Jump to content


Photo

Presipanje iz šupljeg u prazno... sa tri prsta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
219 replies to this topic

#166 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 18 September 2010 - 15:02

Moja generacija bi rekla (izvini Gordana nije na tvoj racun :twak: ) "i Gordana je skontala" :twak:


Znam... opusteno :twak:

Sve u svemu mnogo rijeci, a nije nista receno, osim bavljenja mojom malenkoscu.
Nigdje argumenata na tvoju tvrdnju da su Srbi preuzeli pozdrav sa tri prsta od nacista :)


O, Boze sakloni... jel stvarno ne umes ili ne zelis da citas, guglas... shvatis i prihvatis -_-
Izvoli
Mali prilog za "neupucenog" Aleka

Nije tesko povezati ovo gore sa vremenom i okolnostima u kojima su se rasirena tri prsta pocela pojavljivati i neprimereno raubovati kod "nekih" Srba. Kakve vise argumente hoces, aman covece?

U mom starom kraju ima jedna sjajna narodna izreka... mislim da se na tebi moze odlicno primeniti:

"Bog, kol'ko milovao, tol'ko darovao" ... nema veze, nisi verovatno ni ti sam kriv.

#167 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 September 2010 - 15:03

Prvo nadji sebi curu, da ne zivis sam kao pas.


Nego jesi li izmolerisao kupatilo, ajde jos jedan put. Smirices se, videces.

Naravno.


Dobro, samo tako dok se skroz ne preznojis.

Edited by mrd, 18 September 2010 - 15:04.


#168 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 September 2010 - 15:11

Nema potrebe da podmeces, ja to niti sam ikada rekao, niti tako mislim. U mojoj uzoj porodici su ljudi razlicitih nacionalnosti, i to mnogo vise nego sto bi ti mogao da predpostavis.

Ali nema veze, imas ti pravo da mislis sta hoces, kao i da me kritikujes do besvijesti, kao i svako drugi, pa i coporativno.


Ne mislim ja ništa.
Mene baš zanima šta vam znače ta 3 prsta (pošto smo utvrdili da predsednik baš i nije ispao pametan u društvu kad je to povezao sa religijskom simbolikom)? Da li je samo Srbima, od svih nacija na svetu, potrebno nešto što će ih u masi razlikovati od drugih i po čemu će se prepoznavati? Meni to liči na potpuno odsustvo identiteta (kao što su tzv. demokrate identitet Srba vezale samo za vreme pre WWII; sve posle toga nije srpsko) pa se onda nekakvim zaurlavanjem na Bože pravde i troprstašenjem leče frustracija.
I zašto baš prsti, zašto nije smišljen neki drugi znak raspoznavanja (nošenje božura, namigivanje, skakanje uvis kao kod nekih afričkih plemena i sl.)?

Edited by melankolic, 18 September 2010 - 15:12.


#169 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 September 2010 - 15:21

Ne mislim ja ništa.
Mene baš zanima šta vam znače ta 3 prsta (pošto smo utvrdili da predsednik baš i nije ispao pametan u društvu kad je to povezao sa religijskom simbolikom)? Da li je samo Srbima, od svih nacija na svetu, potrebno nešto što će ih u masi razlikovati od drugih i po čemu će se prepoznavati? Meni to liči na potpuno odsustvo identiteta (kao što su tzv. demokrate identitet Srba vezale samo za vreme pre WWII; sve posle toga nije srpsko) pa se onda nekakvim zaurlavanjem na Bože pravde i troprstašenjem leče frustracija.
I zašto baš prsti, zašto nije smišljen neki drugi znak raspoznavanja (nošenje božura, namigivanje, skakanje uvis kao kod nekih afričkih plemena i sl.)?

Mozda crvena ruza, ili mak.

#170 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 18 September 2010 - 17:01

Nema potrebe da podmeces, ja to niti sam ikada rekao, niti tako mislim. U mojoj uzoj porodici su ljudi razlicitih nacionalnosti, i to mnogo vise nego sto bi ti mogao da predpostavis.

Ali nema veze, imas ti pravo da mislis sta hoces, kao i da me kritikujes do besvijesti, kao i svako drugi, pa i coporativno. U stvari nikome ne zamjeram, i ako sam u trenutku nekada i pretjerao sa odgovorom. Pragu sam se izvinio i sada to ponavljam opet. Ne ljutim se ni sto me pomalo stalkuje, ljudski je to, ali Obiju za vrijedjanje moje majke necu nikada ni oprostiti, ni zaboraviti.


Alek33, ti si budalchina. Istina, ne manja nego tvoji oponenti.

Gledano sa post-national, post racial stanovista (moga) vi ste svi idioti.

Slabo se ko od vas hvata za slobodan zivot i slobodno misljenje u slobodnim zemljama.

Biti srpski nacionalista ili biti protiv toga je ista stvar - bekstvo od slobode, okupljanje oko necega gde se biva za i protiv. Isti bunar, ista voda. Samo ko je kome prospe u lice.

