Jump to content


Photo

KK Partizan 2009/10.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46093 replies to this topic

#2191 Blue_Sky

Blue_Sky
  • Members
  • 676 posts

Posted 13 July 2009 - 14:20

Pa sve to stoji, ali lagano postaje teret... Zauzima mesto u rosteru koje bi neko drugi mogao bolje da iskoristi...



Ma sve se nekako potajno nadam da Dule zna sta radi sa Bracom i da ce se nekom njegovom magijom do pocetka sezone Braca preporoditi i osloboditi tog grca i straha.
Za Aleksica isto gubim nadu. Cuo sam da je decko inteligentan i dobar ali kada ne ide onda ne ide.
Recimo za Tripkovica kruzi prica da ce u pravom smislu explodirati kada pored aut linije ne bude Duleta.

#2192 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 13 July 2009 - 14:22

Recimo za Tripkovica kruzi prica da ce u pravom smislu explodirati kada pored aut linije ne bude Duleta.


Kako stvari stoje jos dugo ce mu Dule biti pored aut linije :ph34r:

#2193 Blue_Sky

Blue_Sky
  • Members
  • 676 posts

Posted 13 July 2009 - 14:25

Kako stvari stoje jos dugo ce mu Dule biti pored aut linije :ph34r:


Voleo bih da se to ipak ne ostvari. Ipak je Tripko sedam godina kod nas, red je da krene stopama svojih ispisnika, uzme pare za egzistenciju, pokusa da se ostvari kao igrac u inostranstvu a i kroz obestecenje nama donese neke pare.

#2194 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 13 July 2009 - 14:27

Voleo bih da se to ipak ne ostvari. Ipak je Tripko sedam godina kod nas, red je da krene stopama svojih ispisnika, uzme pare za egzistenciju, pokusa da se ostvari kao igrac u inostranstvu a i kroz obestecenje nama donese neke pare.


Sve to stoji, ali cena i potraznja mu trenutno ne idu na ruku. Igraci njegove klase, ili bolji od njega dolaze bez obestecenja...

Timovi su se stisli i ne zele da placaju vise koliko su placali prethodnih sezona. Danas je novi predsednik CSKA rekao da svi igraci moraju da razumeju situaciju i da pristanu na reviziju ugovora. Urosu i ako se nadje klub, obestecenje ce se tesko dobiti. Mozda nesto simoblicno samo. U tom slucaju je i bolje da ostane jos jednu sezonu nego da ga damo za dz...

#2195 darkopfc

darkopfc
  • Members
  • 5,453 posts

Posted 13 July 2009 - 14:32

Timovi su se stisli i ne zele da placaju vise koliko su placali prethodnih sezona. Danas je novi predsednik CSKA rekao da svi igraci moraju da razumeju situaciju i da pristanu na reviziju ugovora. Urosu i ako se nadje klub, obestecenje ce se tesko dobiti. Mozda nesto simoblicno samo. U tom slucaju je i bolje da ostane jos jednu sezonu nego da ga damo za dz...


Najvise bih voleo da ga jos gledamo u nasem dresu, ali mislim da je on ''u svojoj glavi'' vec otisao iz Partizana! Zato mu treba omoguciti da nadje klub koji mu odgovara, pa i ako to znaci da mu se spusti cena.

Edited by darkopfc, 13 July 2009 - 14:33.


#2196 mastro mostro

mastro mostro
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 13 July 2009 - 14:33

Braca je doveden u Partizan kao treća opcija na trojci pre dve godine, kada su ispred njega bili Kecman i Čeda. Prošle je godine dospeo na drugo mesto, ali šansu nije iskoristio, te je krcko minutčiće sa Vitkovcem, pošto je tu poziciju zaposeo Veseli.
Hoću da kažem da je on u Partizan doveden kao mogući potencijal, koji određene uloge u timu može odmah da odradi. Pretpostavka je bila da će on za dve godine značajnije napredovati, i u procesu smene igrača vremenom postati nosilac igre. On se definitivno nije snašao u Duletovom sistemu, koji ne trpi igrače koji se u bitnim situacijma oslanjaju na igračku intuiciju i improvizaciju, po cenu nepoštovanja principa dogoverene igre. Ako i ostane u Partizanu biće igrač zadatka, kakvih Dule uvek ima u timu, i koji mu rade značajne stvari. Grč i nesigurnost u njegovoj igri postaje iritantna stvar, i žao mi je što je tako dobar dečko, sa izuzetnim pre svega fizičkim predispozicijama, napravio toliki zastoj u karijeri, i ne bi me čudilo da sam zatraži raskid ugovora, jer je njemu najpotrebnije da počne puno da igra, kako neminovne greške ne bi kao sada bile jedini sadržaj njegovih malih minuta na parketu. Znači, u manji klub, a veća uloga, više minuta, više lopte, više napada... ako misli da izvuče karijeru.

