Jump to content


Photo

Delovanje VJ i MUP-a na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
88 replies to this topic

#46 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 20 August 2009 - 13:21

Pazljivo sam pregledao video i baz zelje, i mogucnosti da se dublje bavim analizom onoga sto se vidi na snimku, moramo da se zapitamo, makar u sebi, stidljivo, koji je nacionalni sastav milicije koja je tada bila na Kosovu i koja je iz svih republika bila upucivana kao ispomoc miliciji na Kosovu, koja je, bila vrlo mesovita
Na na komandnim mestima su se uvek nalazili albanci, sto je i normalno! Jel' da?


U javnoj bezbednosti rukovodeci kadar albanci
U Drzavnoj bezbednosti rukovodeci kadar albanci

Koliko ja znam, srba vrlo malo, turaka jos manje, a o nama ostalima u pojmu statisticke greske, ili u tragovima.


Da li ovaj snimak govori samo o upotrebi sile/prekomernoj upotrebi sile ili upotrebi drugih mera i sredstava prinude, je za diskusiju, ili ima za cilj a nam pojasni ko je sve ucestvovao u premlacivanju NN osobe sa snimka, o kojoj ne znamo nista, kao ni o razlozima primene sile, nadam se da je bila u skladu sa ovlascenjima narodne milicije, e, ako nije, onda reba utvrditi ko je ucestvovao u radnjama i protiv njih pokrenuti postupke pred sudovima po mesnoj nadleznosti.

Sta, ako su milicajci koji ga tuku slovenci, znamo da je tih godina jedna velika jdinica iz slovenije upucena na Kosovo, kao ispomoc.
Da li ce to uzrokovati zahladjenje odnosa Kosova i Slovenije?
Iz Skoplja je, takodje dosla velika jedinica milicije, iz BiH takodje.

Bilo je, normalno, milicije iz svih bratskih republika, a "vaspitne palice ' bez taximetra, pa udri.


Pelivan, 1990-te albanci su demonstrirali da im se vrati autonomija. Trazili su da oni sami odlucivaju o njima, a ne rukovodstvo iz Beograda (sto je bio cilj ukidanja autonomije). Kao odgovor su dobili brutalnu intervenciju policije. Policija je bila Republike Srbije. Poruka koja je bila politicke prirode i bila je ispracena metodom policiske represije i terora. Slike koje gledamo znace sledece: "Evo ovo vi Albanci mozete da dobijete u Srbiji, ukoliko ne zasutite." Dakle: "Vase je mesto u drustvu da budete potcinjeni a ako to ne zelite biti - nas nacin komunikacije s vama su batine!"

Koje su nacionalnosti bili oni koji su tukli je sasvim irelevantno, i ne relativizira politicku poruku. CAk i da su bili svi albanci (a nisu) to nije bitno, isto kao sto hrvatska nacionalna pripadnost Vojislava Seselja nije relevatna informacija u analizi njegovog politickog i kriminalnog delovanja.

ps. dobrodosao na forum. Mislim da bi bilo uputno da proverevas informacija koje postujes na forumu u pogledu njihove tacnosti, posebno kad katergoricno tvrdis nesto sto ne apsultno netacno (primera radi: Sediste katolicke biskupije je uvek bilo u Prizrenu, Albanci nikad nisu bili vecina u polickim snagama SAP Kosovo, itd, itd). Kad bismo svi pisali neproverene informacije, diskusija ne bi licila na nista....

Edited by LordLights, 20 August 2009 - 13:23.


#47 Pelivan

Pelivan
  • Banned
  • 162 posts

Posted 20 August 2009 - 14:16

ps. dobrodosao na forum. Mislim da bi bilo uputno da proverevas informacija koje postujes na forumu u pogledu njihove tacnosti, posebno kad katergoricno tvrdis nesto sto ne apsultno netacno (primera radi: Sediste katolicke biskupije je uvek bilo u Prizrenu, Albanci nikad nisu bili vecina u polickim snagama SAP Kosovo, itd, itd). Kad bismo svi pisali neproverene informacije, diskusija ne bi licila na nista....


hvala, na dobrodoslici,
Evo ovako:
Moja greska i ja je ispravljam
Do devedesetih godina Katolicka biskupija je bila Skopsko-prizrenska biskupija, sa sedištem u Skoplju, odnosno s' pomoćnim biskupom u Prizrenu. Ali sada ima novi status, kao Apostolska Administratura sa sedištem u Prizrenu i sa svojim zaređenim biskupom.
Radi se na tome da se oformi nova Prishtinska biskupija i da se sediste te biskupije premesti u Pristinu u novosagradjenu Katolicku crkvu posvećenu Blaženoj Majci Tereziji.

