Jump to content


Photo
- - - - -

blokiran u vezi državljanstva srbije i nove lične karte


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
83 replies to this topic

#76 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 19 January 2009 - 16:29

Otisci se ne menjaju tokom zivota, tj. markeri istih - menja se samo skala. Ne morate odmah sedati na paranoja bandwagon - otisci su i dan-danas jedan od najbrzih nacina za utvrdjivanje necijeg identiteta sa zadovoljavajucom pouzdanoscu i imati bazu sa otiscima cak i beba moze u mnogim slucajevima, kad se ta beba nadje van roditeljskog nadzora (kidnapovanje, nestanak roditelja, nesrecni slucajevi...), da pomogne brzoj identifikaciji iste i kontaktiranju staratelja ili odgovarajuce socijalne sluzbe.

Uopste ne bih da osporavam gore napisano,
samo se pitam da li je to moglo bez posebnog pasosa.
Koja je svrha toga da ti dete sa 27 meseci u svom pasosu ima sliku kada je imalo 3 meseca?

#77 Kronos

Kronos
  • Members
  • 54 posts

Posted 20 January 2009 - 11:25

da odem u policiju i zatrazim potvrdu drzavljanstva SFRJ?da li policija izdaje potvrdu drzavljanstva nepostojece drzave?



Ukoliko ste upisani u maticnu knjigu jugoslovenskih drzavljana (a ne neke od republika), postoji posebna procedura za dobijanje izvoda (kao dokaza o vec stecenom drzavljanstvu), cije detalje mozete videti ovde:
Ministarstvo unutrasnjih poslova

Znam da sam se malko kasno ukljucio u thread, ali rekoh ajde da probam da pomognem, vidim da je opsta konfuzija. :ph34r:

Edited by Kronos, 20 January 2009 - 11:28.


#78 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 20 January 2009 - 11:42

Ukoliko ste upisani u maticnu knjigu jugoslovenskih drzavljana (a ne neke od republika)...

Cenim da je upravo u ovom delu (bio) problem - ko je jednom upisan u tu knjigu taj je 'ladan a ko nije (nego samo u knjigu neke od republika a ista nije Srbija) - dakle - ko nije njemu sleduje (ili je sledovala) zabava...

#79 eulex

eulex
  • Banned
  • 142 posts

Posted 22 January 2009 - 11:09

Cenim da je upravo u ovom delu (bio) problem - ko je jednom upisan u tu knjigu taj je 'ladan a ko nije (nego samo u knjigu neke od republika a ista nije Srbija) - dakle - ko nije njemu sleduje (ili je sledovala) zabava...


jer to znaci da je Srbija danas jedina drzava u Evropi a mozda i svetu koja izdaje drzavljanstva nepostojece drzave?Jos uvek nisam otkrio da li sam drzavljanin.Ima li neka baza podataka u Srbiji sa spiskom drzavljana i ako ima gde je?Mislim da svaka ozbiljna drzava mora imati taj kompjuter.
da uzgred jedan sluzbenik mi je dobacio da je maticni broj automatski drzavljanstvo.sumnjam u njegove reci ali ko zna mozda je istina.sta vi mislite?

p.s. i da na onom linku ne pise koja je procedura

Edited by eulex, 22 January 2009 - 11:11.


#80 Kronos

Kronos
  • Members
  • 54 posts

Posted 22 January 2009 - 11:31

jer to znaci da je Srbija danas jedina drzava u Evropi a mozda i svetu koja izdaje drzavljanstva nepostojece drzave?Jos uvek nisam otkrio da li sam drzavljanin.Ima li neka baza podataka u Srbiji sa spiskom drzavljana i ako ima gde je?Mislim da svaka ozbiljna drzava mora imati taj kompjuter.
da uzgred jedan sluzbenik mi je dobacio da je maticni broj automatski drzavljanstvo.sumnjam u njegove reci ali ko zna mozda je istina.sta vi mislite?

p.s. i da na onom linku ne pise koja je procedura


Ne znaci. Nece Vam oni izdati jugoslovensko drzavljanstvo, posto ga vec imate (ukoliko ste upisani u maticnu knjigu), vec potvrdu o tome.

Dakle, ukoliko imate (ili bolje receno, imali ste) jugoslovensko drzavljanstvo, najbolje da odete u Vasu podrucnu upravu\stanicu i podnesete zahtev sa detaljima koji su navedeni u onom linku. Kostace Vas 440 dinara ali cete bar ili dobiti papir ili saznati da niste upisani.

