Jump to content


Photo

KK Partizan 2009/10.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46093 replies to this topic

#2206 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 13 July 2009 - 15:19

Ima Tripko liderske sposobnosti i fizicke predispozicije ali problem je kod njega u glavi. On je skroz isprepadan Duletom i posle svakog svog poteza gleda prema Duletu kako ce reagovati.


Ta "titula" lidera njemu nikako ne leži, jer on to po prirodi nije. On može da bude lider samo po poenima i ničemu više. Što se tiče "psihičkog aspekta" veće lidere od Božića i Miloja ne trebamo.
I slažem se sa Kežmanom i Airbalom, ako niko neće da plati, neka odradi još godinu ugovora i sledeće godine ode za dž. Bar ćemo imato od njega koristi ove godine u igračkom smislu. Takođe - mislim da za njega pay-out nije veći od 300, max 400k.

Edited by realno *W, 13 July 2009 - 15:21.


#2207 mastro mostro

mastro mostro
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 13 July 2009 - 15:28

Ne shvatam zbog čega je po Mišku, za Tripka ispod časti da igra u Lotomatici. Pa za njega onako milog, dobrog i lepuškastog, romantična Roma predstavlja oazu i pravu destinaciju. U italijanskoj ligi bi otkidao sa svojim arsenalom šuteva. Ako postoji mogućnost da ode, lud je ako iz nekih sujetnih razloga propusti šansu. Palakanestro je dobro takmičenje, tu je i Evroliga, Italija je prava zemlja za jednog romantika kakav je Uroš, i on bi tamo brzo postao zvezda i omiljen igrač, i navukao bi se prelep život u gradu ljubavi.
Nije da ne cenim njegov ogroman doprinos Partizanovim višegodišnjim uspesima, ali sam se sa njim nekako rastao, i ne bih voleo da ostane. Ne bi to bilo dobro ni za njega (defakto bi predstavljalo lični neuspeh da se ne proda za razliku od Novice i Milenka), a i nama je bolje da otpočnemo novo poglavlje, sa novim licima i drugačijim ulogama. A i pomalo sumnjam da on može da podnese ulogu pravog lidera na terenu i u ekipi.

#2208 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 13 July 2009 - 15:32

- miloje i kecman bi trebalo da su “done deal”, blizu i vujanic
:krsta:
- ostanak lasme- a krajnje nerealan
:lol:
- “high profile” klinci (markovic, marjanovic, dasic, gordic) van domasaja jer nemamo 250k-500k za obestecenja
:D
- vec 5-6 dana pokusavamo da ne platimo vizuri 50k za sinoveca
:ph34r:
- petar torlak (beovuk) ce, ako potpise, na kaljenje u kkp2
:D
- ceka se polovina jula- pocetak avgusta da se eventualno nesto uradi po pitanju branislava djekica (fmp- nije jos potpisao profesionalni ugovor)
:D

sve u svemu, za sada u skladu sa ocekivanjima. valjda se ceka da uvaljamo i tripka, pa da pocne da se radi...

sve mirise na “tankovanje” pretstojece sezone…
:D


- cinjenica je da ce svi mladi igraci na koje se racuna imati ugovor makar do 2013.

- dakle vrhunac generacije bi trebalo da bude f4 2012.

- dakle, za sezonu 09/10 treba napraviti jedan prelazni tim.

maksimalno isforsirati veselog (djekica i sinoveca- ako potpisu), dati sansu lucicu, mitrovicu, videti sta moze besovic, vlahovic, riznic

probrati sta valja…



PG- rasic- bozic- vlahovic (torlak ili jaramaz)
SG- sinovec- mitrovic- riznic
SF- vesely- kecman- lucic
PF- milojevic- djekic- milosevic
C- vranes- rakocevic- besovic

+ mozda jos jedan bek na poziciji crnca...


vesely- top 10 pick na draftu naredne godine
djekic- vesely sa srpskim pasosem
sinovec- lil’ danilovic, sto po talentu sto po sabanluku

mitrovic- poor man’s tepic
lucic- vitkovac 2.0

besovic- za sada, samo talenat
vlahovic- potseca na avdalovica
riznic- poor man’s tripkovic

ja bih bez problema ovde pustio jednu sezonu niz vodu, ako ce pomoci da probere sta je mahagoni, a sta bukva...


da se malo samocitiram :twak:



ono sta se promenilo je:

- kombinacija: mozda kec, mozda house, al' cekamo da uros ode... ako ode...

