Jump to content


Photo
- - - - -

Jehovini Svedoci


  • Please log in to reply
1003 replies to this topic

#931 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 14 April 2012 - 22:44

pravolsavni i katolički "hrišćani" izgovaraju reč halelujah (aleluja) i nisu ni svesni da je značenje toga Hvalite Jehovu ili Hvalite Jah!



dakle, sad ni pravoslavci ni katolici nisu hrišcani, pretpostavljam ni kopti koji su najstariji od svih, vec je trebalo čekati pojavljivanje prevaranta rasela da svima zajedno "objasni" krajem 19. i početkom 20. veka?? ti ne samo da si slep, vec i beznadežno lud. :(

ne odgovori ti meni na pitanje - šta je prevarant tražio sa kroulijem?

Edited by barracuda, 14 April 2012 - 22:44.

  • 0

#932 miki2zivot

miki2zivot
  • Members
  • 480 posts

Posted 16 April 2012 - 09:29

Ima jedan stavak u isaiji koji ja volim da naglasim:
Nema mira zlima”, kaže Jehova! (Isaija 48:22) ili
Nema mira zlima!” kaže Bog moj.(Isaija 57:21)
Više je nego jasno i očigledno da zlima smeta ne samo njegov narod već i jedinstveno ime Jedinog i Istinitog Boga! Ipak vidimo koliko je Jehova moćan i mudar. Ljudi svojom jednostavnom rečju "Hvala" izgovaraju ime Jehove Boga a da to i ne znaju i nisu svesni.

Čovek pustio maštu na volju, a ti odmah misliš, istina! Gde je u reči hvala jevrejski tetragaramagton JHVH? Biblijske tekstove prerađuješ da bi potkrepio nauku Kule Stražara, studije vrhunskih profesionalaca koje ne idu u prilog JS ne komentarišeš, dok u isto vreme vreruješ običnom čoveku.

Drugo, pravolsavni i katolički "hrišćani" izgovaraju reč halelujah (aleluja) i nisu ni svesni da je značenje toga Hvalite Jehovu ili Hvalite Jah!

Ko kaže da nisu svi svesni? Neki jesu, a neki nisu.Samo što oni tom rečju odaju slavu svom Bogu, onom koji jeste, (JAHVEAHu) a ne Jehovi, vašem Bogu.
Nego, koo je Jehovine Svedoke ovlastio da ime Jehova ubace oko 230 puta u Novi Zavet, kad ga u originalu nema, ne spominje se nijedan put?
  • 0

#933 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 20 April 2012 - 11:32

Attached File  crnci.jpg   82.31KB   0 downloads
U jednom africkom plemenu antropolog predlozi jednu igru deci : stavio je korpu sa vocem kod jednog drveta i rekao da se deca trkaju ko ce pre do korpe i voce ce pripasti pobedniku.
Uto sva deca ustadose, uhvatise za ruke i zajedno posla prema korpi sa vocem.
Upita ih antropolog : zasto se niste takmicili za voce ?
a deca ce : kako neko od nas moze da bude srecan ako je ijedan od nas nesrecan ??

Cekic, i ostali ? Ovo pleme mozda ( najverovatnije ) nije ni culo za Hrista , a ipak je u njima vise duhovnog nego medju vecinom koja za Hrista znaju.
Cekic.. Dali ce Jehova pre spasiti ovu decu i ljude iz tog plemena koji nisu nikada culi za Jehovu i Hrista , ili nekog , Katolika, Pravoslavca, pa i Jehovinog Svedoka, koji zna za Jehovu i Hrista a nije ni priblizno duhovan kao ovi ljudi i ova deca .??
  • 3

#934 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 20 April 2012 - 12:11

Cekic.. Dali ce Jehova pre spasiti ovu decu i ljude iz tog plemena koji nisu nikada culi za Jehovu i Hrista , ili nekog , Katolika, Pravoslavca, pa i Jehovinog Svedoka, koji zna za Jehovu i Hrista a nije ni priblizno duhovan kao ovi ljudi i ova deca .??


