Jump to content


Photo
- - - - -

Medjuljudski odnosi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
323 replies to this topic

#61 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 28 October 2011 - 12:17

I tako se topik o medjuljudsim odnosima pretvorio, kako to u Srba vec biva, u turisticki topik.......


uz ogradu da se poslovica odnosi samo na tvoju nemoc da se uklopis u ovaj zivot i ovo kakvo je, takvo je okruzenje:

'' Ne laje kera sela radi, nego sebe radi''.

Edited by Rotterdamac, 28 October 2011 - 12:34.


#62 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 28 October 2011 - 14:24

I zasto nazivas temu "medjuljudski odnosi" i formuliras je opcenito, kad zelis da pricamo o tebi i tvojim medjuljudskim odnosima? ;)


niko od vas ne pise o medjuljudskim odnosima, zato sam resio ja d apisem o svojim, ne bi li vas potstakao. pitam se da li i imate medjuljudske odnose ili ste aktivni smao od 9-17, na poslu....

#63 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 28 October 2011 - 14:33

dakle, ovaj topik osciluje izmedju mojih iskustava i aspekaat zivota u Kini, to je zato jer vi nemate sta da kazete

#64 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 28 October 2011 - 15:17

Sta da ti kazem(o) kad - velis mudro sapunjarski - sve znas, sve si video ... i kad ti je jedino preostalo da se radujes povratku u zemunice?
Greota da ti se mesamo u organski raison d'être. A i ti vec znas da nemamo sta da kazemo.

Edited by cyberwor/L/d, 28 October 2011 - 15:18.


#65 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 28 October 2011 - 15:29

pa recite ako imate, ako ne zamolicu moderatore da obrisu ovaj topik

#66 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 28 October 2011 - 15:39

Pisem na putu do posla, pa ako napravim koju greskicu, unapred se izvinjavam. Radim od 8 do 5. Medjuljudski odnosi su mi odlicni, jako sam zadovoljna. Vozaci autobusa me ljubazno docekuju sa dobro jutro, onda odem u Starbucks po svoj cappuccino i tu me docekaju mladi studenti koji su bariste i koji vec s vrata uzvikuju moje ime i pitaju me kako sam i pozele mi dobar dan. Kad stignem na posao, tu se opet svi uzajamno pozdravimo, pa krenemo na rad. Radim sa raznim ljudima od mladih studenata do penzionisanih amera i stranaca. Ja imam pozitivan pristup i obracam se ljudima sa osmehom na licu i primetila sam da to pomaze u medjuljudskim odnosima, bas kao i cinjenica da se nikome ne povladjujem, niti koga gledam sa visine, vec uvek kao da smo na ravnoj nozi ( equal). Sa direktorom koji ima 5 x vecu platu i phd smo na first name basis. Atmosfera na poslu je odlicna, bez obzira na odredjene stresne periode i deadlines. Van posla, u odnosima sa familijom i prinateljima takodje nemam problema. Drustvo biram i ukoliko primetim da je neko negativan, hipokrita, mizogen, homofob, nationalista, rasista, otklanjam ih po kratkom postupku. Radje bih da sam sama, nego u takvom drustvu. Evo, stigoh do zadnje stanice, bice meni lep dan!

#67 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 28 October 2011 - 15:46

ne verujem da se radi o pogresnim izborima, izbor je potrosacka tema, to je kad s epitas, hoces li Smoki ili Eurokrem, KOka kolu ili Pepsi, Mercedes ili Jaguar, tu imas izbora. Zivot je nesto drugo.

Grešiš, izbor nije samo potrošačka tema, tipa Smoki ili Eurokrem, Mercedes ili Jaguar. Izbor je takođe da li ću raditi za ovu ili za onu firmu, da li ću prihvatiti posao na sledećem nivou hijerarhije ili neću, da li ću kupovati nov BMW svake druge godine, ili ću se zadovoljiti skromnijim autom svake četvrte ili pete godine, da li ću raditi 12-14 sati dnevno, plus vikendom, ili ću raditi samo 8 sati, ali za 30-40% manji prihod, da li ću se zadužiti pod ogromnom hipotekom za veliku kuću koju ću ponosno svima pokazivati, ili ću se zadovoljiti znatno skromnijom, koju ću otplatiti lako i brzo, da li ću se družiti s ljudima koje poštujem i cenim, ili ću se lizati isključivo sa onima koje prezirem ali koji mogu da mi budu od koristi, da li ću se oženiti devojkom koju volim ili onom čiji je tata vrlo imućan i uticajan, da li ću imati jedno, dvoje, troje ili nijedno dete, itd, itd.

Osim potrošačkih izbora, postoje i životni izbori, koje možda ne prepoznajemo uvek kao takve, ali pred koje smo postavljeni praktično svaki dan. Ali NIJEDAN nije takav da nudi samo dobre strane, a da nema baš nijednu lošu. Bitno je samo da budeš svestan da postoji i loša strana i da proceniš koliko tu stranu možeš i hoćeš da prihvatiš.

