja verujem i zbog koalicije sa SPS- om u BG- u.

Posebno je jadno tvoje gerontofobno izražavanje. Vidim da ništa tako loše nisi rekao za Mićunovića a za VP može i da je ovakva i da je onakva "matora".
Primitivčino!

Edited by melankolic, 26 August 2012 - 09:34.

  • 1

#35 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 26 August 2012 - 10:03

Govori i o LDP-u i o njoj.
To sto je ona izasla iz LDP-a jer se Cedomir pokazao kao primeran Hitlerjugendovac glede onoga sa Afrikancima i istovremeno kao SKOJ-evac sa opakim levim skretanjima glede Jova Kapicica, ne menja cinjenicu da je Vesna autoritarna matora osoba koja ne moze da shvati da je njeno vreme proslo. I obrnuto.


Izvini, ali na prethodnoj strani si napisao i sledeće:

Povukla se iz politike jer nije uspela da se uglavi za funkciju u LDP-u, a DS ju je otkacio kada je usla u LDP...


Dakle, po tvom tumačenju su razlozi za njeno povlačenje

a) funkcija, tj. činjenica da ne vrši funkciju
b) Čedini postupci i izjave koje navodiš

Da je autoritarna, ne bi rekao, ali autoritatvina svakako jeste. Potpuno si u pravu kada tvrdiš da je njeno vreme prošlo. Demokratski potencijal u Srbiji je ubijen 12.3.2003. Sada je vreme za spodobe iz devedesetih.
  • 1

#36 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 26 August 2012 - 10:08

Apsolutno tacno. No, htedoh reci da je cika Dobricin pulen na mala vrata usao u svet politike preko vojne sluzbe.O tome je govorio svojevremeno Beba Popovic. Mislim da je vreme jako dobro pokazalo da je Beba bio u pravu jos 2005.godine kada je opisivao Tadicev DS.


Na Srbiji ce ostati sramota sto do danas nije rasvetljeno kako su ubijeni gardisti na Topcideru i po kojim vojnim objektima se Ratko Mladic sakrivao uz pomoc vojske. To govori o Tadicevom odnosu, prvo kao ministra odbrane a onda i predsednika vise od bilo kog intervjua Bebe Popovica.

Trut i nije postavljen na tu poziciju da bi menjao Srbiju, vec da bi Miloseviceve ubice ostale nekaznjene a pljacka Srbije nastavljena.
  • 0

#37 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 26 August 2012 - 10:19

Na Srbiji ce ostati sramota sto do danas nije rasvetljeno kako su ubijeni gardisti na Topcideru i po kojim vojnim objektima se Ratko Mladic sakrivao uz pomoc vojske. To govori o Tadicevom odnosu, prvo kao ministra odbrane a onda i predsednika vise od bilo kog intervjua Bebe Popovica.

Trut i nije postavljen na tu poziciju da bi menjao Srbiju, vec da bi Miloseviceve ubice ostale nekaznjene a pljacka Srbije nastavljena.

O tome upravo i govorim. Postavljen je na tu poziciju od istih onih koji su umesani u ubistvo Zorana Djindjica, od istih onih koji su ubili gardiste na Topcideru. Nije Zvezdan Jovanovic u zatvoru. Zvezdan je na vlasti, a gradjani Srbije su u zatvoru.
  • 5

#38 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 26 August 2012 - 15:55

Gledano iz severne perspektive, kada bi Vesna Pešić bila makar većinski reprezent političke Srbije, ni ja ne bih bio separatista. Iskreno, ne bih. Ali, istina je da su šanse za takvo šta maltene nikakve, ikad, odnosno identične tome da Vojvodina ostane sa Srbijom.
  • 0

#39 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 26 August 2012 - 16:42

Gledano iz severne perspektive, kada bi Vesna Pešić bila makar većinski reprezent političke Srbije, ni ja ne bih bio separatista. Iskreno, ne bih. Ali, istina je da su šanse za takvo šta maltene nikakve, ikad, odnosno identične tome da Vojvodina ostane sa Srbijom.

Ja čak ni u to nisam siguran. Kada je reč o VP meni je ona na sličnom mestu kao i Žare Korać, retka zrnca pameti i vrlina u političkoj kaljuzi. Međutim, kada je u pitanju tema o Vojvodini, čak ni Žare ne razume suštinu. Oboje su zarobljeni u beogradskoj vizuri, koja je u svojoj suštini izrazito antisveizvanbeogradska.
  • 0

#40 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 26 August 2012 - 18:41

... Oboje su zarobljeni u beogradskoj vizuri, koja je u svojoj suštini izrazito antisveizvanbeogradska.

To je potpuno tačno, moja ograda je jedino u tome da jedna takva Srbija nikada nije imala moć da nametne teme kojima će se Srbija baviti. Verovatno si ipak u pravu.
  • 0

#41 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 26 August 2012 - 19:24

Gradjani birali, pa izabrali grobara.

