Jump to content


Photo
- - - - -

Kosarkaske legende


  • Please log in to reply
443 replies to this topic

#31 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 03 January 2010 - 00:03

Junaci moje mladosti: Vranković, Kukoč, Petrović, Rađa, Komazec, Paspalj... Jordan, Olajuwon, Malone, Barkley...


Bold je sintaksna greška... Piše se "Stockton&Malone".... :ph34r:
  • 0

#32 Crno-belac!

Crno-belac!
  • Members
  • 725 posts

Posted 03 January 2010 - 00:15

Bold je sintaksna greška... Piše se "Stockton&Malone".... :)


Mozes slobodno da ih nazoves i pick'n'roll, to su sinonimi :ph34r:
  • 0

#33 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 03 January 2010 - 00:17

Mozes slobodno da ih nazoves i pick'n'roll, to su sinonimi :ph34r:


Vidim da smo se razumeli... :)
  • 0

#34 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 03 January 2010 - 08:32

1. Goran Grbović
2. Sale Djordjević
3-5. Dejan Bodiroga
3-5. Vlade Divac
3-5. Predrag Danilović
nekoliko praznih mesta, pa svi ostali...

Uz napomenu da sam suviše mlad da bih pamtio Kiću, Praju, Moku (o starijima i da ne pričam), pa se ograničavam na vreme posle njih.
  • 0

#35 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 03 January 2010 - 12:47

Mozes slobodno da ih nazoves i pick'n'roll, to su sinonimi :)

Vidim da smo se razumeli... :D


a pick'n'pop nista momci, a? :ph34r:
  • 0

#36 AleksandarSRB

AleksandarSRB
  • Members
  • 6,081 posts

Posted 03 January 2010 - 13:18

Youtube Video ->Original Video

Youtube Video ->Original Video

Youtube Video ->Original Video

kakav infarkt u .....skoro sam o psovao :ph34r: :)
  • 0

#37 Crno-belac!

Crno-belac!
  • Members
  • 725 posts

Posted 03 January 2010 - 14:08

a pick'n'pop nista momci, a? :ph34r:


Sve varijacije na temu pick'n'something se daju poistovetiti sa ta dva gospodina. 15 godina su prodavali trikove i niko nije uspeo da nadje lek...
  • 0

#38 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 03 January 2010 - 14:47

Pa baš da niko nije našao?! Za tih 15 godina, NIJEDNA titula. Jedan od meni najantipatičnijih tandema ikada.
  • 0

#39 Crno-belac!

Crno-belac!
  • Members
  • 725 posts

Posted 03 January 2010 - 16:39

Pa baš da niko nije našao?! Za tih 15 godina, NIJEDNA titula. Jedan od meni najantipatičnijih tandema ikada.


Jbg, u njihovoj eri su titule osvajali Boston i Lejkersi 80-tih, Detroit pocetkom 90-tih, zatim Cikago, pa Hjuston sa Olajdzuvonom, pa opet veliki Majkl, zatim San Antonio sa Twin-Towers, i opet Lejkersi.

Pick'n'roll niko nije zaustavio, ali su sve sampionske ekipe jednostavno bile jace od njih.
  • 0

#40 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 03 January 2010 - 17:29

Kosarku sam zavoleo zbog Michael Jordana i NBA-a. Znao sam da nabrojim iz svake ekipe min 10 igraca.
  • 0

#41 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 03 January 2010 - 17:53

Red je da se domaćinu topica usliši želja i da se kaže po koja reč više o igračima iz prošlih vremena.
Ja ću da krenem od lika iz mog nicka. Bio sam baš klinac kad je Arsenije Pešić igrao u Partizanu. On i Boban Petrović igrali su krila. Arsenije je bio kršan momak, sa dobrim fizikalijama i lošom tehnikom. Imao je potpuno neverovatnu tehniku šuta, ruke su mu bile savijene iza glave prilikom izbačaja, svako njegovo slobodno bacanje je bila priča za sebe. Bio je pravi ludak na terenu, svašta mu je padalo na pamet. Sećam se jedne utakmice u Čačku, sa svoje polovine bacio je loptu u vis, svi su stali, nikom nije bilo jasno šta se dešava, lopta je pala na polovinu Borca, odskočila, i uhvatio je - Arsenije Pešić, napravio s njom još par koraka i položio je u koš, dok su ga svi sluđeno gledali.
Inače, tih osamdesetih bilo je mnogo domaćih igrača o kojima vredi pričati priče, bilo je to vreme sa mnogo košarkaških majstora...