- opcija vujanic 90% otpada jer zeli iskljucivo jednogodisnji ugovor (u prevodu, nabij brojke i pobegni)

- poziciju crnca smo, umesto bekom, popunili centom... inace belcem :D

- lesic (koji jos nije potpisao) automatski iskljucuje djekica. debeli i kucac- preko- sabonisa ne potpisuju one kojima ne mogu da se "ugrade" u ugovor. :) ali da sacekamo jos malo po tom pitanju...



inace, bodu oci godine izvesne centarske linije u sastavu miloje, maric, slavkan, zare. ono, nisu oni toliko matori, ali mi je nezamislivo da d.v. ne forsira barem jednog klinca. ipak on krvavo radi za svoje procente...

#2209 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 13 July 2009 - 15:33

Nije da ne cenim njegov ogroman doprinos Partizanovim višegodišnjim uspesima, ali sam se sa njim nekako rastao, i ne bih voleo da ostane.

Jok, bolje da uzmemo 200K s kojim ne mozemo da nadjemo igraca koji vredi 50% Tripka... To bi stvarno bio posao. Ako ne moze da se proda ljudski, bolje da odigra za nas jos godinu a onda bez obestecenja nadje EL klub nego da se za mizeran kes zakuca u neku cemernu Pamesu ili nesto jos i gore.

#2210 bane12

bane12
  • Members
  • 416 posts

Posted 13 July 2009 - 15:33

Za Aleksića moram da se složim uprkos činjenici da poštujem njegov odnos prema ekipi i sopstvenim zadacima u njoj, ali se za Strahinju nadam da će se još malo probati sa njim, ne rađa se onakva životinja svaki dan. Ja bih probao da mu dam i par minuta na 4, pa šta uhvati...



Braca na 4, cist SF... Obojica su ako nista drugo onda odnosom zasluzili da se o njima govori afirmativno... naravno,i moje je misljenje da Aleksic nema mesta u nekom evropskoj Partizanu, al ruku na srce, ova nasa takmicenja uz malo slobode bi mogao korektno da odigra.. koliko nije za EL pokazao mi je detalj kad je trebao cuvati Planinica u grupi u Pioniru, a ovaj ga ugurao ledjima kao na basketu 3 puta zaredom, jednostavno visina mu je nenadoknadiv hendikep, sa ostalim bi se izborlili... Sto se Brace tice, cini mi se glava gora nego u Tripka, da ima Novicin um, sky is the limit na trojci... ovako, koliko sam skontao Duleta jos kod Tegija, dace mu sansu ove godine, i voleo bih da je tako, cak i ako ispadne da je to bio promasaj, neobicno mi je drag taj decko...

#2211 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 13 July 2009 - 15:35

Po AirBall-ovim postovima sanse da predje u Fener,Tau ili Unikahu su minimalne.A ne verujem da se njemu ide u Galatasaraj,Turk Telekom ili Sevilju.500k obestecenje + 600-700k plata za prvu godinu,a za te pare moze da se dovede npr. Anderson koji u svakoj utakmici moze da ubaci 20 koseva bez problema.A pricati koliko je u drugim aspektima (odbrana,skok,asistencija) bolji od Tripa je suvisno.


Situacija je sledeca. Pomenuti Galatasaray je smanjio budzet sa skoro 10 miliona dolara na svega 3-4. Roma je zvanicno smanjila budzet za 40%, dok Sevilja pokusava da dovede Callowaya iz Cibone za koga ne treba obestecenje. Ukoliko za Tripka plate 300k obestecenje i njemu 500k po sezoni on kosta jednako koliko kosta i Anderson u Maccabiju, a znatno je skuplji od igraca njegove klase kakvi su Nando DeColo i slicni...

