Jump to content


Photo

Küstendorf


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#46 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 10 January 2009 - 23:09

Ok..... sad idemo na ..."festival je bio a na festivalu..." - bilo bi suludo da je ovako blizu a da ga na pdf-u ignorisemo zbog politickog dilentatizma osnivaca festivala. /ovo je najblaze sto sam uspela da srocim/
Sreca pa se ova politicka rasprava /i trol/ nije primila. O autoru festivala i njegovom opusu neka neko otvori temu ako zaista zelite da pricate o njegovom mentalnom sklopu :ph34r:.... opus je vec nesto drugo /tu i tamo/.
Daklem.... festival je bio a na festivalu....

#47 treci covek

treci covek
  • Members
  • 191 posts

Posted 10 January 2009 - 23:22

Ma sve je OK. Samo da se ovaj naziv (Küstendorf) promeni da ne bi zalutali oni silni putnici namernici koji krenu na "festival". Da se ne uputi silni narod ka (nekoj) obali. E to ne bi vodilo NICEMU! :ph34r:

Promenice ga samo zbog tebe.

Edited by treci covek, 10 January 2009 - 23:24.


#48 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 10 January 2009 - 23:42

Promenice ga samo zbog tebe.



Ajd ne preteruj! Sasvim je dovoljno da to ucine zbog onih do kojih im je stalo (dakle, publike). Meni ni iz dzepa ni u dzep. :ph34r:

#49 treci covek

treci covek
  • Members
  • 191 posts

Posted 11 January 2009 - 00:12

Ko je publika ovog festivala? Jel može da se kupi karta negde? Čovek je provalio kako može da uzme pare od ove države i zadovolji svoj ego, a mi možemo samo da mu zavidimo jer ne možeš reći da istovremeno ne radi i dobru stvar (edukacija talentovanih klinaca).

#50 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 11 January 2009 - 09:26

Ok..... sad idemo na ..."festival je bio a na festivalu..." - bilo bi suludo da je ovako blizu a da ga na pdf-u ignorisemo zbog politickog dilentatizma osnivaca festivala. /ovo je najblaze sto sam uspela da srocim/
Sreca pa se ova politicka rasprava /i trol/ nije primila. O autoru festivala i njegovom opusu neka neko otvori temu ako zaista zelite da pricate o njegovom mentalnom sklopu :ph34r:.... opus je vec nesto drugo /tu i tamo/.
Daklem.... festival je bio a na festivalu....



ne vidim koliko je nešto festival,ako su svi filmovi koji su na njemu prikazani (a ja sam pogledao većinu) su manje-više isti filmovi,iz istog kalupa,na iste teme,sa istom poentom...to je više festival propagande nego festival filmova,ali oki,ne bih više,da ne ode u trol topic...

#51 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 11 January 2009 - 13:21

Slazem se da je koncepcija u sluzbi "ideje".... mislila sam da se iskomentarisu, ako neko ima potrebu, filmovi i festivalska "dogadjanja" i da ne sirimo temu. :ph34r:

#52 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 11 January 2009 - 16:55

sad sam procitao da je neki student Japanac upravo primio pravoslavnu veru u lokalnoj drven-crkvi, a kum mu bio kusta...vise se ne zove takagyiki muzimoko vec Stefan...do jaja!
desavanja na festivalu prosto ne dozvoljavaju da se prica o samim filmovima...Dzarmusch se napio Maćado rakije i najavio povratak korenima...sjajno!

#53 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 11 January 2009 - 17:07

sad sam procitao da je neki student Japanac upravo primio pravoslavnu veru u lokalnoj drven-crkvi, a kum mu bio kusta...vise se ne zove takagyiki muzimoko vec Stefan...do jaja!
desavanja na festivalu prosto ne dozvoljavaju da se prica o samim filmovima...Dzarmusch se napio Maćado rakije i najavio povratak korenima...sjajno!


A ja sam chuo da su lokalni seljaci prekrstili Emira Nemanjica u Japanca, zovu ga Natakote Janakitu i da 'oce da ga biju, a opshte je poznato da lokalni ne vole strance i da im se vrzmaju probisveti po avlijama i kradu kokoshke i zene.

Drug Emir je napravio mnogo greshaka, kao i svaki levichar, doshao je u koliziju sa bazom, tj. narodom. Baza ne razume njegove ekspanzionistichke projekte, ne moze jednostavno da prati svog lidera. A sve se to moglo izbeci da je drug Kusta prochitao remek-delo srpske knjizevnosti "Dragi moj Petrovicu", umesto shto je udar'o parket u Jarmuschovoj brvnari, napravljenoj od poreskih para.

Ova kriza sa gasom nije pogodila festival, Kusta je prorochki napravio sistem grejanja na video-kasete i DVD-ije, jes' da malo smrdi plastika, oseca se, ali zato greje ko zmaj, a i dobro je za vrucu rakiju.

Shta se sve danas ne zove festivalom?

Evo, sledece godine i ja cu da otvorim svoj festival, kod mene, kuci .... zvace se SicknessFest i prve godine ce se prikazivati samo Emirovi kasni radovi. Naravno, pozvacu autora na otvaranje, ali on ce sigurno biti zauzet ugradjivanjem dzakuzija u brvnari za Zirinovskog, Zjuganova i Maradonu.

BolidFest.

Edited by down with the sickness, 11 January 2009 - 17:34.


