Jump to content


Photo
- - - - -

Jehovini Svedoci


  • Please log in to reply
1003 replies to this topic

#916 poelbuster

poelbuster
  • Members
  • 73 posts

Posted 03 April 2012 - 20:59

Besmisleno je to što tvrdiš! Jehovina organizacija nema ni trunke okultizma u sebi. Tvoja tvrdnja je bez osnova i govori koliko nemaš blage veze o organizaciji već nagađaš!

Rasel je umro 31. oktobra 1916. godine. Nebitno je gde je sahranjen. I da je čak sahranjen pod samom piramidom ne dokazuje da je Rasel pripadao bilo kakvom kultu. Rasel je sa nekoliko osoba željnih istine započeo ozbiljno istraživanje Biblije i biblijske istine. Na samom početku istraživanja otkrili su činjenice koje su temelj čistog obožavanja. Nije nikakva tajna da je ova grupa iskrenih ljudi bivala sve veća i da su na početku slavili rođendane, božić, uskrs, novu godinu i mnoge paganske praznike, ali su zato jasno znali da je trojstvo paganska doktrina bez biblijske podrške, da je Jedini i Istiniti Bog Jehova a da je Isus Jehovin Sin, ne Bog i ni slučajno jednak svom Ocu, da pakao ne postoji i da posle smrti nikakva duša ne preživljava smrt! Kako je vreme prolazilo tako su na temlju istraživanja i proučavanja Biblije odbacivali pagansku tradiciju koja se godinama praktikovala.

Jehovina Organizacija je danas čista božja Organizacija koja na ispravan način, onako kako se to Jehovi dopada, obožava našeg Stvoritelja!

Rasel je ispunio svoju ulogu onda kada je živeo kao i mnogi ljudi iz drevnih biblijskih vremena koje je Jehova koristio za očuvanje i objavljivanje istine putem svoje reči Biblije!

Najvažnije je kakva je i kako izgleda Božja Organizacija danas! Pitanja koja si postavio su totalno bez smisla jer nemaju nikakvu važnost niti umanjuju vrednost Jehovine organizacije! Pitanja bi bila na mestu da je Jehovina organizacija masonska organizacija! Da jeste, to ne bi moglo da se sakrije, naprotiv, Jehovina Organizacija je javna da javnija ne može biti! Svi sastanci su javni, čak se javno pozivaju svi ljudi da prisustvuju ovakvim sastancima. Većina kongresa se javno prenose preko radija. Internacionalni-međunarodni kongresi se održavaju u čitavom svetu i javnost se unapred obaveštava o ovakvim javnim manifestacijama Jehovine Organizacije jer je nama izuzetno stalo da što više ljudi prisustvuje ovakvim sastancima da bi mogli da vide na delu Jehovinu ljubav i ljubav njegovog Sina i da bi razumeli biblijsku istinu! Trenutno je javna akcija pozivanja svih građana sveta da prisustvuju najvažnijem događaju u vasioni-Memorijalu Isusove smrti.

Jehovine svedoke čitav svet poznaje kao istinske mirotvorce, ljude koji žive Bibliju, ljude koji se ne mešaju u politiku, koji ne ratuju i koji nemaju nacionalnih niti rasnih predrasuda. Jehovin narod je poznat u čitavom svetu po propovedanju dobre vesti iz Biblije i po iskrenoj i dubokoj ljubavi prema Bogu i svom bližnjem. Da to nije tako teško je da bismo slobodno mogli da propovedamo po celom svetu dobru vest o Božjem Kraljevstvu!

Interesantno je kako nisi istakao ove vrednosti organizacije kojoj je pripadao Rasel!



Pošto Čekić ne vidi moje postove neka neko citira da bi mogao da pročita.Doduše sumnjam da će i tako pročitati ali ima još puno drugih ljudi koji će pročitati i sami odlučiti šta da misle.

Tvoja tvrdnja je bez osnova i govori koliko nemaš blage veze o organizaciji već nagađaš!
Baraccuda,to su i meni govorili pre dve godine.Do tada su još i reagovali .U međuvremenu sam nabavio jako puno njihovih knjiga i naravno pročitao ih.Upravo te knjige su prava riznica iz koje svakodnevno vadim primere kakva je to stvarno organizacija.Daće Bog pa ćete i vi svi imati prilike da sami pročitate neke primere.

Rasel je sa nekoliko osoba željnih istine započeo ozbiljno istraživanje Biblije i biblijske istine. Na samom početku istraživanja otkrili su činjenice koje su temelj čistog obožavanja.
Ovde dva genijalna bisera.Ozbiljno istraživanje ...činjenice koje su temelj čistog obožavanja.
Evo šta su ustanovili "ozbiljnim istraživanjem"

Posted Image

I na takvim činjenicama se zasniva "čisto obožavanje".

