Jump to content


Photo
- - - - -

blokiran u vezi državljanstva srbije i nove lične karte


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
83 replies to this topic

#61 Vesko.

Vesko.
  • Members
  • 1,733 posts

Posted 09 January 2009 - 21:31

za tebe kapetane:da,kako se samo usudjujem govoriti istinu jeli?svrbi te Kosovo jel tako?verovao ili ne i meni je zao sto je izgubljeno...

Meni nije zao uopste, verovao ili ne, nisam jedini sa takvim stavom.

#62 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 13 January 2009 - 05:58

zasto ne pises pismo dacicu? tadicu? cvetkovicu? ombdusmanu? znam da garant nece biti vajde, ali moras probati.

#63 eulex

eulex
  • Banned
  • 142 posts

Posted 14 January 2009 - 05:52

molim?????
sa mnom da se pozabavite ?pa ko je prvi poceo da vreja da psuje da omalovazava mene i moj topik?koga sam ja uvredio sa druge strane?ko mi stavlja u usta nesto sto nisam pomislio niti rekao?(zenomrzac itd)pozabavite se njima dragi moderatori.samo sam ispricao svoje iskustvo koje se vama ne svija jer je "srbija sveta zemlja"koja se ne sme vredjati
stvarno ste me iznervirali ali cu se suzdrzati jer ipak nisam od juce.imam svoje dostojanstvo pred takvim "low life-primitivus" ljudima.Lenjin Staljin Milosevic su u grobu ali njihovi poklonici su nazalost zivi i zdravi pa ce ovo crveno crno zlo trajati i vladati sve dok sam ziv.

p.s.da sam Ratko Mladic ili Karadzic odavno bih mogao produziti LK zar ne?

Edited by eulex, 14 January 2009 - 05:57.


#64 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 14 January 2009 - 06:01

Pogledaj svoj post na str. 4 iza mog i kapetann komentara i nadam se da ćeš biti objektivan u proceni. Shvatam da imaš problem sa dobijanjem državljanstva, ali primećujem da u svakom svom postu provlačiš i neke neprimerene i bespotrebne metafore i pljuvanje po državi od koje očekuješ, ŠTA? Ne bi bilo zgoreg da nam napišeš po čemu ti to zaslužuješ (mislim po kom osnovu) da budeš državljanin takve ti omražene države?

a) Da li si rođen u Srbiji? (kako shvatam, nisi)
b) Jesi li oženjen osobom koja ima srpsko državljanstvo?
c) Da li ti je mesto BORAVIŠTA i PREBIVALIŠTA u Srbiji duže od 10 godina?
d) Jesi li zaposlen i uredno plaćaš socijalno i zdravstveno osiguranje OVOJ državi?
e) Poseduješ li bilo kakav VAŽEĆI dokument?
f) Jesi li pokušao da dobiješ državljanstvo republike u kojoj si rođen?
g) Da li imaš status političkog azilanta?

Skoro da sam sigurna da je odgovor na većinu pitanja negativan.

Edited by turbulencija, 14 January 2009 - 06:13.


#65 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 14 January 2009 - 09:02

Skoro da sam sigurna da je odgovor na većinu pitanja negativan.


ajde sad nemoj de preterujes, jer to sto neko kritikuje drzavu ne znaci da on nema pravo da bude njen drzavljanin. znam ja mnogo ljudi koji su drzavljani amerike, svedske, nemacke, austrije, itd., koji non-stop pljuju te drzave a nisu ni rodjeni tamo, i zovu se dejan, davor, agron, borut, itd.

#66 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 14 January 2009 - 09:24

EUlex,
jel tvoj problem l.k. i drzavljanstvo ili nesto trece?
Imam osecaj da se(nas) bas onako lepo zajebavas, a?
Cetiri meseca, eeej !

#67 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 14 January 2009 - 22:04

*Unbeliver
Nejasno mi je zbog čega si citirao taj deo mog posta?!
Moj stav da li neko treba da dobije državljanstvo neke zemlje koju kritikuje, apsolutno je nebitan i nema veze sa STVARNIM STICANJEM PRAVA DRŽAVLJANSTVA, a pitanja koja sam postavila se odnose na to STVARNO PRAVO.

Edited by turbulencija, 14 January 2009 - 22:04.


#68 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 14 January 2009 - 22:06

*Unbeliver
Nejasno mi je zbog čega si citirao taj deo mog posta?!


zbog tvog insistiranja da on OMG KRITIZIRA DRZAVU CIJI DRZAVLJANIN HOCE DA BUDE! inace, sto se tice samih uslova, tu si u pravu i ako nije usponio te uslove, onda nema ni sta da se buni. svi smo mi ponekad isfrustrirani birokratijom i kritiziramo drzavu(e) - ponekad s razlogom, ponekad bez.

#69 felicia

felicia
  • Members
  • 59 posts

Posted 14 January 2009 - 23:54

Meni nije jasno kako je uopste izvadio LK ranije, kada je pre 10 godina takodje trebalo uverenje o drzavljanstvu i izvod iz maticne knjige rodjenih za dobijanje LK. :ph34r:

#70 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 15 January 2009 - 06:20

zbog tvog insistiranja da on OMG KRITIZIRA DRZAVU CIJI DRZAVLJANIN HOCE DA BUDE

Neka bude da insistiram, ali on je otvorio temu "blokiran u vezi državljanstva...", a ne "kritikujmo državu".

Prethodnu LK je dobio pre 10 godina kada se i nije toliko insistiralo na državljanstvu, jer ga je, objektivno, bilo teško pribaviti. Ako se ne varam, radi se o 1998. godini. Tvrdim, da je 10 godina stajao na jednoj nozi postao bi roda, tj. da je bilo šta preduzimao već bi rešio status državljanstva.

Edited by turbulencija, 15 January 2009 - 06:22.


#71 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 15 January 2009 - 07:22

Rodjen sam u Hrvatskoj, a u Srbiji zivim od 1987. godine. Evo sta treba ako je neko rodjen van teritorije Srbije ili rahmetli SRJ:

1.Dokaz o drzavljanstvu stecenom rodjenjem na teritoriji neke od bivsih republika SFRJ.
...
2.Izvod iz maticne knjige rodjenih.
...
3.Prijava boravka
...
4.Fotokopija stare ili istekle licne karte, original na uvid koji ostaje njima.
...


Ja sam morao isto ovo da uradim iako sam rodjen u Srbiji - imao sam drzavljanstvo republike u kojoj mi je rodjen otac (kao i svi rodjeni par godina pre i posle mene)... Dakle - sve isto ovako. S tim sto sam, iz zezanja, ispitao da li mogu (bilo mi logicno) da dobijem pre toga BiH Federacije drzavljanstvo (posto ima staro SFRJ/SR BiH) - rekli mi ovi iz federativne ambasade (sifra ljiljan) u zemlji u kojoj zivim da ne moze - jer imam (pazi ovo) "srpski" maticni broj. Matere mi, ne 'srbijanski' nego srpski... I ja sam cekao kao i Cleric - par dana za ovo a par za ono. Raritet je sto sam 'Dokaz o drzavljanstvu stecenom rodjenjem na teritoriji neke od bivsih republika SFRJ' dobio od iste osobe kao i nekih 10ak - 15 godina ranije - nije zena otisla u penziju ni pod Dodikom...

#72 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 19 January 2009 - 10:45

Mozda nije mesto,
ali, da li ste culi da za novi pasos uzimaju otiske bebama
koje imaju 3 (tri) meseca, jer idu na poseban new пасош !?

#73 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 19 January 2009 - 10:47

...da li ste culi da za novi pasos uzimaju otiske bebama
koje imaju 3 (tri) meseca, jer idu na poseban new пасош !?

I koliko im onda vazi pasos - jos tri meseca?? Ili svih 6??

#74 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 19 January 2009 - 14:01

I koliko im onda vazi pasos - jos tri meseca?? Ili svih 6??

Dve godine,
odnodsno isto kao da imaju 10 ili 15 godina.
Sad uporedite sliku jedne bebe sa 3 i 27 meseci.

Jednom recju isti "tretman" imaju deca sa navrsenih tri meseca
i ona sa navrsenih, npr. 13 ili 15 godina.

Edited by dexte, 19 January 2009 - 14:01.


#75 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 19 January 2009 - 15:06

Otisci se ne menjaju tokom zivota, tj. markeri istih - menja se samo skala. Ne morate odmah sedati na paranoja bandwagon - otisci su i dan-danas jedan od najbrzih nacina za utvrdjivanje necijeg identiteta sa zadovoljavajucom pouzdanoscu i imati bazu sa otiscima cak i beba moze u mnogim slucajevima, kad se ta beba nadje van roditeljskog nadzora (kidnapovanje, nestanak roditelja, nesrecni slucajevi...), da pomogne brzoj identifikaciji iste i kontaktiranju staratelja ili odgovarajuce socijalne sluzbe.