Jump to content


Photo
- - - - -

SPC Gvantanamo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
534 replies to this topic

#481 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 02 June 2009 - 15:12

Nije tebe izgleda dugo bilo u zavicaju?

Nije, priznajem. Jaaako dugo. :ph34r:

#482 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 02 June 2009 - 16:08

Zemljo, profundaj se! Prota ne ide u pritvor jer je je smenjen sa duznosti pa ne postoji opasnost da ponovi isto delo!

Po ovom sudiji valjda ni ubice ne treba da idu u zatvor jer ni oni više ne mogu da ponove isto delo. :ph34r:

Da, očekivana lakrdija u zemlji Lakrdiji. :)

#483 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 02 June 2009 - 16:18

A tek oni sto u saobracajnim nesrecama pobiju ljude pa im se oduzme dozvola... Mislim zasto bi onda isli u zatvor kad vise nece sesti u automobil?

#484 Gark12

Gark12
  • Banned
  • 630 posts

Posted 02 June 2009 - 16:23

A tek oni sto u saobracajnim nesrecama pobiju ljude pa im se oduzme dozvola... Mislim zasto bi onda isli u zatvor kad vise nece sesti u automobil?


Mozda zato sto ljudi sedaju u automobil i to na mesto vozacha i kad nemaju dozvolu. Primer ti je bezveze.

#485 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 02 June 2009 - 16:27

Mozda zato sto ljudi sedaju u automobil i to na mesto vozacha i kad nemaju dozvolu. Primer ti je bezveze.


A gde je završila lopata ?

#486 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 02 June 2009 - 20:16

Mozda zato sto ljudi sedaju u automobil i to na mesto vozacha i kad nemaju dozvolu. Primer ti je bezveze.

Pa ako su istinite price iz njegove prethodne parohije podno Vranja, nista doticnog monstruma ne sprecava da bije i lopata i bez Artemijevog blagoslova...

P.S. Obzirom da je doticni pre koju godinu i pravosnazno osudjen zbog nanosenja teskih telesnih povreda licu koje nije bilo 'sticenik' doticnog mucilista, ne znam kako je sudija opravdao odluku da puste doticnu spodobu medj ljude sad kad su ga vec pritegli za jajca.

Edited by incognito, 02 June 2009 - 20:18.


#487 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 03 June 2009 - 09:46

Poslao bih ja popu Mlađena u prijateljsku posetu Brani Lopati. Da se malo dogovore oko raspodele prihoda...

#488 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 03 June 2009 - 11:46

Izvinjavam se, možda mi je promaklo.
Da li je dato obrazloženje zašto popa nisu pritvorili?

#489 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 03 June 2009 - 11:52

Izvinjavam se, možda mi je promaklo.
Da li je dato obrazloženje zašto popa nisu pritvorili?


Zato što je već smenjen sa mesta upravnika, pa ne može da ponovi delo. A, rekoše i nešto da je saslušano, ne znam koliko svedoka, što bi trebalo da znači da ne može da utiče na svedoke. Ne sećam se, rekoše li šta u vezi mogućeg begstva.
Da, i to što ni u jednom momentu nije osporavao da je bilo batinanja.
Sve u svemu, ako je tako kako kažu, suđenje bi moglo da počne odmah. Nema šta da se čeka, svi dokazi su tu.

#490 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 03 June 2009 - 12:10

Paroh crkve u Senti Mlađan Jović zakjlučao je kapije lokalnog groblja i onemogućio slobodan ulazak svima koji žele da obiđu grobove svojih najbližih.

Neki od građana Sente sa kojima je razgovarala ekipa B92 kažu da već godinama trpe samovolju ovog sveštenika. Na kapiji groblja nalazi se katanac za koji ključ ima samo lokalni svestenik.Naime, građani Sente ne mogu da priđu grobnicama svojih najbližih na pravoslavnom groblju u Senti kada to požele, već za svaku posetu moraju da imaju saglasnost paroha.
Građani su čak pokušali da pristupe groblju, ali je paroh pozvao policiju, koja nije mogla da presudi ko ima pravo da uđe na groblje.

