Jump to content

Photo

Presipanje iz šupljeg u prazno... sa tri prsta

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
219 replies to this topic

#181 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 19 September 2010 - 08:31

Ti si nama...

Još samo da nas...

da nas, koji smo...

Zbijati se sa "mi Srbi" ili "mi putnici sa broda ludaka" ili "mi koji god" - isti mi kurac.

#182 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 19 September 2010 - 11:14

U tom bunaru stalno pluta crknuta macka, niko je nikad nece izvaditi, ni Tito nije uspeo fizickom likvidacijom i robijama.

i?
treba da tu crknutu macku, koju "niko nikad nece izvaditi", svakodnevno ponosno setaju kao kucnog ljubimca?
a ostali, sa stipaljkom na nosu, dignutog post-national pogleda, da puste svoju djecu da se s "macom" igraju?

A to za placanje cene razumem. Opet ispada kao savez bivsih golootocana kojima nista ne promakne i sve se pretvori u njihov lov na otvorene, prikrivene ili cak izmisljene "nepravilnosti koje se jos uvek desavaju". Kao permanentna vojna parada sa pokazivanjem oruzja kojim nameravaju da stite mir.

dobro je da se razumijes u cijene. i da, i mir je precijenjen.
ma stvarno je komicno to sa "savezom bivsih golootocana".
treba naci neki savremeniji, ozbiljniji vid organizacije, nesto kao recimo "savez bivsih srebrnicana".
iz sasvim podzemnih razloga on se ne bi bavio "lovom na otvorene, prikrivene ili cak izmisljene nepravilnosti koje se jos uvek desavaju".

gorku salu na stranu, ali otkud, kako, uvuce bivse golootocane u ovu pricu?
covjece, kojom si im to imaginacijom dodijelio pozicije budnih cuvara pravovjernosti i uloge lovaca na nepodobne...
bice te ponijelo poredjenje sa "toplim zecom".
bivsi golootocani yoyogi, bivsi.

Vise izgleda da je cela stvar u lovu nego u uzivanju u anacionalnom Forumu. Otkud tolika guzva oko bunara, ne moze da se prodje a da se ne vidi gorilsko busanje u grudi kako tu ne pripadaju. Ako ne pripadas oko bunara, makni se od njega.

jedino sto cudi je tvoj obilazak bunara. i tvoje razumijevanje onoga sta se oko njega dogadja.
mogu mislit kako ti to izgleda.
suludi ljudi se sjatili oko bunara s crknutom mackom.
jedni bi da uklone crkotinu, drugi bi da je setaju kao ljubimca. ...big deal.
...a ima toliko drugih, ljepsih bunara.
ako i ne, uvjek se moze naci koja drazesna banja.
makar ona bila i u japanu.

Upravo odmaknut od bunara nikada nisam osetio potrebu a kamoli zadovoljstvo da ucestvujem u shpaliru kroz kojeg Alek33 prolazi svog toplog zeca, day-in-day-out. Kao da pliva kroz batine.

plemenito.
hajd da za tebe demistifikujem "potrebu i zadovoljstvo da se ucestvuje u shpaliru" i obradim alek-toplizec-spalir epizodu.
alek, forumski sizif, gura svoj naci kamen uzbrdo, uvjek u nadi da ce uspjeti da ga dogura do vrha.
svaki glas sa strane koji mu je razumno govorio da se zaludnjeg posla dohvatio odbacivao je.
dozivljavao ga kao mrznju i zlonamjernost.
kao "njihovu" zelju da njegov veliki poduhvat ne uspije.
ponovljano stotinu puta.
i prirodno - utihli glasovi.
heh ali sizif vidi svoj forumski smisao jedino ukoliko ima publiku, publiku koja ga "mrzi".
zato je on sam trazi po cijelom forumu, podmece, vara, laze...cini sve ne bi li je isprovocirao i vratio.
jer samo tako moze sebe dozivljavati kao heroja mucenika.
bez toga je ono sto i jeste.
obicna budlacina.
zato, malo ispremijestaj subjekte i objekte "potreba & zadovoljstava" i bice ti jasnije.

