Jump to content


Photo
- - - - -

Jehovini Svedoci


  • Please log in to reply
1003 replies to this topic

#991 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 01 March 2014 - 07:24

U bre Čekić ovi tvoji nisu što su nekad bili. Pre pola sata su mi bili  na vratima i nisu me gnjavili ni ceo minut kada sam im rekao da sam ateista i da samo trace moje i svoje vreme. Da ti prijavis da ovi sto idu po N. Bgd zabušavaju ;)

A da ti nisu bili Vucicevi mozda, pa ti pomesao?


  • 0

#992 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 04 June 2015 - 04:33

Pozdrav svima, kako ste? Ima li nekih novosti o kraju ovoga sistema u kome živimo ili verujete da će ovaj sistem da traje zauvek?

 

:lala:


  • 0

#993 Sultan_Stjepan_Bosanski

Sultan_Stjepan_Bosanski
  • Members
  • 481 posts

Posted 17 June 2015 - 08:48

Rigorozno moralni-ne upražnjavaju seksualne odnose pre braka pa čak ni poljubac i masturbaciju.
 

 

Znam dvije Jehovine svjedokinje. Par puta smo razgovarali i o vjeri. Njih dvije imaju dogmatican pristup Bibliji. Koliko sam od njih saznao, cesto se privatno sastaju i diskutiraju pasaze krscanske svete knjige, te u svojim zajednicama clanice i clanovi drze referate o odredjenim temama odnosno dijelovima ili citatima iz Biblije. 

 

Kada neko kaze da su rigorozno "moralni" i da "ne upraznjavaju seksualne odnose prije braka, pa cak ni poljubac ni masturbaciju", onda bih rekao da se tu treba biti oprezan pri takvim izjavama. Mi ne mozemo znati koliko je koji pojedinac rigorozan, jer niko nikome ne drzi svijecu. Takodjer je pojam "morala" jako sirok. Ako neko smatra da homoseksualci nemaju pravo biti u vezi i stupiti u brak, onda to za nekoga po nekim vrijednostima moze biti moralno, za nekoga drugog, ko svoj zivot temelji na drugacijim vrijednostima, to isto moze biti puka suprotnost.

 

Licno sam Jehove svjedoke upoznao kao jako ljubazne ljude. Oni naravno pokusavaju misionirati gdje stignu, jer je to integralni dio njiva vjerovanja, ali ja sam jasno kazao da njihova vjera za mene uopce nije opcija i akceptirali su. Razgovaramo o svemu i svacemu, uvazavajuci medjusobne suprotne stavove. Sve u svemu, moje misljenje o njima je pozitivno.


  • 0

#994 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 07 July 2015 - 04:46

Pozdrav Stjepane! Kad govoriš o "nekim vrednostima" i o "drugačijim vrednostima" o čijim vrednostima govoriš? Zar ne misliš da su vrednosti našeg Kreatora ili moralni principi i principi uopšte, najvredniji i najbitniji za vođenje našeg života???


  • 0

#995 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 07 July 2015 - 18:32

Pozdrav Stjepane! Kad govoriš o "nekim vrednostima" i o "drugačijim vrednostima" o čijim vrednostima govoriš? Zar ne misliš da su vrednosti našeg Kreatora ili moralni principi i principi uopšte, najvredniji i najbitniji za vođenje našeg života???

 

da li postoji tvoj jedan jedini post a da to nisu pitanja?


  • 0

#996 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 05 May 2016 - 06:07

JS promocioni video namenjen deci, kakva bljuvotina: https://www.youtube....nk52bU92oE#t=72


  • 0

#997 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 May 2016 - 10:17

...

 

... našeg Kreatora ... 

 

 

Ja sam sâm svoj kreator, sveti duh, otac, sin i golub!

:wicked:

 

...


  • 3

#998 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 25 May 2017 - 15:06

O kako je lepo biti glup...Kaze Bora Corba I ode da uziva u zivotu!

a086.gif

Pozdrav prijateljima i (ne)prijateljima istine a, naravno, I mojim dragim i predragim vernim citaocima!a084.gif

Kako ste mi dragi prijatelji i neprijatelji? Isus nam je pokazao da trebamo da se molimo za svoje neprijatelje jer sta cine oni koji se mole samo za svoje prijatelje? Nista posebno!!! Dakle kaze Isus ako se molite za svoje neprijatelje onda cinite ono sto se vasem Ocu na nebesima izuzetno dopada!!! Dakle neprijatelji dragi ja se molim za vas I volim vas I pozdravljam!

 

:lala: 
 


  • 0

#999 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 26 May 2017 - 18:45

 Dakle neprijatelji dragi ja se molim za vas I volim vas I pozdravljam!

 

 

 

...vidis neke neprijatelje, poceo rat?

 

cudi me da duhovni ljudi nemaju siru svest o stvarnosti, vec svak sebe dozivljava kao napadnutu jedinku, usamljenog jahaca koga vrebaju kojoti....