Edited by Arsenije Pesic, 03 January 2010 - 17:56.

  • 0

#42 chika-zuba

chika-zuba
  • Members
  • 202 posts

Posted 03 January 2010 - 20:37

Red je da se domaćinu topica usliši želja i da se kaže po koja reč više o igračima iz prošlih vremena.
Ja ću da krenem od lika iz mog nicka. Bio sam baš klinac kad je Arsenije Pešić igrao u Partizanu. On i Boban Petrović igrali su krila. Arsenije je bio kršan momak, sa dobrim fizikalijama i lošom tehnikom. Imao je potpuno neverovatnu tehniku šuta, ruke su mu bile savijene iza glave prilikom izbačaja, svako njegovo slobodno bacanje je bila priča za sebe. Bio je pravi ludak na terenu, svašta mu je padalo na pamet. Sećam se jedne utakmice u Čačku, sa svoje polovine bacio je loptu u vis, svi su stali, nikom nije bilo jasno šta se dešava, lopta je pala na polovinu Borca, odskočila, i uhvatio je - Arsenije Pešić, napravio s njom još par koraka i položio je u koš, dok su ga svi sluđeno gledali.
Inače, tih osamdesetih bilo je mnogo domaćih igrača o kojima vredi pričati priče, bilo je to vreme sa mnogo košarkaških majstora...


uffff dobro je, ja tripovao da sam najmatoriji na ovom forumu... :ph34r:
  • 0

#43 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 04 January 2010 - 01:09

Čika zubo, nemoj ništa da se smeješ, nego matorom da uradiš zube upola cene. Hoću ovakav osmeh - :ph34r: .

Nego da se vratim na moju priču, kad već niko drugi neće. Izuzetno jaka domaća liga tih osamdesetih počela je da izbacuje i izuzetne talente. Dražen Petrović, na primer. Veliki talenat i veliki radnik istovremeno. Trenirao svakodnevno po nekoliko sati, posle regularnog treninga, potpuno sam. Igrao prvo u Šibenki, kod Vlade Đurovića, posle prešao u Cibonu. Imao je besprekornu tehniku i fenomenalan šut. Jedan od najvećih, ikada.
Meni je, međutim, uvek bio draži drugačiji tip igrača, kao što je Toni Kukoč na primer. On je stvarno bio atrakcija kad se pojavio. Građen kao Pink Panter, ali je nosio u sebi neku posebnu košarkašku eleganciju, a sa loptom je mogao da uradi bilo šta. Kada je, mnogo godina posle početka karijere u Jugoplastici, otišao u NBA, prvo što su mu rekli bilo je: ne možeš takav da igraš ovde, dečače, treba ti još najmanje deset kila mase. Masu mišiće je nabacio, ali mislim da je magija tada nestala.
Nastaviću se...
  • 0

#44 Severna Armija

Severna Armija
  • Members
  • 6,465 posts

Posted 04 January 2010 - 01:46

Arsenije najzad da neko pise ono sto svi zelimo na ovoj temu. Samo nastavi :ph34r:
  • 0

#45 Janito

Janito
  • Members
  • 694 posts

Posted 04 January 2010 - 16:21

Junaci moje mladosti: Vranković, Kukoč, Petrović, Rađa, Komazec, Paspalj... Jordan, Olajuwon, Malone, Barkley...



A mogao bi nama da kazes nesto vise o njima, da i mi koji ih nismo gledali saznamo nesto . :ph34r:


Stojko VRanković bio je 215 cm visoki centar sjajne obrane i lošijeg napada. Nakon Zadra igrao u NBA, Bostonu, Minesoti i Clipersima i u te četiri sezone upisao više skokova nego koševa! Najviše ostao upamćen po blokadi u zadnjoj sekundi Eurolige za Panathinaikos, iako ja i dalje mislim (bez obzira što mi je on simpatičan igrač) da je ono bila silazna putanja. Vranković jako loše vidi, jednom mu je za vrijeme utakmice Zd-Cibona ispala leća, pa je 10 igrača na terenu čučnulo i tražilo leću - nezaboravna scena. Jednom u pokušaju skoka udario glavom u tablu, spašavali ga doktori...
O Žarku Paspalju će možda više znati Partizanovci, ja ga pamtim kao odlično krilo, često zabijao iz teških situacija, mi to zovemo 'frnjoke'. Poslije išao u Spurse, tamo se nije naigrao, nije to još bilo vrijeme za evropljane. Inače, neskriveno volio hamburgere, pizze i cigarete.
Legendarno:
http://vodpod.com/wa...ng-jingle-bells
  • 0