A "yebite se svi" je bilo za revnosne ucesnike bas tog shpalira.

zivio alek mucenik, svi ostali na sex?
nije ni tako lose...

Edited by muras, 19 September 2010 - 11:49.

#183 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 19 September 2010 - 11:18

Zbijati se sa "mi Srbi" ili "mi putnici sa broda ludaka" ili "mi koji god" - isti mi kurac.

englishman in new york, isti ti je i bez toga.
imas ono sto imas.

#184 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 19 September 2010 - 13:14

heh ali sizif vidi svoj forumski smisao jedino ukoliko ima publiku, publiku koja ga "mrzi".
zato je on sam trazi po cijelom forumu, podmece, vara, laze...cini sve ne bi li je isprovocirao i vratio.

Klasicno podmetanje, kao i obicno. Moja malenkost samo demontira, i to vrlo lako, pisanja i stavove koji su ili blago receno puni neistina, ukljucujuci i Mudroserova, tj tvoja, ili sa kojima se ja jednostavno ne slazem i argumentima pokazujem zasto. Iskljucivo zbog toga sto su u nemogucnosti da mi odgovore argumentima, pojedini forumasi onda pokusaju upravo ovako da podmecu i da se bave umjesto temom mojom licnoscu, traze saveznike okolo, lazu, podmecu izjave koje nisam nikada rekao itd itd. U tom kontestu bih rekao da sam ja cak dobio i warnove da se ne bavim forumasima kao licnostima, nego sa njihovim stavovima.
Biti pripadnik copora nije nikada bio moj stil, ni potreba, to je ipak za malogradjane, sto je za mene licno, no offense, najtuznija kategorija ljudi, koji cijeli zivot ceznu za necim izvan njihove kategorije.

obicna budlacina.

Divno si se opisao i zaista mislim za tebe da si jedna tuzna figura, onako generalno.

#185 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 19 September 2010 - 13:52

i?
treba da tu crknutu macku, koju "niko nikad nece izvaditi", svakodnevno ponosno setaju kao kucnog ljubimca?
a ostali, sa stipaljkom na nosu, dignutog post-national pogleda, da puste svoju djecu da se s "macom" igraju?

dobro je da se razumijes u cijene. i da, i mir je precijenjen.
ma stvarno je komicno to sa "savezom bivsih golootocana".
treba naci neki savremeniji, ozbiljniji vid organizacije, nesto kao recimo "savez bivsih srebrnicana".
iz sasvim podzemnih razloga on se ne bi bavio "lovom na otvorene, prikrivene ili cak izmisljene nepravilnosti koje se jos uvek desavaju".

gorku salu na stranu, ali otkud, kako, uvuce bivse golootocane u ovu pricu?
covjece, kojom si im to imaginacijom dodijelio pozicije budnih cuvara pravovjernosti i uloge lovaca na nepodobne...
bice te ponijelo poredjenje sa "toplim zecom".
bivsi golootocani yoyogi, bivsi.

jedino sto cudi je tvoj obilazak bunara. i tvoje razumijevanje onoga sta se oko njega dogadja.
mogu mislit kako ti to izgleda.
suludi ljudi se sjatili oko bunara s crknutom mackom.
jedni bi da uklone crkotinu, drugi bi da je setaju kao ljubimca. ...big deal.
...a ima toliko drugih, ljepsih bunara.
ako i ne, uvjek se moze naci koja drazesna banja.
makar ona bila i u japanu.

plemenito.
hajd da za tebe demistifikujem "potrebu i zadovoljstvo da se ucestvuje u shpaliru" i obradim alek-toplizec-spalir epizodu.
alek, forumski sizif, gura svoj naci kamen uzbrdo, uvjek u nadi da ce uspjeti da ga dogura do vrha.
svaki glas sa strane koji mu je razumno govorio da se zaludnjeg posla dohvatio odbacivao je.
dozivljavao ga kao mrznju i zlonamjernost.
kao "njihovu" zelju da njegov veliki poduhvat ne uspije.
ponovljano stotinu puta.
i prirodno - utihli glasovi.
obicna budlacina.
zato, malo ispremijestaj subjekte i objekte "potreba & zadovoljstava" i bice ti jasnije.

zivio alek mucenik, svi ostali na sex?
nije ni tako lose...

