Jump to content


Photo
- - - - -

Kosarkaske legende


  • Please log in to reply
443 replies to this topic

#121 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 05 January 2010 - 23:11

We are waiting...


Pre par godina je u jednim novinama izasla reportaza o njemu... Ne znam ni sam kako se nasao u Ciboni, ali je srbin u pitanju. Nakon sto se drzava raspala on je nasao neki angazman, mislim u Poljskoj... Tu se tesko razboleo... S obzirom da je izuzetno malo u karijeri zaradio, a nije bio sposoban da radi poceo je da prosi u Beogradu ispred crkve Svetog Aleksandra Nevskog...

Ne znam da li je i dalje ziv, ali je ziveo kao prosjak... Inace mislim da je ovo tragicnija sudbina i od smrti, jer te ono bar capne u trenutku... Ovako zivis, a kao da nisi ziv...
  • 0

#122 leki bg

leki bg
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 05 January 2010 - 23:13

Pre par godina je u jednim novinama izasla reportaza o njemu... Ne znam ni sam kako se nasao u Ciboni, ali je srbin u pitanju. Nakon sto se drzava raspala on je nasao neki angazman, mislim u Poljskoj... Tu se tesko razboleo... S obzirom da je izuzetno malo u karijeri zaradio, a nije bio sposoban da radi poceo je da prosi u Beogradu ispred crkve Svetog Aleksandra Nevskog...

Ne znam da li je i dalje ziv, ali je ziveo kao prosjak... Inace mislim da je ovo tragicnija sudbina i od smrti, jer te ono bar capne u trenutku... Ovako zivis, a kao da nisi ziv...


Nisam znao za ovo...
  • 0

#123 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 05 January 2010 - 23:57

Pre par godina je u jednim novinama izasla reportaza o njemu... Ne znam ni sam kako se nasao u Ciboni, ali je srbin u pitanju. Nakon sto se drzava raspala on je nasao neki angazman, mislim u Poljskoj... Tu se tesko razboleo... S obzirom da je izuzetno malo u karijeri zaradio, a nije bio sposoban da radi poceo je da prosi u Beogradu ispred crkve Svetog Aleksandra Nevskog...

Ne znam da li je i dalje ziv, ali je ziveo kao prosjak... Inace mislim da je ovo tragicnija sudbina i od smrti, jer te ono bar capne u trenutku... Ovako zivis, a kao da nisi ziv...

Тужно :ph34r:
Је л се човек звао Бранко?
  • 0

#124 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 05 January 2010 - 23:58

Тужно :ph34r:
Је л се човек звао Бранко?


Jeste...
  • 0

#125 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 January 2010 - 00:49

taj je dobio neki stan u Zagrebu na koriscenje pa ga izvacarili i oko toga,nije bio bas totalno glup igrac i imao je solidnih partija pogotovo protiv Zvezde
  • 0

#126 Bratanac

Bratanac
  • Members
  • 1,134 posts

Posted 06 January 2010 - 01:24

Branko Vukićević je igrao u OKK Beogradu sa Zoranom Radovićem, bili pionirski prvaci države i isto su godište (1961). U Cibonu je doveden zbog visine (212 cm) i godinama je grejao klupu pored Mihovila Nakića i Andra Knega. Inače čovek je imao 30 nastupa za reprezentaciju Jugoslavije i osvojenu bronzu na OI u Los Anđelesu 1984. Zaista mi je žao, ako je doživeo tako tešku sudbinu i ujedno sam zaista besan na njegove saigrače, koji su stekli milione, a da mu nisu izašli u susret. Ako se dobro sećam, mislim da je imao u karijeri mnogo problema sa leđima i da nije igrao punom snagom.
  • 0

#127 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 06 January 2010 - 01:37

Чутура је у једном свом интервју-у пре три године рекао:

Da li ste u kontaktu sa živim članovima šampionske generacije?

- Da, ali ne previše. Nalazimo se dva puta godišnje. Na žalost Ćosić i Dražen su mrtvi kao i Srebrenko Despot. Mihovila Nakića viđam po difoltu jer je direktor Cibone i moramo biti u kontaktu zbog posla. Održavam kontakt sa Damirom Pavličevećem, kao i sa Dankom Cvijetičaninom. Adnana Bečića i Svena Ušića viđam jer nam ćerke treniraju tennis, tako da se susrećemo po zagrebačkim halama. Branko Vukičević je u Beogradu, a Aco Petrović luta svetom i čujemo se po službenoj liniji. Andro Knego je konzul u Milanu. To je to - kaže Čutura.


Е сад да ли је и након 3 године жив нисам успео да пронађем...
  • 0

#128 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 06 January 2010 - 01:42

Jeste, to je Branko Vukicevic, istina je da nije vratio loptu na trojku ali nisam siguran da bi bilo dovoljno vremena za novi sut cak i da je vratio loptu na tricu. Inace nije bio neka igracina ali nije bio ni tragicno los (za malo mladje ucinak i minutaza slicna Rakocevicu iz prosle sezone). Uglavnom je ulazio u igru da se odmori vukodlak Andro Knego. Nisam video u novinama ovo sto je spomenuo Airball, velika sramota i to prvenstveno za Cibonu.