Posto znate konkretno sta Vam treba (izvod iz maticne knjige jugoslovenskih drzavljana) ne bi trebalo da imate bilo kakve komplikacije ili nejasnoce sa sluzbenicima.

#81 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 22 January 2009 - 12:12

Ne znaci. Nece Vam oni izdati jugoslovensko drzavljanstvo, posto ga vec imate (ukoliko ste upisani u maticnu knjigu), vec potvrdu o tome.

Dakle, ukoliko imate (ili bolje receno, imali ste) jugoslovensko drzavljanstvo, najbolje da odete u Vasu podrucnu upravu\stanicu i podnesete zahtev sa detaljima koji su navedeni u onom linku. Kostace Vas 440 dinara ali cete bar ili dobiti papir ili saznati da niste upisani.

Posto znate konkretno sta Vam treba (izvod iz maticne knjige jugoslovenskih drzavljana) ne bi trebalo da imate bilo kakve komplikacije ili nejasnoce sa sluzbenicima.


Nisam sasvim siguran da je ovo tacno - ja sam imao cirka negde od rodjenja jugoslovensko (SFRJ) drzavljanstvo i, i pored toga sto sam rodjen u Srbiji/Beogradu, "drzavljanstvo" BiH jer se tih godina dodeljivalo republicko drzavljanstvo prema mestu rodjenja oca (a moj je, eto, bio rodjen u BiH). Onda se SFRJ raspala a kad je doslo vreme da se 'izvadi' novi pasos i pokaze 'izvod iz maticne knjige jugoslovenskih drzavljana' ja to nisam imao jer - kao drzavljanin nepostojece SFRJ i (pazi sta su majstori izmislili) nepostojece BiH nisam mogao bez problema da se direktno plasiram da postanem drzavljanim nove SR Jugoslavije... Onda je tu usledilo dokazivanje da sam bio drzavljanin SFRJ - i to posredno - dokazivanjem da sam bio drzavljanin BiH (sve to uz uredan izvoz iz maticne knjige rodjenih negde valjda iz opstine Stari_grad/Beograd)... Da ne ponavljam - onda sam se 'odrekao' nepostojeceg BiH drzavljanstva da bi dobio SRJ (aka "jugoslovensko"). Najsmeshnije sto se taj zakon o republickim 'drzavljanstvima' menjao kao carape tih godina - pre i posle mog rodjenja - tako da su oni/e koji su rodjeni/e malo pre mene mozda dobili republicko drzavljanstvo prema mestu rodjenja... Ili malo posle. Suludo ali, nazalost, istinitno. Kako je to sada 'regulisano' to ne znam - kao sto ne znam ni da li cu moci da postanem drzavljanin Srbije (ove najnovije) ako sam bio drzavljanin SRJ... I tako. :ph34r:

#82 Kronos

Kronos
  • Members
  • 54 posts

Posted 22 January 2009 - 12:32

@iDemo

Nisam angazovan u toj oblasti tako da je moje znanje ograniceno. Ovo sa jugoslovenskim izvodom bi trebalo tako da funkcionise, naravno u Srbiji nista nije sigurno.
A sto se tice toga da oko drzavljanstva (odnos jugoslovensko/srpsko) vlada opsti haos, to je apsolutno tacno. Primer koji ste naveli to dokazuje. Ima ljudi koji su dosli u situaciju da su bukvalno "niciji".

@Eulex

Pretpostavljam da ste proucili Zakon o drzavljanstvu. Oprosticete mi sto mozda nisam dovoljno detaljno iscitao Vase postove, ali koliko dugo zivite sa prijavljenim boravistem u Srbiji?

Takodje, pominjali ste i izvod iz maticne knjige (rodjenih) drzave u kojoj ste rodjeni. Malo sam se raspitao medju kolegama i kazu da Hrvatski konzulat (rodjeni ste u HR, jel tako?) moze da pomogne, ali da procedura zna da potraje. Druga opcija je, naravno, da Vam neko ko putuje tamo donese uz ovlascenje.

EDIT: jos nesto, kazete da zahtev koji ste podneli nije resen "kako treba". Sta to znaci?

Ako mi dozvolite, predlazem sledece:
1. Nabavite sva dokumenta koja mozete. Izvod iz knjige rodjenih iz HR nabavite pomocu konzulata, ili preko nekoga uz punomocje (prijatelja, rodbine, platite nekom da ode i donese, svejedno).
2. Onda lepo nadjite osnovu za nase drzavljanstvo u Zakonu o drzavljanstvu i podnesite zahtev sa svime sto treba.

