Jump to content


Photo

Küstendorf


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#61 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 12 January 2009 - 20:19

down with the sickness red je da nam otkriješ svoj pravi identitet jer iza tako teških kritika, velikih komentara i izjava poput " Neki Jim il' tako neshto?" mora da se krije prava veličina, ti mora da si u najmanju ruku (još uvek živi) Ingmar Bergman, Aki Kaurismaki ili Roman Polanski!!!?? Ti nikako nisi tamo neki ljubitelj filmova u Torontu (srpsko dete van zaostale Srbije i njenih festivala) čim je Jim Jarmush neki Jim za tebe!!???



:ph34r: Nisi razumeo ...... ali nema veze ..... vazno je da je chaj jeftin.

Prichaj nam jos o festivalu, da li naplaciju ufur u klonju? Pricha se da je upotreba listica neogranichena, zbog gostiju iz inostranstva, ne ono kao pre, shtedljivo, dva listica, jedan za bulju, drugi za prste. Ima li shumskih jagoda? Jesi li video medvede, vukove i lisice? da li su putevi asfaltirani? Sve nas interesuje.

#62 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 12 January 2009 - 20:26

Festival ce posetiti mali broj pacenika, koji se primaju na cinjenicu da je to jedino mesto na svetu gde nema da se kupi Coca-Cola. Shta sad fali tom najpopularnijem picu poslednjih 100 godina? Pa na njemu su taj Jarmusch i Nemanja Emiratovic odrasli. I shta su sluzili umesto Cole? Sok od zove?

Jebes kolu, meni je jos gore sto je Kanada jedina drzava na svijetu  gdje ne mozes da kupis Marlboro  :ph34r:

Inace festival qurcu ne valja, nisam bio, al ko da se mora bit da tako nesto kazes  :)

#63 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 12 January 2009 - 20:30

eee... ovo sam i mislila da moze biti problem.... jer nemam nikakvih primedbi da se bavite i koncepcijom festivala pa i Nemanjom i njegovom antiglobalistickom/medvedja rupa/vukojebina patriotskom filozofijom ali ce neminovno to pre****bavanje prerasti u licne razmirice, vredjanje. Necu brisati ove postove.... ali mislim da je vreme da se vratite na temu /koja bar okvirno ima veze sa festivalom, Nemanjinom koncepcijom istog... pa, hajde .... i koliko kosta jagnjetina ispod saca na istom.

#64 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 12 January 2009 - 20:33

Koliko vidim ovde nije niko bio na Festivalu  :ph34r:

Kako onda ocekivati bilo sta objektivno napisano ?

#65 EdWood

EdWood
  • Members
  • 22 posts

Posted 12 January 2009 - 20:50

:ph34r: Nisi razumeo ...... ali nema veze ..... vazno je da je chaj jeftin.

Prichaj nam jos o festivalu, da li naplaciju ufur u klonju? Pricha se da je upotreba listica neogranichena, zbog gostiju iz inostranstva, ne ono kao pre, shtedljivo, dva listica, jedan za bulju, drugi za prste. Ima li shumskih jagoda? Jesi li video medvede, vukove i lisice? da li su putevi asfaltirani? Sve nas interesuje.




jesi li malo pogrešio oblast u kojoj ćeš iznositi mišljenja-ovo je oblast kulture! Mislim da je tvoja oblast poslednja u nizu-smeće...

#66 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 12 January 2009 - 22:04

jesi li malo pogrešio oblast u kojoj ćeš iznositi mišljenja-ovo je oblast kulture! Mislim da je tvoja oblast poslednja u nizu-smeće...


'Ajde nemoj da pravish klovna od sebe, peti dan na forumu i vec to odredjuje ko je za smece a ko nije. Ochigledno je da si tamo ili zalutao. Ili si vozach autobusa za retke goste-posetioce bolid festivala ili si iz tih krajeva, poshto nishta nisi bekno o festivalu vec samo o chaju i jeftinoci, vidim da sa festivalom nisi imao blage veze, ai si zato od onih koji ce srati kako je ova smotrica starih filmova sjajan nebeski dogadjaj od svetskog kulturnog znachaja.

#67 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 January 2009 - 01:02

...

Dobro je da je ovaj tred zavrsio tamo gde pripada.

Jer, ne radi se ovde toliko o "festivalu", koliko o nekom "gospodinu Nemanji" koji se zestoko pogubio.

