Jump to content


Photo
- - - - -

Kosarkaske legende


  • Please log in to reply
443 replies to this topic

#91 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 05 January 2010 - 13:11

Mario Primorac - drugi najbolji strijelac EP 1992. Nemam nakon toga nikakva saznanja o njemu.


Igrao kasnije za Maribor ZM i Zagorje u 1. slovenskoj ligi od '96. Sad u Mariboru ima svoju školu košarke.

http://www.primorac-klub.si/
  • 0

#92 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 05 January 2010 - 13:14

zaboravio sam kad sam spomenu igrače Jugoplastike i Ivicu Dukana te Duju Krstulovića dva sigurno najspremnija igrača u to vreme
  • 0

#93 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 05 January 2010 - 13:15

arbanasi je naselje u zadru.valda su se tu svojevremeno doselili albanci iz okoline skadra.
a djerdja je inace uzeo italijansko drzavljanstvo 91. ili 92. godine.


Da, dio Zadra. Doseljenici su bili Malisori, katoličko pleme sa današnje granice CG i Albanije. Đerđa (italijanski Giergia) navodno ima rođake u okolini Podgorice.
Prezime je izvedeno od albanskog imena Gjergj, tj, Djordje.
Njegovo pravo ime je Giuseppe (a ne Josip), jer je rođen za vrijeme italijanske okupacije (1942. godište), pa su njegovi bili prinuđeni da ga krste pod pod italijanskom verzijom imena.

Njegov stric je bio neki veliki glavonja u SFRJ, ali sam taj dio priče malo zaboravio...
  • 0

#94 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 05 January 2010 - 13:19

Igrao kasnije za Maribor ZM i Zagorje u 1. slovenskoj ligi od '96. Sad u Mariboru ima svoju školu košarke.

http://www.primorac-klub.si/



Od kad je u Mariboru? Je li mu Muta bio trener?
  • 0

#95 Paulus

Paulus
  • Members
  • 49 posts

Posted 05 January 2010 - 13:21

@Perkos

Sarancic je bio nevidjeno jak centar.Mislim da je u Borcu kao vec star igrac davao svakoj prvoligaskoj ekipi po 20-ak poena.Tada je tamo igrao i Marko Ivanovic sadasnji tim menadzer Hemofarma.Na zalost Sarancic je trenutno u istraznom zatvoru zbog pronevere ogromnog novca.Radisav Curcic je poceo u Cacku a iz iz istog je sela kao i Zoran Stevanovic,Stragarevo.Curcic svakom u tadasnjoj prvoj ligi po 20-30 koseva.
Cini mi se da si pogresio za Zorkica i Koprivicu.Oni su svoje najbolje godine dali Partizanu.
Milan Mladjan u tandemu sa Kreckovicem 50-ak i vise koseva ko god da im je bio protivnik.Uzese krajem 80-ih kup sto je isto kao danas da Prokom uzme evroligu.Inace Mladjan nosio dioptriju plus-minus beskonacno.Bio corav ko krtica.
U Rabotnickom se polovinom 80-ih pojavio Misunov. Dosao iz tadasnjeg SSSR-a.Kako i zasto pojma nemam al je ovaj bio izuzetan centar.
Odlican je bio Ivica Zuric iz Sibenke ali pricalo se tad da je mnogo voleo nocni zivot i zene.
Medica se secam kao bas klinac kad se pojavio u Partizanu i posle je dugo igrao u MZT-u iz Skoplja.
Subotic je iz Herceg Novog i posle je dugo igrao u Grckoj u Arisu ili Paoku. U to vreme za klasu bolja kosarka se igrala u Solunu u odnosu na Atinu.
  • 0

#96 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 05 January 2010 - 13:31

Sarancic je bio nevidjeno jak centar.Mislim da je u Borcu kao vec star igrac davao svakoj prvoligaskoj ekipi po 20-ak poena.Tada je tamo igrao i Marko Ivanovic sadasnji tim menadzer Hemofarma.Na zalost Sarancic je trenutno u istraznom zatvoru zbog pronevere ogromnog novca.

...

Odlican je bio Ivica Zuric iz Sibenke ali pricalo se tad da je mnogo voleo nocni zivot i zene.


Šarančić je rođeni brat bivšeg direktora Železnica Srbije. Obojica klinički poremećene osobe. Obrad je igrao pod starost i u Budućnosti.

Ivića Žurić je, bar po reputaciji među igračima njegovog godišta, najveći jebač (pardon my french) među košarkašima ikada. Po onome što sam ja čuo o ponašanju, Gobac Psihomodo i momci iz Let3 su naivni umjetnici za njega.
  • 0

#97 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 05 January 2010 - 13:39

Od kad je u Mariboru? Je li mu Muta bio trener?