To je Murase tacno dok se to sledi.

Kako bi bilo: Forum je anacionalan i nacionalisticki postovi nisu dobrodosli. Onda ni ti ni ostali ne bi ste imali potrebe da reagujete i Forum bi bio ono sto je valjda zamisljen da bude uredjivackom politikom. Ne pratim sta Alek33 pise, ono sto mi smeta je naskakanje na njegove postove i kao da je smisao da se svaki takav napadne, napadaci dokazu i tako do nove iste situacije. On sigurno zna da pise i drugacije i o drugim stvarima i sta na ovom Forumu prilici. Da je tu, tu je i takav kakav je i verujem da izaziva reakcije ali to nije smisao Foruma.
Pa jedna naivna stvar, na forumima za surfere bodyboarders nemaju pristupa. Na Windows forumima, Linux fanatici prodju sa vrlo brzim banom, i obratnoo.

Ono malo nacionalista sto ovde zadje brzo i izadje i niko nikoga nije uspeo da preobrati. Niti su nacionalisti koji koriste Internet prava opasnost (zbog malog broja ovde) i pre svega oni imaju svoje sajtove gde mogu da divljaju do mile volje.

Prava su opasnost glasaci u izandjalim sakoima i sa sesiricima koji ubace u glasacku kutiju ono sto zbirno odredjuje vlast u drzavi. Oni i ne znaju za Internet. Oni ubacuju crknute macke u bunar koje nijedan Forum ne moze da povadi.

Neko rece nedavno da u Srbiji 30% stanovnistva glasa za SRS. Ajde, kreni pa dezinfikuj sve sto su oni zagadili i zagadjuju a verovatno i ne znaju da ne samo ovaj Forum, nego i ova medijska kuca postoje ili ih ne slusaju i ne gledaju.

U tom smislu gubljenje energije ljudi na vadjenje macaka na ovom Forumu ne bi trebalo da bude potrebno - jer tih situacija ne bi ni trebalo da bude.

A ako bude? Moze i da bude ali ne kao karakteristika Foruma vec kao sporadicni slucajevi koje moderacija resava. Tu se negde stalo na pola puta i neko anacionalan to primecuje i smeta mu.

Da se uopste imaju borbe takve vrste gde, kako meni izgleda, ko je kriv ko je pravi - ipak je oko istog bunara gde oko nacije pljuskaju case sa (tom bunarskom) vodom jedni drugima u lice. Iznad toga se podici.

Eto, treci pokusaj, valjda ovaj put nije bilo bezobrazno.

#186 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 19 September 2010 - 14:07

Biti pripadnik copora nije nikada bio moj stil, ni potreba, to je ipak za malogradjane, sto je za mene licno, no offense, najtuznija kategorija ljudi, koji cijeli zivot ceznu za necim izvan njihove kategorije.

Za poštovanje je to što priznaješ da pripadaš toj najtužnijoj kategoriji ljudi; čovek koji sve vreme, na ovom forumu, brani srBski čopor od pojedinaca, individualaca, i jeste za žaljenje.

Edited by melankolic, 19 September 2010 - 14:09.

#187 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 19 September 2010 - 15:03

Klasicno podmetanje, kao i obicno. Moja malenkost samo demontira, i to vrlo lako, pisanja i stavove koji su ili blago receno puni neistina, ukljucujuci i Mudroserova, tj tvoja, ili sa kojima se ja jednostavno ne slazem i argumentima pokazujem zasto. Iskljucivo zbog toga sto su u nemogucnosti da mi odgovore argumentima, pojedini forumasi onda pokusaju upravo ovako da podmecu i da se bave umjesto temom mojom licnoscu, traze saveznike okolo, lazu, podmecu izjave koje nisam nikada rekao itd itd. U tom kontestu bih rekao da sam ja cak dobio i warnove da se ne bavim forumasima kao licnostima, nego sa njihovim stavovima.