Sjajno pitanje,odslikava sav besmisao bogopoklonstva....
  • 0

#935 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 20 April 2012 - 15:57

U jednom africkom plemenu antropolog predlozi jednu igru deci : stavio je korpu sa vocem kod jednog drveta i rekao da se deca trkaju ko ce pre do korpe i voce ce pripasti pobedniku.
Uto sva deca ustadose, uhvatise za ruke i zajedno posla prema korpi sa vocem.
Upita ih antropolog : zasto se niste takmicili za voce ?
a deca ce : kako neko od nas moze da bude srecan ako je ijedan od nas nesrecan ??

Cekic, i ostali ? Ovo pleme mozda ( najverovatnije ) nije ni culo za Hrista , a ipak je u njima vise duhovnog nego medju vecinom koja za Hrista znaju.
Cekic.. Dali ce Jehova pre spasiti ovu decu i ljude iz tog plemena koji nisu nikada culi za Jehovu i Hrista , ili nekog , Katolika, Pravoslavca, pa i Jehovinog Svedoka, koji zna za Jehovu i Hrista a nije ni priblizno duhovan kao ovi ljudi i ova deca .??


Neka Biblija odgovori na tvoje pitanje:

1. Jovan 3:16 je sasvim dovoljan odgovor na tvoje pitanje ali navešću još nekoliko stavaka.
2. 5. Mojsijeva 32:4
3. Psalam 145:17
4. Postanje (1. Mojsijeva) 18:22-32

Naše poimanje pravde je totalno pogrešno i iskrivljeno u odnosu na Božji stav!
  • 0

#936 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 21 April 2012 - 13:10

Neka Biblija odgovori na tvoje pitanje:

1. Jovan 3:16 je sasvim dovoljan odgovor na tvoje pitanje ali navešću još nekoliko stavaka.
2. 5. Mojsijeva 32:4
3. Psalam 145:17
4. Postanje (1. Mojsijeva) 18:22-32

Naše poimanje pravde je totalno pogrešno i iskrivljeno u odnosu na Božji stav!


Ili vi pogresno tumacite pravu boziju volju

Vidis, po meni iako verujem u boga, malo mi u samoj bibliji ima nelogicnosti ( bez obzira ona standardna ili vasa ) . Prvo bog dao Mojsiju 10 zapovesti medju kojima je i ona : " ne ubij" a posle nedugo zatim je dozvolio njemu i njegovim potomcima da pobiju susedne narode da bi jevreji dosli do "obecane zemlje".. Znaci , to je kao po komunistickom: svi smo mi ravnopravni , samo su ipak neki malo ravnopravniji.. Isto tako su i neki od likova iz biblije osim sa zenom , pravio decu i sa svastikom i sa robinjama... A ovamo pise u 10 zapovesti da se ne bludnici...

Edited by Doc Holliday, 21 April 2012 - 13:13.

  • 0

#937 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 21 April 2012 - 16:10

Ili vi pogresno tumacite pravu boziju volju

Vidis, po meni iako verujem u boga, malo mi u samoj bibliji ima nelogicnosti ( bez obzira ona standardna ili vasa ) . Prvo bog dao Mojsiju 10 zapovesti medju kojima je i ona : " ne ubij" a posle nedugo zatim je dozvolio njemu i njegovim potomcima da pobiju susedne narode da bi jevreji dosli do "obecane zemlje".. Znaci , to je kao po komunistickom: svi smo mi ravnopravni , samo su ipak neki malo ravnopravniji.. Isto tako su i neki od likova iz biblije osim sa zenom , pravio decu i sa svastikom i sa robinjama... A ovamo pise u 10 zapovesti da se ne bludnici...