A za Vukašina ću da prekopiram ono što sam ovde ranije pisao. (to je u skladu sa pravilima ponašanja na forumu?)
"Vukašin Aleksić je igrač koji je smišljeno doveden prošle sezone sa namerom da pokrije više različitih aspekata, i kao takva vrsta investicije se pokazao kao pun pogodak. Naime, on je školovan plejmejker, odlične tehnike, podrazumevajuće brzine i eksplozivnosti, izražene discipline, i pozitivnog timskog duha. Imao je ulogu da radom i zalaganjem na treninzima, agresivnim pristupom sparinguje prošlogodišnjim visokim bekovima Partizana i da ih „dubliranjem“ protivničkih bekova pripremi i od njih načini bolje i sigurnije igrače. U najgorem slučaju povrede nekog od njih, i on bi dobio više minuta u rotaciji, ali za to srećom nije bilo potrebe, a on je u maniru pravog Grobara i timskog igrača bespogovorno prihvatio ulogu rezerve, i to mu nije smetalo da bude važna komponenta u formiranju dobre atmosfere u svlačionici, i frenetične podrške sa klupe tokom utakmica, što je mnogo značajnije nego što izgleda.

Ne verujem da će otići, a pretpostavljam da je prošlogodišnjim radom i zalaganjem zaslužio veći udeo na parketu u zvaničnim utakmicama. Ali, to je već spada u domen Duletove vizije predstojeće sezone, ali me ne bi iznenadilo jer je reč o poslušnom, zahvalnom, nesebičnom i inteligentnom razigravaču, solidnog šuta, „jakog“ tempa i dobrog pregleda igre. Mana mu je nedostatak centimetara i kilograma za Duletov ukus kad su u pitanju spoljni igrači, koji po njemu moraju da budu, visoki, širokog raspona ruku, atletskih predispozicija i „polivalentni“ u smislu preuzimanja protivničkih igrača."

#2197 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 13 July 2009 - 14:34

Najvise bih voleo da ga jos gledamo u nasem dresu, ali mislim da je on ''u svojoj glavi'' vec otisao iz Partizana! Zato mu treba omoguciti da nadje klub koji mu odgovara, pa i ako to znaci da mu se spusti cena.


Slazem se ja sa tobom, ali tesko ce mu naci klub koji je spreman da plati obestecenje...

#2198 Blue_Sky

Blue_Sky
  • Members
  • 676 posts

Posted 13 July 2009 - 14:51

Naravno da postoji igracki segment koji mi na tribinama ne mozemo skroz jasno da vidimo a koji je strasno vazan u svlacionici, treninzima i bodrenju sa klupe.
Recimo ti ljudski kvaliteti i zalaganje na treninzima ove godine su najivse bili pirmetni kod Duleta Kecmana u Pao. Sigurno je njegovo ucesce u tituli EL, prvesntsvu Grcke i kupu Grcke, nemerljivo sto je i sam Zeljko Obradovic potvrdio.

#2199 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 13 July 2009 - 14:53

Ja sam pre Univerzijade branio Aleksica, a sad se razmisljam da iskoristim moderatorske mogucnosti i od sramote sve to pobrisem :ph34r:


:) :D ... iskoristi svoje "mogućnosti" i reši to!!!

Ne vidim potrebu da Braca i Aleksić, koji imaju po 25 godina zauzimaju mesto nekom mladom i talentovanom igraču. Mislim da nam je ova Univerzijada jako dobro došla da nam pokaže njihove (ne)mogućnosti. Hvala puno i doviđenja. Nadam se da Dule slično razmišlja.

