Jump to content


Photo
- - - - -

Kosarkaske legende


  • Please log in to reply
443 replies to this topic

#1 Severna Armija

Severna Armija
  • Members
  • 6,465 posts

Posted 30 December 2009 - 17:37

Kosarkaske legende su ljudi zbog kojih se prati ovaj sport. Uzor mladima , koji zele da jednog dana postanu kao oni.
Mi u Srbiji smo imali srece da za nas igraju velicine poput Koraca, Djordjevica, Divca, Danilovica, Bodiroge, Paspalja, Kicanovica, Dalipagica....
Svi oni su po necemu bili karakteristicni npr. Djordjevic po svojim trojkama , kojima je resavao mnoge utakmice. Divac svojom kosarkaskom intaligencijom ...
Ovde mozete pisati o svim legendarnim kosarkasima i dati svoje misljenje o njima. Nekima su najbolji Jordan, Jonson, Bird, Jabbar, Bryant, James, Kukoc, Petrovic ...
Neki aktivni igraci se vec smatraju legendama Nowitzki, Gasol, Siskauskas, Diamantidis, Nash ...
Ja sam poceo da pratim kosarku zbog generacije koja je osvojila SP u Indianapolisu 2002(dosta sam mladji od nekih ,ali bih voleo da cujem nesto vise o starijim igracima koje nisam mogao da gledam) divio sam se Bodirogi, Gurovicu, Divcu, Stojakovicu, Jaricu ...
Zbog Divca i Stojakovica sam ustajao nocu da gledam Sacramento. Divcev dres sa brojem 21 je povucen iz upotrebe u Sacramentu pa je po meni on nasa najveca legenda. Poznat u celoj americi ne samo po kosarkaskim osobinama , vec i po svom humoru, humanosti ... Kada spomenete Divca svi se odmah sete njegovih asistencija , odlicnih suteva iako je igrao centra, postavljanja za faul u napadu. On je igrac koji je na najbolji nacin prezentovao nasu kosarku u americi.

Ko je igrac zbog kojeg ste vi zavoleli kosarku ? Ko je najbolji ? Koga najvise cenite od kosarkasa ?
  • 0

#2 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 30 December 2009 - 18:00

kića i praja
Posted Image

osvojen kup radivoja koraća 78/9
Posted Image

osvojen kup radivoja koraća 88/9
Posted Image

prvaci evrope 91/2 slika iz pionira overa titule
Posted Image

istambul 91/2
Posted Image

Edited by sirmium, 30 December 2009 - 18:05.

  • 0

#3 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 30 December 2009 - 18:32

Posted Image Posted Image Posted Image


Edited by peja™, 30 December 2009 - 18:35.

  • 0

#4 FokkeWulf

FokkeWulf
  • Members
  • 201 posts

Posted 30 December 2009 - 18:33

kića i praja
Posted Image


Ништа без ретро стила, једноставни дресови, шорцићи, фризурице и неизбежни бркови. Од ове две легенде је крануло наше трпање које траје и дан данас. И трајаће...
  • 0

#5 FokkeWulf

FokkeWulf
  • Members
  • 201 posts

Posted 30 December 2009 - 18:41

Први Ф4 Евролиге у Гану - Партизан, Арис, Олимпија Милано и Макаби и легенде на једном месту - Дивац, Ђорђевић, Галис, Боб Макаду, Менегин, Обрадовић, Питис, Вујошевић, Јанакис, Паспаљ...

Youtube Video ->Original Video

  • 0

#6 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 December 2009 - 18:53

Delibasic.Kicanovic.Radovanovic,Varajic.Zizic.Pesic.Slavnic.Drazen Petrovic.Plecas.Benacek.Jankovic.Nikolic.Daneu.Jelovac.Vilfan.Popovic.Knego.Naki
c.Cutura.Radja.Perasovic.Bodiroga.Paspalj.Cosic,Divac.Djordjevic.Stojakovic.Guro
vic.Ra
kocevic.Kapicic.Radovic.Scepanovic.Tvrdic.Sunara.Jerkov.Kukoc.
Tomasevic.Topic.Obradovic.Ilic.Danilovic.Korac.

Edited by daba 67, 31 December 2009 - 14:58.

  • 0

#7 FokkeWulf

FokkeWulf
  • Members
  • 201 posts

Posted 30 December 2009 - 18:55

Хуан Антонио Сан Епифанио

Наравно и он и његова Барселона су имали част да играју против Партизана у Евролиги 1987. А моја маленкост имала ту част да гледа тај меч, мали тупан од 11 година и његов ћале, горњи прстен Хале спортова иза коша северна страна.

Укратко, Епи један од најбољих европских играча свих времена.

Youtube Video ->Original Video

  • 0

#8 Crno-belac!

Crno-belac!
  • Members
  • 725 posts

Posted 30 December 2009 - 19:04

Dva najbolja ne-americka igraca na poziciji 2
Posted Image Posted Image

Sut, prodor, asistencija, odbrana. Sve!

Zajednicko: Etore Messina, Virus (Kinder) Bologna

Razlicito: sve ostalo
  • 0

#9 FokkeWulf

FokkeWulf
  • Members
  • 201 posts

Posted 30 December 2009 - 19:12

Судар дивова... луди луди Никос Галис који када да мање од 25 поена сви се питају - шта ти је сине да ниси болестан

Youtube Video ->Original Video

  • 0

#10 Severna Armija

Severna Armija
  • Members
  • 6,465 posts

Posted 30 December 2009 - 21:17

Ko je najbolji suter koji je igrao u nasoj reprezentaciji ?
  • 0

#11 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 30 December 2009 - 21:19

Po meni Dalipagic.
Kako je taj covek pogadjao sa distance sa strane,nazalost tada nije bilo trojki kako bi se taj covek nadavao.
  • 0

#12 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 30 December 2009 - 21:19

Youtube Video ->Original Video
Youtube Video ->Original Video

Zar treba komentar......

Edited by DonJuan, 30 December 2009 - 21:21.

  • 0

#13 Severna Armija

Severna Armija
  • Members
  • 6,465 posts

Posted 30 December 2009 - 21:22

Dabo jel moze da mi kazes nesto vise o Moki kakav je on bio, sta je radio najbolje ..?
  • 0

#14 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 31 December 2009 - 13:10

Penny Hardaway
Dejan Bodiroga
  • 0

#15 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 31 December 2009 - 13:13

Први Ф4 Евролиге у Гану - Партизан, Арис, Олимпија Милано и Макаби и легенде на једном месту - Дивац, Ђорђевић, Галис, Боб Макаду, Менегин, Обрадовић, Питис, Вујошевић, Јанакис, Паспаљ...

Youtube Video ->Original Video



najjača ekipa partizana ikad nije uspela da uzme kup šampiona,,,,
  • 0