Jump to content


Photo
- - - - -

SPC Gvantanamo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
534 replies to this topic

#451 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 29 May 2009 - 19:42

Zašto nije poštovan integritet u tom slučaju --- pa zar je sramota pred gimnazijskim drugarima i njihovim reoditeljima reći istinu.
Delimično smo do ovde i stigli zbog toga što od školskih drugara treba da štitimo svoju privatnost --- kao da je to moguće.
Kada droga uništi "individualnost" narkomana, onda drugari iz škole postaju dobri.
Smešno --- svaki profesor bi trebao ( u svakoj školi ) da postupi na isti način --- kakva usrana individualnost ljudi kojih je obuzela droga.

Nije smesno nego je normalno i civilizovano. No, ja razumem da to ne dopire do tvoje sorte. A taj nacin koji ti branis je jedna od tragedija i nasih skola i naseg drustva. Vidis koju rec ti koristis - "sramota". Sramota je ponasati se tako neprofesionalno kao pedagog. I ne sme da postoji "usrana individualnost" vec integritet koji se postuje. Da je taj idiot od profesora pojedinacno kontaktirao roditelje sigurno bi postigao mnogo bolji efekat. Da ne govorimo o tome da bi i njegov kredibilitet bio za respekt.

Ja da uradim tako nesto popila bih sut kartu bez pogovora. Jos bih i odstetu platila.

#452 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 May 2009 - 19:48

...

Ne sumnjam da je profesor znao ko se u razredu drogira. I ne sumnjam uopste u njegovu dobru nameru. Ali (!) NIKADA se na taj nacin ne proziva. To se radi pojedinacno. Jer, bez obzira na sve, to je pitanje integriteta. A integritet se mora postovati cak i kada je neko narkoman. Treba imati obzira.


Sto znaci da je profesor trebao / morao napustiti skolu - a ovi nesretnici neka se veselo drogiraju do kraja zaludno potrosenog / beskorisnog zivota?
Integritet pre svega.

Mozda si i u pravu - takvi profesori, koji niste integritet, nam / nikome - ne trebaju.

Hm, - "integritet narkomana"?

To je kao u onom italijanskom vicu, kada klosar skuplja pikavce, istresa duvan na parce novina.
Kad, odjendom, - vrrrr - zestoki motorciklista oduva mu sav duvan sa komada novine.

Pogleda klosar na papir a tamo pise: "Poginuo mladi motorciklista".

Na sto on kaze: popusicu i tebe sutra!

-----

A da vi manje brinete o "integritetu", a vise o real life?
Onaj ko se nakacio na iglu / sniff - pa on je "hronika najavljenog samoubistva".

Njega ne treba sprecavati.
Treba mu pomoci da sretno odputuje.

...

#453 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 29 May 2009 - 20:38

koliko se ja sjecam taj profa je suspendovan, ali ne zbog narusavanja integriteta ucenika (hmm), nego zato sto je direktor (& roditelji) potpuno negirao da ima ikakvog unosenja i konzumiranja droga u skoli...
...sto je btw bila najobicnija laz.

#454 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 May 2009 - 21:24

...

za razliku od tvog stava koji je smislen i dubokouman ... nasmejah se od rane zore


Zasto bi se ti smejala mom stavu?
Smej se cinjenicama.

Svesna si i sama da je razgovor sa onima koji naganjaju uzvisene teme - "siroko razjapljenih ustiju i uzbibanih grudiju" - beskorisan.
Oni, pre svega, treba da razgovaraju sami sa sobom. I da se obracaju nekom uzvisenom Filozofskom Principu.
Njemu.
(recimo: kome je do Morala nek ide u Crkvu ...)

Na takva pitanja nema odgovora ni u filozofskim udzbenicima.
Samo se nudi analiza / sinteza.

Na volju ti / svakome.

...

#455 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 29 May 2009 - 22:36

Nisu, al' su komunisti jahali popove u moderno doba.


I opet ce, i opet ce...
:ph34r:

#456 teqilasunrise

teqilasunrise
  • Members
  • 10 posts

Posted 29 May 2009 - 23:07

Pa, naravno, pričalo se na televiziji, evo i ovde na temi imaš linkove i prema drugim forumima na kojima se opširno raspravljalo o tome. Čak i presudu, doduše uslovnu, ali osuđujuću za popa. Naravno da su znali i u vlasti i u crkvi i u medijima.

edit:
Zato sada mnogi koriste onaj kvaziargument u odbranu brljotina, kao zašto baš sad. Umesto da neko odgovara što nije ranije reagovao, ispada da, ako nije ranije, ne treba ni sada.


