Jump to content


Photo

Delovanje VJ i MUP-a na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
88 replies to this topic

#61 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 20 August 2009 - 15:02

Pazljivo sam pregledao video i baz zelje, i mogucnosti da se dublje bavim analizom onoga sto se vidi na snimku, moramo da se zapitamo, makar u sebi, stidljivo, koji je nacionalni sastav milicije koja je tada bila na Kosovu i koja je iz svih republika bila upucivana kao ispomoc miliciji na Kosovu, koja je, bila vrlo mesovita
Na na komandnim mestima su se uvek nalazili albanci, sto je i normalno! Jel' da?
U Javnoj bezbednosti rukovodeci kadar albanci
U Drzavnoj bezbednosti rukovodeci kadar albanci

Koliko ja znam, srba vrlo malo, turaka jos manje, a o nama ostalima u pojmu statisticke greske, ili u tragovima.

Da li ovaj snimak govori samo o upotrebi sile/prekomernoj upotrebi sile ili upotrebi drugih mera i sredstava prinude, je za diskusiju, ili ima za cilj a nam pojasni ko je sve ucestvovao u premlacivanju NN osobe sa snimka, o kojoj ne znamo nista, kao ni o razlozima primene sile, nadam se da je bila u skladu sa ovlascenjima narodne milicije, e, ako nije, onda reba utvrditi ko je ucestvovao u radnjama i protiv njih pokrenuti postupke pred sudovima po mesnoj nadleznosti.

Sta, ako su milicajci koji ga tuku slovenci, znamo da je tih godina jedna velika jdinica iz slovenije upucena na Kosovo, kao ispomoc.
Da li ce to uzrokovati zahladjenje odnosa Kosova i Slovenije?

Iz Skoplja je, takodje dosla velika jedinica milicije, iz BiH takodje.

Bilo je, normalno, milicije iz svih bratskih republika, a "vaspitne palice ' bez taximetra, pa udri.


Snimak je iz 1990 znaci posle ukidanja autonomije .
Kakvi Slovenci, Makedonci, Boshnjaci ili ne daj bozhe Albanci u 1990.

Zdruzhene snage republickih milicajaca je na Kosovu bila posle demonstracija 1981.
Moram da napishem da je tada delovanje milicajaca iz Srbije, Bosne i Makedonije bilo veoma koordinirano i nacionalisticki nastrojeno dok su Slovenci i Hrvati bili veoma korektni i posle odredjenog vremena na Kosovu oni su se povukli iz tg sastava jer su uvideli o cemu se radi.
Boshnjaci su se u nekoliko navrata pokazali josh gorim od policajaca iz Srbije.Nazhalost njima je mnogo kasno doshla pamet iz zadnjice u glavu da bi shvatili shta to rade.
Makedonci su bili posebna prica i njihov se primitivni nacionalizam mogao osetiti u svakom kontaktu sa njima.

#62 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 August 2009 - 15:08

Makedonci su bili posebna prica i njihov se primitivni nacionalizam mogao osetiti u svakom kontaktu sa njima.


ko nacionalisti, makedonci? ma jok bre... to je narod starasedeoc, sve potomci aleksandra velikog. nema ni trunke nacionalizma kod njih, na-ah. samo pitaj dusebriznike kaubojca i slobo-slobodo steinsa.

#63 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 20 August 2009 - 15:45

Snimak je iz 1990 znaci posle ukidanja autonomije .
Kakvi Slovenci, Makedonci, Boshnjaci ili ne daj bozhe Albanci u 1990.

Zdruzhene snage republickih milicajaca je na Kosovu bila posle demonstracija 1981.
Moram da napishem da je tada delovanje milicajaca iz Srbije, Bosne i Makedonije bilo veoma koordinirano i nacionalisticki nastrojeno dok su Slovenci i Hrvati bili veoma korektni i posle odredjenog vremena na Kosovu oni su se povukli iz tg sastava jer su uvideli o cemu se radi.
Boshnjaci su se u nekoliko navrata pokazali josh gorim od policajaca iz Srbije.Nazhalost njima je mnogo kasno doshla pamet iz zadnjice u glavu da bi shvatili shta to rade.
Makedonci su bili posebna prica i njihov se primitivni nacionalizam mogao osetiti u svakom kontaktu sa njima.