Kakve se gluposti ovde mogu procitati, moze da se rikne. Pa da ima imalo gradjanskog ponosa, covek koji u 55oj kupuje diplomu ne bi dobio 2 % glasova.

Onda su i sva ona glasanja 90ih bila glasanja gradjana.

A sto se tice VP, ona jeste slobodni intelektualac ali, sa iskustvom politicara, pa bi kroz tu optiku trebalo da procenjuje i postupke svih drugih koji se nalaze u ulozi politicara.

Jer ni sama kao politicar nije postigla nista.
  • 0

#42 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 26 August 2012 - 19:51

Gradjani birali, pa izabrali grobara.

Kakve se gluposti ovde mogu procitati, moze da se rikne. Pa da ima imalo gradjanskog ponosa, covek koji u 55oj kupuje diplomu ne bi dobio 2 % glasova.

Onda su i sva ona glasanja 90ih bila glasanja gradjana.

A sto se tice VP, ona jeste slobodni intelektualac ali, sa iskustvom politicara, pa bi kroz tu optiku trebalo da procenjuje i postupke svih drugih koji se nalaze u ulozi politicara.

Jer ni sama kao politicar nije postigla nista.


Gradjani sklanjali, pa sklonili Botu.
Meni stvarno nije jasno kako neko, ma koliko to iskreno ili neiskreno (citaj spin) bilo, moze da poveruje da je jedna Vesna Pesic, koja osim ambasadorske pozicije u Meksiku nikada nije cinila vlast, odgovorna za poraz jednog truta i njegove bulumente koja je oterala slobodnu misao iz stranke koja je predstavljala jedinu perspektivu za ovu zemlju (ah da, "napacenu"). Ma koliko postojali ljudi koji su je pazljivo slusali i slagali se sa njenim stavovima, ja sam apsolutno siguran da ih nije bilo ni 5 posto, a cini mi se da je brojka koja nije htela da glasa ni za jednu ni za drugu opciju daleko veca. Zbog nje? Malo morgen.
Naveo je vec neko dostignuca Borisove vladavine, a koja smo svi osecali na svojoj kozi, pa mi se cini da u tim dostignucima treba da trazis razloge za izborni neuspeh onoga u sta se pretvorio DS.
Pa, taj mamlaz je na pocetku svoje vladavine izjavio da "crkva treba da se pita za sva vaznija drustvena pitanja", a nije nas ni odveo dalje od povratka u srednji vek.
90tih se manipulisalo gradjanima na mali milion nacina, a posto dolazim iz manjeg mesta odlicno znam kako je to izgledalo, a mislim da bi i ti, ako vec nisi upoznat, mogao da se raspitas kako su se uzurpirali mediji. DS je pokusao to isto (Blic, Press, Kurir, Tijanic,pa i B92, da ne navodim dalje), ali koga zmija ujede i gustera se plasi. DS je oprao biografije umivenim radikalima, prihvatio Skotovog portparola za savrsenog saradnika, koketirao sa svim i svakim ko mu je odgovarao i sad kusa plodove svojih "dostignuca".
Ali da se vratimo na Vesnu Pesic.
Kazes da ni kao politicar nije postigla nista. A Srbija jeste? Da li si se zapitao da li je mozda bilo pametnije slusati Vesnu Pesic i graditi misljenje na osnovu njenih izlaganja ili kao ovca ici za Skotom, Botom i Kostunjavim, posto su po tebi (ocigledno) oni postigli mnogo vise nego Vesna Pesic.
Ali, nazalost, preko nase grbace.
  • 0

#43 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 August 2012 - 19:55

...

... Jer ni sama kao politicar nije postigla nista ...


Vidim svi ostali su postigli sve.

...
  • 0

#44 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 26 August 2012 - 19:59

...


Posted Image
  • 0

#45 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 26 August 2012 - 20:00

Ali da se vratimo na Vesnu Pesic.
Kazes da ni kao politicar nije postigla nista. A Srbija jeste? Da li si se zapitao da li je mozda bilo pametnije slusati Vesnu Pesic i graditi misljenje na osnovu njenih izlaganja ili kao ovca ici za Skotom, Botom i Kostunjavim, posto su po tebi (ocigledno) oni postigli mnogo vise nego Vesna Pesic.
Ali, nazalost, preko nase grbace.


Ti si neki naivac ili sta?

Nema sta da se slusa, nego se izadje na izbore, osvoji se vlast, pa se onda sprovodi politika.

Evo slusali ste VP, desilo se sta se desilo, i sta cemo sad?

Opet deset godina da setamo, zvizdimo, udaramo u serpe, tucemo se sa policijom, slusamo pametne ljude na tribinama...
  • 0