  • 2

#1000 Deja vu

Deja vu
  • Members
  • 159 posts

Posted 30 May 2017 - 12:35

O kako je lepo biti glup...Kaze Bora Corba I ode da uziva u zivotu!

a086.gif

Pozdrav prijateljima i (ne)prijateljima istine a, naravno, I mojim dragim i predragim vernim citaocima!a084.gif

Kako ste mi dragi prijatelji i neprijatelji? Isus nam je pokazao da trebamo da se molimo za svoje neprijatelje jer sta cine oni koji se mole samo za svoje prijatelje? Nista posebno!!! Dakle kaze Isus ako se molite za svoje neprijatelje onda cinite ono sto se vasem Ocu na nebesima izuzetno dopada!!! Dakle neprijatelji dragi ja se molim za vas I volim vas I pozdravljam!

 

:lala: 
 

 

Znači ti se moliš za svoje neprijatelje samo zato da bi se izuzetno dopao Ocu tj. da bi mu se ušlihtao, preciznije da se izrazim? 


  • 0

#1001 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 30 May 2017 - 21:21

Od svih sekti, Jehovini svjedoci su najbolja zajebancija. Sad im je zabranjeno da vuku ljude za rukav, pa samo stoje nasmijani ispred tube stanica i niko ih ne ferma ni za suhu sljivu. Izumrijece za 20ak godina.


  • 0

#1002 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 30 May 2017 - 22:06

O kako je lepo biti glup...Kaze Bora Corba I ode da uziva u zivotu!

a086.gif

Pozdrav prijateljima i (ne)prijateljima istine a, naravno, I mojim dragim i predragim vernim citaocima!a084.gif

Kako ste mi dragi prijatelji i neprijatelji? Isus nam je pokazao da trebamo da se molimo za svoje neprijatelje jer sta cine oni koji se mole samo za svoje prijatelje? Nista posebno!!! Dakle kaze Isus ako se molite za svoje neprijatelje onda cinite ono sto se vasem Ocu na nebesima izuzetno dopada!!! Dakle neprijatelji dragi ja se molim za vas I volim vas I pozdravljam!

 

:lala: 
 

Khm, ja svog oca pokopah pre godinu i kusur 2m pod ledinu, eno ga jos tamo - gura ljubicicu iz korena da poraste , ne na nebesima.  :blush:


Edited by kronostime, 30 May 2017 - 22:08.

  • 0

#1003 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 31 May 2017 - 19:28

O kako je lepo biti glup...Kaze Bora Corba I ode da uziva u zivotu!

a086.gif

Pozdrav prijateljima i (ne)prijateljima istine a, naravno, I mojim dragim i predragim vernim citaocima!a084.gif

Kako ste mi dragi prijatelji i neprijatelji? Isus nam je pokazao da trebamo da se molimo za svoje neprijatelje jer sta cine oni koji se mole samo za svoje prijatelje? Nista posebno!!! Dakle kaze Isus ako se molite za svoje neprijatelje onda cinite ono sto se vasem Ocu na nebesima izuzetno dopada!!! Dakle neprijatelji dragi ja se molim za vas I volim vas I pozdravljam!

 

:lala: 
 

 

OK.

Bora četnik = vrhovni autoritet.

Kao i Jehovci.


  • 0

#1004 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 31 May 2017 - 23:36

Uvjek kad procitam Jehovini Svjedoci, sjetim se da je jedan istinski genije kakav je Prince sa njima proveo dobrih 15+ god. (zapravo sve do svoje smrti). P. je prije toga uvjek bio u nekom sarmatnom tripu oko Boga, to se cuje u pjesmama Anna Stesia, The Cross, I Would Die 4 U, And God Created Women, The Ladder, Temptation, The Holy River, b-side za Purple Rain je pjesma GOD btw, itd. itd.... on je zapravo njegov album LoveSexy nazvao religioznim albumom (cini se da je i u nekim intervjuima bio dosta simpatican, pa kada su ga pitali da kaze nesto o Bogu - odgovorio im je nesto u stilu, a sta da kazem na tu temu a da ne ispadnem kreten?). E, kada su Jehove zakucale na vrata P. je na poceo da se bavi nekim jehovistickim mantrama, kao na pr. pjesmu The Cross je preimenovao u The Christ (zbog njhovog pogleda na krst) i cak chours pjevao na koncertima kao The Christ umjesto The Cross. Na nekim kasnijim bootlezima, moze da se cuje Prince koji svira funk u 04 sata ujutro na nekom aftershow-u, i govori kako ima okupljanje u Kingdom Hall za 3-4 sata ali svejedno ne moze da stane da svira... misim' P.-a nisi mogao nekad da uzmes ozbiljno oko tih stvari, iako je imao tendenciju da sve to vrlo ozbiljno shvata o cemu svjedoce neke ultra-zabavne price iz  NPG club ere (circa 2000 - 2003).


  • 0