Jump to content


Photo
- - - - -

Placate li TV pretplatu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
943 replies to this topic

#91 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 18 May 2007 - 08:37

Jedna varijanta je da se izbegne urucenje sudskog poziva. Nije li to disciplina koja se u Srbiji neguje dugi niz godina?

#92 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 19 May 2007 - 17:30

QUOTE(brax @ 18 May 2007, 09:37) <{POST_SNAPBACK}>
Jedna varijanta je da se izbegne urucenje sudskog poziva. Nije li to disciplina koja se u Srbiji neguje dugi niz godina?



moze da se smatra olimpijskom. biggrin.gif

#93 ckomi

ckomi
  • Members
  • 155 posts

Posted 21 May 2007 - 17:46

Moj dug je sve veci. Sta ce biti dalje?

#94 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 21 May 2007 - 19:30

QUOTE(ckomi @ 21 May 2007, 18:46) <{POST_SNAPBACK}>
Moj dug je sve veci. Sta ce biti dalje?


Nista! biggrin.gif

#95 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 21 May 2007 - 21:40

QUOTE(ckomi @ 21 May 2007, 18:46) <{POST_SNAPBACK}>
Moj dug je sve veci. Sta ce biti dalje?


O tome ces misliti sutra.

#96 HaMa3aHa

HaMa3aHa
  • Members
  • 43 posts

Posted 22 May 2007 - 11:21

prvo: sudske pozive stave u sanduče, nema više da potpišeš.(bar je meni tako stiglo za sudiju za prekršaje, što me iznenadilo).
ondak pitanje:
stiže mi račun na firmu koju sam prijavila u stanu.
to plaćam. smatram nepotrebnim da se mlatim za njima za te pare.
ali..mi uredno stiže i obračun uz struju. dugujem dosta. od početka naplate preko struje.
izbegavam plaćanje tako što rn za struju ne platim nikada do poslednje pare.
tačnije...u računu se lepo vidi koliko ste dužni za struju a koliko za re-te-se.
ajd baš da vidim da me tuže.

#97 ckomi

ckomi
  • Members
  • 155 posts

Posted 22 May 2007 - 19:27

Pa, tuzice nas. Zar tek tako da odustanu, pa da priznaju da su ispali glupi.

#98 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 May 2007 - 20:00

QUOTE(ckomi @ 22 May 2007, 20:27) <{POST_SNAPBACK}>
Pa, tuzice nas. Zar tek tako da odustanu, pa da priznaju da su ispali glupi.


I kako ce pravosudje tacno da procesuira stotine i stotine hiljada (ako ne i milione) prijava? I ko ce, nakon sto sud 'osudi' (sto je nemoguce jer je RTS pretplata em protivzakonita sama po sebi, o spajanju sa racunom za el. energiju i da ne govorim), da prisili stotine i stotine hiljada (ako ne i milione) da plate? I na koji nacin?

Samo neka tuze, tek ce tad ispasti glupi u drustvu...

Edited by incognito, 22 May 2007 - 20:00.


#99 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 22 May 2007 - 22:18

ne placam od samog starta i necu da placam.. dry.gif
glupavi RTS ionako niko ne jamchi u kuci i neka se gomila... neka donesu poziv, necu da platim...
necu...
ucenu mrzim vise od politike!
ne moze neko bezuslovno reci "mora".. ne podnosim.
neka mi iskljuce.. ionako mi ne postoji na listi kanala dry.gif
ali "mora", bez opcija, bez pitanja... epa nece moci.

Edited by untouchable_23, 22 May 2007 - 22:20.


#100 compton

compton
  • Members
  • 52 posts

Posted 23 May 2007 - 02:40

QUOTE(brax @ 18 May 2007, 09:37) <{POST_SNAPBACK}>
Jedna varijanta je da se izbegne urucenje sudskog poziva. Nije li to disciplina koja se u Srbiji neguje dugi niz godina?

Izbegavanje uručenja poziva nema nikakve svrhe,osim minimalnog odlaganja suđenja,u krajnjem slučaju mogu vam zakače poziv na vrata i vi ste uredno pozvani,šta više dovoljno je da daju poziv bilo kom komšiji u zgradi i smatra se da se te uredno pozvani.
Verovatno će da pokrenu tužbe protiv manjeg broja ljudi čisto za primer ostalima,masovno tuženje naroda bi sahranilo Tijanića.
Oni koji nemaju neki tekući račun preko kojeg primaju platu(mislim samo na tuženu osobu ne sve članove domaćinstva) ne trebaju da se brinu oko tužbe,šanse da se nešto prinudno naplati od njih su na nivou statističke greške.

#101 d4m1r

d4m1r
  • Members
  • 1,034 posts

Posted 23 May 2007 - 06:28

Najverovatnije ce odrati kozu sa ledja nekolicini, za primer, a onda ce ostali pohrliti da izmire obaveze.
Ja ne placam, i ne nameravam dok me bas bas ne nateraju smile.gif

#102 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 23 May 2007 - 09:22

QUOTE(d4m1r @ 23 May 2007, 07:28) <{POST_SNAPBACK}>
Najverovatnije ce odrati kozu sa ledja nekolicini, za primer, a onda ce ostali pohrliti da izmire obaveze.
Ja ne placam, i ne nameravam dok me bas bas ne nateraju smile.gif


Tako je, upravo ovo će uraditi. Naći će par onih koji nisu plaćali od početka recimo, a zatim će agresivno ispirati mozak ljudima o tim sudskim procesima na kanalima jadnog servisa. Jasno je da od masovnih tužbi nema ništa, jer bi kao što incognito reče najstrašnije pukli.