To je jedini razlog zasto nije potpisao za Pamesu, jer oni jednostavno traze igrace za koje nije potrebno obestecenje...

Uz to, danas je Mersin potpisao novog americkog beka-sutera tako da su verovatno napravili neki dil za Loftona sa Fenerom...

Edited by AirBall, 13 July 2009 - 15:36.


#2212 Blue_Sky

Blue_Sky
  • Members
  • 676 posts

Posted 13 July 2009 - 15:42

Braca na 4, cist SF... Obojica su ako nista drugo onda odnosom zasluzili da se o njima govori afirmativno... naravno,i moje je misljenje da Aleksic nema mesta u nekom evropskoj Partizanu, al ruku na srce, ova nasa takmicenja uz malo slobode bi mogao korektno da odigra.. koliko nije za EL pokazao mi je detalj kad je trebao cuvati Planinica u grupi u Pioniru, a ovaj ga ugurao ledjima kao na basketu 3 puta zaredom, jednostavno visina mu je nenadoknadiv hendikep, sa ostalim bi se izborlili... Sto se Brace tice, cini mi se glava gora nego u Tripka, da ima Novicin um, sky is the limit na trojci... ovako, koliko sam skontao Duleta jos kod Tegija, dace mu sansu ove godine, i voleo bih da je tako, cak i ako ispadne da je to bio promasaj, neobicno mi je drag taj decko...


I ja sam skapirao Duleta(gostovanje kod Tegija) da ce Braca ove godine dobiti pravu priliku. U svakom slucaju i da ode, ne snadje se ove godine ili nesto trece se desi, ja cu uvek imati postovanje prema Braci i Vukiju. Oni su svojim zalaganjem van terena, na treninzima, na klupi itd. mene kupili da ih gledam na jedan drugi nacin. U ostalom deo su tima koji je nesto sto cemo se mi navijaci Partizana secati sa osmehom, radosti-tugom(zbog odlaska Ubice, Tepica, Lazmea i Tripkovica).
Ne znam za vas ali ja i dalje ne mogu prezaliti odlazak Ubice i Tepica.

Edited by Blue_Sky, 13 July 2009 - 15:44.


#2213 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 13 July 2009 - 15:49

Ne shvatam zbog čega je po Mišku, za Tripka ispod časti da igra u Lotomatici. Pa za njega onako milog, dobrog i lepuškastog, romantična Roma predstavlja oazu i pravu destinaciju. U italijanskoj ligi bi otkidao sa svojim arsenalom šuteva. Ako postoji mogućnost da ode, lud je ako iz nekih sujetnih razloga propusti šansu. Palakanestro je dobro takmičenje, tu je i Evroliga, Italija je prava zemlja za jednog romantika kakav je Uroš, i on bi tamo brzo postao zvezda i omiljen igrač, i navukao bi se prelep život u gradu ljubavi.
Nije da ne cenim njegov ogroman doprinos Partizanovim višegodišnjim uspesima, ali sam se sa njim nekako rastao, i ne bih voleo da ostane. Ne bi to bilo dobro ni za njega (defakto bi predstavljalo lični neuspeh da se ne proda za razliku od Novice i Milenka), a i nama je bolje da otpočnemo novo poglavlje, sa novim licima i drugačijim ulogama. A i pomalo sumnjam da on može da podnese ulogu pravog lidera na terenu i u ekipi.


+1

Pre ce Partizan da spusti obestecenje nego sto ce Tripkovic da odigra jos jednu sezonu i ode za dz.Ako vec pravimo novi Partizan i ako smo vec doveli Sinoveca i Mitrovica onda im treba i pruziti sansu.Plus ne treba zaboraviti ni Riznica koji je vec dugo uz prvi tim i vreme je da dobije svoju priliku.A stvarno je pitanje kako bi se psihicki odrazilo na Tripa to sto su Novica i Tepic nasli dobre angazmane a on nije.