Yebite se svi vi koji mislite o nacijama i navracate na taj bunar da se napijete, za ili protiv.

#171 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 18 September 2010 - 17:19

Alek33, ti si budalchina. Istina, ne manja nego tvoji oponenti.

Gledano sa post-national, post racial stanovista (moga) vi ste svi idioti.

Slabo se ko od vas hvata za slobodan zivot i slobodno misljenje u slobodnim zemljama.

Biti srpski nacionalista ili biti protiv toga je ista stvar - bekstvo od slobode, okupljanje oko necega gde se biva za i protiv. Isti bunar, ista voda. Samo ko je kome prospe u lice.

Yebite se svi vi koji mislite o nacijama i navracate na taj bunar da se napijete, za ili protiv.



Bravo!

#172 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 September 2010 - 17:29

Trećeputaši svih zemalja ujedinite se!

#173 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 18 September 2010 - 18:58

Bravo!

Vala rek'o bi mu i ja bravo da je on makar malo manje budala od svih koje je pobrojao. Ali nije.

#174 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 18 September 2010 - 19:42

Vala rek'o bi mu i ja bravo da je on makar malo manje budala od svih koje je pobrojao. Ali nije.



Yoyogi?on je kralj ovog foruma, kao Kleopatra, nekrunisana kraljica, e tako je on kralj.Onaj gore post je stvarno njegovo remek delo, i vredi ga sacuvati za uspomenu i dugo secanje...na forumske legende. :)

#175 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 September 2010 - 20:38

Ceo nesporazum je nastao zbog toga sto niko nije naveo da je to srbima od vajkada, od kad su poceli da jedu nozem i viljuskom i koristili kompjutere.

"three fingers" (3 fingers) :

#176 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 18 September 2010 - 21:50

Alek33, ti si budalchina. Istina, ne manja nego tvoji oponenti.

Gledano sa post-national, post racial stanovista (moga) vi ste svi idioti.

Slabo se ko od vas hvata za slobodan zivot i slobodno misljenje u slobodnim zemljama.

Biti srpski nacionalista ili biti protiv toga je ista stvar - bekstvo od slobode, okupljanje oko necega gde se biva za i protiv. Isti bunar, ista voda. Samo ko je kome prospe u lice.

Yebite se svi vi koji mislite o nacijama i navracate na taj bunar da se napijete, za ili protiv.

svinjariju si napisao yoyogi.
poistovjetio si nacionalisticko i teznju da se tome ne dozvoli da bude ikakav issue od znacaja u nasim jebenim zivotima. mogu da razumijem da tome pretpostavljas ljepotu tresnjinog cvijete, ali ne i tvoju srditost i zelju da nas, koji smo van tvog post-national rakursa, potrpas sve u isti bunar.
napravi ponekad pauzu dok igras tablice sa svojim egom.
cini mi se da u toj igri ne prolazis najbolje.
da nije tako primjetio bi da smo mi svoje razlike skupo platili, i da ih jos uvjek placamo. da zbog njih ne zivimo "slobodan zivot i slobodno misljenje u slobodnim zemljama".
a zeljeli bi mnogi...pa ih eto "kraj bunara"...
raskomotio si dupe u svojoj post-national fotelji, gasis zedj svojom post-national vodom i iscudjavas se zednima koji bi da osposobe bunar, da i u njemu najzad bude ciste vode.
ne zanima te, visoko si, daleko ti, pa drustvo oko bunara vidis kao istu bagru koja bi se samo prskala vodom.
heh oholo, veoma oholo yoyogi. i btw veoma uvredljivo ("budalcine, idioti, yebite se").
svinjariju si napisao yoyogi.

#177 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 September 2010 - 23:17

...

Alek33, ti si budalchina. Istina, ne manja nego tvoji oponenti.
Gledano sa post-national, post racial stanovista (moga) vi ste svi idioti.
Slabo se ko od vas hvata za slobodan zivot i slobodno misljenje u slobodnim zemljama.
Biti srpski nacionalista ili biti protiv toga je ista stvar - bekstvo od slobode, okupljanje oko necega gde se biva za i protiv. Isti bunar, ista voda. Samo ko je kome prospe u lice.
Yebite se svi vi koji mislite o nacijama i navracate na taj bunar da se napijete, za ili protiv ...



Yoyogi-san je nesto izmedju Shmelinga na levoj crti, i Dekss-a, na desnoj crti, a u sustini Alekov vukojebinski pandan, from Dzapan.

Ja se uvek slatko nasmejem yoyogijevskom piskaranju i slikopisanju o Dzapanu.
Veselo se zezam, kazem - hebote, ako nisam doznao za neko nadnaravno postignuce Dzapana, to samo znaci da Yoyogi_san zbog obaveza u americkoj firmi nije stigao da nakaci slicku!