Najvažnije je kakva je i kako izgleda Božja Organizacija danas!

Kako izgleda ta organizacija danas vidi se po ovim plodovima Čekićevog izlaganja.Koliko su spremni da pogledaju istini u oči se vidi iz njihovog odbijanja da pogledaju šta piše u knjigama njihove organizacije.Eto kako izgleda ta organizacija danas.


Trenutno je javna akcija pozivanja svih građana sveta da prisustvuju najvažnijem događaju u vasioni-Memorijalu Isusove smrti.

Najvažniji događaj je Isusovo uskrsnuće a ne njegova smrt.Razmislite sami ko se radovao njegovoj smrti i ko voli toga da se priseća-memorijal.
Svi hrišćani slave najveći hrišćanski praznik USKRS ,samo antihrist slavi njegovu smrt!



Da to nije tako teško je da bismo slobodno mogli da propovedamo
Hmmm pa zar vi ne kažete da ste proganjani...imena njegovog radi?
Kojeg imena?
Ko je rekao :Svi će mrziti na vas zbog imena moga, ali koji ustraje do kraja, taj će biti spasen.
Koje je to ime?
  • 1

#917 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 03 April 2012 - 21:05

idemo dalje.....

krst i kruna dolaze od Templara (i Masona). odakle kod JS?
na piramidi se nalazi i Svevidece Oko, simbol Iluminata.
ponovo pitam - Alister Krouli?


da li ti je poznato, kako je Raderford uspostavio "red" posle smrti "dobrog pastira" (koji je, btw, hapšen zbog prodaje "čudotvornog žita", tj. najobičnije PREVARE lakovernog naroda)? verovatno je uspeo da "očisti" ekipu pa je danas Organizacija "za uzor", al' zamalo:

The Watchtower Society became an Associate member of the United Nations Department of Public Information (UN/DPI) in February 1992 and maintained this membership until October 2001.[9] According to the United Nations Department of Public Information, the primary purpose of NGO association is, “the redissemination of information in order to increase public understanding of the principles, activities and achievements of the United Nations and its Agencies.”[10] The association status was ceased the day after it was made known in the Guardian newspaper.[11][12] In a letter dated August 4, 2004, the UN website explained the association it had with the Watchtower Society: “By accepting association with DPI, the organization agreed to meet criteria for association, including support and respect of the principles of the Charter of the United Nations and commitment and means to conduct effective information programmes with its constituents and to a broader audience about UN activities.”[13] The official UN/DPI Web page explains about associated organizations: “Please note that association of NGOs with DPI does not constitute their incorporation into the United Nations system, nor does it entitle associated organizations or their staff to any kind of privileges, immunities or special status.”[14]

ceo link







Edited by barracuda, 03 April 2012 - 21:20.

  • 1

#918 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 03 April 2012 - 21:07

Pošto Čekić ne vidi moje postove neka neko citira da bi mogao da pročita.Doduše sumnjam da će i tako pročitati ali ima još puno drugih ljudi koji će pročitati i sami odlučiti šta da misle.

Tvoja tvrdnja je bez osnova i govori koliko nemaš blage veze o organizaciji već nagađaš!
Baraccuda,to su i meni govorili pre dve godine.Do tada su još i reagovali .U međuvremenu sam nabavio jako puno njihovih knjiga i naravno pročitao ih.Upravo te knjige su prava riznica iz koje svakodnevno vadim primere kakva je to stvarno organizacija.Daće Bog pa ćete i vi svi imati prilike da sami pročitate neke primere.

Rasel je sa nekoliko osoba željnih istine započeo ozbiljno istraživanje Biblije i biblijske istine. Na samom početku istraživanja otkrili su činjenice koje su temelj čistog obožavanja.
Ovde dva genijalna bisera.Ozbiljno istraživanje ...činjenice koje su temelj čistog obožavanja.
Evo šta su ustanovili "ozbiljnim istraživanjem"



Posted Image

I na takvim činjenicama se zasniva "čisto obožavanje".

Najvažnije je kakva je i kako izgleda Božja Organizacija danas!

Kako izgleda ta organizacija danas vidi se po ovim plodovima Čekićevog izlaganja.Koliko su spremni da pogledaju istini u oči se vidi iz njihovog odbijanja da pogledaju šta piše u knjigama njihove organizacije.Eto kako izgleda ta organizacija danas.