Negde od '96. Završio karijeru 2001. u KK Zagorje (1. slovenačka liga tada). A nije Muta trenirao Maribor. Bio je Nikolić, jeste, ali Mirko od 2000/2001. :ph34r:
  • 0

#98 Paulus

Paulus
  • Members
  • 49 posts

Posted 05 January 2010 - 13:41

Zaboravih Sasu Radunovica iz Buducnosti.Kakva je to gromada i odlican kosarkas bio!Cujem da je sad vlasnik kafica u Podgorici?
  • 0

#99 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 05 January 2010 - 13:54

Zaboravih Sasu Radunovica iz Buducnosti.Kakva je to gromada i odlican kosarkas bio!Cujem da je sad vlasnik kafica u Podgorici?



Nije samo kafić, Saša je vrlo uspješan poslovni čovjek.
Nije stekao veliko ime u košarci, ali je uzeo velike pare, po Španiji je čak i sa 34-35 godina uzimao po 250-300k doloresa godišnje.
Oženjen Panamkom koju je doveo u Podgoricu (totally yummie :ph34r: )
  • 0

#100 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 05 January 2010 - 14:01

Negde od '96. Završio karijeru 2001. u KK Zagorje (1. slovenačka liga tada). A nije Muta trenirao Maribor. Bio je Nikolić, jeste, ali Mirko od 2000/2001. :ph34r:


Bold: jeste, igrao je tamo negdje 1988. - 1989., a nakon toga je bio trener, to mu je bio prvi trenerski posao. Moji izvori po ovom pitanju su armirani beton :) : sa njim igrala dva bivša igrača Budućnosti, a i moj rođak je tada živio u Mariboru i družio se sa Mutom.

Edited by Beonegro, 05 January 2010 - 14:02.

  • 0

#101 kocheez

kocheez
  • Members
  • 233 posts

Posted 05 January 2010 - 14:08

Kad sam ga spomenuo tamo gde nije mesto da ga onda spomenem i ovde.... Jedan je Mikan Grušanović... :D

Citao sam negde pre par godina da je Mikan kad je dosao Todoric iz Partizana da ga angazuje Mikan to lagano odbio uz obrazlozenje ne mogu ja da se selim u Beograd nema ko da mi odrzava njivu :ph34r: :)
  • 0

#102 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 05 January 2010 - 14:10

Ako se dobro sećam došao je iz Čačka ili Kraljeva u Partizan. Igrao je pošto je Cibona otela Cvjetičanina, i imao je dobar šut sa distance. Sećam se da je jednom poludeo protiv tada favorizovane Zvezde...

Iz Valjeva je dosao :ph34r: Inace jeste jednom dao 15 poena u derbiju i preokrenuo rezultat. Inace anegdota je vezana za taj mec pa cu ispisati kad budem imao vremena vise o tome.
  • 0

#103 Bratanac

Bratanac
  • Members
  • 1,134 posts

Posted 05 January 2010 - 14:16

Zaboravih Sasu Radunovica iz Buducnosti.Kakva je to gromada i odlican kosarkas bio!Cujem da je sad vlasnik kafica u Podgorici?


Bio je u USA na koledžu, posle je igrao u Partizanu, pa otišao u Budućnost...
  • 0

#104 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 05 January 2010 - 14:19

Ako se dobro sećam došao je iz Čačka ili Kraljeva u Partizan. Igrao je pošto je Cibona otela Cvjetičanina, i imao je dobar šut sa distance. Sećam se da je jednom poludeo protiv tada favorizovane Zvezde...

A bio je i na koledzu u americi i secam se da je meni kao klincu doneo original starke.Posle je igrao i za Metalac iz Valjeva cini mi se 92,93 godine kad su se jos drzali a na kraju malo i za Mionicu :ph34r: Rano je zavrsio karijeru jer je imao problema sa ledjima.

Edited by BarryWhite1, 05 January 2010 - 14:33.

  • 0

#105 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 05 January 2010 - 14:24

E ovog majstora pokušavam da se sjetim cijeli dan:

Attached File  Videka_Nenad.jpg   13.58KB   10 downloads

Nenad Videka, navodno uz Kukoča i Rađu najtalentovaniji u toj generaciji Jugoplastike.

Neki kažu da je jedinstven primjer kako glupost i nevaspitanje upropaste karijeru, a neki da je momak kolateralna šteta Maljkovićevog tadašnjeg 'pukovnik il' pokojnik' sistema.
  • 0