Ja sam sve video

Grešiš. Niko nije sve video, niti može sve videti. Ceo život je jedan dugačak niz slučajnosti i nikad ne znaš šta donosi sledeći dan.

#68 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 28 October 2011 - 15:48

Jednog dana, trebali smo da idemo na "team building", da se igramo menadzerskih igara i da zajedno kuvamo podeljeni u timove.
Tada sam dao otkaz.

Prvo progonis ljude da se druzite, a kad oni tebe pozovu, ti das otkaz. Ne znas da kuvas ili sta?
...
Bio pre nekoliko godina jedan forumas, zaboravila sam mu nick. I isto ovako, kaze: ja bivsi japi, ovo ono, sve sam prosao i video, vozio sam se hromiranim liftovima gore-dole u skyscrapers (ovo sam nekako zapamtila, toliko mi bilo bizarno). Nego sve vam je to go q#@4 da vam ja kazem. Otudjenost ogromantna. A onda udari o komunama, to je zivot, to su medjuljudski odnosi...pa me ti nekako potsecas na njega. (ne kazem da si klon, nego sve nekako cekam da zapodenes pricu o komunama)


dakle, ovaj topik osciluje izmedju mojih iskustava i aspekaat zivota u Kini, to je zato jer vi nemate sta da kazete

Nemamo da kazemo ono sto ti hoces da cujes.
Medjuljudski odnosi su danas u svetu bolji nego sto su ikad bili. Cak i onda gde nisu dobri su opet bolji nego pre 30-50 godina, da ne pricamo u dalju proslost. Najbolji medjuljudski odnosi danas su onde gde ti kazes da su ljudi najotudjeniji (u zapadnim demokratskim drustvima).

Ako me sutra udari auto na pesackom prelazu, mogu sa sigurnoscu da ti kazem da se vozac nece vratiti u rikverc da me dokrajci. Da moj muz nece da se svadja sa njim koliko treba da se plati. Da pored mene nece proci bar 15 nezainteresovanih prolaznika od kojih ni jedan nece da zamara prst da zove hitnu pomoc.

Da porodica sa majkom koja nosi burku sedi u kafeu pored gay para sa usvojenom bebom i niko nikog ne dira (tolerancija je za dz). Ako bi hteo postovanje, to vec mora da se zasluzi.

Ljudi su skloni da izdvoje vreme i novac za nekog ko im nije nista (npr da voluntiraju). Drustvo je danas daleko vise okrenuto deci i porodici. Nikada u istoriji nismo bili vise nego danas ( ma sta neko na prethodnoj strani lupio da neka deca danas ne govore zato sto roditelji slabo sa njima pricaju) Preporucijem "History of Childhood" od grupe autora. Obuhvata period od antickog doba do (koliko se secam) 50 ili 60-ih godina proslog veka. Cisto da neki ne bi ziveli u zabludi kako su nekad ljudi bili daleko vise deco-centricni.

Edit: izbrisala ostatak, zato sto je slican onome sto je napisala Control Freak

Edited by honey, 28 October 2011 - 15:49.


#69 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 28 October 2011 - 15:55

ne verujem ti, toliko se ljudi ubijaju. mislim da zivis u iluziji. Ja sam video po evropi, medjuljudski odnosi su 0, u Srbiji takodje.
Mislim da ti ne izlazis iz kuce, ne kreces se ili se druzis vrlo povrsno. Samo zagrebi po povrsini, malo dalje po povrsini. neka ti ljudi ispricaju kako spavaju.
Svi su na nekim tabletama, mrze se, ne razgovaraju. Na zapadu ti naravno nece baciti djube pod prozor, ali to je zato sto su dresirani, mrzece te u tisini, ali ja sam se druzio sa neonacistima i white trash, i mogu ti reci da se kuva. Srbi misle da su oni kao neki pozeljni emigranti, osecaju se da su iznad posto nisu Crnci ili Turci, ali to je taj mit o samovelicini.
Sacekajte smo jos malo u svojim idilicnim rajevima. Smatram d anemate hrabrosti da pogledate kakvi su STVARNO medjuljudski odnosi oko vas.



Prvo progonis ljude da se druzite, a kad oni tebe pozovu, ti das otkaz. Ne znas da kuvas ili sta?
...
Bio pre nekoliko godina jedan forumas, zaboravila sam mu nick. I isto ovako, kaze: ja bivsi japi, ovo ono, sve sam prosao i video, vozio sam se hromiranim liftovima gore-dole u skyscrapers (ovo sam nekako zapamtila, toliko mi bilo bizarno). Nego sve vam je to go q#@4 da vam ja kazem. Otudjenost ogromantna. A onda udari o komunama, to je zivot, to su medjuljudski odnosi...pa me ti nekako potsecas na njega. (ne kazem da si klon, nego sve nekako cekam da zapodenes pricu o komunama)



Nemamo da kazemo ono sto ti hoces da cujes.
Medjuljudski odnosi su danas u svetu bolji nego sto su ikad bili. Cak i onda gde nisu dobri su opet bolji nego pre 30-50 godina, da ne pricamo u dalju proslost. Najbolji medjuljudski odnosi danas su onde gde ti kazes da su ljudi najotudjeniji (u zapadnim demokratskim drustvima).