Slažem se s tobom. Na prvi pogled čini se da Biblija ima mnogo kontradiktornosti. Zato je potrebno ozbiljno studirati i ozbiljno ispitati Bibliju da bi se razumeli takvi događaji! Jehovina pravda i zakon su daleko, daleko iznad naših shvatanja i razumevanja, ipak nije nemoguće upoznati Jehovu i njegove principe.
U pravu si da je Bog dao da se zapiše u 10 zapovesti, zapovest "ne ubij" što znači ne ubij iz koristi, iz zadovoljstva iz obesti, ne ubij jer nemaš pravo da oduzmeš život koji sam ja (Jehova Bog) stvorio! Na drugoj strani Jehova je izabrao svoj narod, Jevreje, da ga pretstavljaju na zemlji i Jehova je načinio ugovor sa njima. Dao im je obećanje da će ih uvesti u zemlju u kojoj "teče med i mleko" koju su naseljavali narodi koji nisu poštovali Jehovu i koji su činili odvratne stvari između kojih je žrtvovanje sopstvene dece Sotoni i demonima, orgijanje i bludničenje, odvratno obožavanje idola i mnogo čega drugog. Takve narode Jehova je želeo da isttrebi sa lica zemlje i zato je davao naredbu da se takvi narodi eliminišu. Jevreji nisu smeli da ubijaju bez Jehovine naredbe! To je samo jedan od mnogobrojnih slučajeva u vreme starih izraelaca kada su Jevreji trebali da vrše egzekuciju koju je Jehova naredio.
  • 0

#938 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 21 April 2012 - 19:59

Slažem se s tobom. Na prvi pogled čini se da Biblija ima mnogo kontradiktornosti. Zato je potrebno ozbiljno studirati i ozbiljno ispitati Bibliju da bi se razumeli takvi događaji! Jehovina pravda i zakon su daleko, daleko iznad naših shvatanja i razumevanja, ipak nije nemoguće upoznati Jehovu i njegove principe.
U pravu si da je Bog dao da se zapiše u 10 zapovesti, zapovest "ne ubij" što znači ne ubij iz koristi, iz zadovoljstva iz obesti, ne ubij jer nemaš pravo da oduzmeš život koji sam ja (Jehova Bog) stvorio! Na drugoj strani Jehova je izabrao svoj narod, Jevreje, da ga pretstavljaju na zemlji i Jehova je načinio ugovor sa njima. Dao im je obećanje da će ih uvesti u zemlju u kojoj "teče med i mleko" koju su naseljavali narodi koji nisu poštovali Jehovu i koji su činili odvratne stvari između kojih je žrtvovanje sopstvene dece Sotoni i demonima, orgijanje i bludničenje, odvratno obožavanje idola i mnogo čega drugog. Takve narode Jehova je želeo da isttrebi sa lica zemlje i zato je davao naredbu da se takvi narodi eliminišu. Jevreji nisu smeli da ubijaju bez Jehovine naredbe! To je samo jedan od mnogobrojnih slučajeva u vreme starih izraelaca kada su Jevreji trebali da vrše egzekuciju koju je Jehova naredio.


Objasni...
  • 0

#939 vbarac

vbarac
  • Members
  • 272 posts

Posted 21 April 2012 - 20:16

Slažem se s tobom. Na prvi pogled čini se da Biblija ima mnogo kontradiktornosti. Zato je potrebno ozbiljno studirati i ozbiljno ispitati Bibliju da bi se razumeli takvi događaji! Jehovina pravda i zakon su daleko, daleko iznad naših shvatanja i razumevanja, ipak nije nemoguće upoznati Jehovu i njegove principe.
U pravu si da je Bog dao da se zapiše u 10 zapovesti, zapovest "ne ubij" što znači ne ubij iz koristi, iz zadovoljstva iz obesti, ne ubij jer nemaš pravo da oduzmeš život koji sam ja (Jehova Bog) stvorio! Na drugoj strani Jehova je izabrao svoj narod, Jevreje, da ga pretstavljaju na zemlji i Jehova je načinio ugovor sa njima. Dao im je obećanje da će ih uvesti u zemlju u kojoj "teče med i mleko" koju su naseljavali narodi koji nisu poštovali Jehovu i koji su činili odvratne stvari između kojih je žrtvovanje sopstvene dece Sotoni i demonima, orgijanje i bludničenje, odvratno obožavanje idola i mnogo čega drugog. Takve narode Jehova je želeo da isttrebi sa lica zemlje i zato je davao naredbu da se takvi narodi eliminišu. Jevreji nisu smeli da ubijaju bez Jehovine naredbe! To je samo jedan od mnogobrojnih slučajeva u vreme starih izraelaca kada su Jevreji trebali da vrše egzekuciju koju je Jehova naredio.


