Jump to content


Photo

KK Partizan 2009/10.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46093 replies to this topic

#2176 mastro mostro

mastro mostro
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 13 July 2009 - 13:16

Za sada sastav broji sledeća imena:


1 Aleksić , ili neki stranac
1-2 Rašić
1-2 Božić
2 Sinovec
2-3 Mitrović



3-2 Haus, ili neki stranac
3 Milošević
3-4 Veseli



4 Milojević
4-5 Lešić



5-4 Rakočević
5 Marić
5 Vraneš, ili stranac (5-4)



Pitanje je da li je dolazak Miloja zatvorio poziciju 4, na kojoj smo potencijalno tanki, pogotovu u slučaju neke povrede. Ja još uvek vidim prostor za Dašića koji može i 3 i 4 da pokrije. U slučaju najavljenog povratka Hausa, Veseli bi prelazio na četvorku, što bi sa snažnom peticom moglo i da prođe.



Sve mi se više čini da će ova sezona biti odigrana sa tri različite petice, koje će podeliti minute, ali mi se čini da ćemo imati poziciju 5 u sistemu igre. Sva tri centra koja imamo su različita i po visini, konstituciji i načinu igre, što može da bude velika prednost, jer omogućava sijaset varijanti u igri. Ako Vraneš ode očekujem neku zamenu, tipa neka atletska 4 ko što je lane bio Lazme. O Bobiju sam prestao da sanjarim.



Plašim se da je bekovska linija zatvorena, iako mi na prvi pogled deluje tanana, jer ne vidim ko bi tu mogao da se dovede, ali bih se iskreno obradovao dolasku nekog dobrog šutera. Još kad bi bio dobar u kontroli lopte i prodoru... Jedina nada je okončanje Letnje lige, i priključivanje našoj američkoj turneji nekog neafirmisanog a kvalitetnog „otpadnika“ za ovu NBA sezonu.



Gorenavedenih igrača ima 13, i svako dodatno pojačanje bez prethodnog otpuštanja nekog od postojećih igrača, pretilo bi prenatrpavanjem pozicija.

#2177 ezoterista

ezoterista
  • Members
  • 426 posts

Posted 13 July 2009 - 13:22

Da li je neko uzivo gledao Savu Lesica? Ja sam video samo jednu njegovu sliku i tu deluje kao izuzetan atleta, ali sam svestan da sa jedne slike covek ne moze nista da vidi, pa me zato zanima. Novica je, po nekim mojim shvatanjima, bio manji talenat od vecine nasih mladih igraca, pa je sada jedan od najboljih(borbenost i ogromna volja su ucinili svoje). Nadam se da uprava zna sta radi, jer smo trenutno tanki kao flis papir :ph34r: .

#2178 bane12

bane12
  • Members
  • 416 posts

Posted 13 July 2009 - 13:25

A ne nego Savu Savanovića :ph34r:


Pa po svemu sudeci Lesic (Savanovic vampire) je najblizi, mada smo se svi nadali nekom Djekicu ili sl... U svakom slucaju, imamo cemu da se nadamo i ove godine, meni licno je sad nekako lakse nego u ovo vreme prosle godine, jbg, volim kad je reket pun (kako neko rece misica), prosle godine smo bili u experimentu, doduse potpuno uspelom...

#2179 Blue_Sky

Blue_Sky
  • Members
  • 676 posts

Posted 13 July 2009 - 13:29

Da li je neko uzivo gledao Savu Lesica? Ja sam video samo jednu njegovu sliku i tu deluje kao izuzetan atleta, ali sam svestan da sa jedne slike covek ne moze nista da vidi, pa me zato zanima. Novica je, po nekim mojim shvatanjima, bio manji talenat od vecine nasih mladih igraca, pa je sada jedan od najboljih(borbenost i ogromna volja su ucinili svoje). Nadam se da uprava zna sta radi, jer smo trenutno tanki kao flis papir :) .


Ja sam ga par puta video samo onako u prolazu. Po gradji jeste atleta. Cuo sam oprecne stvari o njemu. Recimo vlasnici Superfunda(jedan veliki navijac Partizana a drugi Zvezde), kazu da je decko ok. Neki drugi ljudi su mi rekli da voli ispucavanje(kod Duleta to sigurno nece moci), ima meku ruku, ne voli previse da trenira(opet Dule to nece dozvoliti) i da nije bas disciplinovan(opet tu je Dule ili out) :ph34r:

#2180 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 13 July 2009 - 13:44

Do mojega ako posle ovoga sto smo videli na univerzijadi Dule ozbiljno racuna na Aleksica i Milosevica.Todoric je rekao da nam treba otprilike jos 2 igraca i da ce razgovarati sa nekim bivsim Partizanovcima o povratku.Posle Milojevog povratka prioritet bi morao da bude dovodjenje dobrog pleja.Suludo je ocekivati da trio Rasic,Bozic,Aleksic moze da iznese celu sezonu na ledjima,pogotovo u EL.Prosle godine smo i sa Tepicem imali velikih problema u organizaciji i nismo mogli po 7,8 minuta da damo kos.Kako bi li to tek izgledalo bez njega?Bez jedne prave jedinice koja moze ako zatreba da utrpa 20 poena nista .Pretpostavljam da bi to bio neki Amer.A taj drugi povratnik bi pre mogao da bude Kecman nego Haus.Dule bi svojim iskustvom itekako pomogao na pozicijama 2 i 3.Omogucio bi Veselom da vise bude na 4 a ne bi ni krao minutazu ovim klincima na beku.

#2181 Blue_Sky

Blue_Sky
  • Members
  • 676 posts

Posted 13 July 2009 - 13:46

Do mojega ako posle ovoga sto smo videli na univerzijadi Dule ozbiljno racuna na Aleksica i Milosevica.Todoric je rekao da nam treba otprilike jos 2 igraca i da ce razgovarati sa nekim bivsim Partizanovcima o povratku.Posle Milojevog povratka prioritet bi morao da bude dovodjenje dobrog pleja.Suludo je ocekivati da trio Rasic,Bozic,Aleksic moze da iznese celu sezonu na ledjima,pogotovo u EL.Prosle godine smo i sa Tepicem imali velikih problema u organizaciji i nismo mogli po 7,8 minuta da damo kos.Kako bi li to tek izgledalo bez njega?Bez jedne prave jedinice koja moze ako zatreba da utrpa 20 poena nista .Pretpostavljam da bi to bio neki Amer.A taj drugi povratnik bi pre mogao da bude Kecman nego Haus.Dule bi svojim iskustvom itekako pomogao na pozicijama 2 i 3.Omogucio bi Veselom da vise bude na 4 a ne bi ni krao minutazu ovim klincima na beku.


Dule Kecman je sam rekao da ga niko iz Partizana nije kontaktirao, mada se mozda nesto i promeni pa on bude taj drugi povratnik sto bih iskreno voleo.
Po nekim mojim informacijama drugi povratnik bi lako mogao da bude Haus.

#2182 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 13 July 2009 - 13:49

Todoric je rekao da nam treba otprilike jos 2 igraca i da ce razgovarati sa nekim bivsim Partizanovcima o povratku.


Ovo je izgovorio i pre nego sto smo znali da ce Maric potpisati za nas...

Ne bih ga ja previse drzao za rec, jer mi mnogo zavisimo od trzista. Ukoliko neki igraci ne potpisu ugovore bice na raspolaganju za relativno mali novac.

Sto bi konkretno znacilo, ukoliko nijedan ozbiljan tim ne potpise Dasica da kraja Avgusta vrlo verovatno ce obestecenje biti znatno manje nego sto je sad, a i njegovo potrazivanje...

#2183 ezoterista

ezoterista
  • Members
  • 426 posts

Posted 13 July 2009 - 13:50

Ovo bi trebalo da je slika Save Lesica. :ph34r:

Attached Files



#2184 Blue_Sky

Blue_Sky
  • Members
  • 676 posts

Posted 13 July 2009 - 13:53

Ovo je izgovorio i pre nego sto smo znali da ce Maric potpisati za nas...

Ne bih ga ja previse drzao za rec, jer mi mnogo zavisimo od trzista. Ukoliko neki igraci ne potpisu ugovore bice na raspolaganju za relativno mali novac.

Sto bi konkretno znacilo, ukoliko nijedan ozbiljan tim ne potpise Dasica da kraja Avgusta vrlo verovatno ce obestecenje biti znatno manje nego sto je sad, a i njegovo potrazivanje...


Mislim da ce neki amer ako uprava bude zelela doci u septembru(naravno ako Haus ne potpise iz nekog razloga). Tada ce se trziste popuniti i verovatno ce se pojaviti neki manje vise anonimni likovi koji nas mogu zadovoljiti svojim kvalitetom i cenom.

#2185 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 13 July 2009 - 13:59

Pitanje je da li je dolazak Miloja zatvorio poziciju 4, na kojoj smo potencijalno tanki, pogotovu u slučaju neke povrede. Ja još uvek vidim prostor za Dašića koji može i 3 i 4 da pokrije. U slučaju najavljenog povratka Hausa, Veseli bi prelazio na četvorku, što bi sa snažnom peticom moglo i da prođe.
Plašim se da je bekovska linija zatvorena, iako mi na prvi pogled deluje tanana, jer ne vidim ko bi tu mogao da se dovede, ali bih se iskreno obradovao dolasku nekog dobrog šutera. Još kad bi bio dobar u kontroli lopte i prodoru... Jedina nada je okončanje Letnje lige, i priključivanje našoj američkoj turneji nekog neafirmisanog a kvalitetnog „otpadnika“ za ovu NBA sezonu.