Građani su se žalili i vladiki Irineju Buloviću, ali do danas nisu dobili nikakav odgovor.

b92.net

Groblje nije vlasništvo crkve već je javna površina u nadležnosti mesne zajednice, ne vidim kako pop može da odlučuje ko ima pristup. Drugo, kako policija "ne zna" ko ima pravo :ph34r: , trebali su popa u stanicu na porciju pendrečenja da se malo opameti....
Žalili se vladiki, a njega tako boli kurac za nekom selendrom.......

#491 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 03 June 2009 - 12:17

Lopata im postala fetish, onome da bije , a ovom da kopa i naplacuje.

#492 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 03 June 2009 - 12:35

Zato što je već smenjen sa mesta upravnika, pa ne može da ponovi delo. A, rekoše i nešto da je saslušano, ne znam koliko svedoka, što bi trebalo da znači da ne može da utiče na svedoke. Ne sećam se, rekoše li šta u vezi mogućeg begstva.
Da, i to što ni u jednom momentu nije osporavao da je bilo batinanja.
Sve u svemu, ako je tako kako kažu, suđenje bi moglo da počne odmah. Nema šta da se čeka, svi dokazi su tu.


Hm, vrlo slobodno tumačenje. Šta su mu tačno stavili na teret? Zlostavljanje, teške telesne povrede?
Sve jedno, mogli su da nađu osnova za pritvor, tek da pokažu malo ozbiljnosti u nameri da ne dozvole takvu boleštiju.

#493 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 03 June 2009 - 13:19

Zemljo, profundaj se! Prota ne ide u pritvor jer je je smenjen sa duznosti pa ne postoji opasnost da ponovi isto delo!

http://www.b92.net/i...kusu.php?id=427

Pa i ne postoji.Bas zato sto je smenjen.Kod odredjenih oblika odredjenih krivicnih dela vazni su specificno mesto izvrsenja i funkcija/posao koji okrivljeni obavlja.
To sto mu je ukinut pritvor ne znaci da se protiv njega ne vodi postupak.:ph34r:
A drugo, u Srbiji ne postoji obavezan pritvor, vec samo fakultativan, obavezno se odredjuje samo u odredjenim okolnostima.
A i dobro je sto nije u pritvoru, jer bi mu, da jeste u pritvoru, se svaki dan boravka u pritvoru uracunao u kaznu zatvora koja ce mu biti izrecena.

Edited by uros_s78, 03 June 2009 - 13:21.


#494 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 03 June 2009 - 13:24

Pa, i ne baš! Tačno je to što navodiš, ali bi pritvor, kao što sam rekla, dao celoj priči na ozbiljnosti (a ima osnova da se odredi).
Kod ovakvih krivičnih dela država bi trebalo da pokaže malo ozbiljnosti u nameri da se sa istima izbori. No, kako nam je ista mlitava, ovi i nije za neko posebno čuđenje.

#495 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 03 June 2009 - 13:27

Pa, i ne baš! Tačno je to što navodiš, ali bi pritvor, kao što sam rekla, dao celoj priči na ozbiljnosti (a ima osnova da se odredi).
Kod ovakvih krivičnih dela država bi trebalo da pokaže malo ozbiljnosti u nameri da se sa istima izbori. No, kako nam je ista mlitava, ovi i nije za neko posebno čuđenje.

To sto kazes bi bilo tacno kada bi pritvor predstavljao krivicnu sankciju.
On nije sankcija, nego mera obezbedjenja prisustva okrivljenog u krivicnom postupku.
U ovakvim okolnostima, dovoljna je zabrana napustanja boravista, a to sto nije u pritvoru je dobro jer ce u zatvoru biti tacno onoliko koliko mu bude izrecena kazna...