Jump to content


Photo
- - - - -

Placate li TV pretplatu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
943 replies to this topic

#61 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 12 May 2007 - 22:22

QUOTE(MilivojC @ 12 May 2007, 23:16) <{POST_SNAPBACK}>
Ne bih rekao da ne gledaš domaće stanice !
Previše si dobro informisana !
huh.gif



pa dobro ne mogu bas za sve sto se desava da budem slijepa i gluha, ali, u principu, cini ti se.
nedavno su me neki zezali bas zbog neinformisanosti ( ali odosmo offtopic. wink.gif )

Edited by BeatrisDal, 12 May 2007 - 22:24.


#62 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 13 May 2007 - 02:01

Ja placam ali stvarno besnim zbog toga. Mislim da ne znam da li me vise nervira sto rts program predstavlja najgore moguce podilazenje 'prosecnom srpskom domacinu' i 'tradicijski orijentisanom mediokritetu' ili cinjenica da ja za to uredno placam svaki mesec..Bice da je ovo drugo.

A sta bi se desilo kad vise ne bih ispunjavala svoju 'gradjansku duznost'?
Anyone?

#63 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 13 May 2007 - 11:01

QUOTE(dunno @ 13 May 2007, 03:01) <{POST_SNAPBACK}>
A sta bi se desilo kad vise ne bih ispunjavala svoju 'gradjansku duznost'?
Anyone?


Isto sto i nama koji ne placamo (a ima nas garant preko 50%, posto Svinjoglavi kad se hvali koliko mu ljudi daju parice za 48 sati svadba n' sa'rana tu racuna svakog ko je makar jednom platio pretplatu, ili kome je slucajno iz ciste neopreznosti preletelo pola dinara na RTS-ov racun) - jedno veliko nista. Da te tuzi ne moze, da ti nasilno naplati ne moze, da ti ukine RTS ne moze (mada i ne vidim zasto bi iko pri zdravoj svesti i cistoj pameti gledao taj dSS pamflet za propagiranje vrednosti 19-og veka)... Jednostavno, mogu samo da zastrasuju ljude, pa dok se ljudi pecaju...

Btw. ajd' da uzmemo za primer da 50% stanovnistva placa pretplatu, i da aproksimiramo broj el. brojila na 3 miliona, to znaci da Svinjoglavi dobija svakog meseca 1500000 * 350 din, ili prevedeno u human numbers vise od 6.5 miliona evra. Na to dodati bar jos tolike prihode RTS-a od reklamiranja i sponzorstava, i mozemo da pretpostavimo da se u RTS mesecno slije sigurno 15 miliona evra. Sad neka mi neko kaze gde odlaze te pare, jer RTS sem gnevnika i par umobolnih emisija ne proizvodi nista (basnosnovno repriziranje repriza repriziranih predratnih serija i kupovina stranih serijala koji su se davali pre par godina na zapadu nije proizvod i kosta zanemarljivo malo). I ne, taj novac se ne potrosi za kupovinu prava prenosa sportskih desavanja jer se tu visestruko zaradi od oglasivaca. Niko me nece ubediti da 48 sati svadba & sa'rana, Zikina sarenica, Gnevnik, Kvadratura kruga i sl. kosta 15 miliona evra za produkciju, niti da zaposleni u RTS-u imaju plate od preko 1000€ pa da gore pomenuta cifra bude opravdana. A sta bi tek bilo da svi placaju pretplatu?!?

Ja ne dam ni dinar dok mi lepo kao BBC ne ispostave fakturu na sta je otisla i zadnja para, dok ne izbace reklame, dok taj novac ne pocne da se koristi za pravljenje edukativnih i drugih komercijalno neisplativih emisija, dok info centar RTS-a predstavlja PR sluzbu dSS-a... jednom recju, dok zaista ne postanu javni servis koji odgovara gradjanima i samo gradjanima. Nema veze sto ni tad isti ne bih gledao jer sam se odvik'o od televizije, tad bi bar bili korisni necemu, kao javno dobro, pa mi ne bi bio problem da im platim. Do tad, mogu samo da mi pljunu pod X.org i Windows XP.