Toliko da je poceo da izigrava mokrogorskog spahiju / "spaiju" osokoljenog drzavnim finansijskim jaslama.
No, kao i svaki "umetnicki" otkacenjak_salabajzer / fantasta koji prebiva u licnom snu / mashti, za tudje pare, uz nedostatak elementarnog znanja, da ne govorimo, o istoriji / tradiciji (sto i ne cudi, jer je bio samo saraj'vska raja / mangup) oshinuo je ... o ledinu.

Pre svega, u nekom kulturoloskom smislu morao je znati gde dolazi, sa kakvim ljudima hoce da bude "komsija", kako se zovu, kakvi su im koreni - kako se on zove i kakvi su njegovi koreni. I kako bi ti lokalni likovi gledali na njega. Dzabe mu je onaj rediteljski "okular" oko vrata, - lokalni likovi su ga trenutno prozreli.
(Btw, - zar je Voshtunije bolje prosao u licnom ekolosko_etnoloskom selu gde su mu likovi iz SDPRa brali shljive, kuvali pekmez?)

To sto se Emir / Nemanja oslonio na "vlas' ", drzavni aparat (birokratije, poreza i prinude) - samo mu je stetilo. Tamo je zivalj zadnjih sto_pedesetak godina, a pogotovo posle "predaje turskih gradova" ziveo kao neki slobodni montanjarski "militia_men". Nije morao da ide u planinu da bi doznao ko mu je posekao bor_bukvu_hrast. Dovoljno je bilo da cuje sekiru, vidi trag volova u travi / snegu.

I onda se pojavi neko - zvan Emir - i pocne da pravi "Drvengrad". Otkupljuje drvene zgrade, pravi neki "Emir - Siti", puno mu dvoriste limuzina, slecu helikopteri sa gostima, pravi neki "festival" i odjednom drzavnom naredbom neko lokalni mora da se odrekne sopstvene imovine (suma, livada, sa mukom utabanih puteva) - sve to da se pokloni drzavnom salabajzeru, koji kao proglasava neki "Nacionalni park", - a u biti otima tudju imovinu?

Pa, u Srbiji se poteze kolac / sekira, parnici mnoge godine za obicnu medju, a ne za "shumski zabran" gde je vlasnik morao odneti u opstinu prshute / kajmaka / platiti novcem za pravo da posece nekoliko stabala bukve, bora ili cera (sitnog hrasta) za sopstvene potrebe, pa i za prodaju.
A ne da im se otima "dedovina", sto su neki protumacili kao drzavni / neciji licni spahiluk.

Ono, oko "festivala", - u to ne ulazim, to je trucanje & licni hir lika koje totalno prs'o i pocinje da izvodi neke voodoo_mokrogorske rituale, kome se dozvoljava protivzakonito koriscenje pravoslavnih rituala, pa i crkvenih atributa i odezdi (onaj debil Karajlic) sto vlasti verovatno tumace kao vrhunsko ispoljavanje "autorskog kreda". Jer ako vec toliko kosta - pare iz budzeta, helikopteri, zaosinute baljezgarije - onda je to, verovatno, "umetnost"!
Jeste, - do moga.

A sve ostalo: prirodni caj, prirodni sok, bijoskop Zadnja/Posta, sam svoj gradonacelnik, sam svoj otpravnik vozova - sve to svedoci o rasapu licnosti.
Jednostavno promaseni zivotni ciketan prestravljen zivotom i preveslan vulgarnom politikom za koju se zalepio pekmezarskim rukama, i koja ga je potrosila kao suvu sljivu i ispljunula promaklu kosticu.
Neko ko je u pocetnim danima mozda i pokazivao da ima neki stof, ali se na kraju ispostavilo da je samo - sam svoj budala sa masnom, nepranom kosom.

PS.
Mokra Gora je nesto sto treba videti (zaobilazeci Drvengrad).
To je nepatvorena, skoro divlja priroda i ne zna se u koje doba godine je lepsa.
Tamo sam pre mnogo godina u Shumskom gazdinstvu uplatio za lov na 2 divlje svinje (nisu me interesovali kljove-trofeji) i proveo dva puta po desetak zimskih dana koje cu valjda pamtiti. Posebno su bili vrlo upecatljivi lokalci.
Nadnaravno jezicavi, prirodno vispreni, inteligentni likovi koje je bilo jako tesko "nadgovoriti".

Sumnjam da ce to moci Emir / Nemanja, pa makar uz pomoc policije / zandarmerije.
Trsi se da je Pogorelac - a ne ume da svira klavir.

...

#68 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 13 January 2009 - 01:22

Koliko vidim ovde nije niko bio na Festivalu  :ph34r:

Kako onda ocekivati bilo sta objektivno napisano ?

