Jump to content


Photo
- - - - -

Jehovini Svedoci


  • Please log in to reply
1003 replies to this topic

#961 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 20 March 2013 - 14:36

Dasa ucita u neciji post "vredjanje pravoslavaca", "provocranje Srba" i dozvoljava "cak i da se neko moli Alahu" (koji je, btw isti taj Bog kome se mole pravoslavci, ali dobro, znanje je precenjeno ovde), logicno je da ce pripadnik manjinske religijske organizacije to da svati kao napad. po matrici "ima da budes onakav kakav ti dozvolim da budes". A momak je toliko lepo pisao da je na kraju banovan. :rolleyes:
  • 1

#962 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 02 April 2013 - 14:40

Istina je najmoćnije oružje, ne može se ništa protiv istine, samo za istinu!

:lala:


  • 0

#963 poelbuster

poelbuster
  • Members
  • 73 posts

Posted 25 April 2013 - 21:57

Dovoljna je samo jedna laž da bi sve istine bile sumnjive.

Laži Kula stražare(lažare) ima već toliko da ih čovek ne može ni prebrojati.

 

Kulastrazara_zps714df7ce.gif


  • 0

#964 milicailic213

milicailic213
  • Banned
  • 97 posts

Posted 13 June 2013 - 11:25

meni je hit sto vrbuju ljude.


  • 0

#965 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 08 August 2013 - 16:34

meni je hit sto vrbuju ljude.

Da li možeš u par reči i rečenica da objasniš kako to "vrbuju" ljude?

 

Blagodarim unapred!

 

;)


  • 0

#966 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 08 August 2013 - 17:00

Pre skoro cetiri godine, ja u sedim kuci, u Micigenu, u recimo January - napolju pada sneg jedno deseti dan vec, duva sa jezera, ubi. Oko 11 pre podne, zvoni neko na vrata, ja otvorim, covek i zena stoje, predstavise se, drze neke letke. Pre nego sto sam procesuirao sta pricaju, kazem im da udju u kucu jer je napolju minus milion, ohladi mi se kuca, a i oni stoje na snegu. I nista, udjose, osusise se malo tu, dadose mi letke, malo se ispricasmo (njihovo pitanje je bilo nesto o istinitosti Biblije - posto su me uhvatili u sred posla, rekoh da ne mogu da razmisljam o istinitosti Biblije jer pokusavam za procenim velicinu trzista punjivih baterija u Sev. Americi - sto je ispao prihvatljiv odgovor). I nista, odose ljudi posle 5 minuta, zahvalise se sto sam ih saslusao. Nekoliko dana kasnije, stize "thank you note", rukom napisana, od njih dvoje, izzahvaljivase se ljudi sto sam ih pustio da se ugreju, te ovo, te ono. I to je to - nikad vise nisu dolazili da dele letke, pristojan svet. 


  • 0

#967 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 25 October 2013 - 04:58

Pre skoro cetiri godine, ja u sedim kuci, u Micigenu, u recimo January - napolju pada sneg jedno deseti dan vec, duva sa jezera, ubi. Oko 11 pre podne, zvoni neko na vrata, ja otvorim, covek i zena stoje, predstavise se, drze neke letke. Pre nego sto sam procesuirao sta pricaju, kazem im da udju u kucu jer je napolju minus milion, ohladi mi se kuca, a i oni stoje na snegu. I nista, udjose, osusise se malo tu, dadose mi letke, malo se ispricasmo (njihovo pitanje je bilo nesto o istinitosti Biblije - posto su me uhvatili u sred posla, rekoh da ne mogu da razmisljam o istinitosti Biblije jer pokusavam za procenim velicinu trzista punjivih baterija u Sev. Americi - sto je ispao prihvatljiv odgovor). I nista, odose ljudi posle 5 minuta, zahvalise se sto sam ih saslusao. Nekoliko dana kasnije, stize "thank you note", rukom napisana, od njih dvoje, izzahvaljivase se ljudi sto sam ih pustio da se ugreju, te ovo, te ono. I to je to - nikad vise nisu dolazili da dele letke, pristojan svet. 

Pozdrav Nimrod! Da li si imao prilike da saznaš o čemu Biblija govori?


  • 0

#968 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 03 November 2013 - 05:26

Pozdrav Nimrod! Da li si imao prilike da saznaš o čemu Biblija govori?

Kad je rekao "pristojan svet" cenim da je mislio na to da ga nisu smarali sa ovakvim pitanjima posle...ako smem sebi da dozvolim da tumačim čovekovo iskustvo sa vama...


  • 0

#969 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 08 November 2013 - 22:47

Kad je rekao "pristojan svet" cenim da je mislio na to da ga nisu smarali sa ovakvim pitanjima posle...ako smem sebi da dozvolim da tumačim čovekovo iskustvo sa vama...

Kakvo ti imaš iskustvo sa nama, Jehovinim narodom?


  • 0

#970 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 20 November 2013 - 19:04

Kad je rekao "pristojan svet" cenim da je mislio na to da ga nisu smarali sa ovakvim pitanjima posle...ako smem sebi da dozvolim da tumačim čovekovo iskustvo sa vama...

Upravo tako :) Bibliju znam odlicno, odrastao u popovskoj kuci, i zanima me kao istorijski i kulturni dokument. 


  • 0

#971 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 21 November 2013 - 22:50

istorijski i kulturni dokument. 


Odlicna definicija.

Mada, neko bi dodao i ,,sajns-fikshn" zanr. :)
  • 0

#972 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 01 December 2013 - 17:16

Upravo tako :) Bibliju znam odlicno, odrastao u popovskoj kuci, i zanima me kao istorijski i kulturni dokument. 

Super, obzirom da Bibliju odlično poznaješ, možeš li da nam kažeš koja je osnovna tema Biblije?

 

:lala:


  • 0

#973 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 02 December 2013 - 08:03

Odlicna definicija. Mada, neko bi dodao i ,,sajns-fikshn" zanr. :)

NAprotiv, moze biti samo "horor" zanr, nema tu niceg racionalnog karakteristicnog za "sajns". Ali zato uzasa i horrora ima dosta.


  • 0

#974 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 03 December 2013 - 16:00

Super, obzirom da Bibliju odlično poznaješ, možeš li da nam kažeš koja je osnovna tema Biblije?

 

:lala:

 

Zasto? 


  • 0

#975 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 04 December 2013 - 03:22

Zasto? 

Zato što je Božja volja da se biblijska istina i znanje podeli sa svojim bližnjim, jer nam Biblija govori o načinu kako da se spasimo od predstojeće "velike nevolje"!

 

:lala:


  • 0