#2214 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 13 July 2009 - 15:57

Pre ce Partizan da spusti obestecenje nego sto ce Tripkovic da odigra jos jednu sezonu i ode za dz


Ali pitanje nije da li Partizan zeli da spusti obestecenje, nego da li neko hoce da plati obestecenje uopste za takvog igraca, a da nije simbolicnih 100-200 kila....

Ako vec pravimo novi Partizan i ako smo vec doveli Sinoveca i Mitrovica onda im treba i pruziti sansu.



Njima bi vise koristilo da Tripkovic ostane jos jednu sezonu nego da dovedemo nekog House-a kao njegovu zamenu

Plus ne treba zaboraviti ni Riznica koji je vec dugo uz prvi tim i vreme je da dobije svoju priliku.


Sve sam manje siguran da ce Riznic dobiti priliku. Njega nema apsolutno nigde, ne igra cak ni za nikad slabiji u20 tim, vec je sansu dobio super-talentovani Krusevljanin i novo pojacanje Lajonsa Dragan Milosavljevic.

A stvarno je pitanje kako bi se psihicki odrazilo na Tripa to sto su Novica i Tepic nasli dobre angazmane a on nije.


Tripkovic je sam kriv za razvoj svoje karijere. Secam se da su pre 5 godina Spanske novine napisale tekst o Tripkovicu kao poslednjem velikom talentu Srpske kosarke. Imao je svoju sansu, izuzetno je malo meceva propustio zbog povreda, a nije napredovao ni za milimetar...

Edited by AirBall, 13 July 2009 - 15:58.


#2215 Blue_Sky

Blue_Sky
  • Members
  • 676 posts

Posted 13 July 2009 - 15:58

+1

Pre ce Partizan da spusti obestecenje nego sto ce Tripkovic da odigra jos jednu sezonu i ode za dz.Ako vec pravimo novi Partizan i ako smo vec doveli Sinoveca i Mitrovica onda im treba i pruziti sansu.Plus ne treba zaboraviti ni Riznica koji je vec dugo uz prvi tim i vreme je da dobije svoju priliku.A stvarno je pitanje kako bi se psihicki odrazilo na Tripa to sto su Novica i Tepic nasli dobre angazmane a on nije.



I ja se bojim toga kako bi psihicki uticalo to na Tripkovica da posle sedam godina mu se ne nadje novi angazman a otisli Velickovic i Tepic.
Zato bi mozda trebalo prodati Tripkovica.

#2216 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 13 July 2009 - 15:58

Ne znam za vas ali ja i dalje ne mogu prezaliti odlazak Ubice i Tepica.


ti momci su u kkP- u bili 3 godine
2 godine su imali znacajnu ulogu u timu

ono, i meni je zao, ali- PARTIZANA.

o tome gde se klub nalazi, dovoljno govori to sto se neko posle 2 ili 3 godine proglasava legendom (makar to bio i novica)

Edited by peja™, 13 July 2009 - 15:59.


#2217 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 13 July 2009 - 16:12

pa takva su vremena jebi ga, nisu ovo 70-e pa da Kića igra 10 godina u klubu

#2218 mastro mostro

mastro mostro
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 13 July 2009 - 16:17

pa takva su vremena jebi ga, nisu ovo 70-e pa da Kića igra 10 godina u klubu


Pa da! Danas se živi brže, vozi brže, jede brže... pa mobilni, kompjuteri, ovo, ono! :ph34r: Za mene su Tepićeve tri i Novicinih pet, čitava jedna era, da ne kažem epoha, bato! I to kakva!

#2219 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 13 July 2009 - 16:19

o tome gde se klub nalazi, dovoljno govori to sto se neko posle 2 ili 3 godine proglasava legendom (makar to bio i novica)

A koliko je Divac bio u Partizanu?

#2220 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 13 July 2009 - 16:24

pa takva su vremena jebi ga, nisu ovo 70-e pa da Kića igra 10 godina u klubu


sa budzetom od 6-7 miliona bi igrace poput milenka ili novice zadrzavali do 25. godine

projekat postoji

Time is on my side, yes it is
:)

@ isiah

ko kaze da je divac legenda? :ph34r:

Edited by peja™, 13 July 2009 - 16:29.