Jadni mali alek. -_-

alekovi argumenti: "lupas gluposti, glup si, yebi se". Ima tu jos nekih koji u njegovoj glavi znace najnizu uvredu, ali to samo zato sto nije razumeo da oni koji uce nisu streberi vec, odradjuju stvari s'minimumom energije, zamisli uvredu: "streber". Sve smisljeni argumenti izlozeni pri neslaganju, a u cilju diskreditacije sagovornika.
Bas bih voleo da znam sta neuklopljeni alek demontira, sa svojim argumentima?

Sad se krije ovde i kukavicki iskoriscava zastitu, drugih forumasa, podmecuci tezu sikaniranja grupe. Valjda i sada nesto demontira? :)

Edited by mrd, 19 September 2010 - 15:10.

#188 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 19 September 2010 - 15:32

Za poštovanje je to što priznaješ da pripadaš toj najtužnijoj kategoriji ljudi; čovek koji sve vreme, na ovom forumu, brani srBski čopor od pojedinaca, individualaca, i jeste za žaljenje.

Tvoje pravo da mislis sta hoces, ponavljam to bezbroj puta. Ja radim sve sam, a malogradjanstina je jako izrazena kod nekih forumasa i zelja za samohvalom, tzv patkometrija, sto je valjda neki prirodan spoj.

alekovi argumenti: "lupas gluposti, glup si, yebi se". Ima tu jos nekih koji u njegovoj glavi znace najnizu uvredu, ali to samo zato sto nije razumeo da oni koji uce nisu streberi vec, odradjuju stvari s'minimumom energije, zamisli uvredu: "streber".

Jos jedno podmetanje. Neupuceni, koji nisu nikada otvorili ovaj forum, bi rekli da ovde niko drugi nije nikada rekao nikome pises gluposti i slicno, osim moje malenkosti, medjutim to ne brine Mrda n'rda (cak se i rimuje -_- ) on zeli u stvari da opravda sebe jer je presao neke granice u tome u cemu mene optuzuje.
Dakle ako pogledamo samo par postova iznad vidjecemo mnogo gore stvari od lupas gluposti, ali nrd to ne vidi, jer ako se vec pridruzis coporu, onda ...

Stvarno je smijesno vise ovo bavljenjem mojom malenkoscu. :) Idite bre ljudi vani, nedjelja je, za par dana se i zvanicno ljeto zavrsava iskoristite svaki slobodan trenutak, a i ja bi se mnogo, mnogo manje javljao. Ignorisite me slobodno :twak: i ja cu onda vas :twak:

Edited by alek33, 19 September 2010 - 15:34.

#189 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 19 September 2010 - 16:19

Iznenadjujuce, kako se Internet life premetnuo u Real life.

Kao u paviljonima oko pocetne stanice 16-ce, Novi Beograd, gde su svi kao osudjeni da zive po spratovima, isti komsiluk, doveka.

Svi znaju o svima sve. Sve je nepromenljivo - "takvi su oni gore" ili "dole". Ili ovi next door.

Tolika sloboda koju je Internet doneo ima malo uticaja na svest.
Da li je Internet promenio odnos naprednih i nacionalistickih snaga u Srbiji?

Izgleda da nije. Kao da Interneta nikada nije ni bilo. Mozda to svetu i ne treba?

#190 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 19 September 2010 - 16:33

@yoyogi
napisah poduzi post.
i procitah ga (srecom), sto mi bas i nije obicaj (otud moji cesti editi btw).
bio bi to jedan potpuno beskoristan post.
(kao ovaj nije...lolol).
imo prava adresa za tvoj post je urednistvo.
ja sam odustao odavno od mijesanja u njihov posao, pa necu to ciniti, ni ovako posredno.
btw sve u svemu, "ne bi trebalo" i "iznad toga se podici" je onako, jedan prilicno univerzalan recept.
bojim se da bi, kad bi onom crknutom macku podigli rep, i pod njim nasli jedan takav.