Jedinice SSUP-a čiji je jedan deo bio iz S.R.Slovenije je bio smešten ispod spomenika, tačnije kod Invest banke, ali iza zgrade opštine(tu je počinjala ulica JNA):oni su prvi napustili jedinice SSUP-a posle viđene brutalnosti.
Deo SSUP-a koji je bio popunjem milicijom iz S.R.Makedonije je par dana bio raspoređen na raskršću Ulice Miladanina Popovića i Proleterske ulice.Dobar broj njih je bio privremeno smešten u ŠTC 19 Novembar.
Ta ulica je bila veoma važna jer je ona vodila do učiteljske škole "Miladin Popović" gde je još bio i smešten internat.
Tu sam svojim očima gledao prebijanje učenike učiteljske škole, te srednjoškolaca iz tehničkog centra jer sam nedaleko stanovao.
Haos je bio 1.aprila naveče u samom centru grada kada su demonstarcije bila najmasovnije, a 2.aprila je situacija eskalirala.Tada su na ulice izišli i radnici, peške se išlo iz Mitovice i drugih mesta,a u bulevaru Lenjina je iz pravca Glogovca krenuo ogroman konvoj Radnika GIK Ramiz Sadika, sa zastavama SFRJ, Titovim slikama..
Toga dana je i na njih pucano sa terase zgrade na radnike GIK-a(iznad Automakedonije) gde su živela vojna lica......
Onda je nastupio policijski čas mesec dana, jedini dnevni list na albanskom Rilindja nije izlazila, a i posle ponovnog izlaska bilo je zabranjen da se objavljuju čitulje preminulih.Nešto slično kao i u Politici u to vreme................

#64 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 20 August 2009 - 15:55

Dakle nije bilo otpustanje 123.000 albanaca, batinanje, ubistva, policisko-politicka represija nad albancima od 1990-1999?

Pa cuj onda, sto ne potrazis od Slovenije, Makedonije i Bosne da ti vrate Kosovo. Ispada da su ti oni glavni krivci - majku im njihovu! :ph34r: :)


pogrešna adresa, lorde......ni u najludjim snovima ne želim natrag kosovo. Ako misliš da se cela priča sa moje strane svodi na povratak kosova u srbiju, onda il nisi čitao dobro šta sam ja pisao, il ne želiš da shvatiš moje gledište.

#65 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 20 August 2009 - 16:20

Iako nema veze sa Kosovom.... da ste samo videli sta je policija radila u Djenovi 2003-e tokom manifestacije protiv G-8 to ni pas s'maslom ne bi pojeo... i tako....


Da, tamo je radila jednom ali na Kosovu se to radilo STALNO.

Na Kosovu je takvo delovanje policije bilo izrazito obojeno antialbanstvom.

#66 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 20 August 2009 - 18:01

1981 ni jedan jedini pripadnik Savezne policije nije napustio KOsovo,to se desavalo kasnije '89 i '90 kako se zakuvalo u ostalim republikama
JNa je dejstvovala najvise iz pravca Skoplja jer je tad KOsovo pripadalo pod komandu Trece Armije koju je predvodio General Stevan Mirkovic kasnije veliki borac za ljudska prava,upotrebljena je sva moguca tehnika cak i avioni a u znacajnim objektima boravile su neprekidno jedinice JNA(PTT,RTP,Elektrokosovo)ali naravno tad niko nije nigde u svetu pisao o prekomernoj sili.

#67 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 August 2009 - 18:33

Rekao bih da je na snimku Urosevac...?...prepoznaje li neko...mozda gresim...?

Da dam mali prilog diskusiji....
Ponasanje policije sramno...lesinarski...hrabro njih 20 na jednoga...viteski nema sta
Nervira me lupanje ko maksim po diviziji univerzalnih sveznalica na ovom forumu...
Ima Vas nekoliko ocevidaca i Boja na Kosovu 1389 koliko vidim......????

....pa zdruzena Republicka Milicija posle 1981...Presh....proveri...doduse i 2009.g. je posle 1989...
...pa SSUP (predp. Savezni SUP)...Pristevac.....jel znas kojim se poslovima bavio SSUP ????........

Mozda pricate o ZOM- u ....Zdruzeni Odred Milicije sa sedistem u Ajvaliji....

Izglupirate temu za 10....svaka cast
Posteno bi bilo prstom pokazati na svakog idiota koji to zasluzi i ne nalaziti opravdanja za bilo kakve zlocine...
Pa cak da je ovaj premlaceni omladinac-demonstrant prosao bez ikakvih i najmanjih povreda (sto ne verujem) to je tipican zlocin...bar Tesko Krivicno Delo za koje je zaprecena golema kazna...ali
Uzgred na snimku je Policija/Milicija iz Srbije.....