Trenutno je javna akcija pozivanja svih građana sveta da prisustvuju najvažnijem događaju u vasioni-Memorijalu Isusove smrti.

Najvažniji događaj je Isusovo uskrsnuće a ne njegova smrt.Razmislite sami ko se radovao njegovoj smrti i ko voli toga da se priseća-memorijal.
Svi hrišćani slave najveći hrišćanski praznik USKRS ,samo antihrist slavi njegovu smrt!



Da to nije tako teško je da bismo slobodno mogli da propovedamo
Hmmm pa zar vi ne kažete da ste proganjani...imena njegovog radi?
Kojeg imena?
Ko je rekao :Svi će mrziti na vas zbog imena moga, ali koji ustraje do kraja, taj će biti spasen.
Koje je to ime?


bold: sa zadovoljstvom, pa neka i mene blokira :)

Edited by barracuda, 03 April 2012 - 21:17.

  • 1

#919 lion el johnson

lion el johnson
  • Members
  • 37 posts

Posted 03 April 2012 - 21:31

idemo dalje.....

krst i kruna dolaze od Templara (i Masona). odakle kod JS?
na piramidi se nalazi i Svevidece Oko, simbol Iluminata.
ponovo pitam - Alister Krouli?


da li ti je poznato, kako je Raderford uspostavio "red" posle smrti "dobrog pastira" (koji je, btw, hapšen zbog prodaje "čudotvornog žita", tj. najobičnije PREVARE lakovernog naroda)? verovatno je uspeo da "očisti" ekipu pa je danas Organizacija "za uzor", al' zamalo:

The Watchtower Society became an Associate member of the United Nations Department of Public Information (UN/DPI) in February 1992 and maintained this membership until October 2001.[9] According to the United Nations Department of Public Information, the primary purpose of NGO association is, “the redissemination of information in order to increase public understanding of the principles, activities and achievements of the United Nations and its Agencies.”[10] The association status was ceased the day after it was made known in the Guardian newspaper.[11][12] In a letter dated August 4, 2004, the UN website explained the association it had with the Watchtower Society: “By accepting association with DPI, the organization agreed to meet criteria for association, including support and respect of the principles of the Charter of the United Nations and commitment and means to conduct effective information programmes with its constituents and to a broader audience about UN activities.”[13] The official UN/DPI Web page explains about associated organizations: “Please note that association of NGOs with DPI does not constitute their incorporation into the United Nations system, nor does it entitle associated organizations or their staff to any kind of privileges, immunities or special status.”[14]

ceo link







Svaka cast za istrazivanje! Opravdao si nadimak :)
  • 0

#920 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 03 April 2012 - 22:16

Ja sam rekao šta sam imao da kažem! Naša dela govore mnogo glasnije nego reči! Ako tebi trebaju dokazi, traži ih!

;)

Edited by Čekić, 03 April 2012 - 22:17.

  • 0

#921 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 03 April 2012 - 22:33

Ja sam rekao šta sam imao da kažem! Naša dela govore mnogo glasnije nego reči! Ako tebi trebaju dokazi, traži ih!

;)


ne trebaju dokazi meni+ vec tebi. <_<

Edited by DonJuan, 08 April 2012 - 19:32.
nepotrebno

  • 0

#922 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 04 April 2012 - 14:33

Svaka cast za istrazivanje! Opravdao si nadimak :)


Džoni, iznenađuješ me! Vidim "razumeš" se i u okultne nauke, nisi samo naučnik! Lepo, lepo!

:kece:
  • 0

#923 miki2zivot

miki2zivot
  • Members
  • 480 posts

Posted 05 April 2012 - 19:40

Ja sam rekao šta sam imao da kažem! Naša dela govore mnogo glasnije nego reči! Ako tebi trebaju dokazi, traži ih!

Čekiću zar nemaš argumente?
  • 1

#924 miki2zivot

miki2zivot
  • Members
  • 480 posts

Posted 05 April 2012 - 20:31

Besmisleno je to što tvrdiš! Jehovina organizacija nema ni trunke okultizma u sebi. Tvoja tvrdnja je bez osnova i govori koliko nemaš blage veze o organizaciji već nagađaš!

Meni uopšte ne zvuči besmislieono naprotiv, izneto je mnogo više argumenata nego što si ti izneo!

Rasel je umro 31. oktobra 1916. godine. Nebitno je gde je sahranjen. I da je čak sahranjen pod samom piramidom ne dokazuje da je Rasel pripadao bilo kakvom kultu.