U Urosevcu je najveca Katolicka Zupa od 24 koliko ih je na Kosovu i uvek najcenjeniji zupnik, koji je '90 zbog odvajanja Makedonije preuzeo funkciju koordinatora sa Skopskom biskupijom, pa sve do sredine '99

Molim te, u cilju pojasnjenja, navedi mi jednog neAlbanca (kako ruzna kovanica!) na rukovodecem mestu u SUP-u tog vremena, da bi parirao mojim podacima a ja cu ti nabrojati Albance rukovodioce SUP-a

#48 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 20 August 2009 - 14:19

Koje su nacionalnosti bili oni koji su tukli je sasvim irelevantno, i ne relativizira politicku poruku. CAk i da su bili svi albanci (a nisu) to nije bitno, isto kao sto hrvatska nacionalna pripadnost Vojislava Seselja nije relevatna informacija u analizi njegovog politickog i kriminalnog delovanja.



o itekako je bitno, dragi moj lorde, itekako, jer ako su oni batinaši sa snimka bili i slovenci i bosanci i makedonci onda ono nije teror srpske policije, nego savezne (SFRJ) policije....a to onda ipak znači da se može spekulisati i o pozadini tabačenja.....jer onda je pozadina više borba protiv secesionizma iz SFRJ nego borba za veliku srbiju.......osim ako nemaš neko drugo adekvatno objašnjenje zašto bi slovenci, bošnjaci, hrvati pa i albanci pendrečili protivnike velikosrpske politike?

#49 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 August 2009 - 14:21

jer onda je pozadina više borba protiv secesionizma iz SFRJ nego borba za veliku srbiju.


batinati civile demonstrante je borba protiv seceniozma a? za tebe ljubitelja ahmadinedzada znam da je bijanje demonstranata dobra stvar nego nemoj ovde da se pravis previse pametnim jer znamo da nemas taj kapacitet.

#50 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 20 August 2009 - 14:25

batinati civile demonstrante je borba protiv seceniozma a? za tebe ljubitelja ahmadinedzada znam da je bijanje demonstranata dobra stvar nego nemoj ovde da se pravis previse pametnim jer znamo da nemas taj kapacitet.


jel to oni sa kamenčićima i koktelčićima? nego, nije to poenta, poenta je dal je batinanje bilo za spas SFRJ ili za uspon srbije? Promašio si poentu mog posta potpuno......

#51 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 20 August 2009 - 14:25

o itekako je bitno, dragi moj lorde, itekako, jer ako su oni batinaši sa snimka bili i slovenci i bosanci i makedonci onda ono nije teror srpske policije, nego savezne (SFRJ) policije....a to onda ipak znači da se može spekulisati i o pozadini tabačenja.....jer onda je pozadina više borba protiv secesionizma iz SFRJ nego borba za veliku srbiju.......osim ako nemaš neko drugo adekvatno objašnjenje zašto bi slovenci, bošnjaci, hrvati pa i albanci pendrečili protivnike velikosrpske politike?


Cekaj ti kazes da su Slovenci, Makedonci i Albanci (sic!)ispratili policiju da se "bori" protiv albanskih protesta protiv ukidanja autonomije od strane Slobodana Milsevica i Republike Srbije?

Ko je poslao tu policiju?
Koji drzavni organ su rukovodio akcijom?
Ciji polticki cilj je bio ukidanje kosvske autonomije?
Ciji politicki cilj je bio gusenje albanskih protesta protiv ukidanja autonomije?
Ko je profitirao operacijom?

Ne bi trebao biti genije odgovoriti na ovo pitanja. Samo trebas biti iskren. Probaj....

Edited by LordLights, 20 August 2009 - 14:26.


#52 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 August 2009 - 14:27

jel to oni sa kamenčićima i koktelčićima? nego, nije to poenta, poenta je dal je batinanje bilo za spas SFRJ ili za uspon srbije? Promašio si poentu mog posta potpuno......


promasio si ti ceo pdf a niko nista ne kaze. deponija je drugde. sta kaze ahmadinedzad - ok je batinati civile koji demonistriraju jel' tako?

#53 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 20 August 2009 - 14:40

Cekaj ti kazes da su Slovenci, Makedonci i Albanci (sic!)ispratili policiju da se "bori" protiv albanskih protesta protiv ukidanja autonomije od strane Slobodana Milsevica i Republike Srbije?

Ko je poslao tu policiju?
Koji drzavni organ su rukovodio akcijom?
Ciji polticki cilj je bio ukidanje kosvske autonomije?
Ciji politicki cilj je bio gusenje albanskih protesta protiv ukidanja autonomije?
Ko je profitirao operacijom?

Ne bi trebao biti genije odgovoriti na ovo pitanja. Samo trebas biti iskren. Probaj....


ma nema problema,....