1. To zavisi samo od toga da li Dule planira Veselog na trojci ili četvorci. Odigrao je sjajno na trojci, ali ipak imajte u vidu da dečko ima 211. Ako Dule planira da on odigra bar 15-ak minuta na četiri, onda smo mi tu poziciju zatvorili. Ja se ipak nadam dovođenju Dašića gde bi se on i Veseli menjali i na 3 i na 4, otvorilo bi se bukvalno milion kombinacija.

2. Za ovo prvo nisam siguran šta Dule planira, ali sam za ovo drugo siguran da nije tako. Čak sam i uveren da treba da dođu dva beka - kec i dvojka. Nadam se da za Aleksića neće biti mesta u timu, a moguće da i Mitrović odigra sezonu u mladom timu.
********

Ja sam gledao Savu uživo prošle godine, već sam pisao o tome. Dečko ima jako širok raspon napadakih mogućnosti i dobar je atleta. Verujte ima ima tu materijala za rad, a videćemo kako će se on adaptirati i napredovati. Očekujem da dobije 10 minuta po tekmi ove sezone.

#2186 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 13 July 2009 - 14:02

Mislim da vise ni Dule ne veruje da od Brace moze biti nesto...

U interesu je Partizana da se oslobodi njega. Ono sto je pokazao na Univerzijadi je ispod svakog proseka. Igrali smo protiv izuzetno slabih ekipa i ukoliko protiv njih nije mogao da se dokaze ja zbilja ne znam sta vise cekati...

#2187 ChrisJudd

ChrisJudd
  • Members
  • 925 posts

Posted 13 July 2009 - 14:05

1. To zavisi samo od toga da li Dule planira Veselog na trojci ili četvorci. Odigrao je sjajno na trojci, ali ipak imajte u vidu da dečko ima 211. Ako Dule planira da on odigra bar 15-ak minuta na četiri, onda smo mi tu poziciju zatvorili. Ja se ipak nadam dovođenju Dašića gde bi se on i Veseli menjali i na 3 i na 4, otvorilo bi se bukvalno milion kombinacija.

2. Za ovo prvo nisam siguran šta Dule planira, ali sam za ovo drugo siguran da nije tako. Čak sam i uveren da treba da dođu dva beka - kec i dvojka. Nadam se da za Aleksića neće biti mesta u timu, a moguće da i Mitrović odigra sezonu u mladom timu.
********

Ja sam gledao Savu uživo prošle godine, već sam pisao o tome. Dečko ima jako širok raspon napadakih mogućnosti i dobar je atleta. Verujte ima ima tu materijala za rad, a videćemo kako će se on adaptirati i napredovati. Očekujem da dobije 10 minuta po tekmi ove sezone.

+ Miloje, jako optimistično shvatanje termina "otprilike dvojica" :ph34r:

#2188 Blue_Sky

Blue_Sky
  • Members
  • 676 posts

Posted 13 July 2009 - 14:12

Mislim da vise ni Dule ne veruje da od Brace moze biti nesto...

U interesu je Partizana da se oslobodi njega. Ono sto je pokazao na Univerzijadi je ispod svakog proseka. Igrali smo protiv izuzetno slabih ekipa i ukoliko protiv njih nije mogao da se dokaze ja zbilja ne znam sta vise cekati...


Iskreno nadao sam se da ce Braca na Univerzijadi pored Keselja, Bjelice, Paunica, Protica, Stimca i ostalih da kida. Ipak je iskusniji od njih bar za neko minimalno igranje u Euroligi i dve titule o kojima pomenuti mogu za sada samo da sanjaju. Medjutim, Braca na terenu deluje skroz uplaseno, igra u nekom grcu, kao da se sklanja od lopte a kada je dobije ima ono sa strane zabijanje pod kos koje nicemu ne vodi. Stekao sam utisak da Braca dok je u igri ima stalno osecaj prisustva duha Duleta i da odatle dolazi taj strah i grc.

#2189 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 13 July 2009 - 14:14

Pa sve to stoji, ali lagano postaje teret... Zauzima mesto u rosteru koje bi neko drugi mogao bolje da iskoristi...

#2190 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 13 July 2009 - 14:14

Ja sam pre Univerzijade branio Aleksica, a sad se razmisljam da iskoristim moderatorske mogucnosti i od sramote sve to pobrisem :ph34r: