Jump to content


Photo
- - - - -

blokiran u vezi državljanstva srbije i nove lične karte


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
83 replies to this topic

#46 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 05 January 2009 - 09:12

pardon izdata 98 istekla u Maju ove godine

Kako cenim, ti na tri stranice (ko zna koliko će ih još biti), zaEbavaš sve nas. Jel' ovo propitivanje u na temu "Koliko znate o izdavanju ličnih dokumenata u svojoj državi". More! U prvi MUP, pa ti oni kažu šta mož', a šta ne! Deset godina si znao za postojanje tog problema i šta sad hoćeš?

#47 Cleric

Cleric
  • Members
  • 56 posts

Posted 05 January 2009 - 14:32

Rodjen sam u Hrvatskoj, a u Srbiji zivim od 1987. godine.LK sam vadio bez problema sve do prosle godine, kad su mi naprasno rekli da ne mogu da izvadim licnu kartu jerbo nemam drzavljanstvo.Na stranu peripetije i svadje sa salterusama do kojih je doslo, otisao sam u SUP Palilula, kancelarija za drzavljanstva, saznao sta treba i izvadio drzavljanstvo, licnu kartu i pasos bez problema.Evo sta treba ako je neko rodjen van teritorije Srbije ili rahmetli SRJ:

1.Dokaz o drzavljanstvu stecenom rodjenjem na teritoriji neke od bivsih republika SFRJ.

(U mom slucaju Hrvatske; domovnicu sam dobio za 12 dana, na kucnu adresu.Prethodno sam poslao molbu maticnom uredu grada u kojem sam rodjen i platio taksu od 25,00 kuna, negde oko 3 evra.Platio sam tako sto sam ubacio 5 evra u koverat.)

2.Izvod iz maticne knjige rodjenih.

(Takodje ga dobio na gore opisani nacin, cena oko 20, 00 kuna)

3.Prijava boravka

(Vadi se u Ljermontovoj ulici, ako neko zivi u Beogradu, ili u SUPu, ako je van Beograda, cena oko 350 din)

4.Fotokopija stare ili istekle licne karte, original na uvid koji ostaje njima.

Sve navedena dokumenta kopirati u dva primerka, originali na uvid i ostaju meni.

Na drzavljanstvo sam cekao nesto manje od 3 meseca, licnu kartu i pasos sam dobio za desetak dana.

#48 eulex

eulex
  • Banned
  • 142 posts

Posted 05 January 2009 - 17:52

Kako cenim, ti na tri stranice (ko zna koliko će ih još biti), zaEbavaš sve nas. Jel' ovo propitivanje u na temu "Koliko znate o izdavanju ličnih dokumenata u svojoj državi". More! U prvi MUP, pa ti oni kažu šta mož', a šta ne! Deset godina si znao za postojanje tog problema i šta sad hoćeš?



hvala ti na tvom odgovoru,da smo normalna drzava ja bih to saznao u odgovarajucoj instituciji ne bih postirao ovde.ti ocigledno nisi obavesten da kod nas komunizam jos nije iskorenjen i nece jos dugo,ti odvratni cinovnici umesto da sluze narodu i da rade posao za koji su placeni misle da je narod tamo zbog njih a ne obrnuto.i za tvoju informaciju u tih deset godina promenilo se 4 drzave pomnozeno sa toliko zakona i ne znam zasto mi pametujes.ako znas odgovor pomozi ako ne zaobidji.i zasto bih trosio vreme i bandwidth zafrkavajuci ljude a mrtav sam ozbiljan.ociglendo me neko iz supa laze ili mrzi zbog porekla ili boje koze jer misle da sam musliman ali nisam.medjutim to njima ne mozes objasniti nece te ni slusati.zar pravo na status nije osnovno ljudsko pravo svakog coveka bez obzira na ime?verovatno u tvom savresnom svetu komunizma/nacionalnog socijalizma i nije.berlinski zid je pao pre 20 godina ali dok takvi kreteni poput tebe postoje trebace 10 generacija da se stvari resetuju na normalu.nekad kad vidim i cujem ovo i ne bude mi zao kako su vas streljali kao muve za vreme drugog svetskog rata.

ne zelim da postiram licne podatke ali ponavljam da ja ne mogu dobiti drzavljanstvo nijedne republike Sfrj jer sam stranog porekla,znaci nisam Srbin,nisam izbeglica,nisam iz Kraine nisam iz oluje dosao ovde vec na sasvim drugi nacin sam u ovom sto se sad zove Srbija.za neznalice drzavljanstvo SFRJ se moglo imati i bez da si imao republicko drzavljanstvo,to je uvedeno 1974 i odnosilo se na novorodjene ljude.to znam jer sam istrazivo sam.postao sam veci ekspert u tome od mnogih supovaca.drugim recima republicko drzavljanstvo nije bilo uslov da bi bio drzavljanin Jugoslavije sto je i logicno ni u Americi ne moras biti drzavljanin Nevade ili Kolorada(to i ne postoji iako je amerika konfederacija) vec si drzavljanin USA a gde ces ziveti je tvoja stvar.

Edited by eulex, 05 January 2009 - 18:22.


#49 felicia

felicia
  • Members
  • 59 posts

Posted 05 January 2009 - 18:15

@ euleks

Zaista ne pije vodu ta prica da zbog toga sto te neko mrzi u SUP-u ne mozes da izvadis drzavljanstvo i LK, a da pritom ispunjavas sve uslove.
Kako onda objasnjavas cinjenicu da je upravo u toku registracija svih roma u Srbiji i davanje podrske u vadjenju licnih karata za ove ljude?! Sta si ti nesto posebno njima antipatican i crn pa ti ne daju LK? Znas li ti koliko ima ljudi koje policija ocima verovatno ne moze da vidi pa imaju svi LK? Nije na njima da odlucuju da li ces ti imati drzavljanstvo li ne .
Preterao si ga sa ovim konstatacijama, pa nije Srbija Hitlerov Treci Rajh, pa da ne mozes da izvadis LK.
Ako hoces pomoc, prvo nam otvoreno iznesi cinjenicno stanje, gde si se rodio, po kom osnovu boravis u Srbiji (izbeglica, azilant ili nesto trece) i po kom osnovu si ti uopste dobio LK za strance, pa ces onda dobiti konkretne odgovore.
Ako su ti napravili problem u policiji zbog neceg treceg, onda to reci (npr. vodi se krivicni postupak protiv tebe ili ne moze da ti se produzi boravak jer ne radis ovde i nemas osnov da dalje boravis itd).
Pogotovu nema veze sto se Crna Gora odvojila od Srbije pa zbog toga nemas drzavljanstvo, ta cinjenica aposolutno ne utice na tvoj status u Srbiji.

Edited by felicia, 05 January 2009 - 18:29.


#50 eulex

eulex
  • Banned
  • 142 posts

Posted 05 January 2009 - 18:30

@ euleks

Zaista ne pije vodu ta prica da zbog toga sto te neko mrzi u SUP-u ne mozes da izvadis drzavljanstvo i LK, a da pritom ispunjavas sve uslove.
Kako onda objasnjavas cinjenicu da je upravo u toku registracija svih roma u Srbiji i davanje podrske u vadjenju licnih karata za ove ljude?! Sta si ti nesto posebno njima antipatican i crn pa ti ne daju LK!? Znas li ti koliko ima ljudi koje policija ocima verovatno ne moze da vidi pa imaju svi LK? Nije na njima da odlucuju da li ces ti imati drzavljanstvo li ne .
Ako hoces pomoc, prvo nam otvoreno iznesi cinjenicno stanje, gde si se rodio, po kom osnovu boravis u Srbiji (izbeglica, azilant ili nesto trece) i po kom osnovu si ti uopste dobio LK za strance, pa ces onda dobiti konkretne odgovore.
Ako su ti napravili problem u policiji zbog neceg treceg, onda to reci (npr. vodi se krivicni postupak protiv tebe ili ne moze da ti se produzi boravak jer ne radis ovde i nemas osnov da dalje boravis itd).
Pogotovu nema veze sto se Crna Gora odvojila od Srbije pa zbog toga nemas drzavljanstvo, ta cinjenica aposolutno ne utice na tvoj status u Srbiji.