Ručni rad sveštenka i njegovog kapoa Kebe. Gospodina Vasića niko nije pozvao ovih dana da ispriča svoj horor koji će pamtiti! Peranović je osuđen PRVOSNAŽNOM presudom na šest meseci zatvora uslovno na samo godinu dana,a batinaši na novčane kazne!

Posted Image

#457 hajkula1

hajkula1
  • Members
  • 85 posts

Posted 29 May 2009 - 23:28

Nije smesno nego je normalno i civilizovano. No, ja razumem da to ne dopire do tvoje sorte. A taj nacin koji ti branis je jedna od tragedija i nasih skola i naseg drustva. Vidis koju rec ti koristis - "sramota". Sramota je ponasati se tako neprofesionalno kao pedagog. I ne sme da postoji "usrana individualnost" vec integritet koji se postuje. Da je taj idiot od profesora pojedinacno kontaktirao roditelje sigurno bi postigao mnogo bolji efekat. Da ne govorimo o tome da bi i njegov kredibilitet bio za respekt.

Ja da uradim tako nesto popila bih sut kartu bez pogovora. Jos bih i odstetu platila.


A sta kada roditelji ne dolaze na ,,otvorena vrata,, da bi profesor imao mogucnosti da im kaze?
Kada se primeti problem da dete konzumira drogu, mora sto pre da se reaguje.
Pre profesora, ucenici u odeljenju su znali ko se drogira, tako je to uvek, profesor je najverovovatnije i saznao od svojih ucenika a roditelji znaju od svoje dece, tako da su poslednji informisani roditelji ucenika koji su poceli da se drogiraju.
Na roditeljskom sastanku (gimnazija) razredna na nas zahtev cita ocene javno, tako je brze. Ako ima neki problem koji nije za sve usi, roditelji ostanu na njenu molbu ili ako roditelj proceni da je takav razgovor potreban. Roditelji dece koja su problem, ne dolaze na roditeljske sastanke niti na otvorena vrata.

Taj profesor kome ste podelili epitet nije zapoceo temu, zapoceli su roditelji. Taj profesor je pokusavao da pojedinacno pozove roditelje ali nije uspeo.

PS
Moja sadasnja koleginica je posle te afere, (uvidela kako prolaze posveceni profesori), otisla iz te gimnazije i ne pada joj na pamet da vise radi u skolstvu.

#458 Capt.Primetime

Capt.Primetime
  • Banned
  • 250 posts

Posted 29 May 2009 - 23:45

"Spremaju mu osvetu, šalju ga u prosvetu" !
Dotični profesor je uradio pravilno tj. po savesti. Ljude ne vređa neistina o njima već istina koju sami od sebe kriju.

#459 paraglider

paraglider
  • Members
  • 228 posts

Posted 30 May 2009 - 10:30

Prica o profesoru ima vise "nivoa".
Jedan je postupak profesora - koji je bez sumnje mogao da bude i oprezniji i takticniji.
Mada i to moze biti pod znakom pitanja - ako se istina krije od razreda, ne dovode li se u neku vrstu opasnosti ostali klinci, oni koji nisu umesani?

Da li je u toj (valjda jos uvek ranoj) fazi bolje kriti sta se dogadja, ili pokusati da se stvar "ispravi" i uz pomoc kolektiva?
Jer, razred u gimnaziji je ipak neka mala zajednoca u kojoj ima i kolektivnog duha.
Ako se klinci suocavaju sa realnom zivotnom situacjom - da neko od njih koristi narkotik - kog smisla ima to precutkivati?
Razgovor o tome bi mozda bila korisnija lekcija od svih drugih, u celom skolovanju.

Meni je na umu ipak bilo nesto drugo - reakcija roditelja na upozorenja (ma koliko netakticno i nediplomatsko).
Jer, mislim da je preteranana osetljivost na formu znak nedovoljne osetljivosti na sadrzaj.
Roditelji se nisu zabrinuli za to sto su njihova deca (mozda) u opasnosti, nego im je bilo vaznije kako im je upozorenje saopsteno.
Odnosno - ko je to od drugih roditelja jos cuo?!
Ne poricem potrebu za paznjom i diskrecijom (naprotiv) nego dovodim u pitanje sistem prioriteta.
Sta je vaznije - spreciti nesrecu ili spreciti los glas?

Pitam se - kakva li je bila u toj fazi (kad joj je sin poceo) ona majka koja je na RTS rekla za sina - Pa neka mu polomi i ruke i noge...

Da dodam i ovo: poredjenje izmedju narkomanije i tripera je krajnje neumesno.
Narkomanija se ne dobija.

Edited by paraglider, 30 May 2009 - 10:42.


