Jump to content


Photo

Delovanje VJ i MUP-a na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
88 replies to this topic

#76 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 21 August 2009 - 12:14

rekao sam je sve sto sam hteo reci, a ti vrtlaj kako na videu nije srpska milicija vec slovenci i hrvati. inace poznata prica nacionalista - nismo to mi, majke nam...

#77 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 21 August 2009 - 12:19

Djevdet Hamza, tadasnji sekretar Pokrajinskog SUP-a, u rangu ministra.


Sadašnji direktor kosovske policije Šeremet Ahmeti mora da je dobro upoznat sa delovanjem policije na Kosovu, u periodu od 1972-2009., sem u periodu kada je bio u zatvoru.
Mogao bi da napiše neku knjigu o tome.

Zna li neko, zašto je osuđen na 6,5 godina zatvora ?

Spoiler! --Click here to view--

Edited by maara, 21 August 2009 - 13:07.


#78 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 21 August 2009 - 12:21

Zna li neko, zašto je osuđen na 6,5 godina zatvora ?


ma osudili ga neki slovenci i hrvati. nije glasao.

#79 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 August 2009 - 12:27

rekao sam je sve sto sam hteo reci, a ti vrtlaj kako na videu nije srpska milicija vec slovenci i hrvati. inace poznata prica nacionalista - nismo to mi, majke nam...


ti nisi baš glup koliko se praviš da jesi!
posle će biti nisi se dobro odrazio i pisma podrške sa svih strana

#80 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 21 August 2009 - 13:42

Sadašnji direktor kosovske policije Šeremet Ahmeti mora da je dobro upoznat sa delovanjem policije na Kosovu, u periodu od 1972-2009., sem u periodu kada je bio u zatvoru.
Mogao bi da napiše neku knjigu o tome.

Zna li neko, zašto je osuđen na 6,5 godina zatvora ?


Znaci samo ti taj "podatak" fali? Pitaj Radmilo Bogdanovica, on sve zna, kao i ti!

#81 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 21 August 2009 - 13:52

Pitaj Radmilo Bogdanovica,


Podatke o Ahmetiju sam prepisao iz njegove autobiografije, postavljene na sajtu kosovske policije.
U nekim emisijama na B92, je govoreno o tome, da je grupa bivših funkcionera pokrajinskog SUP-a, početkom 90-ih formirala paralelno ministarstvo policije, i da je na čelu bio neki kosovski Bošnjak.
Da li je i Ahmeti bio u toj grupi, pa je zbog toga uhapšen 1994. godine ?

#82 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 21 August 2009 - 13:55

zaista, zašto je ovaj Šeremet Ahmeti bio osudjen na 6 i kusur godina? konkretno?

#83 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 August 2009 - 14:15

Podatke o Ahmetiju sam prepisao iz njegove autobiografije, postavljene na sajtu kosovske policije.
U nekim emisijama na B92, je govoreno o tome, da je grupa bivših funkcionera pokrajinskog SUP-a, početkom 90-ih formirala paralelno ministarstvo policije, i da je na čelu bio neki kosovski Bošnjak.
Da li je i Ahmeti bio u toj grupi, pa je zbog toga uhapšen 1994. godine ?


taj "glavni"je bio iz Sijerinske banje ili okoline naći ću njegovo ime,koliko se ja sećam policiji Kosova vodio je Karakushi Jusuf i oko njega je bila neka priča da je "kriv"ali nisam siguran da je i osuđen,kasnije su mnogi od nekadašnjih oficira policije postali značajni u UQK(FAdilj Suljević,Nuredin Ibishi,Floki Maljoku)

Edited by perkos, 21 August 2009 - 14:15.


#84 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 21 August 2009 - 17:28

zaista, zašto je ovaj Šeremet Ahmeti bio osudjen na 6 i kusur godina? konkretno?

1999. tokom NATO bombardovanja prebačen u zatvor Dubrava., a juna 1999. u zatvor u Sremskoj Mitrovici.

Znachi bio je tu kada se dogodio onaj stravicni masakar zatvorenika u Dubravi...kako li se spasio?

#85 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 21 August 2009 - 17:44

1999. tokom NATO bombardovanja prebačen u zatvor Dubrava., a juna 1999. u zatvor u Sremskoj Mitrovici.

Znachi bio je tu kada se dogodio onaj stravicni masakar zatvorenika u Dubravi...kako li se spasio?


jebeš ga, možda je imao "poseban tretman"....ipak je on "njihov"....znaš kako se kaže, jednom pandur,uvek pandur...... :ph34r:


no znaš li ti za šta je on konkretno osudjen?

#86 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 21 August 2009 - 18:06

jebeš ga, možda je imao "poseban tretman"....ipak je on "njihov"....znaš kako se kaže, jednom pandur,uvek pandur...... :ph34r:


no znaš li ti za šta je on konkretno osudjen?


Ne znam ali mogu saznati i ukoliko niko ne odgovori na ovo pitanje pozvacu drugara ( u Prishtini) koji zna.

#87 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 August 2009 - 18:19

posle deset godina setili se novinari iz Srbije da im se troje kolega vode kao nestali na KOsovu,bila reportaza o Slavuju i Perendic(ako se dobro secam prezimena)i pomenuli Knezevica,najvljuju da ce pisati Eulexu i slicne aktivnosti.

#88 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 22 August 2009 - 23:37

posle deset godina setili se novinari iz Srbije da im se troje kolega vode kao nestali na KOsovu,bila reportaza o Slavuju i Perendic(ako se dobro secam prezimena)i pomenuli Knezevica,najvljuju da ce pisati Eulexu i slicne aktivnosti.


Perenic Ranko..radio sam sa njegovom zhenom ..prava tragedija.

#89 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 23 August 2009 - 20:59

zaista, zašto je ovaj Šeremet Ahmeti bio osudjen na 6 i kusur godina? konkretno?



Bilo je formirana sluzba DB, tada proglasene ali nepriznate Republike Kosovo i njen sef bio Alija Mehmedovic, rodom iz Medvedje, zavrsio Vojnu akademiju, nakon otkrivanja osudjen na 7 ili 11 godina robije.

Seremet Ahmeti je bio u MUP republike Kosovo, osudjen na 6.5 godina.

Ministarstvo odbrane bilo je poveren Hajzer Hajzeraju, osudjenom na 7 godina.


Prvo su osudjeni clanovi Ministarstva odbrane republike Kosovo, januara 1994. Zamenik Hajzeraju je bio Haxhi Ferati. U grupi osudjenih iz MO bio je i Ejup Draga. Sa najvisim cinom bio je pukovnik Berisha.

Sudjenje otkrivenim clanovima DB i MUP-a obavljeno je 7-8 meseci kasnije. Fadilj Suljevic i Nuredin Ibishi pripadaju otkrivenom MUP-u Republike Kosovo.

Organizovanje DB, MUP-a i MO proglasene ali medjunarodno nepriznate Republike Kosovo, pripisuje se Kolj Berishi i Fehmi Aganiju. Ibrahim Rugova nikad se nije izjasnio oko organiziranja ovih ministarstva tada proglasene Republike.

Edited by Lorenz, 23 August 2009 - 21:24.