#54 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 11 January 2009 - 17:30

sad sam procitao da je neki student Japanac upravo primio pravoslavnu veru u lokalnoj drven-crkvi, a kum mu bio kusta...vise se ne zove takagyiki muzimoko vec Stefan...do jaja!


Pa ako nema iskustva s tim, to je Kusturica, tako da je posve logicno... E sad sto jadan Japanac verovatno ne ume ni da izgovori svoje novo pravoslavno ime, to nema veze... Bitna je simbolika - samuraji presli na pravoslavlje!

#55 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 11 January 2009 - 18:34

BolidFest.


BolidDorf

#56 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 11 January 2009 - 19:01

Shteta. Posle njegovog prvog filma bio je "dechko koji obecava".

#57 EdWood

EdWood
  • Members
  • 22 posts

Posted 12 January 2009 - 17:02

Iznednadjujuće je da od svih ovih "hajde da napadamo Kusturicu" komentara, niko nije zapravo i bio na festivalu, evo imam potrebu da kao jedan od gostiju festivala napišem par utisaka:
U bajkovitom okruženju "Drvengrada", koji iz daleka izgleda poput grada iz Tim Burtonovog "Sleepy Hollow", dok iznad njega svetli, postavljena bela kugla, u vidu velikog punog meseca, i dok njegovim ulicama šeta smešeći se, dobro raspoloženi i uvek za razgovor spremni Jim Jarmush, gubi se osećaj standardnog festivala gde se čekaju veliki redovi za karte, jer u Kustendorfu mesta ima za sve i to besplatno! U veoma prijatnom ambijentu "Prokleta avlija" kafea, dok orkestar svira muziku na temu filmova od već pomenutog velikog režisera, ne možete a da ne uživate u čaju (još kad račun stigne-50 din) i pomislite, da li ovo ima igde na svetu? Čaj sa Jimom Jarmushom uz jazz muziku za 50 din??
Ljubitelji (ili ne) ovog festivala ne mogu to i da postanu dok ne posete Kustendorf, pravi mali esnaf za sebe, u kome su sok, pivo i hrana domaći i nigde ne možete dobiti Coca Colu, morate lično osetiti atmosferu "Kustendorfa" i garantujem- nemoguće je otići sa lošim utiscima!

*Mala napomena:
Ovo je tema "Kustendorf"-znači festival, utisci sa festivala:dobri, loši, komentarisanje dešavanja na festivalu, gostiju, filmova....
A NE :
Političke akonotacije vezane za Emira Kusturicu, njegov odnos sa državom, crkvom i sl..

Edited by EdWood, 12 January 2009 - 17:06.


#58 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 12 January 2009 - 18:00

a kol'ko kosta kafa?

#59 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 12 January 2009 - 18:42

*Mala napomena:
Ovo je tema "Kustendorf"-znači festival, utisci sa festivala:dobri, loši, komentarisanje dešavanja na festivalu, gostiju, filmova....
A NE :
Političke akonotacije vezane za Emira Kusturicu, njegov odnos sa državom, crkvom i sl..


Velika napomena: Ti si dechko bio na pijaci ili na festivalu? Ja nikako da primetim shta si ti rekao o festivalu, uglavnom si impresioniran jeftinim chajem i i ostalim ba(ha)nalijama.

Festival ce posetiti mali broj pacenika, koji se primaju na cinjenicu da je to jedino mesto na svetu gde nema da se kupi Coca-Cola. Shta sad fali tom najpopularnijem picu poslednjih 100 godina? Pa na njemu su taj Jarmusch i Nemanja Emiratovic odrasli. I shta su sluzili umesto Cole? Sok od zove?

I shta kazesh, nemoj o politici, al' nema americhke Coca-Cole ....... jeli majke ti, a jel' bilo tamo americhkih rezisera :ph34r: ? Mozda neki rodjen u Ohaju? Neki Jim il' tako neshto?

Edited by down with the sickness, 12 January 2009 - 18:43.


#60 EdWood

EdWood
  • Members
  • 22 posts

Posted 12 January 2009 - 18:51

Velika napomena: Ti si dechko bio na pijaci ili na festivalu? Ja nikako da primetim shta si ti rekao o festivalu, uglavnom si impresioniran jeftinim chajem i i ostalim ba(ha)nalijama.

Festival ce posetiti mali broj pacenika, koji se primaju na cinjenicu da je to jedino mesto na svetu gde nema da se kupi Coca-Cola. Shta sad fali tom najpopularnijem picu poslednjih 100 godina? Pa na njemu su taj Jarmusch i Nemanja Emiratovic odrasli. I shta su sluzili umesto Cole? Sok od zove?

I shta kazesh, nemoj o politici, al' nema americhke Coca-Cole ....... jeli majke ti, a jel' bilo tamo americhkih rezisera :ph34r: ? Mozda neki rodjen u Ohaju? Neki Jim il' tako neshto?


down with the sickness red je da nam otkriješ svoj pravi identitet jer iza tako teških kritika, velikih komentara i izjava poput " Neki Jim il' tako neshto?" mora da se krije prava veličina, ti mora da si u najmanju ruku (još uvek živi) Ingmar Bergman, Aki Kaurismaki ili Roman Polanski!!!?? Ti nikako nisi tamo neki ljubitelj filmova u Torontu (srpsko dete van zaostale Srbije i njenih festivala) čim je Jim Jarmush neki Jim za tebe!!???