I te kako je bitno za takvog čoveka, za nekoga ko je osnovao jednu crkvu, čije idelje pokreću milone gde je sahranjen, kako izgleda njegov grob, sa kojim je simbolima, i kako se odnosimo prema njegovim posmrtnim ostacima. To svedoči šta je bio kakvo je njegovo nasleđe, i kakav je naš odnos prema njemu.

Rasel je sa nekoliko osoba željnih istine započeo ozbiljno istraživanje Biblije i biblijske istine. Na samom početku istraživanja otkrili su činjenice koje su temelj čistog obožavanja.

Rasel nije mogao da nađe podršku za svoja uverenja ni u jednoj hrišćanskoj crkvi. Obilazio ih je sve, i nudio svoje usluge i svatanja, ali mu je svugde rečeno da je njegovo tumačenje Biblije neprihvatljivo i neargumentovano, da se suproti Njenim osnovnim učenjima. Zato je odlučio, a verovatno po "nečijem savetu", da osnuje novu religiju. To je u to vreme moglo jer je bilo mnog više zainteresovanih za Biblijska učenja. Svoju organizaciju nazvao je Društvo međunaraodnih studenata Biblije.

ali su zato jasno znali da je trojstvo paganska doktrina bez biblijske podrške, da je Jedini i Istiniti Bog Jehova a da je Isus Jehovin Sin, ne Bog i ni slučajno jednak svom Ocu, da pakao ne postoji i da posle smrti nikakva duša ne preživljava smrt! Kako je vreme prolazilo tako su na temlju istraživanja i proučavanja Biblije odbacivali pagansku tradiciju koja se godinama praktikovala.

Trojstvo je čista Biblijska doktrina. Biblija na mnogo mesta govori o njoj.. Koliko u starom zavetu, još više u novom zavetu. Do te teme nisam ni stigao u raspravi zato što smo se mnogo stranica i vremena zadržali na samo ime JEHOVA.
Bibilja govori o Ocu Simu i Svetom Duhu, Biblija svedoči da je Sveti Duh Bog, i zamenik Isusa Hrista, da nije bezlična sila, i ako nikad nije uzeo ljudsko obličje. Sa Njin se može komunicirati, On teši, savetuje poučava , On vodi crkvu, on pripema ljude za sustet sa Isusom. Bezlična sila jednostavno deluje u skladu sa željom njenog izvora, a Sveti duh Ima svoju ličnost i, On donosi svoje odluke.

Jehovina Organizacija je danas čista božja Organizacija koja na ispravan način, onako kako se to Jehovi dopada, obožava našeg Stvoritelja!
Najvažnije je kakva je i kako izgleda Božja Organizacija danas! Pitanja koja si postavio su totalno bez smisla jer nemaju nikakvu važnost niti umanjuju vrednost Jehovine organizacije! Pitanja bi bila na mestu da je Jehovina organizacija masonska organizacija!

Možda ona i nije nasonska oraganizacija, ali je previše znakova da je i suviše daleko od nje. Od osnivanja preko simbola, do tumačenja pisma, izbagavanja krsta i sl.Naravno to najveći boroj članova i ne sluti. Možda znaju samo pojedinci na vrhu. Njima i onako nije dozoveno da proučavaju za sebe, da sami upoređuju učenje kule stražara sa Biblijom, crkva je tako organizovana da oni za to nemaju vremena.

Da jeste, to ne bi moglo da se sakrije, naprotiv, Jehovina Organizacija je javna da javnija ne može biti! Svi sastanci su javni, čak se javno pozivaju svi ljudi da prisustvuju ovakvim sastancima. Većina kongresa se javno prenose preko radija. Internacionalni-međunarodni kongresi se održavaju u čitavom svetu i javnost se unapred obaveštava o ovakvim javnim manifestacijama Jehovine Organizacije jer je nama izuzetno stalo da što više ljudi prisustvuje ovakvim sastancima da bi mogli da vide na delu Jehovinu ljubav i ljubav njegovog Sina i da bi razumeli biblijsku istinu! Trenutno je javna akcija pozivanja svih građana sveta da prisustvuju najvažnijem događaju u vasioni-Memorijalu Isusove smrti.
Jehovine svedoke čitav svet poznaje kao istinske mirotvorce, ljude koji žive Bibliju, ljude koji se ne mešaju u politiku, koji ne ratuju i koji nemaju nacionalnih niti rasnih predrasuda. Jehovin narod je poznat u čitavom svetu po propovedanju dobre vesti iz Biblije i po iskrenoj i dubokoj ljubavi prema Bogu i svom bližnjem. Da to nije tako teško je da bismo slobodno mogli da propovedamo po celom svetu dobru vest o Božjem Kraljevstvu!
Interesantno je kako nisi istakao ove vrednosti organizacije kojoj je pripadao Rasel!

