Jump to content


Photo
- - - - -

Placate li TV pretplatu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
943 replies to this topic

#16 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 23 March 2007 - 14:12

Mislio sam da proporcionalno odbijaju za tv, koliko god uplatiš...

E, onda ne plaćam.

#17 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 23 March 2007 - 14:49

Nista proporcije, svoja je guzica najvaznija!

E, da mi je neko rekao da cu ovo da pisem, ali... Zivela EPS. unsure.gif

#18 majabe

majabe
  • Members
  • 15 posts

Posted 23 March 2007 - 15:26

Ja sam ocigledno jedna od malobrojnih koja placa... Desilo mi se da mi stigne racun za struju, ja platim uredno, minus 300 din koliko kosta pretplata, i dodje mi sledeceg meseca nov racun, gde mi je obracunato da sam platila manje racun za struju, pa mi jos zaracunali i kamatu, i naravno novih 300 za tv.
Ja bih se rado oslobodila nametnutog danka!

#19 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 23 March 2007 - 15:29

Ova tema je jedno 3-4 puta otvarana..
Ajde, evo ovde vidite ko placa/ne placa i ko koliko duguje.. te sta ljudi misle o svemu tome.. Stvarno mi je smor da treci ili cetvrti put pisem o tome..
Takodje, tema ima otvorena i na "TV" forumu...

#20 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 23 March 2007 - 15:31

QUOTE(7 @ 23 Mar 2007, 14:29)
Ova tema je jedno 3-4 puta otvarana..
Ajde, evo ovde vidite ko placa/ne placa i ko koliko duguje.. te sta ljudi misle o svemu tome.. Stvarno mi je smor da treci ili cetvrti put pisem o tome..
Takodje, tema ima otvorena i na "TV" forumu...

A ko te tero da se javljaš i da pišeš? wink.gif

#21 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 23 March 2007 - 15:36

I to si u pravu dry.gif ali ne mogu da cutim i zmurim na 'vake stvari..

#22 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 06 April 2007 - 19:07

[quote=ckomi,23 Mar 2007, 00:27]
Iako već decenijama duboko prezirem drzavnu televiziju i iako sam potpuno svestan pokvarenosti cina uvodjenja pretplate na javni servis, sve do proslog meseca redovno sam placao TV pretplatu, u zelji da izbegnem probleme sa drzavom. Iz iskustva znam da se takvi problemi obicno zavrsavaju na stetu gradjana.


Pre par decenija postari su vrsili naplatu pretplate za TV. Obicno, cim vidi postara, moj deda zamahne stapom na njega i otera ga pre nego sto i pomisli da pridje nasoj kuci.
Tada me bilo sramota sto se star covek tako ponasaa sada shvatam da je covek bio u pravu. Mudrac.
Deda-izvini!
A sto se tice ovoga da gradjani trpe stetu, pa nek me kazne. Evo mogu da mi iskljuce njihova dva kanala a ja cu patiti... yucky.gif

#23 ckomi

ckomi
  • Members
  • 155 posts

Posted 06 April 2007 - 19:17

Mislite li da ima ikakve shanse da se ova pretplata ukine? Mislim, gradjanski otpor, bojkot, da zatrpamo RTS protestnim pismima, tako nesto.
Ne mogu da tuze 2 miliona gradjana. Neki ljudi vec su izbili na 5-6 hiljada dinara duga za pretplatu. Kako ce se ovo zavrsiti?

#24 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 06 April 2007 - 19:24

Jedno od resenja je da javno apelujemo na SRS da pokrene pitanje ukidanja pretplate posto su oni doprineli tome da se zakon o pretplati izglasa jos davne... Ne mogu da se setim koje godine.
Evo Vucic na primer. On je dovoljno upecatljiv lik da zapocne takvo sto ako se samo zainteresuje za stvar.
A ima tu jos nekih resenja...

#25 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 06 April 2007 - 21:40

plaćam redovno uz 5% popusta.

zanimljivo mi je što u selu u šumadiji retko ko plaća tv (bar su mi tako rekli) iako su vatreni obožavatelji selje i tune, gledaju dnevik javnog servisa, šarenicu, toranj, ključ, svadbu i posle prepričavaju. ali, knta, jok. pametni šumadinci.

#26 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 06 April 2007 - 22:26

Po selima i nema drugih stanica izuzev RTS-a a u nekima nemas cak ni to. Mozda ljudi smatraju da je to jednostavno sve sto postoji. Po principu, kupio si TV kad u njemu dva programa i sta tu ima jos da se placa?
Kao, i ves masina ima nekoliko programa ali ih ne placas posebno.
Prema tome, kupio si aparat i zavrsio sa placanjem.

#27 Foxconn

Foxconn
  • Members
  • 29 posts

Posted 06 April 2007 - 22:50

Ne i nemam nameru...placam kablovsku smile.gif

#28 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 06 April 2007 - 23:06

Ali ovo je nacionalna sa velikim n. Mada, niko nas nije ni pitao da li mi bas hocemo da nam RTS bude nacionalna. Moj odgovor bi bio ne.
Dakle nije stvar izbora vec ti je neko rekao da MORAS da platis. A to sto ti tamo placas neku kablovsku, e, to je sasvim druga stvar!

#29 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 07 April 2007 - 02:51

QUOTE(brax @ 7 Apr 2007, 05:24)
Jedno od resenja je da javno apelujemo na SRS da pokrene pitanje ukidanja pretplate posto su oni doprineli tome da se zakon o pretplati izglasa jos davne... Ne mogu da se setim koje godine.
Evo Vucic na primer. On je dovoljno upecatljiv lik da zapocne takvo sto ako se samo zainteresuje za stvar.
A ima tu jos nekih resenja...


E jeste. Bas ce. Znas ti koja je to lova... U Srbiji su letele glave i za manju kintu.

To bi bila sjajna stvar u izbornoj trci: skinucemo pretplatu. Koliko bi to dobilo glasaca. Ovde takodje postoje dzaba TV programi (5 komata). Kako se izdrzavaju pojma nemam. Eh, kako. Kroz marketing i/ili porez, ne vidim kako bi drugacije.

I mean, budimo realni. NEMA NISTA ZA DZABE. Cenu uvek placa poslednji potrosac na drumu ili na cupriji.

Placanje kroz struju je mudar potez da se nateraju ljudi da plate jer TV program ne mozes da im iseces ali struju mozes.

#30 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 07 April 2007 - 07:47

Jedno od mogucih resenja je da budemo strpljivi Elektroprivreda Srbije je u jadnom stanju i moze da odumre svaki cas.
To znaci, nema struje, nema TV-a, ne placas struju samim tim ni TV.
Jedino sto ce biti mrak...