Jump to content


Photo
- - - - -

Placate li TV pretplatu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
943 replies to this topic

#46 domana

domana
  • Members
  • 6 posts

Posted 11 May 2007 - 16:45

QUOTE(vsevold @ 7 Apr 2007, 09:05) <{POST_SNAPBACK}>
ili jos bolje, ja sam svakako za to da se pretplata placa ali ajde da kad vec placamo nesto da i odlucujemo gde ce to nesto da zavrsi...
neka kodiraju kanale, pa ako ti se gleda RTS placaj RTS... ako ti se gleda B92 placaj B92...


e - i meni je to odavno palo na pamet - da JA odredjujem kome ide pisljiva pretplata

#47 nikona

nikona
  • Members
  • 115 posts

Posted 11 May 2007 - 17:03

QUOTE(incognito @ 11 May 2007, 11:00) <{POST_SNAPBACK}>
Izgleda da je RTS uspeo da skroz `nenamerno` ubedi ljude da je nacin naplate isti kao 90-ih. Nije! EPS je insistirao i izboksovao to da se od uplate prvo namiruju dugovanja prema EPS-u, a tek nakon toga, sta preskoci, ide na RTS-ov racun, kako se ne bi ponovila situacija iz 90-ih kad je EPS trpeo ogromne gubitke zbog RTS-a. Zato ja sebe uvek drzim u nekom sitnom dugu od 100-200 din EPS-u da se slucajno nesto ne prelije, makar i jedna para, RTS-u.

Tako da sad trenutno dugujem 127 din EPS-u i 4800 RTS-u biggrin.gif

Inace, no matter what, RTS vas ne moze tuziti jer su i naplata i nacin naplate nezakonito nametnuti. Pokusavaju da plase mecku resetom...

edit: ... pa ko se upeca, upec'o se...

Aha,znaci tako.Onda ja nikako ne placam TV pretplatu,posto sam i EPS-u vecni duznik.Bar nesto.
Hvala,ziveh u neznanju.

#48 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 11 May 2007 - 18:34

Naviknuta (iz prethodnog života) da izmirujem svoje obaveze prema državi - plaćam.
Plaćala sam i drugim državama čije "javne servise" takođe nisam gledala i koji su bili podjednako loši i pristrasni.
Naivno ili ne - ne volim da dugujem, nikome. A možda RTS jednom, nadam se dok budem još živa, postane zaista ono što treba da bude.

#49 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 11 May 2007 - 22:09

Ljudi, NE GLEDAM tv...Necu da placam pretplatu vise, niti RTSu niti SBBu.

Zna li neko postupak otkazivanja oko RTSa ili da izaberem jedan lep i suncan dan i krenem napamet... unsure.gif

#50 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 11 May 2007 - 22:14

placam, naravno, sta bih ja bez SBB-a. apsolutni lek za dusu: Animal Planet i History- omiljeni programi, ponekad Discovery i TCM, ponekad BBc i CNN, u zadnje vreme cesto Film plus.

domace stanice skoro da uopste ne gledam, pogotovo informativni program.

Edited by BeatrisDal, 11 May 2007 - 22:46.


#51 ckomi

ckomi
  • Members
  • 155 posts

Posted 11 May 2007 - 22:23

QUOTE(Razlog @ 11 May 2007, 15:43) <{POST_SNAPBACK}>
Ja sam ponajmanje zadovoljan Tijanovicevim upravljanjem RTSom, ali Tijanic nije vecan, dok je institucija javnog servisa civilizacijska tekovina. Tu je pretplata potpuno opravdana.


Ja se bas ne slazem sa ovakvim stavom. U nasem citanju to znaci da ce javni servis uvek biti organ vladajuce stranke, koja ce na taj nacin vrsiti stranacku propagandu. Ja bih, licno, vise voleo da mogu da izaberem kome cu placati pretplatu (ako vec mora da se placa), ili da se stanice kodiraju, pa da placam stanicama koje zelim da gledam. I uvek to poredjenje sa BBC-jem. Videla zaba ...

QUOTE
Onoliko koliko politika kontroliše javni servis,toliko kontroliše i civilno društvo. Uporedno sa razvijanjem civilnog drustva razvijace se i javni servis.


Dok se ne razvije ta demokratija kod nas, Tijanic i ekipa ce ostati cestiti, a mi cemo biti na poprilicnom finansijskom gubitku. A, i trpecemo mentalni teror, mislim, neko ce nas zezati u zdrav mozak za nase pare.

QUOTE
Javni servis je jedini instrument spriječavanja fragmentacije publike i zadržavanja mogućnosti javne debate. Nase drustvo je sada daleko od toga, ali kada se budemo demokratizovali, bice vam jasnije koja je poenta placanja preplate.


Ma, vodicemo mi javnu debatu na Forumu, a pare im ne bih davao. Trziste, a ne drzavna kontrola. Uostalom, ja placam SBB-u za 50-tak programa 495 din, a za ova dva shkart-programa mi traze 350. Molim za Vase misljenje o ovome

#52 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 11 May 2007 - 22:45

QUOTE(FriendOfTheEarth @ 11 May 2007, 23:09) <{POST_SNAPBACK}>
Ljudi, NE GLEDAM tv...Necu da placam pretplatu vise, niti RTSu niti SBBu.

Zna li neko postupak otkazivanja oko RTSa ili da izaberem jedan lep i suncan dan i krenem napamet... unsure.gif


Imaš ovde nešto o tome ...