Jehovini svedoci nisu čisti po pitanju nauke. To čak i početnici primećuju. Ali ako to kažu Js se odamh naljute, i neće više ne samo da disutuju. nego i da provere to na što im se skreće pažnja. Dakle lako se ljute. A Biblija kaže da ljubav kao osnovno hrišćansko načelo dugo trpi. 1.Kor.13 gl. Načelo koje si sam pokazao još poodavno, u stilu, ako tije to si zaslužio, nije hrišćansko načelo. Hrišćansko načelo je načelo praštanja i tolerancije. To kod tebe nisam video. Evo primera. Poelbuster ti se izvinio i ako ne vidim da je nešto pogređšio, nisu mu oprostio. A Biblia kaže da oprostiš sedam puta sedamdeset, verovatno na dan, dakle da usvojiš ta princip. Na moje komentare se ljutiš, i ako do sada nisi izneo ni jedan valjan argument. Samo savetuješ "besplatan biblijski studij", a upravo je Biblija ta koja ukazuje na zablude Jeovinih Svedoka.
To što se aktivnosti javno mogu pratiti nije dokaz da stvari stoje onako kako ih JS vide. Sve crkve danas uklučujući i satansku crkcu savim slobodno propovedaju imaju pristup internetu, sredstima javnih komunikacija i td. Pa ko voli nek izvoli, ko se upeca neka se upeca...
Raslove knjige a bilo ih je koliko znam 13, su sve odbačene od strane njegovog naslednika Raderforda, i on je nudio svojih šest knjiga. Posle smrti raderforda Rasel je po malo ponovo rebavilitovan, tako da do danas nije jasno koje je učenje i koji su proncipi tumačenja na snazi.
  • 1

#925 miki2zivot

miki2zivot
  • Members
  • 480 posts

Posted 06 April 2012 - 19:46

Svaka cast za istrazivanje! Opravdao si nadimak :)

Zna li neko kakve veze ima drugi Hristov dolazak i osnivanje prvog radničkog sindikata, na osnovu čega je razumno i logički ta dva događaja povezivati? Daje li Biblija, i ako daje gde to indicije za tako nešto?
  • 0

#926 lion el johnson

lion el johnson
  • Members
  • 37 posts

Posted 11 April 2012 - 07:59

Zna li neko kakve veze ima drugi Hristov dolazak i osnivanje prvog radničkog sindikata, na osnovu čega je razumno i logički ta dva događaja povezivati? Daje li Biblija, i ako daje gde to indicije za tako nešto?


A sto mene pitas?
  • 0

#927 miki2zivot

miki2zivot
  • Members
  • 480 posts

Posted 11 April 2012 - 12:16

A sto mene pitas?

Izvini lave,
Nisam pitao samo tebe, nego sve na forumu, to je jasno napisano, baš me interesuje...
  • 0

#928 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 14 April 2012 - 05:10

Ovo sam nedavno saznao i zaista me je oduševilo. Želim da podelim ovo saznanje sa svim Jugoslovenima:



:kece:
  • 0

#929 miki2zivot

miki2zivot
  • Members
  • 480 posts

Posted 14 April 2012 - 17:58

ne trebaju dokazi meni+ vec tebi. <_<

Pokušaću da pomognem u procesu prikupljanja dokaza. Neka to bude moj uskršnjim poklon Čekiu; verujem da neće biti sebičan: Očekujem da će podeliti i ostalim zainteresovanim forumašima.


  • 1

#930 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 14 April 2012 - 18:12

Ima jedan stavak u isaiji koji ja volim da naglasim:

Nema mira zlima”, kaže Jehova! (Isaija 48:22) ili
Nema mira zlima!” kaže Bog moj.(Isaija 57:21)

Više je nego jasno i očigledno da zlima smeta ne samo njegov narod već i jedinstveno ime Jedinog i Istinitog Boga! Ipak vidimo koliko je Jehova moćan i mudar. Ljudi svojom jednostavnom rečju "Hvala" izgovaraju ime Jehove Boga a da to i ne znaju i nisu svesni. Drugo, pravolsavni i katolički "hrišćani" izgovaraju reč halelujah (aleluja) i nisu ni svesni da je značenje toga Hvalite Jehovu ili Hvalite Jah!

Na drugoj strani blate i ljagaju Jehovino ime i izbacuju ga iz Božje reči!

Ovaj primer iz tabora ljudi koji čak ne vole Jehovu i njegov narod, dovoljno govori da "moraju da znaju da sam ja Jehova" kaže sam Jehova za sebe!

:kece:


  • 0