#64 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 13 May 2007 - 11:09

Sa Eurosongom sledece godine, ima da roknu pretplatu na hiljadarku innocent.gif

#65 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 13 May 2007 - 14:07

QUOTE(incognito @ 13 May 2007, 12:01) <{POST_SNAPBACK}>
Isto sto i nama koji ne placamo (a ima nas garant preko 50%, posto Svinjoglavi kad se hvali koliko mu ljudi daju parice za 48 sati svadba n' sa'rana tu racuna svakog ko je makar jednom platio pretplatu, ili kome je slucajno iz ciste neopreznosti preletelo pola dinara na RTS-ov racun) - jedno veliko nista. Da te tuzi ne moze, da ti nasilno naplati ne moze, da ti ukine RTS ne moze (mada i ne vidim zasto bi iko pri zdravoj svesti i cistoj pameti gledao taj dSS pamflet za propagiranje vrednosti 19-og veka)... Jednostavno, mogu samo da zastrasuju ljude, pa dok se ljudi pecaju...


Hvala na opsirnom odgovoru. Ubedio si me. smile.gif

#66 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 13 May 2007 - 20:50

QUOTE(incognito @ 13 May 2007, 12:01) <{POST_SNAPBACK}>
Ja ne dam ni dinar dok mi lepo kao BBC ne ispostave fakturu na sta je otisla i zadnja para, dok ne izbace reklame, dok taj novac ne pocne da se koristi za pravljenje edukativnih i drugih komercijalno neisplativih emisija, dok info centar RTS-a predstavlja PR sluzbu dSS-a... jednom recju, dok zaista ne postanu javni servis koji odgovara gradjanima i samo gradjanima. Nema veze sto ni tad isti ne bih gledao jer sam se odvik'o od televizije, tad bi bar bili korisni necemu, kao javno dobro, pa mi ne bi bio problem da im platim. Do tad, mogu samo da mi pljunu pod X.org i Windows XP.


Bravo majstore!

#67 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 13 May 2007 - 21:18

QUOTE
Ja ne dam ni dinar dok mi lepo kao BBC ne ispostave fakturu na sta je otisla i zadnja para, dok ne izbace reklame, dok taj novac ne pocne da se koristi za pravljenje edukativnih i drugih komercijalno neisplativih emisija, dok info centar RTS-a predstavlja PR sluzbu dSS-a... jednom recju, dok zaista ne postanu javni servis koji odgovara gradjanima i samo gradjanima. Nema veze sto ni tad isti ne bih gledao jer sam se odvik'o od televizije, tad bi bar bili korisni necemu, kao javno dobro, pa mi ne bi bio problem da im platim. Do tad, mogu samo da mi pljunu pod X.org i Windows XP.


Jel ima RTS neku web stranicu ili forum ili sluzbu za gledatelje gdje se ostavljaju komentari i primaju kritike? Ovaj post (u cijelosti) bi im svakako trebalo dostaviti. wink.gif

#68 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 14 May 2007 - 20:46

Hmm www.rts.co.yu/forum

#69 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 14 May 2007 - 20:59

QUOTE(Anadion @ 13 May 2007, 12:09) <{POST_SNAPBACK}>
Sa Eurosongom sledece godine, ima da roknu pretplatu na hiljadarku innocent.gif

A sramota je i ove godine od Tijanića! Marija je pobedila,a on nije hteo da joj da ni kinte za spot!
mad.gif
A pred odlazak u Finsku,malo je falilo da ne ode ni menadžer! Na kraju je ipak otišao! mad.gif
Valjda će se neko setiti da jenostavno ukine Tijanića iz naših života! mad.gif mad.gif

#70 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 14 May 2007 - 21:01

QUOTE(Ziza @ 13 May 2007, 22:18) <{POST_SNAPBACK}>
Jel ima RTS neku web stranicu ili forum ili sluzbu za gledatelje gdje se ostavljaju komentari i primaju kritike? Ovaj post (u cijelosti) bi im svakako trebalo dostaviti. wink.gif


Ništa to ne vredi. Dovoljno je samo baciti pogled na logotip foruma pa da ti bude jasno koliko im je stalo do njega.


Ako ga i čita neko od nadležnih, boli ga patka za to što se tamo piše. Imaju jednoj admina, (u pitanju je neki stariji novinar iz redakcije RTS-a) koji se oglasi povremeno i uglavnom piše anegdote i ponavlja fraze o plaćanju pretplate za javni servis u čitavoj Evropi.