Ako me sutra udari auto na pesackom prelazu, mogu sa sigurnoscu da ti kazem da se vozac nece vratiti u rikverc da me dokrajci. Da moj muz nece da se svadja sa njim koliko treba da se plati. Da pored mene nece proci bar 15 nezainteresovanih prolaznika od kojih ni jedan nece da zamara prst da zove hitnu pomoc.

Da porodica sa majkom koja nosi burku sedi u kafeu pored gay para sa usvojenom bebom i niko nikog ne dira (tolerancija je za dz). Ako bi hteo postovanje, to vec mora da se zasluzi.

Ljudi su skloni da izdvoje vreme i novac za nekog ko im nije nista (npr da voluntiraju). Drustvo je danas daleko vise okrenuto deci i porodici. Nikada u istoriji nismo bili vise nego danas ( ma sta neko na prethodnoj strani lupio da neka deca danas ne govore zato sto roditelji slabo sa njima pricaju) Preporucijem "History of Childhood" od grupe autora. Obuhvata period od antickog doba do (koliko se secam) 50 ili 60-ih godina proslog veka. Cisto da neki ne bi ziveli u zabludi kako su nekad ljudi bili daleko vise deco-centricni.

Edit: izbrisala ostatak, zato sto je slican onome sto je napisala Control Freak



#70 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 28 October 2011 - 16:02

Hoces da ti pricam o majci koja cerki hoce da otme decka, o dedi koji silue unuku. O coveku koji iz sazaljenja pozove coveka sa posla da vecera i spava kod njega, a ovaj mu napastvuje cerku.
O onome sto sam video u Belgiji gde tip i riba na skuteru isamaraju nekog dedu sto je bio prespor na semaforu,
O Italijanskim lupezima da ne govorim.

Ili o Srbiji gde Rom Romu preotima kontejner za ruckom, ili gde zena napusti decu jer je nasla neku budalu na facebook-u. Ili (a to je zbog bede), cerka maltretira roditelje i sopstvenu kci jer su prinudjeni da zive u istoj sobi.

I kakve mi komune spocitavate. Pa ljudi nisu u stanju da zive u braku, muz sutne zenu jer je metroseksualac, ruzan mu celulit, a kamoli da zive u komuni.


Ja sam u komunama ziveo, ali ne u tim na koje vi mislite nego u strogim, protestantskim komunama gde se to radi iz razumnih razloga da se jeftinije zivi i gde se zna ko kada pere sudove. Prave se liste za to.

#71 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 28 October 2011 - 16:11

...

Gosh (!) pa ti si jedan onih koji u zivotu nije video i doziveo nista lepo! Ne uspeva to svakome. Treba znati zacemeriti zivot.

#72 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 28 October 2011 - 16:20

jao, moram ovo odmah da napisem, da se nadovezem na moj gornji post....sisla sa autobusa, neki covek mi pridrzava vrata da udjem u starbucks (lep gest), kad ono decko koji tamo radi obucen u karirane pidzame i robe (penjoar, ne znam kako se to jos kaze na srpskom) i odmah uzvikuje moje ime, pogledam, i ostali tako obuceni kao da je holiday season...to im je danas neki fazon, vrlo simpaticno...i sad treba da platim i dajem svoju zlatnu karticu (to su kartice koje ti daju svako 15 pice dzabe) i kazem decku da mislim da trebam da dodam novac na karticu i on kaze: da, nemas nista na njoj, kad u pozadini neka mlada devojka kaze: ja cu platiti, okrecem se gledam je, a ja vec izvukla novac i sad drzim novac u ruci, a ona insistira da plati...pitam je, zasto, jer ima razloga za to, a ona kaze: no, just pay it forward i ja se nasmesim i zahvalim joj se i hodam do zgrade u kojoj radim i razmisljam sta bih danas ja mogla da ucinim za nekoga, jer zelim da nastavim ovaj lanac dobre volje....
jesam vam rekla da ce danas biti dobar dan :)

#73 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 28 October 2011 - 16:22

To se obicno desava kad je covek japi, a druzi sa neonacistima i trash-om.
Bas nekog zanima da cita kako si se druzio sa dripcima i oloshem.
Nadji se bolje drustvo nemoj ljudima da solis pamet kako je to mainstream.

Edited by honey, 28 October 2011 - 16:24.


#74 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 28 October 2011 - 16:24

jesam vam rekla da ce danas biti dobar dan :)

"Sacekajte samo jos malo u svojim idilicnim rajevima" :D

#75 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 28 October 2011 - 16:30

vozio sam se hromiranim liftovima gore-dole

uh da :lol: "vozio sam se hromiranim liftovima i video sve"

bilo je nekoliko nikova koji su vrteli te priče (hromirani liftovi, komune, užasi potrošačkog društva, itd), a vrlo je verovatno da je to sve jedan te isti lik


btw ne mogu da verujem da on(i) stvarno postoji/e, ja mislim da se to neko dobro zeza