Međutim, to što mi praktično nemamo ni jedno ozbiljno udruženje za zaštitu potrošača koje bi efikasno reagovalo na ovakve stvari jeste veoma zabrinjavajuće.

Edited by invisible, 23 May 2007 - 09:22.


#103 Kampfgruppe

Kampfgruppe
  • Sleepers
  • 18 posts

Posted 23 May 2007 - 23:13

Zaista ne razumem pitanje. Slazem se da je RTS sranje ali racuni su tu da se placaju, svaka cast buntovnicima koji se uzdaju da njih ne mogu tuziti. Tako mozete odbiti da placate vodu zato sto je tvrda, ili struju zato sto oscilira napon. Ili komunalce zato sto ne odnesu djubre na vreme. Cemu to vodi? Ja imam kablovsku pa opet placam i to i rts sps-u, i tvrdu vodu i losu struju. Zasto? Pa valjda zato sto zivim medj ljudima pa se ne bunim kad koristim ono sto mi odgovara u zajednici, pa se ne bunim i kad placam ono sto mi ne odgovara. To se valjda zove system. Nisam ni znao koliko u ovoj zemlji ima rebela. A nijednog skvota? Secam se kako je pre Slobinog pada u Nisu bojkotovano placanje struje pa im je to ostalo u krvi pa i dan danas ne placaju nikom nista. Posle se zale zbog sjebane srtruje.Wild south! A mi braca precani placamo akontaciju i sve trcimo da platimo racune cim stignu. I vi ocete u Evropu...neplacanjem racuna.... Sorry zbog konfuzije, kotlic+stuff uz finale LS.

#104 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 24 May 2007 - 00:57

Znaci ako ti sutra neko mudo u drzavi prilepi uz racun za infostan i racun za troskove sakrivanja Ratka Mladica, ti ces placati? Ili evo ja lepo smatram da je jako drustveno korisno da svako ima da placa jos po 500din svakog meseca za internet (kud-i-kamo korisnije od RTS-a), koristio ili ne. Kad bi se slivalo za razvoj interneta ne 500, nego 100 dinara svakog meseca po elektricnom brojilu, za godinu dana bi stigli skandinavske zemlje, pod uslovom da se naravno taj novac namenski trosi.

Ne mozes nametnuti harac na nesto sto vecina ljudi de-facto ne zeli, i za sta ne vidi nikakvu korist. Pa ljudi gledaju na sve nacine da izbegnu placanje poreza (cak i na zapadu) i ako su savrseno svesni za sta taj novac ide i da im se indirektno vraca. Kako mislis da ce se odnositi prema necemu od cega apsolutno nema nikakve koristi, cak naprotiv? To je kao da dajes novac za uklanjanje onih malobrojnih filtera na fabrikama - placas da bi te truli. Pa niko normalan to nece da placa...

Uostalom, zasto meni ne placas za _____________ (dopisi sta vec hoces), a nema veze sto ja to uopste ne provajdujem. A da, ja nisam Tijanic, batica za sva vremena...

#105 d4m1r

d4m1r
  • Members
  • 1,034 posts

Posted 24 May 2007 - 06:02

QUOTE(Kampfgruppe @ 24 May 2007, 00:13) <{POST_SNAPBACK}>
Zaista ne razumem pitanje. Slazem se da je RTS sranje ali racuni su tu da se placaju, svaka cast buntovnicima koji se uzdaju da njih ne mogu tuziti. Tako mozete odbiti da placate vodu zato sto je tvrda, ili struju zato sto oscilira napon. Ili komunalce zato sto ne odnesu djubre na vreme. Cemu to vodi? Ja imam kablovsku pa opet placam i to i rts sps-u, i tvrdu vodu i losu struju. Zasto? Pa valjda zato sto zivim medj ljudima pa se ne bunim kad koristim ono sto mi odgovara u zajednici, pa se ne bunim i kad placam ono sto mi ne odgovara. To se valjda zove system. Nisam ni znao koliko u ovoj zemlji ima rebela. A nijednog skvota? Secam se kako je pre Slobinog pada u Nisu bojkotovano placanje struje pa im je to ostalo u krvi pa i dan danas ne placaju nikom nista. Posle se zale zbog sjebane srtruje.Wild south! A mi braca precani placamo akontaciju i sve trcimo da platimo racune cim stignu. I vi ocete u Evropu...neplacanjem racuna.... Sorry zbog konfuzije, kotlic+stuff uz finale LS.


Sto volim ovakve kulturne. Ti mislis da ces imitiranjem lifestyle-a Evrope stici u Evropu.
A pa vidis, ja smatram da, kada mi budu ponudili TV bez pijanog harambase koji upada u studio o pravi darmar, kada ta tv ne bude komercijalna, pustala serije, filmove, svetsko prvenstvo, REKLAME, zabavno-kulturne emisije, KLJUC-kljucaonicu-masinbravu, kada bude pravi javni servis sa normalnim i iole ugladjenim direktorom, vestima na svim bozijim jezicima iz svake vukojebine, kada se ne bude bavila politikom, e tad cu da im platim pretplatu, i tada ce biti svrhe placati javni servis koji nema zaradu.
Ovako, RTS je TV kuca koja pokusava da preuzme monopol na trzistu na kom se vrti ogroman novac, i u kome on vec i bez pretplate zaradjuje enormno, tako sto ce sebi obezbediti stabilan cashflow...
Lepo je glumiti Evropu u higijeni, kulturi, ne bacanju smeca na djubre, ali to ne znaci da moras da se oprostis od mozga i pristajes na sve.