1. savezni SUP po nalogu vlade.
2. republički i pokrajinski SUP / uz podsećanje da pokrajinski nije bio jednonacionalan /
3. srpski, koji su pokušavali da ostvare preko saveznih organa
4. isto
5. SM,.....


promasio si ti ceo pdf a niko nista ne kaze. deponija je drugde. sta kaze ahmadinedzad - ok je batinati civile koji demonistriraju jel' tako?


pa khm....jeste....eno batinaju i u italiji /antiglobalisti/, i u danskoj /prilikom rušenja onog hostela recimo/, čak i u USA(of)A / riots in LA/...idi na youtube, pa traži......

#54 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 20 August 2009 - 14:42

ma nema problema,....

1. savezni SUP po nalogu vlade.
2. republički i pokrajinski SUP / uz podsećanje da pokrajinski nije bio jednonacionalan /
3. srpski, koji su pokušavali da ostvare preko saveznih organa
4. isto
5. SM,.....


Ok, dakle ukidanje autonomije i uvodjenje drzavnog terora nad albancima je bio projekat Srbije koji su izveli Slovenije, Makedonija,Bosna i sami albanci? Mozemo li se time sloziti?

#55 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 August 2009 - 14:45

Ok, dakle ukidanje autonomije i uvodjenje drzavnog terora nad albancima je bio projekat Srbije koji su izveli Slovenije, Makedonija,Bosna i sami albanci? Mozemo li se time sloziti?


to je po onoj staroj srbija ne ucestvuje u ratovima slobo-slobodanskoj logici.

#56 SINKO

SINKO
  • Banned
  • 134 posts

Posted 20 August 2009 - 14:45

Bejase pomenute demonstracije iz daleke nam 68-me, covek iznese cudjenje,zaprepascenje itd. ali vestim driblingom nadjosmo se opet u 90-oj gde policija brutalno prebija jednu osobu! Hm bas interesantno! Dali me utisak vara ili opis demonstracija iz
68-me je nekome zasmetao....

Iako nema veze sa Kosovom.... da ste samo videli sta je policija radila u Djenovi 2003-e tokom manifestacije protiv G-8 to ni pas s'maslom ne bi pojeo... i tako....

#57 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 20 August 2009 - 14:49

hvala, na dobrodoslici,
Evo ovako:
Moja greska i ja je ispravljam

U Urosevcu je najveca Katolicka Zupa od 24 koliko ih je na Kosovu i uvek najcenjeniji zupnik, koji je '90 zbog odvajanja Makedonije preuzeo funkciju koordinatora sa Skopskom biskupijom, pa sve do sredine '99

Molim te, u cilju pojasnjenja, navedi mi jednog neAlbanca (kako ruzna kovanica!) na rukovodecem mestu u SUP-u tog vremena, da bi parirao mojim podacima a ja cu ti nabrojati Albance rukovodioce SUP-a


Ispravka je ok. Nije se govorilo o tome gde je najveca Zupa, vec o tome gde je sediste - tako da je irelevantno sve ovo ostalo sto si napisao

Nemam pojma ko je bio na celu MUPa. Ali tvrditi da je posle ukidanja autonomije, policija bila vodjena od Albanaca, da su policijajci i nacalnici bili vecinom albanci i da krivica za gusenje albanskih zahteva za vracanje autonomije i batine koji su dobili albanci je kod albanskih nacalnika je neverovatno distorzija istine. Osim ako ne uzmes Rahmana Morinu i Sejda Bajramovica kao reprezenta albanskog naroda na Kosovu....

#58 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 20 August 2009 - 14:51

Ok, dakle ukidanje autonomije i uvodjenje drzavnog terora nad albancima je bio projekat Srbije koji su izveli Slovenije, Makedonija,Bosna i sami albanci? Mozemo li se time sloziti?


bez državnog terora i potpisujem. Policija ovih republika i albanci u sastavu pokrajinskog i republičkog SUPa Srbije da bude preciznije.

#59 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 August 2009 - 14:54

Policija ovih republika i albanci u sastavu pokrajinskog i republičkog SUPa Srbije da bude preciznije.


ovaj je potpuno izgubio vezu s realnoscu. covek sanja o nekakvim albancima "republickog SUPa Srbije" koji biju druge albance 1990e (!). koju dozu iracionalnosti jedan covek moze da ima da pise ovako nesto, to necu ni da znam..

#60 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 20 August 2009 - 15:01

bez državnog terora i potpisujem. Policija ovih republika i albanci u sastavu pokrajinskog i republičkog SUPa Srbije da bude preciznije.


Dakle nije bilo otpustanje 123.000 albanaca, batinanje, ubistva, policisko-politicka represija nad albancima od 1990-1999?

Pa cuj onda, sto ne potrazis od Slovenije, Makedonije i Bosne da ti vrate Kosovo. Ispada da su ti oni glavni krivci - majku im njihovu! :ph34r: :)