#191 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 19 September 2010 - 16:40

@yoyogi
napisah poduzi post.
i procitah ga (srecom), sto mi bas i nije obicaj (otud moji cesti editi btw).
bio bi to jedan potpuno beskoristan post.
(kao ovaj nije...lolol).
imo prava adresa za tvoj post je urednistvo.
ja sam odustao odavno od mijesanja u njihov posao, pa necu to ciniti, ni ovako posredno.
btw sve u svemu, "ne bi trebalo" i "iznad toga se podici" je onako, jedan prilicno univerzalan recept.
bojim se da bi, kad bi onom crknutom macku podigli rep, i pod njim nasli jedan takav.

Murase, da se negde sretnemo, ne bi nam trebalo vise od 10 minuta, mozda 15, da se razumemo. I bez da se ubedjujemo. Milsim.

#192 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 19 September 2010 - 17:01

Murase, da se negde sretnemo, ne bi nam trebalo vise od 10 minuta, mozda 15, da se razumemo. I bez da se ubedjujemo. Milsim.

nema nikakve potrebe ni da se ovdje ubjedjujemo.
istina je, bar i ja tako mislim, da bi smo sa razumjeli za desetak minuta.
mozda ne i slozili, ali razumjeli sigurno.
heh izgleda da forumi tome i sluze da se ljudi prebrzo ne razumiju... :)

Edited by muras, 19 September 2010 - 17:04.

#193 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 19 September 2010 - 17:45

nema nikakve potrebe ni da se ovdje ubjedjujemo.
istina je, bar i ja tako mislim, da bi smo sa razumjeli za desetak minuta.
mozda ne i slozili, ali razumjeli sigurno.
heh izgleda da forumi tome i sluze da se ljudi prebrzo ne razumiju... :)

Neka tvoja bude zadnja rec. Nikako ne nadjoh nesto da odgovorim.

P.S.
Nema smajlija, mi smo stara garda sa Vax (Digital Computers Corp) i Compuserve kada je sve to bilo crni ekran sa zelenim slovima. Nikada se nismo navikli na Win like gadgets.

#194 narandzo

narandzo
  • Members
  • 316 posts

Posted 19 September 2010 - 17:55

http://www.demotix.c...-berlin-germany :)

#195 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 20 September 2010 - 08:36

Prvo nadji sebi curu, da ne zivis sam kao pas.

Predlog se odbija. Karati tebe virtuelno u tu tvoju kockastu glavu sasvim zadovoljava moje potrebe za devojkom.

Sve u svemu mnogo rijeci, a nije nista receno, osim bavljenja mojom malenkoscu.

Tvoja malenkost nas fascinira, zato je ne ostavljamo na miru.

Rasturam vasu suplju pricu, otuda i vasa mrznja.

Da si zadovoljan svojim životom, ne bi te se ticalo "šta to mi i kako". Ovako si kokuz najobičniji koji se jednom pre par meseci prevario da priča o programiranju gde je kao stručnjak. Od kada te je onaj programer na emigraciji (koji se inače slabo javlja) provalio da ni o tome nemaš pojma, ti si besan kao ris i sebi si u zadatak stavio da svakog od nas "sve provališ kakvi smo". Jebi ga, da si učio škole kao mi, ne bi morao da se pretvaraš da jesi ono što nisi. No tebi je bilo bitno da budeš frajer kad si bio mlad pa se sad čudiš otkud štreberi žive bolje od tebe. Na pogrešan si kontinent došao da živiš od stare slave i raje ispred dragstora. Vozaj taj taksi po Torontu i sanjaj trebe koje si povalio kad je onomad bila Olimpijada 1984. Bolje od toga ne umeš.