Pitanje za tebe... Kakav je to bog (malo pocetno slovo je namerno) koji eto tako eliminise cele narode? Sta ima dobro u tom bogu? Sto je pre svega napravio ljude tako zle i glupe, pa ih onda istrebljuje? Zar nije bilo drugog nacina da ih bog prizove pameti? Ako ti mozes da racionalizujes takav postupak, ako mozes da opravdas genocid kroz boziju volju, ti onda nisi pri sebi.

Pitanje za ostale... Odakle vam samo vremena za diskusiju sa likovima poput Cekica?
  • 0

#940 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 21 April 2012 - 20:43

Čekić 30 dana kazne.
  • 0

#941 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 22 April 2012 - 12:47

Slažem se s tobom. Na prvi pogled čini se da Biblija ima mnogo kontradiktornosti. Zato je potrebno ozbiljno studirati i ozbiljno ispitati Bibliju da bi se razumeli takvi događaji! Jehovina pravda i zakon su daleko, daleko iznad naših shvatanja i razumevanja, ipak nije nemoguće upoznati Jehovu i njegove principe.
U pravu si da je Bog dao da se zapiše u 10 zapovesti, zapovest "ne ubij" što znači ne ubij iz koristi, iz zadovoljstva iz obesti, ne ubij jer nemaš pravo da oduzmeš život koji sam ja (Jehova Bog) stvorio! Na drugoj strani Jehova je izabrao svoj narod, Jevreje, da ga pretstavljaju na zemlji i Jehova je načinio ugovor sa njima. Dao im je obećanje da će ih uvesti u zemlju u kojoj "teče med i mleko" koju su naseljavali narodi koji nisu poštovali Jehovu i koji su činili odvratne stvari između kojih je žrtvovanje sopstvene dece Sotoni i demonima, orgijanje i bludničenje, odvratno obožavanje idola i mnogo čega drugog. Takve narode Jehova je želeo da isttrebi sa lica zemlje i zato je davao naredbu da se takvi narodi eliminišu. Jevreji nisu smeli da ubijaju bez Jehovine naredbe! To je samo jedan od mnogobrojnih slučajeva u vreme starih izraelaca kada su Jevreji trebali da vrše egzekuciju koju je Jehova naredio.


Znam da sad ne mozes procitati ( to jest mozes kao gost foruma ), ali kao sto je do moderator objasnio u razlogu tvog banovanja, mnogo puta u istoriji je bilo slucajeva da se zbog "bozje volje " cine genocidi i mnogi zlocini..
Pa zar ubijanje zarad zauzimanja teritorije gde tece med i mleko nije iz koristoljublja ??
Iskreno ja ne mogu da verujem da je bogu neki narod bio odabran , a drugi nije. Ako je bog pravedan , a ja verujem da jeste, da on nema privilegovanih naroda.
A sto se biblije tice, za razliku od novog zaveta koji je namenjen svima, stari zavet je u sustini vecinom Jevrejska istorija..
I interesantno, od tog starog zaveta ( koji i jevreji koriste ) da su sve vere nastale iz njega - Hriscanstvo i Islam ( kao vera koja se nadovezuje na stari zavet) i svi njihovi derivati, sve imaju to- da se moraju ili disciplinovati ili istrebiti " nevernici" ... I po svemu tome ispada da su najblizi bogu Budisti. Za njih se nesto ne moze cuti da su vodili "svete ratove"

EDIT: Dali to onda znaci da posto vi Jehovini Svedoci tvrdite da ste Jehovin odabran narod, mozda u nekom trenutku dobiti od boga "dojavu" da pocnete da makljate i istrebljujete "nevernike " ??