Ovaj post je esencija teme.
Btw, cela Mokra Gora je naravno i bez Kusturice upropastena komercijalizacijom i ne lici vise na ono sto sam nekad i ja davno video, poredeci je sa sadasnjim stanjem, autenticna je kao venecija u Las Vegasu.
Interesantna je briga za agrikole iz tog regiona, do sad se taj sloj na forumu nije mnogo pominjao, osim pri komparacijama sa ucesnicima. Dakle, deponija je prava destinacija koja odgovara razvoju teme

#69 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 January 2009 - 02:44

Nikada mi ne bi palo na pamet da pljunem po Manojlovicu, Sherbedziji, Fehmiu i ostaloj ekipi koja svojim, nebitno kakvim uspesima zasluzuje respekt. Nije ni bolji od Emira - Slobodan Shijan snimio film 20 godina, posle neuspesne americhke avanture ... pa shta, predaje na americhkom univerzitetu, ne lechi traume hezbolah-voodoo metodama paljenja filmova svojih kolega i ne druzi se sa intelektualnim gromadama tipa Maradona, vec se dostojanstveno povukao. I bice upamcen po svojim grandioznim filmovima, a ne po novom primitivizmu i yebavanju sa seljacima iz Medjedje. Da ne pominjem pokojne Acu Petrovica, Zivka Nikolica i mnoge druge kojima se nije posrecilo da iskoriste trenutak kao shto se desilo nashem Nemanji i da poberu nagrade.

Edited by down with the sickness, 13 January 2009 - 02:46.


#70 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 13 January 2009 - 03:49

Spalimo Drvengrad, svakako je od drveta, lako gori, a Kustu protjerat u Rumu, da snimi remake U 3 i 5 za Rumu :ph34r:

#71 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 January 2009 - 04:26

Spalimo Drvengrad, svakako je od drveta, lako gori, a Kustu protjerat u Rumu, da snimi remake U 3 i 5 za Rumu :ph34r:


Mislim da nema potrebe za paljenjem bilo chega. Deponija ce biti dovoljna.

Za one koji nisu nikada videli ovu ljudsku mizeriju mose se pogledati OVDE . Nikakav komentar nije potreban. Shesheljev nivo.

#72 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 13 January 2009 - 11:53

Mislim da nema potrebe za paljenjem bilo chega. Deponija ce biti dovoljna.

Za one koji nisu nikada videli ovu ljudsku mizeriju mose se pogledati OVDE . Nikakav komentar nije potreban. Shesheljev nivo.

Bas tako. Medjutim stvarno zacudjuje kako ljudska glupost i cudni neki kompleks moze daleko otici. Ipak je on reziser jbt koji je napravio par dobrih filmova. Nele Karajlic je bio jedna od ikona grada Sarajeva. A sada rade neke bedastoce da budu primjeceni i valjda zapamceni. Ludilo. Kojeg valjda ni svjesni nisu. I nikoga iz njihove blizine da im makar uz kaficu oprezno saopsti: ma prijatelju, pravite budale od sebe.

#73 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 13 January 2009 - 15:37

Ja bi ipak spalio Drvengrad, a Kustu protjero, cuj on da se usudi da sahrani Die Hard 16, to remek djelo humanizma.

I Neleta bi protjero, jer nije svjestan...

#74 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 13 January 2009 - 16:20

Ja bi ipak spalio Drvengrad, a Kustu protjero, cuj on da se usudi da sahrani Die Hard 16, to remek djelo humanizma.

I Neleta bi protjero, jer nije svjestan...

Ma haj sto je on bilo sta od tih filmova "sahranio" ali gluplje i nepotrebne patetike odavno ne vidjeh.

#75 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 13 January 2009 - 17:00

Ma haj sto je on bilo sta od tih filmova "sahranio" ali gluplje i nepotrebne patetike odavno ne vidjeh.

Da ti kazem nesto ozbiljno, svako fura svoj fazon i ima neke svoje zivotne ideje, tako i Kusta ima svoje. Onako objektivno vjerovatno je mogao da zivi i radi u Holivudu, jer je ocigledno da on zna to da radi, da rezira, i to dobro. Bas neki dan ga vidim u nekom filmu glumi sa Nik Noltom, zna on te ljude. Da je osto tamo, morao bi da radi po tim pravilima koja vladaju u Americi, ko finansira, taj i odredjuje uslove. Eto on to nije htio, odabrao je Mokru Goru i da se zajebava sa seljacima, njegov izbor.  Ipak ako ne spalimo taj Drvengrad, mozda to postane jednoga dana mjesto, gdje se nece samo loviti divlje svinje.