#2200 darkopfc

darkopfc
  • Members
  • 5,453 posts

Posted 13 July 2009 - 14:55

Slazem se ja sa tobom, ali tesko ce mu naci klub koji je spreman da plati obestecenje...


Onda neka klub spusta to obestecenje do onog nivoa, dok se Tripu ne nadje klub gde ce on biti zadovoljan!

"Vukašin Aleksić...

... U najgorem slučaju povrede nekog od njih, i on bi dobio više minuta u rotaciji, ali za to srećom nije bilo potrebe, a on je u maniru pravog Grobara i timskog igrača bespogovorno prihvatio ulogu rezerve, i to mu nije smetalo da bude važna komponenta u formiranju dobre atmosfere u svlačionici, i frenetične podrške sa klupe tokom utakmica, što je mnogo značajnije nego što izgleda.


Mnogi previdjaju bas ovu ulogu koju ima Aleksic... Mozda to nekima deluje cudno ali mastro je to odlicno objasnio!

#2201 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 13 July 2009 - 15:01

Onda neka klub spusta to obestecenje do onog nivoa, dok se Tripu ne nadje klub gde ce on biti zadovoljan!


Pa valjda smo KK, a ne Crveni Krst...

Slazem se ja da mu treba uciniti uslugu, ali pustiti ga tek tako da ode, a placati obestecenja za neke Sinovece i Mitrovice je suludo...

Sa njim znamo na cemu smo, ovo su macke u dzaku...

#2202 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 13 July 2009 - 15:03

Ja postajem pesimista po pitanju Tripkovicevog angazmana preko.Ocigledno je da njemu ova kriza najmanje pogoduje.Samo Real,Efes i Oly drese kesu,ostali stezu kais,smanjuju budzete i ugovore.Bila mi je cudna ova izjava Raznatovica da Lotomatika nije klub renomea Tripkovica i da mu traze angazman u Turskoj i Spaniji.Ja bas mislim da je za Tripkovica Lotomatika itekako zadovoljavajuci klub.Uroseve oscilacije u igri su velike da bi se on nadao nekom od evropskih velikana.Po AirBall-ovim postovima sanse da predje u Fener,Tau ili Unikahu su minimalne.A ne verujem da se njemu ide u Galatasaraj,Turk Telekom ili Sevilju.500k obestecenje + 600-700k plata za prvu godinu,a za te pare moze da se dovede npr. Anderson koji u svakoj utakmici moze da ubaci 20 koseva bez problema.A pricati koliko je u drugim aspektima (odbrana,skok,asistencija) bolji od Tripa je suvisno.
A ako bi ostao bio bi demotivisan a i od njega bi se ocekivalo da bude vodja i prvi strelac ekipe.A iskreno ne mislim da on ima liderske sposobnosti jednog Tepica ili Novice.Psihicki tesko da bi izdrzao takvu ulogu.

#2203 kezman

kezman
  • Members
  • 5,051 posts

Posted 13 July 2009 - 15:08

pa nista posto Trip ima vazeci ugovor jos 1 godinu nek ga odradi i nadje klub sledece sezone bez obestecenja sa jos 1 godinom u EL i boljom statistikom nego do sada i vecom cenom za njega :ph34r: svi zadovljni i on i navijaci i Dule ... bice i nezadovoljnih ali sta nas briga za njih za njih ce Tripko da se pobrine ko svih ovih godina

#2204 Blue_Sky

Blue_Sky
  • Members
  • 676 posts

Posted 13 July 2009 - 15:09

Ima Tripko liderske sposobnosti i fizicke predispozicije ali problem je kod njega u glavi. On je skroz isprepadan Duletom i posle svakog svog poteza gleda prema Duletu kako ce reagovati.

#2205 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 13 July 2009 - 15:15

Ne vidim potrebu da Braca i Aleksić, koji imaju po 25 godina zauzimaju mesto nekom mladom i talentovanom igraču.


Za Aleksića moram da se složim uprkos činjenici da poštujem njegov odnos prema ekipi i sopstvenim zadacima u njoj, ali se za Strahinju nadam da će se još malo probati sa njim, ne rađa se onakva životinja svaki dan. Ja bih probao da mu dam i par minuta na 4, pa šta uhvati...