Edited by Doc Holliday, 22 April 2012 - 13:06.

  • 0

#942 nesog

nesog
  • Members
  • 15 posts

Posted 23 April 2012 - 21:33

Branimire, molim te pročitaj predhodnih nekoliko postova koje sam napisao polemišući sa Čekićem i drugim JS. Dokazivao sam i nadam se, mnogima dokazao da Jehova nije pravilan prevod jevrejskog Tetragramatona JHVH. Pravilan izgovor je najverovatnije JAHVEAH! Zatim sam ja , i drugi dokazali da je "biblija" u prevodu JS prerađena, preokrojena, da je prilagođena njihovom učenju. Ponovo kažem; poveži se prvo sa Hristom, pa će ti On vremenom reći koja je prava crkva, koji je danas njegov narod, ako je uopšte potrebno biti kršten u nekoj crkvi. Po meni najvažnije je biti kršten Svetim Duhom. Tako se uspostavlja spasonosna zajednica sa Bogom, sve ostalo je manje važno! Pozdrav !


Veoma kontradiktorna rečenica: "Poveži se prvo sa Hristom ( Kako to ide,možeš li objasniti?),pa će ti On vremenom reći koja je prava crkva (Pa koja je-napiši) koji je danas njegov narod ( napiši koji je to narod, nema šta da kriješ) a onda velika nebuloza-"ako je uopšte potrebno biti kršten u nekoj crkvi"????? Pa zašto se onda Isus krstio i šta je sa Matej 28:19 gde piše:"Načinite učenike od ljudi iz svih naroda,krsteći ih...."
  • 0

#943 poelbuster

poelbuster
  • Members
  • 73 posts

Posted 24 April 2012 - 07:45

Veoma kontradiktorna rečenica: "Poveži se prvo sa Hristom ( Kako to ide,možeš li objasniti?),pa će ti On vremenom reći koja je prava crkva (Pa koja je-napiši) koji je danas njegov narod ( napiši koji je to narod, nema šta da kriješ) a onda velika nebuloza-"ako je uopšte potrebno biti kršten u nekoj crkvi"????? Pa zašto se onda Isus krstio i šta je sa Matej 28:19 gde piše:"Načinite učenike od ljudi iz svih naroda,krsteći ih...."


Baš lepo što si spomenuo krštenje.
Kako reče...?
Kako se treba krstiti?

19 Idite, dakle, i naučite sve narode, krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha,

U koje ime se krste Jehovini svedoci?
Pogledajte sami šta piše u Kuli stražari:

Posted Image

Prošlog vikenda su Jehovini svedoci imali kongres pa sam imao priliku da prisustvujem i krštenju koje se tom prilikom obavlja.
Od reči do reči je ponovljeno ovo što piše u Kuli stražari.

Pošto su se tada kada su ta pitanja objavljena neki Jehovini svedoci možda zapitali kakva su to pitanja sledilo je objašnjenje:

Posted Image

Eto ko nije znao sad može da se uveri kako se Jehovini svedoci krste.
Koji je to duh ,ne smeju ni da proveravaju iako Sveto pismo savetuje da proverimo duhove da li su od Boga ili ne.

Izučavajte malo tu organizaciju pa ćete vrlo brzo otkriti koji je to duh koji je vodi.
  • 0

#944 nesog

nesog
  • Members
  • 15 posts

Posted 24 April 2012 - 14:59

Baš lepo što si spomenuo krštenje.
Kako reče...?
Kako se treba krstiti?

19 Idite, dakle, i naučite sve narode, krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha,

U koje ime se krste Jehovini svedoci?
Pogledajte sami šta piše u Kuli stražari:

Posted Image

Prošlog vikenda su Jehovini svedoci imali kongres pa sam imao priliku da prisustvujem i krštenju koje se tom prilikom obavlja.
Od reči do reči je ponovljeno ovo što piše u Kuli stražari.