"Сат ће"!!!

A opet, pogledam neku statistiku "rejtinga samoubistava u Dzapanu" pa kazem, - hebote, zasto ovi ljudi ne idu u "aqua_centre"?
Da se prifate za slobodan zivot i slobodno misljenje u slobodnim zemljama?

Pa Yoyogi_san je to tako slikovito jojogijevski opisao!
Trebali su da ga poslusaju.
Steta sto nisu.

Tja, eto, Dzapanezi nece da slusaju Gaijin-e / Gaikokujin-e.

Tako i ja.

Zestoko me zabole sta neki vukojebinski kanadeski lik hoce da mi kaze "o Srbiju", kao sto me zaboli za kanadeski hokej!
Zestoko me zabole sta neki umisljeno dzapanski vukojebinski jojogijevski tip hoce da mi kaze o Dzapanu koji ni sam nije postigao, - niti ce bilo kada postici!

A trajanje slicki na 4umu je limitirano.

The End.

...

#178 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 19 September 2010 - 00:27

Yebite se svi vi

Mnogo si to zakomplikovao, te ovi - te oni, skratio sam ti post da bude tacno ono sto si mislio.

#179 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 19 September 2010 - 04:55

svinjariju si napisao yoyogi.
poistovjetio si nacionalisticko i teznju da se tome ne dozvoli da bude ikakav issue od znacaja u nasim jebenim zivotima. mogu da razumijem da tome pretpostavljas ljepotu tresnjinog cvijete, ali ne i tvoju srditost i zelju da nas, koji smo van tvog post-national rakursa, potrpas sve u isti bunar.
napravi ponekad pauzu dok igras tablice sa svojim egom.
cini mi se da u toj igri ne prolazis najbolje.
da nije tako primjetio bi da smo mi svoje razlike skupo platili, i da ih jos uvjek placamo. da zbog njih ne zivimo "slobodan zivot i slobodno misljenje u slobodnim zemljama".
a zeljeli bi mnogi...pa ih eto "kraj bunara"...
raskomotio si dupe u svojoj post-national fotelji, gasis zedj svojom post-national vodom i iscudjavas se zednima koji bi da osposobe bunar, da i u njemu najzad bude ciste vode.
ne zanima te, visoko si, daleko ti, pa drustvo oko bunara vidis kao istu bagru koja bi se samo prskala vodom.
heh oholo, veoma oholo yoyogi. i btw veoma uvredljivo ("budalcine, idioti, yebite se").
svinjariju si napisao yoyogi.


U tom bunaru stalno pluta crknuta macka, niko je nikad nece izvaditi, ni Tito nije uspeo fizickom likvidacijom i robijama.


A to za placanje cene razumem. Opet ispada kao savez bivsih golootocana kojima nista ne promakne i sve se pretvori u njihov lov na otvorene, prikrivene ili cak izmisljene "nepravilnosti koje se jos uvek desavaju". Kao permanentna vojna parada sa pokazivanjem oruzja kojim nameravaju da stite mir.

Vise izgleda da je cela stvar u lovu nego u uzivanju u anacionalnom Forumu. Otkud tolika guzva oko bunara, ne moze da se prodje a da se ne vidi gorilsko busanje u grudi kako tu ne pripadaju. Ako ne pripadas oko bunara, makni se od njega.

Upravo odmaknut od bunara nikada nisam osetio potrebu a kamoli zadovoljstvo da ucestvujem u shpaliru kroz kojeg Alek33 prolazi svog toplog zeca, day-in-day-out. Kao da pliva kroz batine.

A "yebite se svi" je bilo za revnosne ucesnike bas tog shpalira.

#180 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 19 September 2010 - 06:06

U tom bunaru stalno pluta crknuta macka, niko je nikad nece izvaditi, ni Tito nije uspeo fizickom likvidacijom i robijama.


A to za placanje cene razumem. Opet ispada kao savez bivsih golootocana kojima nista ne promakne i sve se pretvori u njihov lov na otvorene, prikrivene ili cak izmisljene "nepravilnosti koje se jos uvek desavaju". Kao permanentna vojna parada sa pokazivanjem oruzja kojim nameravaju da stite mir.

Vise izgleda da je cela stvar u lovu nego u uzivanju u anacionalnom Forumu. Otkud tolika guzva oko bunara, ne moze da se prodje a da se ne vidi gorilsko busanje u grudi kako tu ne pripadaju. Ako ne pripadas oko bunara, makni se od njega.

Upravo odmaknut od bunara nikada nisam osetio potrebu a kamoli zadovoljstvo da ucestvujem u shpaliru kroz kojeg Alek33 prolazi svog toplog zeca, day-in-day-out. Kao da pliva kroz batine.

A "yebite se svi" je bilo za revnosne ucesnike bas tog shpalira.



A sta ti treba ovaj post, Yoyogi, kad ti Murasov komentar, onako srocen, sve lepo objasnjava?