RTV pretplata

#53 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 11 May 2007 - 23:12

QUOTE(vsevold @ 7 Apr 2007, 09:05) <{POST_SNAPBACK}>
neka privatizuju i RTS, ali onda Tijanic nece imati gde da radi...
ili jos bolje, ja sam svakako za to da se pretplata placa ali ajde da kad vec placamo nesto da i odlucujemo gde ce to nesto da zavrsi...
neka kodiraju kanale, pa ako ti se gleda RTS placaj RTS... ako ti se gleda B92 placaj B92...

u ovom trenutku ne znam sta placamo RTS-u !?


Pa ne ide bas tako. Ne mozes placati B92 jer nije javna vec komercijalna televizija. Nijedna komercijalna televizija ne zivi od pretplate vec iskljucivo od reklama. Javna televizija kao takva nema istu dopustenu minutazu emitiranja reklama kao komercijalna, itd., pogledaj u Zakonu o RTS-u, pretpostavljam da postoji. To sto ti se ne svidja program RTS-a te ne rasterecuje obaveze placanja. Uostalom, nije Srbija jedina zemlja kad je TV pretplata u pitanju, sve javne televizije se financiraju iz džepa gradjana, mozda u nekom drugom obliku tipa porez i sl.

Edited by Ziza, 11 May 2007 - 23:13.


#54 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 11 May 2007 - 23:36

QUOTE(FriendOfTheEarth @ 11 May 2007, 23:09) <{POST_SNAPBACK}>
Ljudi, NE GLEDAM tv...Necu da placam pretplatu vise, niti RTSu niti SBBu.

Zna li neko postupak otkazivanja oko RTSa ili da izaberem jedan lep i suncan dan i krenem napamet... unsure.gif


To sto ne gledas TV te ne rasterecuje obaveze placanja, dovoljno je da posjedujes TV aparat. Ako zelis otkazati pretplatu, moras odjaviti Tv prijemnik. Tako je bar po Zakonu.

#55 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 11 May 2007 - 23:44

QUOTE(Ziza @ 12 May 2007, 00:36) <{POST_SNAPBACK}>
To sto ne gledas TV te ne rasterecuje obaveze placanja, dovoljno je da posjedujes TV aparat. Ako zelis otkazati pretplatu, moras odjaviti Tv prijemnik. Tako je bar po Zakonu.


Pa to i zelim, jer ga i nemam, tj izbacio sam ga cool.gif

Inace, na onom RTS linku iznad pronasao sam, izmedju ostalog, sledece:

QUOTE
VI - ODJAVLJIVANJE PRIJEMNIKA

Na osnovu člana 81, stav 9, u slučaju otudjenja prijemnika, raniji vlasnik je obavezan da plaća pretplatu za sve vreme dok taj prijemnik ne odjavi, uz izjavu kome je prodao – ustupio predmetni prijemnik, kao i da ne poseduje drugi prijemnik.

Odjavljivanje se vrši na isti način kao i prijavljivanje.

Edited by FriendOfTheEarth, 11 May 2007 - 23:48.


#56 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 11 May 2007 - 23:54

QUOTE
Pa to i zelim, jer ga i nemam, tj izbacio sam ga


Good 4you smile.gif

A ovo iz njihovog zakona je tragikomicno.

Sta, netko ti ukrade TV, a ti si duzan izjaviti kome si TV prodao. Haha. Uzas.

#57 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 12 May 2007 - 00:06

QUOTE(Ziza @ 12 May 2007, 00:54) <{POST_SNAPBACK}>
Good 4you smile.gif


Naravno da je dobro. Uradio sam to pre 15 godina.

Ali se zalomi da negde pogledas nesto na RTS. Iz licnih razloga ne zelim da placam nesto sto je, u stvari, namenjeno onima koji to i ne placaju. dry.gif

#58 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 12 May 2007 - 20:37

QUOTE
Ali se zalomi da negde pogledas nesto na RTS. Iz licnih razloga ne zelim da placam nesto sto je, u stvari, namenjeno onima koji to i ne placaju.


Pa dok god je takvih koji to i ne placaju najvise, razina kvalitete se nece bitno mijenjati. Inace se danas sve javne televizije zestoko moraju truditi da bi opstale u utrci uz konkurenciju. I ovisi naravno kakva je sama konkurencija. Navedeno se prije svega odnosi na zapadne zemlje, (banalan primjer - BBC) a na ovim prostorima HTV slovi kao najjaca javna TV.

#59 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 12 May 2007 - 21:58

QUOTE(Ziza @ 12 May 2007, 21:37) <{POST_SNAPBACK}>
Pa dok god je takvih koji to i ne placaju najvise, razina kvalitete se nece bitno mijenjati. Inace se danas sve javne televizije zestoko moraju truditi da bi opstale u utrci uz konkurenciju. I ovisi naravno kakva je sama konkurencija. Navedeno se prije svega odnosi na zapadne zemlje, (banalan primjer - BBC) a na ovim prostorima HTV slovi kao najjaca javna TV.


da imaju konkurenciju valjda bi se morali malo potruditi. fakat, meni se cini da bi bilo bolje da te privatne televizije jos malo ojacaju, onda valjda drzavne ne bi mogle pricati tolike gluposti a i potrudile bi se malo vise s programom.

Edited by BeatrisDal, 12 May 2007 - 22:02.


#60 MilivojC

MilivojC
  • Sleepers
  • 57 posts

Posted 12 May 2007 - 22:16

QUOTE(BeatrisDal @ 11 May 2007, 23:14) <{POST_SNAPBACK}>
placam, naravno, sta bih ja bez SBB-a. apsolutni lek za dusu: Animal Planet i History- omiljeni programi, ponekad Discovery i TCM, ponekad BBc i CNN, u zadnje vreme cesto Film plus.

domace stanice skoro da uopste ne gledam, pogotovo informativni program.

Ne bih rekao da ne gledaš domaće stanice !
Previše si dobro informisana !
huh.gif