Pošto su se tada kada su ta pitanja objavljena neki Jehovini svedoci možda zapitali kakva su to pitanja sledilo je objašnjenje:

Posted Image

Eto ko nije znao sad može da se uveri kako se Jehovini svedoci krste.
Koji je to duh ,ne smeju ni da proveravaju iako Sveto pismo savetuje da proverimo duhove da li su od Boga ili ne.

Izučavajte malo tu organizaciju pa ćete vrlo brzo otkriti koji je to duh koji je vodi.

Ta dva pitanja su samo verbalni deo predanja Bogu, nakon toga sledi krštenje u vodi, po primeru koji je postavio Isus Hrist-Matej 3:16. On se "krstio,odmah se podigao iz vode..."itd Pre toga u retku 3:13 piše da se to desilo na reci Jordan. Jovan Krstitelj je isto krštavao "u Enonu,blizu Salima, jer je tamo bilo mnogo vode, i ljudi su dolazili i krštavali se". (Jovan 3:23) Jevanđelizator Filip je krstio Etiopljanina u "vodi", nejverovatnije nekoj reci. Nema nikakvih podataka o tome da su prvi hrišćani krštavali bebe prskanjem po glavi ili kako god. Eto ja sam "proverio" iz Svetog pisma,kako se treba krstiti, bez Kule stražare.
Pošto si ti neki "izučavalac" Svetog pisma onda molim objasni kako hrišćani treba da se krste ( ali koristi samo biblijske retke)
  • 0

#945 poelbuster

poelbuster
  • Members
  • 73 posts

Posted 24 April 2012 - 18:05

Ta dva pitanja su samo verbalni deo predanja Bogu, nakon toga sledi krštenje u vodi, po primeru koji je postavio Isus Hrist-Matej 3:16. On se "krstio,odmah se podigao iz vode..."itd Pre toga u retku 3:13 piše da se to desilo na reci Jordan. Jovan Krstitelj je isto krštavao "u Enonu,blizu Salima, jer je tamo bilo mnogo vode, i ljudi su dolazili i krštavali se". (Jovan 3:23) Jevanđelizator Filip je krstio Etiopljanina u "vodi", nejverovatnije nekoj reci. Nema nikakvih podataka o tome da su prvi hrišćani krštavali bebe prskanjem po glavi ili kako god. Eto ja sam "proverio" iz Svetog pisma,kako se treba krstiti, bez Kule stražare.
Pošto si ti neki "izučavalac" Svetog pisma onda molim objasni kako hrišćani treba da se krste ( ali koristi samo biblijske retke)


Naravno da moje "izučavanje" ne može da se poredi sa izučavanjem Jehovinih svedoka.

Evo pošto izgleda nisi video šta piše u Kuli stražari da ponovim:

Kula stražara 01.04.1986.
1.Jesi li se pokajao za svoje grijehe na temelju žrtve Isusa Krista i predao Jehovi da vršiš njegovu volju?
2.Jesi li razumio da te tvoje predanje i krštenje označava kao jednoga od Jehovinih svjedoka u zajednici s duhom vođenom Božjom organizacijom?


Da li ti kao ozbiljni izučavatelj Biblije nalaziš da su ova pitanja adekvatna onome što je Isus rekao?

19 Idite, dakle, i naučite sve narode, krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha,


Da li ti možeš da tvrdiš da su ova pitanja na koja odgovaraju Jehovini svedoci u skladu sa ovim što je Isus rekao?

Ja sam upravo pristvovao krštenju Jehovinih svedoka i osim ova dva pitanja ništa nisam čuo.
Prilikom potapanja sam stajao tik do bazena i očekivao da čujem reči koje je Isus zapovedio ali "krstitelj"ništa nije izgovorio.

Da li je to krštenje bilo u ime Oca i Sina i Svetoga Duha?
  • 0