#460 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 30 May 2009 - 10:51

Prica o profesoru ima vise "nivoa".
Jedan je postupak profesora - koji je bez sumnje mogao da bude i oprezniji i takticniji.
Mada i to moze biti pod znakom pitanja - ako se istina krije od razreda, ne dovode li se u neku vrstu opasnosti ostali klinci, oni koji nisu umesani?

Da li je u toj (valjda jos uvek ranoj) fazi bolje kriti sta se dogadja, ili pokusati da se stvar "ispravi" i uz pomoc kolektiva?
Jer, razred u gimnaziji je ipak neka mala zajednoca u kojoj ima i kolektivnog duha.
Ako se klinci suocavaju sa realnom zivotnom situacjom - da neko od njih koristi narkotik - kog smisla ima to precutkivati?
Razgovor o tome bi mozda bila korisnija lekcija od svih drugih, u celom skolovanju.

Jedno je reci "u razredu imamo problem sa narkomanijom" a sasvim drugo javno prozvati. Da se distinkcija izmedju ovih stvari ne vidi kod nas me uopste ne cudi. Ovako kako je ovaj profesor uradio to je samo stigmatizacija a ne ozbiljan pokusaj da se pomogne.

Roditelji cija se deca drogiraju se mogu kontaktirati i obavestiti o problemu na razne nacine. Moze ih se pozvati na razgovor u skolu, moze im se poslati pismo. Sa njima je svakako neophodno razgovarati. A kakav razgovor i dijalog imas kada na roditeljskom sastanku prozoves jednog po jednog? Zar je toliko tesko shvatiti da se prema porodici treba imati obzira?

Dakle, ne radi se o tome da se nesto precutkuje, krije i zataskava vec o civilizovanom nacinu i pristupu.

Edited by cyberwor/L/d, 30 May 2009 - 10:52.


#461 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 30 May 2009 - 11:20

...



Pogleda klosar na papir a tamo pise: "Poginuo mladi motorciklista".

Na sto on kaze: popusicu i tebe sutra!

-----

A da vi manje brinete o "integritetu", a vise o real life?
Onaj ko se nakacio na iglu / sniff - pa on je "hronika najavljenog samoubistva".

Njega ne treba sprecavati.
Treba mu pomoci da sretno odputuje.

...


Hm? A sta kad nece? Ja sam bratu jednom u nastupu ljutine rekao: sto se ne ubijes jbt? Sto ne uzmes duplu dozu pa zavrsis? Kaze on meni: koji ti je qrac, sta pricas? Zasto bih to uradio? Da bih zivio zivot po tvojim pravilima? Umrijecu kad mi dodze vrijeme, sutra ili za godinu, ne razmisljam o tome. I ne bojim se. Evo se ne drogira vec dvije godine. I sad zivi opet neki zivot na kakav ja imam zamjerku. Sad precesto pije. Ja ga opet prije par mjeseci ruzio a on kaze: sta hoces jbt ti od mene? Da jedem mladi sir, ne pijem, ne pushim i dozivim stotu? Koji ce mi to kurac? Popusti me malo.
Znaci li to isto da bi svaki put motoristi kad oduva duhan sa novine ili nas dobro prepadne pozelimo brzi motor sa izlizanim gumama?

#462 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 30 May 2009 - 11:45

Da dodam i ovo: poredjenje izmedju narkomanije i tripera je krajnje neumesno.
Narkomanija se ne dobija.


Poredjenje je sasvim na mestu. Ni triper se ne dobija - svesno se odlucis na unsafe sex, samim tim svestan si rizika da mozes isti zakaciti koliko sto je i buduci narkoman svestan da cak i jedno uzimanje heroina moze da izazove zavisnost koja ce te baciti u spiralu narkomanije.

#463 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 May 2009 - 14:37

...


Ne mogu da ti dajem savete, - to je tvoj brat.

Znam samo kako bih se ja ponasao prema mom. Verovatno je to nesto sto ne bi hteo da cujes, - pa to preskacem.

...

#464 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 30 May 2009 - 16:05

Ne mogu da ti dajem savete, - to je tvoj brat.

Znam samo kako bih se ja ponasao prema mom. Verovatno je to nesto sto ne bi hteo da cujes, - pa to preskacem.

...


Kakav si ti smarač, jbt.

#465 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 30 May 2009 - 16:08

Evo se ne drogira vec dvije godine. I sad zivi opet neki zivot na kakav ja imam zamjerku. Sad precesto pije.

Svi oni piju neumereno a bez preterano vidljivih znakova pijanstva, izgleda da su im izgoreli neki receptori u mozgu. Proci ce ga zedj vremenom osim ako nije bas sklon alkoholizmu.