Sto se tice Naumovskog, iz doba kada je ugrao za Jugoplastiku aka Pop 84 i nije moglo da se vidi bog zna sta. Covek je prvenstveno grejao klupu i jako, jako retko je uopste dobijao priliku da igra cak i u onim utakmicama kada su Splicani dobijali ili gubili sa velikom razlikom. Bio je jedanaesti ili dvanaesti igrac. Mogu reci da sam bio neverovatno iznenadjen kada je postao jedan od najboljih, ako ne i najbolji, igrac Evrope, a zapravo nikada nije dobio pravu sansu u ligi ex-YU.

Da se prisetimo jos nekih likova - Mihovil Nakic, krilo Cibone, jedan jako koristan i dobar igrac, kome su na prvenstvu Evrope 85-te u mecu sa CCCP-om Litvanci uspesno izbili zub. U pitanju je zadnja utakmica u grupi, Nakic je bio MVP nase reprezentacije, a posle toga je morao da se spakuje i vrati kuci. I pored tesnog poraza od CCCP-a zavrsili smo takmicenje u grupi kao prvi a posle je nastao potop - do kraja je dobijena jos samo jedna utakmica i to protiv domacina Nemacke u borbi za sedmo mesto. Dugo se pricalo da su nas Litvanci aka CCCP unakazili i namerno povredili najboljeg igraca, ali i njima smo (kao i Grcima) nesto kasnije debelo naplatili dugove iz godina smene generacija (83-87).

Vidim neko se setio Mirka Milicevica, koji je osim zvezde proveo i godinu-dve u ciboni. Njega pamtim po karakteristicnom sutu koji se vidja jedino na Hajduckim igrama u disciplini bacanja kamena u dalj, kao i po cuvenoj tuci sa PAOK-ovim kosarkasima gde je uspesno osvetio svog nokautiranog kolegu Zorana Radovica.
  • 0

#129 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 06 January 2010 - 01:51

velika sramota i to prvenstveno za Cibonu.


Ma sta oni znaju sta je sramota... Oni su godinama na sudu bili sa Prkacinom koji im je kapiten reprezentacije pa kada je uterao pare koje su mu dugovali preko 5 godina, prosle godine su ga opet zavrnuli... Ne placaju ni ove sto im sada igraju, pa sto bi placali srbina koga se vise niko ziv ne seca i koga su prevarili i za taj stan u kome je mucenik ziveo u Zagrebu...
  • 0

#130 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 06 January 2010 - 04:53

Ma sta oni znaju sta je sramota... Oni su godinama na sudu bili sa Prkacinom koji im je kapiten reprezentacije pa kada je uterao pare koje su mu dugovali preko 5 godina, prosle godine su ga opet zavrnuli... Ne placaju ni ove sto im sada igraju, pa sto bi placali srbina koga se vise niko ziv ne seca i koga su prevarili i za taj stan u kome je mucenik ziveo u Zagrebu...


Pojma nemam ko su i kakvi su ljudi u Ciboni, ali ako je istina ovo za Vukicevica stvarno nemam reci.....i siguran sam da tako nesto nikad ne bi moglo da se desi Ivi Nakicu.

 
  • 0

#131 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 January 2010 - 07:57

Ako je tačno da je osvojio bronzu na olimpijadi čovek ima pravo na državnu penziju. Daleko od toga da je mnogo ali za nekoga ko je u njegovoj situaciji itekako znači.
  • 0

#132 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 06 January 2010 - 08:46

Da li se neko seca seja bukve o kakv je to lik bio majko mila.Kd smo vec kod bosne odlicni igraci su bili izic i mutapcic pravi strelci.
Obad mi je jako biio gotivan iz zadra onako covek tih iz senke sto bi se reklo,nije bio u prvom planu ali je uvek vise nego korektno obavljao svoj posao.
Kreso Cosic je bio najbolji jugoslpvenski kosarkas i o njemu je stvarno izlisno trositi reci kakav je covek i kosarkas bio.Mogu samo reci u rangu sa njegovom visinom ide i rec ljudina.
Neko je spomenuo bio finalnu utakmicu sibenka - bosna sudija je bio ilija matijevic a pored njega je sudio jos i rade petrovic a neutralna utakmica se igrala tacnije trebalo je da se odigra u novom sadu,medjutim igraci sibenke nisu dosli pa je bosna tu utakmicu dobila sa 20-0 i postala prvak.Imam tu utakmicu pa kad budem imao vremena postavicu ovde zadnji minut kada drazen puca na kos promasuje a onda sudija stupa na scenu.
  • 0

#133 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 06 January 2010 - 10:17

Youtube Video ->Original Video
Evo ga taj legendarni snimak,kad sudije umesaju svoje prste.
  • 0

#134 Bratanac

Bratanac
  • Members
  • 1,134 posts

Posted 06 January 2010 - 10:31

Youtube Video ->Original Video
Evo ga taj legendarni snimak,kad sudije umesaju svoje prste.


Nije samo sudija, već i zapisnički sto, jer nije pušteno vreme... Zbog toga je bila odluka da se dodatna utakmica igra na neutralnom terenu. Inače Matijević je bio najgori sudija u ligi, uvek po babu i stričevima. Koliko sam mu samo puta pomenuo najbližu familiju u negativnom kontekstu...
  • 0

#135 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 06 January 2010 - 10:38

Rade petrovic nista nije bio bolji od njega,secam se bila se velika frka digla i morala je da se odigra nova utakmica u spensu ali igraci sibenke nisu dosli.Te godine je bosna stvarno bila zasluzila da uzme titulu jer su igrali najbolju i najlepsu kosarku.
  • 0