Jedino što bi možda proizvelo nekakav efekat je plaćena kampanja (tv, radio, dnevne novine) koja bi pozivala na bojkot plaćanja i objašnjavala prava korisnika javnog servisa.

Koga interesuje, može da pogleda godišnji izveštaj RTS-a, tamo se zaista mogu pročitati vrhunske gluposti
http://www.rts.co.yu/rts_godizv.asp

Edited by invisible, 14 May 2007 - 21:11.


#71 faramir

faramir
  • Banned
  • 208 posts

Posted 14 May 2007 - 21:18

QUOTE(invisible @ 14 May 2007, 22:01) <{POST_SNAPBACK}>
Ništa to ne vredi. Dovoljno je samo baciti pogled na logotip foruma pa da ti bude jasno koliko im je stalo do njega.


Ako ga i čita neko od nadležnih, boli ga patka za to što se tamo piše. Imaju jednoj admina, (u pitanju je neki stariji novinar iz redakcije RTS-a) koji se oglasi povremeno i uglavnom piše anegdote i ponavlja fraze o plaćanju pretplate za javni servis u čitavoj Evropi.

Jedino što bi možda proizvelo nekakav efekat je plaćena kampanja (tv, radio, dnevne novine) koja bi pozivala na bojkot plaćanja i objašnjavala prava korisnika javnog servisa.

Koga interesuje, može da pogleda godišnji izveštaj RTS-a, tamo se zaista mogu pročitati vrhunske gluposti
http://www.rts.co.yu/rts_godizv.asp

I Nemecek se pojavio na tom forumu u jednom svom svetlom trenutku, da objasni kako nema dovoljno novca (??) za kvalitetniji program na RTS-u. Sto je naravno rezultovalo forumskim vip masakrom, i vracanjem na spomenuto stanje gde nikoga iz kuce nije briga sta se pise na samom sajtu rts-a. I zasto bi kada dobijaju novac u svakom slucaju, ma kakvo bilo misljenje gledalaca... Mogli bi barem da ukinu reklame ako se vec finansiraju pretplatom, ovako prave nelojalnu konkurenciju onima koji jure publiku programom a ne racunima.

Edited by faramir, 14 May 2007 - 21:53.


#72 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 14 May 2007 - 23:10

Ko je kojim nesrecnim slucajem naleteo veceras na preznojenog (ko i uvek) Tijanica koji obecava da ce dati i poslednju paru iz dzepa Mariji Serifovic a nakon njenih kritika upucenih RTS- u na konferenciji za stampu po dolasku u Bg (ne znam razlog ali ko da je to bitno) mogao je da se uveri u svu besmislenost placanja tv pretplate.

#73 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 14 May 2007 - 23:38

NIti sam gledala prenos Evrovizije niti imam nameru, bilo kada u zivotu, tim fenomenom da es bavim. Ovaj nas hobit je pobedio ( ubedjena sam da iza svega stoji jak, navuci cu na sebe veliki gnev, gej lobi ), ali jos uvek ne vidim razlog za toliku frku.
Mislim, kakva je to pesma, ko to uopste slusa i prati, kome je to bitno? Meni, iskreno, nije. Onda slucajno naletim da docek doticne, Tijanic je izgrli, izljubi i izrece da iza te velicine stoji nacionalni servis. Mos misliti!
E, ako iza toga stoji, moje pare vise nece videti. Ja hocu servis koji stoji iza Djokovica i njemu slicnih...

#74 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 15 May 2007 - 11:16

http://forum.b92.net...showtopic=35655 <-- evo za sta, i kome, neki placaju pretplatu ph34r.gif

#75 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 15 May 2007 - 11:17

QUOTE(invisible @ 14 May 2007, 22:01) <{POST_SNAPBACK}>
Koga interesuje, može da pogleda godišnji izveštaj RTS-a, tamo se zaista mogu pročitati vrhunske gluposti
http://www.rts.co.yu/rts_godizv.asp[/font]

Nije da me interesovalo, ali MORALA sam da procitam tu kolicinu gluposti! Da, potpis na vrhunske gluposti.. Jbt, oni nas stvarno smatraju krajnjim imbecilima..