P.S. Na glupa pitanja ne dajem odgovore

#68 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 20 August 2009 - 20:06

1981 ni jedan jedini pripadnik Savezne policije nije napustio KOsovo,to se desavalo kasnije '89 i '90 kako se zakuvalo u ostalim republikama
JNa je dejstvovala najvise iz pravca Skoplja jer je tad KOsovo pripadalo pod komandu Trece Armije koju je predvodio General Stevan Mirkovic kasnije veliki borac za ljudska prava,upotrebljena je sva moguca tehnika cak i avioni a u znacajnim objektima boravile su neprekidno jedinice JNA(PTT,RTP,Elektrokosovo)ali naravno tad niko nije nigde u svetu pisao o prekomernoj sili.


Ja nisam naveo nikakav datum ili vreme kada su se Slovenci i Hrvati(policija) povukli ali znam da su se povukli..ti mozhda znash kada pa nam napishi,,ali napishi i razloge zashto su se povukli

Pa ja sam samo odgovorio na stidljivo postavljeno pitanje kakav je bio nacionalni sastav policije koja tuce tog nesretnika..jer on pominje Albance, Slovence, Hrvate ....u 1990.

Edited by PRESHEVARI, 20 August 2009 - 20:10.


#69 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 August 2009 - 20:55

Pa ja sam samo odgovorio na stidljivo postavljeno pitanje kakav je bio nacionalni sastav policije koja tuce tog nesretnika..jer on pominje Albance, Slovence, Hrvate ....u 1990.


taj isti tip ce ti reci da su slovenija i hrvatska (posebno slovenija) pomagale "secesioniste" i "teroriste" na kosovu novcem i drugom logistikom tokom osamdesetih... samo da bi onda rekao da su ti slovenci ili hrvati bili ti (a nikako srbi!) koji su batinali demonstrante. nemoj od njega ocekivati nesto ozbiljno, covek laze koliko je tezak i to non-stop.

#70 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 August 2009 - 07:37

Ja nisam naveo nikakav datum ili vreme kada su se Slovenci i Hrvati(policija) povukli ali znam da su se povukli..ti mozhda znash kada pa nam napishi,,ali napishi i razloge zashto su se povukli

Pa ja sam samo odgovorio na stidljivo postavljeno pitanje kakav je bio nacionalni sastav policije koja tuce tog nesretnika..jer on pominje Albance, Slovence, Hrvate ....u 1990.


u par navrata su forumaši koji ne lažu nikad napisali da je odred milicije iz Slovenije napustio Kosovo 1981 zbog enslaganja sa metodama koje su primenjene
naravno da to nije tačno jer 1981 niko nije napuštao Kosovo ali već 1989 i 1990 jeste i rekao sam zašto,već su bili sukobi politički između srbije i Slovenije
to što Unbeliver misli da je nešto naučuo od Nemaca pa da ako nešto ponovi milion puta to mora da je istina to je samo dokaz njegove pamet!

#71 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 21 August 2009 - 10:03

^ video ne laze, perkice. mozes ti lagati koliko hoces, ali video ne laze..

#72 SINKO

SINKO
  • Banned
  • 134 posts

Posted 21 August 2009 - 10:33

Da, tamo je radila jednom ali na Kosovu se to radilo STALNO.

Na Kosovu je takvo delovanje policije bilo izrazito obojeno antialbanstvom.



Tamo je radila jednom zato sto se jednom odrzao samit, bilo je jedno ali vredno,cilj batinanja je prekid demonstracija. Veoma jednostavno i veoma surovo, poruka jasna nemojte demonstrirati . Tada su brutalno pretuceni pacifisti dok Black bolk niko nije dirao. Nije mi cilj da opravdavam zandare ali shvatite da su oni bili i jesu itekako surovi i prema srbima, niz je takvih primera. Bilo je obojeno antialbanstvom zato sto su protesti bili obojeni albanstvom, sto nikako ne opravdava onakvo prebijanje jedne osobe,i mnoge druge situacije koje ste preziveli.
Pre nekoliko godina na mene je nasrnuo zandar na konju vrancu nedaleko od stadiona , dok sam sedeo pijuckao pivo i jeo pljeskavicu...nisam ni sanjao da je to nelegalno.

#73 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 August 2009 - 10:34

^ video ne laze, perkice. mozes ti lagati koliko hoces, ali video ne laze..


"sex,laži i video trake"

#74 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 21 August 2009 - 11:09

"sex,laži i video trake"


sex, lazi i VJ uniforme. :ph34r:

#75 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 August 2009 - 11:34

sex, lazi i VJ uniforme. :ph34r:


jok biće bolje sa UQK unifomama pogotovo onim kupljenim za 10 maraka :)

ako nešto imaš da kažeš skupi hrabrosti pa kaži,nemoj da vrdaš okolo naokolo!