ja nisam rekao da je to zato,samo nagadjam mozda je njihova nekompetencija ili stari obicaj iz komunizma.nikad nisam osudjivan a i da jesam to nema veze sa izdavanjem LK.problem je u tome sto ja ne znam svoj status.niko u stvari i ne zna da li je moja LK za strance ili domaca to nisam uspeo da otrkijem jos.u normalnoj zemlji bih to otkrio na salteru ovde samo po budzacima i forumima.da nije Bil Gatesa ne bih ni ovo sada pisao.ja sam poredio svoju LK sa drugim ljudima domacim Srbima rodjenim u Srbiji i izgleda mi ista.

p.s. ima velike veze sto se CG odvojila ,bivsa SRJ je priznavala drzavlj.SFrj samostalna Srbija ne priznaje nista od dokumenata Srfj.ako ne verujes pitaj crnogorce u Srbiji kojima je drzavlj.i status dovedeno u pitanje iako su neki i rodjeni ovde.toliko o srbiji i hitlerovom rajhu.mnogi albanci u kosovu nisu imali drzavlj i to im je osporavano iako mnogi zive tamo decenijama pa se onda svi cude sto nece da zive u srbiji i sto niko nece sa srbijom.svi su u krivu samo smo mi u pravu.evo ja zivim isto 20 godina ovde i ovo mi se desava.

Edited by eulex, 05 January 2009 - 18:44.


#51 felicia

felicia
  • Members
  • 59 posts

Posted 05 January 2009 - 18:51

Na licnoj karti za strance na prednjoj strani to i pise i ne izgleda isto kao redovna LK.
Moras nam dati vise cinjenica, pa ces mozda dobiti konkretan odgovor.
Gde si se rodio i po kom osnovu si dosao u Srbiju?
Da li ti je jedan roditelj drzavljanin Srbije ili neke druge drave Ex Yu? Gde si se zadesio 1991 godine, da li si tada bio u Srbiji? Po kom osnovu si dobio prethodnu LK?
To su pitanja na koja prvo treba da postujes odgovor, a ne da nam tu pricas kako si ti neki izuzetak pored svih mogucih drugih stranaca koji su stekli drzavljanstvo Srbije i dobili LK.
Birokratija je u Srbiji grozna i policajci su cesto neizantereosvani da pomognu, ali to i dalje ne podrzava pricu koju si izneo u prethodnom postu.

#52 felicia

felicia
  • Members
  • 59 posts

Posted 05 January 2009 - 19:03

p.s. ima velike veze sto se CG odvojila ,bivsa SRJ je priznavala drzavlj.SFrj samostalna Srbija ne priznaje nista od dokumenata Srfj.ako ne verujes pitaj crnogorce u Srbiji kojima je drzavlj.i status dovedeno u pitanje iako su neki i rodjeni ovde.toliko o srbiji i hitlerovom rajhu.mnogi albanci u kosovu nisu imali drzavlj i to im je osporavano iako mnogi zive tamo decenijama pa se onda svi cude sto nece da zive u srbiji i sto niko nece sa srbijom.svi su u krivu samo smo mi u pravu.evo ja zivim isto 20 godina ovde i ovo mi se desava.


Ma hajde, sada ce i Milosevic da ti bude kriv za sve sto ti se desava. Malo si se preracunao.
Ne osporavam cinjenicu da ima rasizma u Srbiji (kao i u svakoj zemlji), ali si ga stvarno preterao.

#53 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 06 January 2009 - 08:48

i za tvoju informaciju u tih deset godina promenilo se 4 drzave pomnozeno sa toliko zakona

Za tvoju informaciju ja imam pola veka starosti, rođena sam u Srbiji, ali se neko dosetio da me upiše u knjigu državljana gde je upisan i moj otac (ne teraj me da lajem gde sam upisana!). I nemam srpsko ime ni prezime, naprotiv! Nisi mi odgovorio na pitanje šta si radio 10 godina dok ti je LK bila važeća? Čekao da istekne? Nisi ti stranac, čim si imao LK Srbije! Pišeš neistine i pišeš uopšteno. Ima ovde ispisanih postova koji te tačno usmeravaju šta ti je činiti, ali ti ga soliš i dalje. Lično, neodgovornim osobama poput tebe, ne bih nikada ni dala državljanstvo.

p.s. I nije istina da u Srbiji vlada rasizam, ili šta si već napisao, jer ima ljudi koji se zovu Mars Marsovac i skoro da su zeleni, pa su dobili državljanstvo, legalno, bez davanja "ispod žita", samo nisu sedeli pred monitorom, već stajali pred šalterima, e, a to ume da bude vrlo zabavno, pa ti preporučujem novu obuću.

#54 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 January 2009 - 22:59

Izvini Eulex, ova tvoja prica koja traje vec dugo uopste nije ubedljiva. Posto si se prilicno napljuvao drzave ciji tek zelis da budes drzavljanin, komunizma u njoj ( ! ), te cinovnika, koji ne znaju da ti nista kazu, ja mislim da ti nisi znao da ih pitas sta hoces, ili sta zelis. Kao neko ko se cesto selio , jurio dokumenta, obijao saltere, mogu te posavetovati da uvek na kraju mozes da zavrsis posao ako citas uputstva zalepljena na salteru, ulazu, poledjini dokumenata, i sl. Ako nisi zadovoljan nekim zakonom, sad jebiga. Ali, mislim da se ti ovde javljas bez razloga, price radi, jer jos nisam shvatio sta ti u stvari zelis.
- Preko interneta mozes naruciti da ti stignu na kucu izvodi iz MK i drzavljanstvo.
- na sajtovima mozes naci izvorni tekst zakona o drzavljanstvu, o kretanju i boravku stranaca, i sve sto se odnosi na l.karte i pasoshe.

#55 eulex

eulex
  • Banned
  • 142 posts

Posted 08 January 2009 - 07:35

Pre svega gospodju na velikoj stikli koja kako sama priznaje je u (post)klimaksu bih zaobisao u sirokom luku.

za tebe kapetane:da,kako se samo usudjujem govoriti istinu jeli?svrbi te Kosovo jel tako?verovao ili ne i meni je zao sto je izgubljeno ali da ova drzava nije te ljude smatrala jednakim gradjanima vec "gostima"osporavajuci im osnovno ljudsko pravo-drzavljanstvo onda ne znam sta drugo mozes ocekivati.
ovo vazi i za feliciju,ne znam od kad ste se ukljucili u temu ali moje cinjenicno stanje je detaljno opisano jos od prvog posta,zasto moram opet sve pisati jononanovo?Republika u kojoj sam rodjen (zaista je nebitna koja)je odbila da mi izda drzavljanstvo jer "ne ispunjavam uslove",imam email prepisku oko toga.Vi meni kazite zasto je uopste relevantna ta republika i da li imam njeno drzav.sa statusom u Srbiji?drugim recima zasto moras vaditi drzavljanstvo strane drzave da bi dobio drzavlj.drzave u kojoj zivis?
Felicija sva tvoja pitanja su odgovorena ako budes procitala od pocetka,nema potrebe da mi se obracas privatno jedino ako nisi advokat,nista ne krijem nista ne muljam,jedino ne iznosim privatne podatke javno,sad mogu da skeniram dokumente i postiram ako mi bas ne verujete ali cu morati da obrisem ime nekako preko nekog softwera.
Zalosno je sto takav mentalitet vlada u ovom narodu ,cim obican pojedinac gradjanin ima problema sa birokratijom i drzavom odmah je sumnjiv,krivici postupak,znak pitanja oko njegove licnosti itd.Pravi komunizam,steta sto sam rodjen u pogresno vreme...a niko se ne pita da nije mozda drzava ta koja je govno i koja gleda da te ponizi i osakati.cim stavis pod znak pitanja drzavu onda si crna ovca,uljez,izdajnik i slicno.Naravno drzavljanstvo po vama i dalje nije pravo nego privilegija koje se daje onome kome ti se dopadne ,na lepe oci na bombonjeru i onda ce cudite sto Kosovo postaje drzava.

Znaci da ponovim nisam sedeo skrstenih ruku u deset godina,naprotiv,u lokalnom supu posle dugog natezanja sa klinkama"sluzbenicama" koje su taj posao dobile sigunro ne zaslugom vec time sto su nekom debelom rasirile noge i koje naravno nista ne znaju,dakle tamo su mi rekli da ne mogu produziti LK bez uverenja o drz.naravno to i vrapci znaju,zato sam i pitao da li je moguce imati LK bez drzavljanstva.izgleda da nisam jedini na ovoj diskusiji koji je imao tu situaciju samo je osoba bila Srbin iz Hr a za njih je druga procedura.Logicno je da svaka drzava svojim sunarodnicima daje drzavljanstvo.Neki tip koji je valjda glavni ne znam sta je po cinu me upucuje u Beograd i kaze "da mi nece produziti LK bez tog papira i kad ga dobijem da mu se javim".naravno njega ne zanima kad ce to biti,moze i nikad jel tako?
Kontaktiram Beograd i posle krace rasprave i guzve i oni odbijaju da mi izdaju drzavljanstvo.LK i pasos iz Sfrj za njih su dokumenti koji nisu priznati i prema tome ja za njih ne postojim.Pitam u Supu pitanje da li sam drzavljanin na osnovu licne karte,odgovor je:"ne znamo",moje sledece pitanje:"sta cu sada da radim",odgovor-"ne znamo sta cete"
Da li sam mogao biti jasniji?
E sad ja ne ocekujem da ce mi ljudi poverovati na ovoj"neverovatnoj prici"ali nazalost tako je.Poslovica "sit gladnom ne veruje"zaista ima tezinu.Kako ce jedna" domacinska i gostoljubiva Srbija da ucini tako nesto,taman posla nismo mi takvi",mi smo dobar narod" i ostale gluposti.
Kazes nije Srbija Treci Rajh,a ja pitam zasto da ne?Stroj i ostali natpisi i njihove aktivnosti,vi cete reci da je to decja metopsiholoska zajebancija ali zar bi se deca tako ponasala da nemaju uzor u starijima?U trecem rajhu si bar imao cistiju situaciju jer si barem znao na cemu si,sve je bilo zakonski podmazano i pedantno uradjeno.Ti ljudi tkz untermenschen su bar imali pravo i da napuste zemlju a ja Srbiju mogu napustiti jedino nocu preko nekog polja sa osnovnim stvarima u rukama kako stvari za sad stoje.Priznajem jedino nisam pokusao podmititi nikog jer broj jedan ne zelim da ucinim krivicno delo,ionako sam dosta kriv samo zato sto ne pripadam vecini, a dva ne znam tacno koga gde i koliko podmititi.
Za Cigane je lakse jer oni su rodjeni u Srbiji i ne znam koja je procedura za njih ali sigurno im nije lako.Mislio sam da cu bar na B92 forumu naici na ljude koji su profesionalni a ne uskogrudni puni predrasuda ali sam se prevario.Nego da zavrsimo ovu pricu,samo trazim odgovore od upucenog coveka na moja zadnja tri pitanja iz posta 45 i sto se mene tice moderator moze da zatvori topik.
hvala.

Edited by eulex, 08 January 2009 - 07:35.


#56 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 08 January 2009 - 09:38

Pre svega gospodju na velikoj stikli koja kako sama priznaje je u (post)klimaksu bih zaobisao u sirokom luku.

samo trazim odgovore od upucenog coveka na moja zadnja tri pitanja iz posta 45 i sto se mene tice moderator moze da zatvori topik.
hvala.

Dužinu života ne biramo sami. Ili biramo? Po sopstvenoj želji, ti ne MORAŠ doživeti moje godine, tako ti ni državljanstvo neće biti potrebno.
Svi koji su ovde pisali, uglavnom, se slažu da ovde nećeš naći odgovor za tvoj "problem".

Edited by turbulencija, 08 January 2009 - 09:47.


#57 felicia

felicia
  • Members
  • 59 posts

Posted 08 January 2009 - 19:08

@ Euleks

Zaista je sramno kako se obracas u prethodnom postu sagovornici, puna su ti usta prava i pravde, a tu iznosis svoje zenomrzacke stavove.
Salterske sluzbenice su ti krive je li? :ph34r:
Jos jedna stvar, rec ciganin ima negativnu konotaciju i ona je pogrdna. Taj izraz je rasisticki i ne bi smeo da se upotrebljava na ovom forumu.
Posto si ocigledno naisao na zid u vadjenju svog drzavljanstva sada su ti krive zene, Romi, policija, Nacionalni stroj i ne znam ko jos, pa tu hejtujes po forumu i iznosis svakakve teorije zavere.
Naravno da ovde neces naci ovde svoje istomisljenike, imas sebi slicne "slobodoumne" ljude na Stormfrontu i na slicnim sajtovima pa idi tamo razmenjuj svoja "gorka" iskustva.

#58 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 09 January 2009 - 10:45

Molio bih ucesnike na ovoj temi da zadrze civilizovan ton obracanja i da prijave pritiskom na `Report` dugme svaki post koji odskace od civilizacijskih normi ponasanja.

Hvala.

#59 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 09 January 2009 - 19:20

Pre svega gospodju na velikoj stikli koja kako sama priznaje je u (post)klimaksu bih zaobisao u sirokom luku.

za tebe kapetane:da,kako se samo usudjujem govoriti istinu jeli?svrbi te Kosovo jel tako?
verovao ili ne i meni je zao sto je izgubljeno ali da ova drzava nije te ljude smatrala jednakim gradjanima vec "gostima"osporavajuci im osnovno ljudsko pravo-drzavljanstvo onda ne znam sta drugo mozes ocekivati.
ovo vazi i za feliciju,ne znam od kad ste se ukljucili u temu ali moje cinjenicno stanje je detaljno opisano jos od prvog posta,zasto moram opet sve pisati jononanovo?Republika u kojoj sam rodjen (zaista je nebitna koja)je odbila da mi izda drzavljanstvo jer "ne ispunjavam uslove",imam email prepisku oko toga.Vi meni kazite zasto je uopste relevantna ta republika i da li imam njeno drzav.sa statusom u Srbiji?drugim recima zasto moras vaditi drzavljanstvo strane drzave da bi dobio drzavlj.drzave u kojoj zivis?


Znaci da ponovim nisam sedeo skrstenih ruku u deset godina,naprotiv,u lokalnom supu posle dugog natezanja sa klinkama"sluzbenicama" koje su taj posao dobile sigunro ne zaslugom vec time sto su nekom debelom rasirile noge i koje naravno nista ne znaju,dakle tamo su mi rekli da ne mogu produziti LK bez uverenja o drz.naravno to i vrapci znaju,zato sam i pitao da li je moguce imati LK bez drzavljanstva.izgleda da nisam jedini na ovoj diskusiji koji je imao tu situaciju samo je osoba bila Srbin iz Hr a za njih je druga procedura.Logicno je da svaka drzava svojim sunarodnicima daje drzavljanstvo.Neki tip koji je valjda glavni ne znam sta je po cinu me upucuje u Beograd i kaze "da mi nece produziti LK bez tog papira i kad ga dobijem da mu se javim".naravno njega ne zanima kad ce to biti,moze i nikad jel tako?
Za Cigane je lakse jer oni su rodjeni u Srbiji i ne znam koja je procedura za njih ali sigurno im nije lako.Mislio sam da cu bar na B92 forumu naici na ljude koji su profesionalni a ne uskogrudni puni predrasuda ali sam se prevario.Nego da zavrsimo ovu pricu,samo trazim odgovore od upucenog coveka na moja zadnja tri pitanja iz posta 45 i sto se mene tice moderator moze da zatvori topik.
hvala.




Eulexe, ponavljam ti da te, kao vecina ovde uopste ne razumem. Shvati da postoje propisi, a ne ispunjene zelje od slucaja do slucaja. Ako si se obratio forumu za pomoc pa svi su pokusali na pocetku, da bi dobili na kraju uvrede. Sta mene svrbi, to je moja stvar, ne znam sta sve ukljucujes u temu.
http://www.parlament...t...Id=189&t=Z#

Edited by kapetanm, 09 January 2009 - 19:26.


#60 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 09 January 2009 - 19:34

Kao sto rekoh, pusticu taj post posto ne deluje da je namera vredjanja (bar ne romske etnicke grupe), mada je ton obracanja igranje po ostrici zileta - jos jedan takav post i morace moderacija da se pozabavi sa postavljacem ove teme.