Edited by Kronos, 22 January 2009 - 12:55.


#83 eulex

eulex
  • Banned
  • 142 posts

Posted 15 February 2009 - 10:37

Nisam angazovan u toj oblasti tako da je moje znanje ograniceno. Ovo sa jugoslovenskim izvodom bi trebalo tako da funkcionise, naravno u Srbiji nista nije sigurno.
A sto se tice toga da oko drzavljanstva (odnos jugoslovensko/srpsko) vlada opsti haos, to je apsolutno tacno. Primer koji ste naveli to dokazuje. Ima ljudi koji su dosli u situaciju da su bukvalno "niciji".

pa eto a ovde se nadju pametni koji kazu da sam sve izmislio i da se samo zezam po forumima.

@Eulex

Pretpostavljam da ste proucili Zakon o drzavljanstvu. Oprosticete mi sto mozda nisam dovoljno detaljno iscitao Vase postove, ali koliko dugo zivite sa prijavljenim boravistem u Srbiji?

18 god

Takodje, pominjali ste i izvod iz maticne knjige (rodjenih) drzave u kojoj ste rodjeni. Malo sam se raspitao medju kolegama i kazu da Hrvatski konzulat (rodjeni ste u HR, jel tako?) moze da pomogne, ali da procedura zna da potraje. Druga opcija je, naravno, da Vam neko ko putuje tamo donese uz ovlascenje.

otpada a i ne znam cemu sluzi,ja nisam njihov drzavljanin.

EDIT: jos nesto, kazete da zahtev koji ste podneli nije resen "kako treba". Sta to znaci?

to znaci da jednostavno odbijaju da izdaju drzavljanstvo i da nece puno sa mnom da pricaju.u kancelariji naravno sedi jos par naoruzanih debelih policajaca koji te odmeravaju pogledima i podsecaju da je dosta razgovora.

Ako mi dozvolite, predlazem sledece:
1. Nabavite sva dokumenta koja mozete. Izvod iz knjige rodjenih iz HR nabavite pomocu konzulata, ili preko nekoga uz punomocje (prijatelja, rodbine, platite nekom da ode i donese, svejedno).
2. Onda lepo nadjite osnovu za nase drzavljanstvo u Zakonu o drzavljanstvu i podnesite zahtev sa svime sto treba.[/quote]

da li cu ja uvek ako se to i desi morati proci kroz ovaj pakao,znaci svaki put kad produzavam LK?izem ti drzavu koja izdaje dokumente bez drzavljanstva gde ne znas gde si upisan i da li si ,gde se knjige i zakoni menjaju i sele,gde sluzbenik ne zeli da prica sa tobom i da se dere kao na mazgu.
hvala svima na pomoci i onima koji su me opsovali a ne znaju situaciju niti mene licno.Svima zelim sve najbolje,sto se mene tice ovaj topic je zatvoren,moderator moze da ga brise.Meni ne preostaje nista drugo nego da falsifikujem pasos,kupim na crno kao uostalom sto radi milioni ljudi unesrecenih komunizmom i njegovom birokratijom i pokvarenim cinovnicima i tako funkcionisem pa kad puklo da puklo.Nemam mnogo izbora kako mi se cini.Svima koji se ne slazete sa ovim,uzivajte u svojoj utopiji

Edited by eulex, 15 February 2009 - 10:39.


#84 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 15 February 2009 - 11:57

Ovo jos traje ? Trebalo bi da bude prebaceno na Zivot i stil... Ili mozda se modovi sale pa ce prvpg aprila da kazu Uja , presli smo vas..
Za slucaj da je problem stvaran , to prerasta u 2009 - trecu Odiseju. Pored toliko uputstava, saveta linkova na propise , pet hiljada advokata, sluzbi pravne pomoci u svakoj opstini , osoblje u svakom MUP-u , oglasnih tabli ,iskustava drugih - pet sest meseci na forumu kao izvor saznanja , nekog kome je to navodno bitno, postaje neverovatno. Tako sam saznao da je pored toliko hiljada ljudi sa raznih strana koji su dobili drzavljanstvo, trula Srbija, komunizam i debljina policajaca glavni problem. Zalim svaku sekundu svog dragocenog vremena , i drugih, provedenu ovde, zbog nekog koga mrzi da nacini mali misaoni napor i na to utrosi dve tri kalorije, ne bi li procitao par odredaba propisa na koje je gore upucen. Mislio sam da copypastujem tacno ono sto treba uraditi, ali sto bih se zamarao, bole me jagodice.

Edited by kapetanm, 15 February 2009 - 11:58.